Kontakt os - GymDanmark

Kontakt os Medarbejdere og udvalg

  • Alle
  • Bestyrelsen
  • Bevæg dig for livet - Fitness
  • Forbundskontoret
  • Gymnastik for Alle
  • Idrætsgymnastik
  • Ordensudvalget
  • Rope Skipping
  • Rytmisk Gymnastik
  • Sports Acrobatik
  • TeamGym
  • Trampolin & DMT
  • Tumbling
  • Udvalg

Anders Thorup Prendergast

Udvalgsmedlem UTG

Ansvars­områder

Uddannelsesansvarlig

Anne Nørkjær Werner

Tværfaglig leder 4119 1675

Ansvars­områder

Organisationsudvikling // IT-projektstyring

Anne Wium

Sportskoordinator 4326 2606

Ansvars­områder

Sportslig afdeling: Nationale Konkurrencer, licenser m.m.

Benjamin Juul Johansen

Suppleant Ordensudvalget

Bent Busk

Suppleant Ordensudvalget

Betina Juul Nielsen

Udviklingskonsulent 2058 3446

Ansvars­områder

Rådgivning og sparring med foreninger i Hovedstaden // Træningsinspiration

Carsten Nyborg Andersen

Sportskoordinator 4326 2603

Ansvars­områder

Sportslig afdeling: Nationale Konkurrencer, licenser m.m.

Ditte Okholm-Naut

Direktør 4076 4047

Ansvars­områder

Drift og ledelse af forbundskontoret // GymDanmark bestyrelse og ledelse

Dobbelt Mini Trampolin (DMT)

DMT - sektion under Udvalget for Trampolin

Elisabeth Reumert

Udviklingskonsulent 6126 4509

Ansvars­områder

Rådgivning og sparring med foreninger på Sjælland

Erhard Franzen

Udvalgsmedlem Ordensudvalget

Fitness

Hans Chr. Bjerg

Udvalgsmedlem Ordensudvalget

Helge Fisker

Landsholdschef 6095 2819

Ansvars­områder

Sportslig udvikling af talent-, elite- og landsholdsgymnastik

Janne Jelstad

Event og kommunikation 2992 3694

Ansvars­områder

Barselsorlov fra 20.maj - feb 20221
Eventledelse // Kommunikation //

Jeanette Jensen

Udvalgsmedlem UTG

Ansvars­områder

Økonomiansvarlig

Kamine Jacobsen

Udvalgsmedlem SAU

Ansvars­områder

Uddannelsesansvarlig

Karen Marie Holst

Udviklingskonsulent 6175 7566

Ansvars­områder

Rådgivning og sparring med foreninger på Fyn og i Sydjylland

Kathrine Labæk

Sportskoordinator 2712 5998

Ansvars­områder

Sportslig afdeling: Nationale Konkurrencer, licenser mm.

Kenneth Pingel

Udvalgsmedlem UTG

Ansvars­områder

Dommer- og reglementsektionen

Kristine Wagner

Næstformand Ordensudvalget

Ledig stilling

Regnskabsmedarbejder

Ansvars­områder

Økonomi og regnskab

Michael Brøgger Andersen

Udvalgsmedlem UTG

Ansvars­områder

Stævnesektionen

Nicolai Blom Pedersen

Leder af Bevæg dig for livet - Fitness

Peter Lund

Udvalgsmedlem Ordensudvalget

Sanne Honoré

Fitnesskoordinator 4026 2482

Ansvars­områder

Administration af fitnesskurser i GymDanmark og Bevæg dig for livet – Fitness // Rådgivning og sparring med fitnessforeninger

Tenna Nørgaard Nielsen

Udviklingskonsulent 2916 9918

Ansvars­områder

Rådgivning og sparring med foreninger i Midt- og Nordjylland

Øvrige fitnesskonsulenter

Arbejdssted: Vingsted og Aarhus

Ansvars­områder

Find øvrige konsulenter på:
www.bevaegdigforlivet.dk/fitness/kontakt-os