Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Power Series 1

Konkurrencer

B rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Skjold NielsenJakobVesterlund Efterskole19981221335.804.221.642.1
1221525.73.420.5
2.Højberg OskarsonMagnusBrejninggaard Tumbling og TeamGym20001111326.10321.341.3
1212216.11.720
3.Kronvold NielsenSethBrejninggaard Tumbling og TeamGym19991112335.90320.741.1
1122216.12.120.4
4.Skov PetersenDanielOutrup GUB19981121425.90320.740.8
12212262.120.1
5.SørensenMortenVarnæs Bovrup Idrætsforening20011122216.101.619.939.6
12222161.719.7
6.Bruun PedersenMagnusOutrup GUB19982222425.60319.839.4
1222535.413.419.6
7.AndresenTobiasVarnæs Bovrup Idrætsforening20011222325.801.61938.1
1122335.81.719.1
7.Popp TroelsenLauOdense Gymnastik Forening20002222225.801.61938.1
2222215.811.719.1
9.AnderssonFrederikVarnæs Bovrup Idrætsforening2001122221601.619.638.1
1222435.61.718.5
10.ThomsenMadsVesterlund Efterskole1999111105.60117.837.2
1112335.91.719.4
11.BrixChristianFlemming Efterskole Gymnastikforening19992122435.421.517.736.5
1222335.71.718.8
12.Johan Funch Måstrup KristensenKarlFlemming Efterskole Gymnastikforening19991222325.801.61935.7
1111410521.716.7
13.EbbesenTokeVarnæs Bovrup Idrætsforening2001112205.400.917.135.5
1223425.61.618.4
14.ClausenJonasVarnæs Bovrup Idrætsforening2001122105.40117.234.7
112105.5117.5
15.Vitting PetersenMikkelFlemming Efterskole Gymnastikforening2000123305.10116.334.3
1222505.352.118
16.NielsenMadsVarnæs Bovrup Idrætsforening2000122205.302.11832.7
1122503.920314.7
17.DeutschbeinRasmusVarnæs Bovrup Idrætsforening20011222325.801.61932.6
222204.210113.6
18.PadkærLukasVesterlund Efterskole2000223404.90115.732.4
223453511.716.7
19.WithenMariusVesterlund Efterskole19992222225.801.600
2222215.811.7-
20.Nedergaard Steinmeier NielsenJimiSilkeborg P-D200000000
20.Duedahl HolmKasperFlemming Efterskole Gymnastikforening199900000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Skjold NielsenJakobVesterlund Efterskole19981221415.904.221.964
2.Skov PetersenDanielOutrup GUB19981111316.20321.662.4
3.Kronvold NielsenSethBrejninggaard Tumbling og TeamGym1999111142603.221.262.3
4.Bruun PedersenMagnusOutrup GUB19981123525.60319.859.2
5.SørensenMortenVarnæs Bovrup Idrætsforening20011122335.802.119.559.1
6.Højberg OskarsonMagnusBrejninggaard Tumbling og TeamGym2000112205.40117.258.5
7.AndresenTobiasVarnæs Bovrup Idrætsforening20011234315.601.418.256.3
8.Popp TroelsenLauOdense Gymnastik Forening200022225104.701.715.853.9

B rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenCamillaVesterlund Efterskole19981122126.10321.341.6
1112216.21.720.3
2.Aagaard KappelElisabethFlemming Efterskole Gymnastikforening19991211126.201.820.440.6
1221216.11.920.2
3.Engelbrecht Aalling SørensenCamillaVestjysk GF (VGF89)2000112132601.719.740.1
1112216.21.820.4
4.MikkelsenStineFlemming Efterskole Gymnastikforening19991122116.201.620.239.9
11213261.719.7
5.SanderSarahVarnæs Bovrup Idrætsforening20011221116.201.520.139.7
11222261.619.6
6.HenriksenPernilleOdense Gymnastik Forening20001222225.901.619.339.3
1221216.11.720
7.BroCecilieVesterlund Efterskole20001122125.921.619.338.4
1221225.821.719.1
8.FjordsideCamillaVestjysk GF (VGF89)19981122135.821.518.938.3
1111255.91.719.4
9.LillevangKarenFlemming Efterskole Gymnastikforening199911115105.10318.338.3
1111236.11.720
10.Kinch NørgårdNannaFlemming Efterskole Gymnastikforening19991111216.301.820.738
2222215.90.617.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenCamillaVesterlund Efterskole19981111236.10321.362.9
2.Aagaard KappelElisabethFlemming Efterskole Gymnastikforening19991111126.301.920.861.4
3.Engelbrecht Aalling SørensenCamillaVestjysk GF (VGF89)20001111216.301.820.760.8
4.MikkelsenStineFlemming Efterskole Gymnastikforening19991112216.201.720.360.2
5.HenriksenPernilleOdense Gymnastik Forening20001121226.101.619.959.2
6.BroCecilieVesterlund Efterskole2000111223601.719.758.1
7.FjordsideCamillaVestjysk GF (VGF89)19981112225.921.519.257.5
8.SanderSarahVarnæs Bovrup Idrætsforening200111222105.201.617.256.9

B rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Warming-JensenMathiasVarnæs Bovrup Idrætsforening20022222315.80320.440.1
12222161.719.7
2.Bloch TronøeRasmusOutrup GUB20011222225.901.719.439.2
12222161.819.8
3.SommerLudvigVestjysk GF (VGF89)20051222415.801.61939.1
1212216.11.820.1
4.Gjørup StofferNielsVestjysk GF (VGF89)20041223325.701.718.838.3
1223225.82.119.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Warming-JensenMathiasVarnæs Bovrup Idrætsforening20021222415.80320.460.5
2.SommerLudvigVestjysk GF (VGF89)20051222225.901.819.558.6
3.Bloch TronøeRasmusOutrup GUB20011232225.801.819.258.4
4.Gjørup StofferNielsVestjysk GF (VGF89)20041222325.802.119.557.8

B rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Serup ChristensenNikolineOdense Gymnastik Forening20021121116.301.620.540.5
1211316.11.720
2.ChauSofiaOdense Gymnastik Forening20031132335.701.618.739
1121216.21.720.3
3.Møller RasmussenSigneVestjysk GF (VGF89)20011111406.201.520.138.9
1221335.711.718.8
4.NørrungEmmaOdense Gymnastik Forening20031122216.101.519.837.9
1133325.7118.1
5.Hermann PoulsenMalouOdense Gymnastik Forening20011222315.901.519.236.4
121205.4117.2
6.ScherrebeckJosefineFlemming Efterskole Gymnastikforening2003112205.40117.234.4
112205.4117.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Serup ChristensenNikolineOdense Gymnastik Forening20021111116.401.620.861.3
2.Møller RasmussenSigneVestjysk GF (VGF89)20011111316.201.520.159
3.ChauSofiaOdense Gymnastik Forening20031122145.901.619.358.3
4.NørrungEmmaOdense Gymnastik Forening20031122235.901.719.457.3
5.Hermann PoulsenMalouOdense Gymnastik Forening20011111126.301.620.556.9
6.ScherrebeckJosefineFlemming Efterskole Gymnastikforening20031111116.401.720.955.3

C rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Uhre HvelplundJensBrejninggaard Tumbling og TeamGym20003334325.112.918.235.8
3333325.31.717.6
2.Jager KirkegaardKasperVesterlund Efterskole20002334424.931.516.235.4
3233325.4319.2
3.Blæsbjerg SandbækJacobBrejninggaard Tumbling og TeamGym199933304.100.71330.4
3332424.85317.4
4.Reffsgaard JensenAlexanderBrejninggaard Tumbling og TeamGym199800000
4.Santiago KjeldSimonFlemming Efterskole Gymnastikforening199800000
4.Kousgaard KjærMathiasBrejninggaard Tumbling og TeamGym199900000
4.KorsgaardMathiasFlemming Efterskole Gymnastikforening199800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Uhre HvelplundJensBrejninggaard Tumbling og TeamGym2000122221602.920.956.7
2.Jager KirkegaardKasperVesterlund Efterskole2000123405011651.4
3.Blæsbjerg SandbækJacobBrejninggaard Tumbling og TeamGym19991333225.51319.549.9

C rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.MalczynskaAnjaVestjysk GF (VGF89)20011223325.701.518.638.6
1222206.11.720
2.Sommer NielsenRegitseVesterlund Efterskole19991223315.801.518.938.6
11213261.719.7
3.Rotborg HenriksenAneVesterlund Efterskole2000213205.200.916.534.8
1343215.61.518.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.MalczynskaAnjaVestjysk GF (VGF89)20011222425.701.718.857.4
2.Sommer NielsenRegitseVesterlund Efterskole19991233435.401.81856.6
3.Rotborg HenriksenAneVesterlund Efterskole200023304.200.813.448.2

C rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Møller JensenEmilOdense Gymnastik Forening20032312225.801.61938.2
2322225.72.119.2
2.RodeTobiasOdense Gymnastik Forening20042232325.601.418.236.3
2232225.521.618.1
3.Outzen PaulsenLaustOdense Gymnastik Forening20032333325.401.517.736.2
2232325.61.718.5
4.Jonathan JessenCarlVarnæs Bovrup Idrætsforening20022333225.501.51835
3323325.131.717
5.Sundstrøm PedersenTobiasOdense Gymnastik Forening20013323335.301.417.334.5
2345325.1116.3
6.VellingEsbenFlemming Efterskole Gymnastikforening20032323325.321.417.334.3
3333325.121.717
7.Sundstrøm PedersenCasperOdense Gymnastik Forening20013333335.111.416.733
2345325.1116.3
8.Palmgreen SørensenRasmusVestjysk GF (VGF89)20052322235.421.417.631.3
23204.30.813.7
9.NørregaardMagnusFlemming Efterskole Gymnastikforening200123304.200.713.330.3
3333325.121.717
10.Bech IsagerMagnusSilkeborg P-D2004132205.200.916.530.2
23204.30.813.7
11.Krogstrup MikkelsenDavidVestjysk GF (VGF89)2002000000000100012.3
23404.112.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Møller JensenEmilOdense Gymnastik Forening20032333235.402.118.356.5
2.RodeTobiasOdense Gymnastik Forening20042222215.901.619.355.6
3.Outzen PaulsenLaustOdense Gymnastik Forening20032232215.801.719.155.3
4.VellingEsbenFlemming Efterskole Gymnastikforening20032223215.801.719.153.4
5.Jonathan JessenCarlVarnæs Bovrup Idrætsforening20022323325.501.51853
6.Sundstrøm PedersenCasperOdense Gymnastik Forening20012323325.501.51851
7.Sundstrøm PedersenTobiasOdense Gymnastik Forening2001333304.80115.449.9
8.Palmgreen SørensenRasmusVestjysk GF (VGF89)20052222425.601.518.349.6

C rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HjorthusIdaVestjysk GF (VGF89)20021132315.901.519.237.3
1233335.51.618.1
2.RavnSarahOdense Gymnastik Forening20021223335.601.418.236.9
1222335.71.618.7
3.UhrskovJulieVejlby IK (VIK)20031233325.601.618.435.9
2332435.31.617.5
4.Nordborg HansenEmmaVestjysk GF (VGF89)20021232335.601.418.235.4
1233325.42117.2
5.Houni HansenCamillaVestjysk GF (VGF89)20011222335.701.418.534.8
123305.1116.3
6.Nygaard HansenJulieOdense Gymnastik Forening20031223325.521.417.934.2
12323104.91.616.3
7.RichterNanaVestjysk GF (VGF89)20022254424.921.416.132.3
2344424.921.516.2
8.ØstergaardSaraVestjysk GF (VGF89)200112504.200.713.329.6
123305.1116.3
9.Sofie Dichmann HansenJulieOdense Gymnastik Forening20031223225.621.418.229.5
122103.50.811.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HjorthusIdaVestjysk GF (VGF89)20022222225.801.61956.3
2.RavnSarahOdense Gymnastik Forening20022222225.801.61955.9
3.UhrskovJulieVejlby IK (VIK)20032232215.801.61954.9
4.Nordborg HansenEmmaVestjysk GF (VGF89)20022223225.521.618.153.5
5.Sofie Dichmann HansenJulieOdense Gymnastik Forening20032222215.901.519.248.7
6.Houni HansenCamillaVestjysk GF (VGF89)200122204.400.713.948.7
7.RichterNanaVestjysk GF (VGF89)2002333304.80115.447.7

Eliterækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.KrügerKristofferSilkeborg P-D19971122111238.608.434.269.5
11111112198.335.3
2.Beck HansenRasmusOdense Gymnastik Forening19981112111218.907.33468.6
1112111228.718.534.6
3.SteffensenRasmusSilkeborg P-D199911211113107.908.432.168.2
11211111199.136.1
4.Juul SømodJohannesOdense Gymnastik Forening19981111211218.907.133.867.1
112222207.81.925.3
5.Juul SørensenMortenOdense Gymnastik Forening19971122111218.806.432.866.9
1122211228.68.334.1
6.Henri Oliver ErbsDavidOdense Gymnastik Forening19991112211218.806.432.865.3
11111112195.532.5
7.GreenEliasVestjysk GF (VGF89)19981111112218.90632.764.9
1112221328.56.732.2
8.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB20001221111218.715.131.263.4
1111111318.95.532.2
9.Vibæk FrederiksenEmilOdense Gymnastik Forening20001221112228.605.23163.1
11111112195.132.1
10.Amstrup AndreasenMadsVesterlund Efterskole19981111221228.705.131.262.2
1121111258.55.531
11.Krogh ScherrebeckChristofferFlemming Efterskole Gymnastikforening19991111111119.105.933.261.5
111121208.1428.3
12.ChilversThomasOdense Gymnastik Forening1998112222207.804.127.560.9
1111122228.77.333.4
13.Færgemann HansenFrederikVestjysk GF (VGF89)19981112121118.906.132.860.1
111222307.83.927.3
14.T. F. OlesenJeppeOdense Gymnastik Forening199711231223107.506.328.858.4
12222123107.57.129.6
15.Bengtsen FrøjkMathiasVesterlund Efterskole1999111111208.20226.657.8
1122121218.75.131.2
16.B JensenMadsVestjysk GF (VGF89)1998121111227.723.626.757.1
1111112228.714.330.4
17.Hvistendahl DoyleKianVestjysk GF (VGF89)20011122222238.213.928.556.4
1122222238.3327.9
18.DremstrupThorVesterlund Efterskole19991122222238.125.429.755.6
1111222081.925.9
19.Juul SømodGustavSvendborg GF1122112218.704.130.255.5
112222207.81.925.3
20.SkriverJonasVesterlund Efterskole20002222111218.604.23055.4
122222207.72.325.4
21.Klitgaard MadsenNicolajVesterlund Efterskole19991222211218.603.929.755
112222207.81.925.3
22.Broch MolsJanusFlemming Efterskole Gymnastikforening19991112111210804.128.154.3
112111208.11.926.2
23.Bækdal HansenKasperFlemming Efterskole Gymnastikforening2000112211108.101.926.252.9
1122122218.61.926.7
24.NielsenTheoFlemming Efterskole Gymnastikforening1999111111208.203.628.252.7
111222327.422.324.5
25.EriksenAndersVestjysk GF (VGF89)1998222222207.602.525.350.1
222212207.71.724.8
26.KristensenBenjaminVestjysk GF (VGF89)19981223322227.924.528.246.9
112405.23.118.7
27.Kejser RasmussenChrisVesterlund Efterskole199900000000010000
28.VallentinJesperFlemming Efterskole Gymnastikforening200000000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Beck HansenRasmusOdense Gymnastik Forening19981111111318.907.734.4137.2
1112221228.68.434.2
2.KrügerKristofferSilkeborg P-D19971212211318.608.434.2136.4
1124321328.18.432.7
3.SteffensenRasmusSilkeborg P-D19991122222338.209.233.8136.3
1113211338.49.134.3
4.Juul SømodJohannesOdense Gymnastik Forening19981222211338.217.532.1131.9
1213211328.47.532.7
5.Juul SørensenMortenOdense Gymnastik Forening1997122211207.90427.7127.2
1122332228.2832.6
6.GreenEliasVestjysk GF (VGF89)1998111222127.803.827.2124.8
1112221338.47.532.7
7.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB20001122221318.505.230.7124.1
1222211428.35.130
8.Henri Oliver ErbsDavidOdense Gymnastik Forening19991112253427.90629.7122.1
1111444437.524.627.1

Eliterækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.DickmeissJohanneOdense Gymnastik Forening20011110000319.304.13261.1
1110000218.4103.929.1
2.SørensenFrejaVesterlund Efterskole19991100000319.404.132.360.3
111000008.71.928
3.La Cour HansenSaraOdense Gymnastik Forening199911000003108.50429.558.9
1100000228.4104.229.4
4.Lykke SkjøttSabineVesterlund Efterskole199911100005108.203.928.556.4
11100003108.42.727.9
5.Buus MadsenCamillaSilkeborg P-D1997111111108.301.926.854.8
110000108.71.928
6.Brixen NielsenMieVesterlund Efterskole2000111112208.101.926.254.6
1121111338.62.628.4
7.Alexandersen FlindtMarieVesterlund Efterskole19991111125528.102.526.854.1
1122111548.22.727.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.DickmeissJohanneOdense Gymnastik Forening20011111111119.104.131.4123.4
11111111293.930.9
2.SørensenFrejaVesterlund Efterskole19991111111119.104.131.4122.7
1111111228.94.331
3.La Cour HansenSaraOdense Gymnastik Forening19991111111119.104.231.5121.5
11111111294.131.1
4.Lykke SkjøttSabineVesterlund Efterskole19991111121258.503.929.4113.9
1221111238.512.628.1
5.Alexandersen FlindtMarieVesterlund Efterskole19991211112238.602.628.4111
1111111238.622.728.5
6.Brixen NielsenMieVesterlund Efterskole20001222222238.202.627.2110.2
1121122228.62.628.4
7.Buus MadsenCamillaSilkeborg P-D19971122221128.602.628.4100.8
111205.51.117.6

Eliterækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.WintherAdamVestjysk GF (VGF89)20011211112118.904.33162.2
1112112228.75.131.2
2.Lykke HansenMadsOdense Gymnastik Forening20031111111119.103.931.260
1112111228.62328.8
3.AbildgaardMartinSilkeborg P-D20021111111328.804.230.659.9
1222122418.34.429.3
4.WangGustavVestjysk GF (VGF89)20021112212218.70329.158
1121221228.63.128.9
5.Reinholt MortensenAndersOdense Gymnastik Forening20031121112228.702.628.757.8
1211112128.82.729.1
6.Leino LucassenAndreasVestjysk GF (VGF89)20011121111218.904.33157.5
112111108.21.926.5
7.BonnichsenJonathanVarnæs Bovrup Idrætsforening20041211112118.902.629.357.3
1122211218.71.928
8.Laumann ØrregaardRasmusVestjysk GF (VGF89)20021111111318.902.529.257.3
1211222228.52.628.1
9.Emil Aalborg NielsenPeterOdense Gymnastik Forening20041112122228.602.628.456.7
1212111328.62.528.3
10.PilgaardMikkelOutrup GUB20031112112228.432.227.454.9
1122211228.422.327.5
11.Stig Boye ChristensenHjalteVestjysk GF (VGF89)20021211222228.322.427.354.8
1111222438.32.627.5
12.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup GUB2005111222207.901.925.654.6
1211112128.82.629
13.LindholmerMagnusOure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)2003111112108.201.926.553.3
011121108.31.926.8
14.Korsholm PlauborgJeppeOutrup GUB20031111111238.71329.149.4
1112206.31.420.3
15.Østergaard HansenJeppeVestjysk GF (VGF89)200200000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.WintherAdamVestjysk GF (VGF89)20011121111338.604.330.1122.9
1122111338.55.130.6
2.Lykke HansenMadsOdense Gymnastik Forening20031111110338.803.930.3119.6
1111111428.434.129.3
3.Leino LucassenAndreasVestjysk GF (VGF89)20011221111228.704.330.4118.8
1111111338.615.130.9
4.AbildgaardMartinSilkeborg P-D20021122111538.21428.6116.6
1212222338.23.528.1
5.WangGustavVestjysk GF (VGF89)20021222222328.203.127.7112.1
1333232327.8326.4
6.BonnichsenJonathanVarnæs Bovrup Idrætsforening20041222322328.102.727111.5
1222221338.22.627.2
7.Laumann ØrregaardRasmusVestjysk GF (VGF89)20021122222328.302.527.4110.6
1222222437.822.525.9
8.Reinholt MortensenAndersOdense Gymnastik Forening2003122222207.701.925109.1
1222222327.932.626.3

Eliterækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup GUB20031110111219.102.629.959.9
1110000339.12.730
2.Bech HansenEmilieVestjysk GF (VGF89)20031121111218.902.529.258.5
1211111218.92.629.3
3.NørgaardAlberteSilkeborg P-D2003111111121902.529.557.9
1101012338.622.628.4
4.Lentz ChristensenSisselOdense Gymnastik Forening20031211112218.802.62956
111111208.22.427
5.Krejberg JensenCecilieSilkeborg P-D20021111121538.402.427.653.8
1110112227.9102.526.2
6.Næss-Schmidt MølgaardChristineSilkeborg P-D200111122115107.603.926.752.1
11111013107.1104.125.4
7.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB200600000
1110000339.12.730

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup GUB2003111111112902.629.6119.1
1112106.4120.2
2.Bech HansenEmilieVestjysk GF (VGF89)20031111111119.102.529.8117.9
11111112192.629.6
3.NørgaardAlberteSilkeborg P-D20031112222228.502.427.9115.1
1111121218.92.629.3
4.Lentz ChristensenSisselOdense Gymnastik Forening20031111112128.902.529.2114.6
1211121118.92.729.4
5.Næss-Schmidt MølgaardChristineSilkeborg P-D20011111122118.903.930.6114.1
1111111119.14.131.4
6.Krejberg JensenCecilieSilkeborg P-D2002111111221080327107
111112208.11.926.2
7.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB2006000000000100020.2
1112106.4120.2

Eliterækken - Senior damer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Raunholt ØrskovSaraOutrup GUB19981100000329.304.332.263.6
1221000328.94.731.4
2.Sofie Okkerstrøm MikkelsenAnneVestjysk GF (VGF89)19971111111119.104.431.762
1222111328.54.830.3
3.Juhl JørgensenAnne-SofieVestjysk GF (VGF89)19971100001119.504.332.861.6
1121111238.61328.8
4.NørbyJohanneOdense Gymnastik Forening19921111255527.525.427.958.8
1211111338.65.130.9
5.PagårdIdaOutrup GUB19971110000119.502.53157.6
1111111218102.626.6
6.MadsenAmandaVestjysk GF (VGF89)19961100000339.114.131.455.8
100111107.5101.924.4
7.LanngJannekeVestjysk GF (VGF89)19951212221528.203.928.553.6
112222407.62.325.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Raunholt ØrskovSaraOutrup GUB19981111111119.104.331.6127.2
1111111119.14.732
2.Juhl JørgensenAnne-SofieVestjysk GF (VGF89)19971111111119.104.331.6124.6
1111111228.94.731.4
3.PagårdIdaOutrup GUB19971111111119.102.529.8117.3
1111111119.12.629.9
4.NørbyJohanneOdense Gymnastik Forening1992111111208.203.928.5117.1
11111112108.15.529.8
5.MadsenAmandaVestjysk GF (VGF89)1996111111108.301.926.8112.2
11111121192.629.6
6.LanngJannekeVestjysk GF (VGF89)1995122211207.901.925.6103.8
122122237.322.724.6
7.Sofie Okkerstrøm MikkelsenAnneVestjysk GF (VGF89)1997000000000100062

