Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Forbundsmesterskaberne 2016

Konkurrencer

B rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Buch-AlbertsenGustavSvendborg GF20011232425.422.118.337.6
1223325.72.219.3
2.EbbesenTokeVBIF20011222315.901.518.936.7
2233425.41.617.8
3.Sundstrøm PedersenCasperOdense GF20011233325.601.618.436.3
2332425.41.717.9
4.MikkelsenJeppeFlemming20012233315.601.618.436
2333425.31.717.6
5.Eigtved OlesenLukasSilkeborg P-D20021233335.501.818.333.4
1222424.710115.1
6.RasmussenNclasFlemming20011232315.801.518.933.1
2332334.410114.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Buch-AlbertsenGustavSvendborg GF20011223215.902.219.957.5
2.EbbesenTokeVBIF20011222225.901.619.356
3.Sundstrøm PedersenCasperOdense GF20011233425.501.618.154.4
4.MikkelsenJeppeFlemming2001233304.90115.751.7
5.RasmussenNclasFlemming20012333315.501.51851.1
6.Eigtved OlesenLukasSilkeborg P-D2002123305.10116.349.7

B rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Nørgaard ChristoffersenLykkeOdense GF20001211216.201.620.237.8
11113105.31.717.6
2.AndersenJosefineOdense GF20021223315.801.518.937.3
1223335.61.618.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Nørgaard ChristoffersenLykkeOdense GF20001211216.201.620.258
2.AndersenJosefineOdense GF20021223325.701.518.655.9

B rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RodeTobiasOdense GF20041222355.502.118.638.6
1122216.11.720
2.Toftenæs NielsenHjalteOdense GF2002121231601.619.637.8
1222425.521.718.2
3.Palmgreen SørensenRasmusVestjysk GF20051222325.801.618.737.6
1222335.71.818.9
4.Emil Brøgger BerdichevskyCarlSvendborg GF20021323325.601.818.635.5
2233435.3116.9
5.PlumMagnusOdense GF20032233425.401.617.835.4
1234435.31.717.6
6.NguyenFelixOdense GF20031122325.721.618.735.3
122305.2116.6
7.Juul SømodAsbjørnSvendborg GF20031333315.601.718.534.2
233304.9115.7
8.MichaelLouisSvendborg GF20022323325.501.618.134.1
223305116
9.Outzen PaulsenLaustOdense GF20032333335.301.617.533.2
233304.9115.7
10.Wrang LaursenOliverVejlby IK20071233235.421.517.731.6
1333324.312113.9

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RodeTobiasOdense GF20041112306.201.720.358.9
2.Toftenæs NielsenHjalteOdense GF20021222335.701.618.756.5
2.Palmgreen SørensenRasmusVestjysk GF20051222335.701.818.956.5
4.NguyenFelixOdense GF20031222335.701.718.854.1
5.Juul SømodAsbjørnSvendborg GF20032233425.40319.253.4
6.Emil Brøgger BerdichevskyCarlSvendborg GF20021233435.401.617.853.3
7.PlumMagnusOdense GF20031233525.401.617.853.2
8.MichaelLouisSvendborg GF20021333425.401.717.952

B rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NørrungEmmaOdense GF20031221216.101.619.939
1221335.81.719.1
2.Sofie Dichmann HansenJulieOdense GF2003122221601.619.638.7
1222325.81.719.1
3.UhrskovJulieVejlby IK20031122216.101.619.935.9
123405116
4.PetersenMathildeOdense GF2004123305.10116.332.9
122305.2116.6

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Sofie Dichmann HansenJulieOdense GF20031221216.101.72058.7
2.NørrungEmmaOdense GF20031222335.701.718.857.8
3.UhrskovJulieVejlby IK2003122205.30116.952.8
4.PetersenMathildeOdense GF2004122205.30116.949.8

B rækken - Senior damer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.StevensLuciaOllerup19921222325.711.618.736.9
1232325.521.718.2
2.QuistVictoriaOllerup19951233415.601.518.334.9
123205.2116.6