Eliterækken - Senior herre

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PihlLasseOdense Gymnastik Forening19901210111119.108.135.473.2
1011101119.39.937.8
2.Gaarde SørensenRasmusSilkeborg P-D19961121152328.207.932.567.9
1121111318.8935.4
3.WeschAndersOdense Gymnastik Forening19931231322328.107.832.167.5
1123211228.59.935.4
4.TermansenOliverOutrup GUB1996111100138.203.928.565.2
1021100219.29.136.7
5.HayesKristofferSilkeborg P-D19921121211318.705.93264.1
12211113107.88.732.1
6.HvidemoseJohanOdense Gymnastik Forening1995132112207.806.129.563.7
1122211228.68.434.2
7.HändigJoelOdense Gymnastik Forening19941212232328.206.130.760.9
1223222457.77.130.2
8.EngholmSuneSilkeborg P-D19931121111338.516.431.958.7
112222207.83.426.8
9.EskesenMagnusOdense Gymnastik Forening199511221224107.506.228.758.7
1134222527.627.230
10.Rask KærArneVestjysk GF (VGF89)19961222111438.21630.654.9
11343206.64.524.3
11.JørgensenMikkelOdense Gymnastik Forening19931122434527.515.928.453.7
1222554536.924.625.3
12.Kirk JepsenSimonVestjysk GF (VGF89)1997122323223804.428.453.1
1233322336.8104.324.7
13.BovlundAndreasVarnæs Bovrup Idrætsforening199512222122107.604.327.151.7
11211215106.6104.824.6
14.VilhelmsenTobiasVarnæs Bovrup Idrætsforening1994122222107.801.92547
122222206.7101.922
15.SørensenHannibalSilkeborg P-D199500000000010000
16.Bruhn HansenThomasVarnæs Bovrup Idrætsforening199400000
16.B. RasmussenAndreasOdense Gymnastik Forening199500000
16.Scharf MatthiesenAdamOdense Gymnastik Forening199600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PihlLasseOdense Gymnastik Forening19901212233327.927.531.2142.2
1011000229.39.937.8
2.TermansenOliverOutrup GUB19961111001229.108.435.7137.9
1111000119.319.137
3.Gaarde SørensenRasmusSilkeborg P-D1996112213343807.931.9134.3
1113221318.5934.5
4.HvidemoseJohanOdense Gymnastik Forening19951222211218.608.534.3133.5
1121111218.98.835.5
5.HayesKristofferSilkeborg P-D19921122111338.508.433.9132.4
1122111428.419.234.4
6.EskesenMagnusOdense Gymnastik Forening19951122211328.508.433.9125.8
1132211238.4833.2
7.HändigJoelOdense Gymnastik Forening19941112222318.506.131.6119.6
1113543327.524.627.1
8.EngholmSuneSilkeborg P-D1993123132207.60426.8118.5
1122211328.57.533
9.WeschAndersOdense Gymnastik Forening1993000067.5