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.StevensLuciaOllerup19921221425.711.718.855.7
2.QuistVictoriaOllerup19951222315.901.619.354.2

B rækken - Senior herre

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.OvergaardJakobOllerup19961222425.61319.840.2
1211316.12.120.4
2.Dalby DammAlexanderOllerup19931222425.70320.139.3
1222325.81.819.2
3.SøndergaardChristofferOllerup19941232525.50319.538.4
1232335.62.118.9
4.Andreas Helt AndresenKasperOllerup19951222225.901.619.338.1
1222425.71.718.8
5.BrichcínMatoušOllerup19881233415.601.618.437
1233425.52.118.6
6.JakobsenEmilOllerup19941232425.60319.836.8
1232335.151.717
7.Peter NeermarkJensOllerup19941222425.70320.136.7
222205.2116.6
8.QueirozRenatoOllerup199312223105031835.7
11123105.22.117.7
9.Krogh ThomsenSofusOllerup19952344534.721.515.634.1
2232415.61.718.5
10.HolckPhilipOllerup19952332435.121.616.933.3
2333534.921.716.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.OvergaardJakobOllerup1996122131602.120.160.3
2.Dalby DammAlexanderOllerup19931222315.90320.760
3.SøndergaardChristofferOllerup19941223425.513.219.758.1
4.QueirozRenatoOllerup1993112231603.421.457.1
5.JakobsenEmilOllerup19941222415.71320.156.9
6.Peter NeermarkJensOllerup19941252415.503.219.756.4
7.Andreas Helt AndresenKasperOllerup19951222325.351.717.655.7
8.BrichcínMatoušOllerup19882333525.112.117.454.4

C rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Højberg OskarsonMagnusBrejninggaard20001112316.102.921.242
1112335.813.420.8
2.Kronvold NielsenSethBrejninggaard19991211226.103.321.641.4
2222515.6319.8
3.MatthiesenRasmusBrejninggaard20002222225.80219.439.8
2222315.8320.4
4.SoelbergSimonSilkeborg P-D2001212122601.619.639.7
2222215.92.420.1
5.DallNikolajVBIF19981121355.701.618.438.8
2122325.8320.4
6.ThielsenChrestenVBIF19981222235.801.618.735.2
22323104.82.116.5
7.Zelik HintonOliverBrejninggaard20001132405.90020.4
1112525.8320.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Højberg OskarsonMagnusBrejninggaard20001111326.103.421.763.7
2.Kronvold NielsenSethBrejninggaard19991121216.203.42263.4
3.MatthiesenRasmusBrejninggaard20002221315.90320.760.5
4.SoelbergSimonSilkeborg P-D2001111223602.120.159.8
5.DallNikolajVBIF19981212325.90320.759.5
6.ThielsenChrestenVBIF19982222325.701.718.854
7.Zelik HintonOliverBrejninggaard2000112205.40117.237.6

C rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.MalczynskaAnjaVestjysk GF20011232215.901.519.238.9
12222161.719.7
2.Rotborg HenriksenAneVesterlund20001121335.901.619.338.5
1223215.91.519.2
3.IversenStineVBIF20012222215.901.518.938.1
2222215.91.519.2
4.WandahlAmalieVBIF19982222215.901.418.837.8
2222225.81.619
5.ØstergaardSaraVestjysk GF2001212122601.519.537.3
2122255.6117.8
6.ClausenMathildeVBIF2001222205.200.916.235.4
1322215.91.519.2
7.Gunder Strøm SørensenEmilieVBIF20011222325.621.51829.3
22003.6100.511.3
8.DyrholmCharlotteVestjysk GF200022304.300.713.624.6
23003.5100.511

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.MalczynskaAnjaVestjysk GF20011112226.101.72058.9
2.Rotborg HenriksenAneVesterlund20001222225.901.519.257.7
3.IversenStineVBIF20012222215.901.519.257.3
4.ØstergaardSaraVestjysk GF20011222116.101.619.957.2
5.WandahlAmalieVBIF19982222225.801.61956.8
6.ClausenMathildeVBIF2001233205011651.4
7.Gunder Strøm SørensenEmilieVBIF200122330500.915.945.2
8.DyrholmCharlotteVestjysk GF200022304.300.713.638.2

C rækken - Mikro drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HüttelVictorFlemming2007222305.100.916.235.6
1222225.91.719.4
2.Møldrup AbildgaardLasseSilkeborg P-D20072232535.121.616.935.3
2233315.61.618.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Møldrup AbildgaardLasseSilkeborg P-D20071222225.901.619.354.6
2.HüttelVictorFlemming2007222205.20116.652.2

C rækken - Mikro piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Høgh BentzenTrojaRanders GF2006122221601.419.438.7
12222161.619.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Høgh BentzenTrojaRanders GF20061121116.301.420.359

C rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.LarsenBenjaminOutrup GUB2002122221601.419.439.6
1122116.21.620.2
2.Yde PedersenAndreasOutrup GUB20051222225.901.419.138.7
12222161.619.6
3.Vinther KümpelJeppeVBIF2002122221601.519.238
2222325.71.718.8
4.Jonathan JessenCarlVBIF2002234342521.516.237.2
1222216321
5.JakobsenMaltheOutrup GUB20022222235.701.418.536.3
2332225.421.617.8
6.Krogstrup MikkelsenDavidVestjysk GF2002223205.100.916.229.6
23304.20.813.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.LarsenBenjaminOutrup GUB20022121116.201.620.259.8
2.Yde PedersenAndreasOutrup GUB20051222225.901.619.358
3.Vinther KümpelJeppeVBIF20022232215.801.719.157.1
4.Jonathan JessenCarlVBIF20022222315.801.518.956.1
5.JakobsenMaltheOutrup GUB20022232225.701.518.654.9
6.Krogstrup MikkelsenDavidVestjysk GF20022232325.601.718.548.1

C rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Nygaard HansenJulieOdense GF2003112123601.719.739.6
1111216.3119.9
2.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF20051232215.901.419.139.3
1211216.21.620.2
3.Riber LarsenFrejaOutrup GUB20031222225.901.419.138.4
2222215.91.619.3
4.Stonor Friis ChristensenEllenGunslevholm20021222225.901.519.238.3
1222215.821.719.1
5.Nordborg HansenEmmaVestjysk GF20021222325.801.418.837.8
1232225.81.619
6.Roland Spaabæk AndreassenAlberteVestjysk GF20031232215.901.519.237
2222215.90.117.8
7.BuchhaveMatildeVestjysk GF20031232425.601.518.334.6
123305.1116.3
8.RichterNanaVestjysk GF20022233225.601.418.234.5
232205.1116.3
9.AppelFilippaVestjysk GF2005223205.100.916.233.9
2332225.421.517.7
10.DremstrupEmmaSilkeborg P-D200312204.500.714.214.2
1000006.9-
11.KlintSofieVestjysk GF200300000000010000
0000007-
12.Stadsvold BowerSelmaOdense GF200400000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Nygaard HansenJulieOdense GF2003112222601.719.759.3
2.Stonor Friis ChristensenEllenGunslevholm20021122116.201.620.258.5
3.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF20051221325.721.618.758
4.Nordborg HansenEmmaVestjysk GF20021122216.101.619.957.7
5.Riber LarsenFrejaOutrup GUB20031222325.801.518.957.3
6.Roland Spaabæk AndreassenAlberteVestjysk GF2003112132601.519.556.5
7.BuchhaveMatildeVestjysk GF20031123435.511.51852.6
8.RichterNanaVestjysk GF2002223205.10116.350.8

Eliterækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Beck HansenRasmusOdense GF19981213321437.917.33164.1
1212212318.57.633.1
2.Juul SømodJohannesOdense GF19981222222338.107.131.462.6
1223222328.16.931.2
3.Vibæk FrederiksenEmilOdense GF20001221111218.715.531.662.2
1222111228.515.130.6
4.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB2000111111121904.331.361.4
1211111338.64.330.1
5.WintherAdamVestjysk GF20011222112418.40428.959.2
1221112428.45.130.3
6.Leino LucassenAndreasVestjysk GF20011222212228.404.329.259.2
1222222318.35.130
7.Juul SømodGustavSvendborg GF20001222222428.104.328.657.8
1223222328.16.931.2
8.DeutschbeinRasmusVBIF20011222221338.203.928.255.2
12222223381327
9.SørensenMortenVBIF20011222222228.302.527.154.6
1222221328.32.627.5
10.Kejser RasmussenChrisVesterlund19991242332437.605.928.754
122122207.81.925.3
11.Frands NeergaardRasmusVesterlund19991222222328.203.928.553.7
123222307.52.725.2
12.Bruun PedersenMagnusOutrup GUB1998122333207.401.924.153.3
1222222318.34.329.2
13.Hvistendahl DoyleKianVestjysk GF20011222222428.103.927.952.3
123222307.51.924.4
14.AndresenTobiasVBIF200112222224107.213.925.551.8
2222223337.92.626.3
15.ØrtingNoahFlemming20012223322327.90326.751.5
1233333427.422.624.8
16.Møller KramerSofusSvendborg GF20012222222328.102.626.951.2
22222224107.11324.3
17.NielsenMadsVBIF2000122333307.301.923.850.2
2223323327.8326.4
18.AnderssonFrederikVBIF20011233332427.522.524.749.8
1232333427.522.625.1
19.Bloch TronøeRasmusOutrup GUB20011232332437.61325.849.5
223333307.12.423.7
20.Nedergaard Steinmeier NielsenJimiSilkeborg P-D2000122223407.403.625.847.9
1222333336.711222.1
21.KristensenBenjaminVestjysk GF19981222223527.90427.447.4
1223322510610220
22.Bengtsen FrøjkMathiasVesterlund199922333340702.323.337.3
12304.40.814

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Juul SømodJohannesOdense GF19981122211318.607.132.9127.3
222222207.61.924.7
2.Vibæk FrederiksenEmilOdense GF20002221111218.705.531.6125.3
1112111318.85.131.5
3.Beck HansenRasmusOdense GF19981222221218.507.332.8125
112222107.94.428.1
4.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB20001111111228.904.331123.1
1111111328.84.330.7
5.Leino LucassenAndreasVestjysk GF20011222222338.104.328.6117.5
1222222328.25.129.7
6.WintherAdamVestjysk GF20011134433527.224.526.1112.6
1212232328.22.727.3
7.DeutschbeinRasmusVBIF20011222222428.103.928.2110.4
12222223381327
8.Juul SømodGustavSvendborg GF20002222222457.704.327.4109.9
222222207.61.924.7

Eliterækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.La Cour HansenSaraOdense GF19991111111318.904.130.860.5
11111112192.729.7
2.Næss-schmidt MølgaardChristineSilkeborg P-D20011121111438.504.129.658.3
1211111328.72.628.7
3.SørensenFrejaVesterlund199911111114107.904.127.856.8
1211111318.82.629
4.Lykke SkjøttSabineVesterlund19991222122328.302.627.555.1
1222122328.32.727.6
5.Brixen NielsenMieVesterlund20001222222328.202.627.253.6
1232222327.922.726.4
6.SanderSarahVBIF20011233233317.902.225.652.5
1222222328.22.326.9
7.Alexandersen FlindtMarieVesterlund19991222222428.102.626.951.1
122223407.4224.2
8.BroCecilieVesterlund2000122233407.301.923.850.7
1222222338.12.626.9
9.HenriksenPernilleOdense GF20001222233337.902.526.248.5
1223333416.8101.922.3
10.Hermann PoulsenMalouOdense GF2001122305.201.116.738.3
12222224107.2121.6

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.La Cour HansenSaraOdense GF1999111011131904.131.1119.5
111111131083.927.9
2.Næss-schmidt MølgaardChristineSilkeborg P-D20011121111428.603.929.7118.2
1212111318.74.130.2
3.SørensenFrejaVesterlund19991111111428.704.130.2113.8
111111108.31.926.8
4.Lykke SkjøttSabineVesterlund19991222222228.302.627.5109.9
1122122338.212.727.3
5.Brixen NielsenMieVesterlund20001222222427.922.426.1107
1222222328.22.727.3
6.SanderSarahVBIF20011222222328.202.226.8105
1223222437.812.325.7
7.BroCecilieVesterlund20001222223327.922.526.2103.5
12222224382.626.6
8.Alexandersen FlindtMarieVesterlund19991233323437.422.524.7101.3
1222232537.622.725.5

Eliterækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Reinholt MortensenAndersOdense GF20031221221418.403.929.156.3
1222222328.22.627.2
2.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup GUB20051222211228.502.52856.1
1222111328.52.628.1
3.Lykke HansenMadsOdense GF20031221212438.204.128.755.9
1222222328.22.627.2
4.Laumann ØrregaardRasmusVestjysk GF2002122222243803.927.955.7
1222222308.42.627.8
5.AbildgaardMartinSilkeborg P-D2002122211108022655.3
1222112328.314.429.3
6.Warming-JensenMathiasVBIF20021222222418.20428.354.9
12222214107.44.426.6
7.Emil Aalborg NielsenPeterOdense GF20041222221328.302.727.654.8
1221222428.22.627.2
8.BonnichsenJonathanVBIF20041221222328.303.127.754.8
132222132823.127.1
9.LindholmerMagnusSvendborg GF200312222124107.40426.254.8
1222222418.114.328.6
10.Korsholm PlauborgJeppeOutrup GUB20031222222318.30327.954.4
1222222437.823.126.5
11.PilgaardMikkelOutrup GUB20031222223328.102.526.853.7
1222222328.112.626.9
12.Gjørup StofferNielsVestjysk GF20041232222418.102.626.953.7
1222222437.913.126.8
13.WangGustavVestjysk GF20021222222428.103.127.453.2
1222333417.722.725.8
14.MånssonEliasFlemming2002222233407.201.923.551.4
2222222218.3327.9
15.Østergaard HansenJeppeVestjysk GF2002123322232802.526.550.4
223323307.22.323.9
16.SommerLudvigVestjysk GF20052222222427.822.62650.1
2222222410723.124.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.AbildgaardMartinSilkeborg P-D20021222111418.504.429.9115.7
1221111318.74.430.5
2.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup GUB20051121111328.702.628.7113.1
1222111228.62.528.3
3.Lykke HansenMadsOdense GF20031112111438.504.129.6113.1
11111114107.93.927.6
4.Laumann ØrregaardRasmusVestjysk GF20021222222518.10428.3112.5
1222221428.23.928.5
5.Reinholt MortensenAndersOdense GF200312221110801.925.9112.2
1121211318.73.930
6.Emil Aalborg NielsenPeterOdense GF20041222222318.302.727.6109.9
1122222328.32.627.5
7.Warming-JensenMathiasVBIF20021223243527.60426.8107.1
1223222327.652.625.4
8.BonnichsenJonathanVBIF20041222222218.403.128.397.5
12304.41.214.4

Eliterækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup GUB20031111121418.70430.157.8
1322222318.23.127.7
2.Bech HansenEmilieVestjysk GF20031222222218.402.527.756.1
1211221318.62.628.4
3.Serup ChristensenNikolineOdense GF20021232222328.102.526.854.4
1222221338.2327.6
4.ScherrebeckJosefineFlemming2003122222232822.526.553.6
1212232328.22.527.1
5.Lentz ChristensenSisselOdense GF20031222223427.912.426.153.3
1222222328.22.627.2
6.NørgaardAlberteSilkeborg P-D2003121122207.901.925.652.8
1222222328.22.627.2
7.Krejberg JensenCecilieSilkeborg P-D2002122221407.601.924.749.5
12222114107.412.624.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup GUB20031121111218.902.729.4115.9
1221112218.72.628.7
2.Bech HansenEmilieVestjysk GF20031221112318.602.628.4112.8
1221212218.62.528.3
3.Serup ChristensenNikolineOdense GF20021212222318.402.527.7109.7
1222122338.2327.6
4.ScherrebeckJosefineFlemming20031112221318.602.628.4108.8
1222222338.12.526.8
5.NørgaardAlberteSilkeborg P-D2003112122307.801.925.3104.7
12223223382.626.6
6.Lentz ChristensenSisselOdense GF2003112221207.901.925.6104.4
12222225107.23.925.5
7.Krejberg JensenCecilieSilkeborg P-D2002112212207.901.925.699.5
122223307.51.924.4

Niveau 3 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Arrengaard RasmussenLauritzOdense GF20042112116.201.319.939.6
1221126.11.419.7
2.TRUESimonOdense GF20061222116.101.419.738.6
1222325.81.518.9
3.Sonne BjarnesenNicolaiOutrup GUB20041222225.901.419.138.2
2122225.91.419.1
4.ClausenMadsVBIF20042222215.901.318.737.8
2212225.91.419.1
5.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup GUB20071122325.721.318.437.5
1212325.91.419.1
6.VandborgMaltheVestjysk GF20061222235.801.318.737.2
2222325.71.418.5
7.VesterborgFrederikOdense GF20061222225.901.31937.2
2232325.61.418.2
8.GodskesenJonasRanders GF20052222235.701.318.436.9
2222235.71.418.5
9.Pabst JørgensenGustavVBIF20032222215.901.418.836.8
2222435.51.518
10.WallstrømAskerOdense GF20032222225.801.318.736.6
2233325.51.417.9
11.JohnsenVictorVestjysk GF20072222425.601.418.236.4
2223325.61.418.2
12.Oliver NymanLucasSvendborg GF20012233335.401.417.336.1
1222415.81.418.8
13.Bjerre TherkildsenJonasOutrup GUB2004222205.200.816.434.7
2222335.61.518.3
14.SchrødderLauritsVBIF2004233304.900.815.231
2233050.815.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.TRUESimonOdense GF20062111116.301.420.358.9
2.Arrengaard RasmussenLauritzOdense GF20042122225.901.31958.6
3.Sonne BjarnesenNicolaiOutrup GUB2004122221601.419.457.6
4.ClausenMadsVBIF20042222325.701.418.556.3
5.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup GUB20071222335.701.418.556
6.VesterborgFrederikOdense GF20062222235.701.318.455.6
7.GodskesenJonasRanders GF2005222205.200.816.453.3
8.VandborgMaltheVestjysk GF200622224104.801.315.752.9

Niveau 3 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JensenJulieOdense GF20041111216.301.420.341
1111116.41.520.7
2.Juul MadsenOliviaOdense GF20061211226.101.319.640.2
1111116.41.420.6
3.Quick HansenAmalieOdense GF20051112216.201.319.940.2
1112116.31.420.3
4.Brandsborg BaunElenaOutrup GUB20061112216.201.319.939.9
1111226.21.420
5.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB20061111126.301.420.339.8
11123261.519.5
6.Emilie Littau ChristiansenLeaOdense GF2005221122601.319.339.6
1111216.31.420.3
7.Sehested RytterAthenaSilkeborg P-D20031121226.101.419.739.5
1212216.11.519.8
8.LarsenMieOdense GF20041122216.101.319.639
12222161.419.4
8.Beck KjærKarolineVestjysk GF20031112226.101.319.639
12122261.419.4
10.Ehmsen UnderbjergDitteOutrup GUB20031112216.201.42038.8
1232225.81.418.8
11.Linding FønssStineBrejninggaard19991222315.901.31938.4
12222161.419.4
12.LauritsenVictoriaOutrup GUB2003212221601.319.338.4
2222215.91.419.1
13.KongshaugMatildeOutrup GUB20032212225.901.31938.1
1222225.91.419.1
14.Elisabeth StensgaardAnnaOdense GF20042222215.901.31937.8
2222225.81.418.8
14.Lund Mose AndreasenOliviaVestjysk GF20012222215.901.31937.8
2232215.81.418.8
16.Maria Jønch NielsenSaraOdense GF20032222245.601.418.237.5
21122261.319.3
17.BilgrauLunaSilkeborg P-D20042222235.701.318.437.5
1222315.91.419.1
17.N. B. ChristiansenLauraOutrup GUB20032232225.701.318.437.5
2222215.91.419.1
19.SimonsenAnikaOutrup GUB20042222225.801.318.737.5
1222235.81.418.8
19.JensenJulieVestjysk GF20012222225.801.318.737.5
1111116.41.520.7
21.Ternholm JensenFrejaOutrup GUB20032222225.801.318.737.2
1222225.90.818.5
22.DreyerJulieVBIF20012233215.701.318.137.2
2222215.91.419.1
23.C. JohannsenLeahOdense GF20042233215.701.318.437.2
2222315.81.418.8
24.Mølgaard KnudsborgMathildeOutrup GUB20052212215.821.318.737.2
1222225.721.418.5
24.Høj SonneJulieOutrup GUB20032222225.801.318.737.2
2222325.71.418.5
26.TeilmannJulieOutrup GUB2004121105.500.817.337
1211226.11.419.7
27.Josefine RasmussenMollyOdense GF20031222535.501.317.836.6
2222225.81.418.8
28.Engholm DremstrupEmilieVejlby IK20041222325.801.318.736.3
2222355.41.417.6
29.BernkildeFrejaOdense GF20041222225.901.31936.3
2222545.31.417.3
30.María Haraldsdóttir HaraldsdóttirHrefnaOdense GF2004122221601.319.335.7
222205.20.816.4
31.Bylov JørgensenJulieGunslevholm20061222325.621.318.135.7
1222525.421.417.6
32.Fibiger Thoning JensenMilleOutrup GUB2004222205.200.816.434.6
2222335.61.418.2
33.MatthiesenIdaVBIF20032332215.521.317.534.2
2233325.320.816.7
34.Louise BechFrejaVestjysk GF20012233325.501.317.833.3
233304.90.815.5
35.Søholm clausenSigneVBIF2006222305.100.815.831.6
2233050.815.8
36.Have KorsgaardIdaOdense GF20032233205.801.318.729.6
23003.5100.410.9
37.BaunsgaardAsta-MarieOdense GF200722204.400.613.824.7
23003.5100.410.9
38.Ellen Foged RokkjærLauraRanders GF200500000070013.8
22204.40.613.8
39.FoldagerEmmaOutrup GUB20040000007000
0000007-
40.UldumMayaBrejninggaard199900000
40.Lund KjerulfLeaSilkeborg P-D200600000
40.BergstrømSofiaSilkeborg P-D200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JensenJulieOdense GF20041111116.401.520.761.7
2.Juul MadsenOliviaOdense GF20061111116.401.420.660.8
3.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB20061111216.301.420.360.1
4.Brandsborg BaunElenaOutrup GUB20061112216.201.42059.9
5.Quick HansenAmalieOdense GF2005122221601.419.459.6
6.Sehested RytterAthenaSilkeborg P-D20031222206.101.519.859.3
7.Beck KjærKarolineVestjysk GF20031112226.101.419.758.7
8.LarsenMieOdense GF2004112222601.419.458.4
9.Emilie Littau ChristiansenLeaOdense GF2005111205.500.817.356.9