Niveau 1 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SchmidtLasseVarnæs Bovrup Idrætsforening222220601836.3
1222206.118.3
2.Foged RokkjærLukasRanders gymnastiske Forening2222305.9017.735.4
1223305.917.7
3.DongMarkVejlby IK (VIK)2332205.8017.434.8
2223305.817.4
4.SkovsagerAndreasRanders gymnastiske Forening3233305.6016.834.2
2222405.817.4
5.HansenKristianFlemming Efterskole Gymnastikforening2223305.8017.434.2
3223405.616.8
6.Højberg OskarsonMikkelOutrup GUB2222315.8017.432.4
32230515
7.FrederiksmoseLucasVejlby IK (VIK)553304.4013.221.6
54302.8108.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SchmidtLasseVarnæs Bovrup Idrætsforening113320601854.3
2.Foged RokkjærLukasRanders gymnastiske Forening2333215.6016.852.2
3.SkovsagerAndreasRanders gymnastiske Forening2223205.9017.751.9
4.HansenKristianFlemming Efterskole Gymnastikforening2333335.3015.950.1
5.Højberg OskarsonMikkelOutrup GUB2322215.8017.449.8
6.FrederiksmoseLucasVejlby IK (VIK)544404.3012.934.5

Niveau 1 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.HansenSigneFlemming Efterskole Gymnastikforening00000
1.Risbjerg SimonsenSiljeRanders gymnastiske Forening00000
1.Rou GyldenøhrSiljaVejlby IK (VIK)00000
1.BrunøJosefineVarnæs Bovrup Idrætsforening00000
1.LorenzenHeleneVarnæs Bovrup Idrætsforening00000
1.Groth EriksenCamilleRanders gymnastiske Forening00000
1.Fink AndersenSidselRanders gymnastiske Forening00000
1.Anine Østergaard FrederiksenJulieRanders gymnastiske Forening00000
1.FoldagerAlberteOutrup GUB00000
1.RadikAlberteFlemming Efterskole Gymnastikforening00000
1.NørbyEmmaVejlby IK (VIK)00000
1.Ejby DamgaardAnneOutrup GUB00000
1.Holgaard NielsenMaiVejlby IK (VIK)00000
1.Mai BøtternCarolineVejlby IK (VIK)00000
1.VindLauraFlemming Efterskole Gymnastikforening00000
1.HaahrCarlaVejlby IK (VIK)00000
1.Thimes NielsenCarolineOutrup GUB00000
1.Vieland MortensenElineVejlby IK (VIK)00000
1.Podiss PetersenEmilieOdense Gymnastik Forening00000
1.LundMariaVestjysk GF (VGF89)200300000
1.DamgaardAgneteVejlby IK (VIK)00000
1.DamHeleneFlemming Efterskole Gymnastikforening00000
1.VindIdaFlemming Efterskole Gymnastikforening00000
1.HaahrEmmaVejlby IK (VIK)00000
1.Marie Kuntz EtzerodtClareOutrup GUB00000
1.Ellen Foged RokkjærLauraRanders gymnastiske Forening00000
1.NielsenMetteFlemming Efterskole Gymnastikforening00000
1.Lindgaard MadsenCarolineRanders gymnastiske Forening00000
1.Skov DalgaardSigneRanders gymnastiske Forening00000
1.Fibiger Thoning JensenMilleOutrup GUB00000

Final

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.HaahrEmmaVejlby IK (VIK)00000
1.Marie Kuntz EtzerodtClareOutrup GUB00000
1.Ellen Foged RokkjærLauraRanders gymnastiske Forening00000
1.NielsenMetteFlemming Efterskole Gymnastikforening00000
1.Lindgaard MadsenCarolineRanders gymnastiske Forening00000
1.Skov DalgaardSigneRanders gymnastiske Forening00000
1.HaahrCarlaVejlby IK (VIK)00000
1.HansenSigneFlemming Efterskole Gymnastikforening00000

Niveau 2 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Kjær KruseSimonFlemming Efterskole Gymnastikforening2433525.1015.331.5
2332425.416.2
2.Juul MadsenSebastianOdense Gymnastik Forening2334425.2015.631.5
2333425.315.9
3.VesterborgFrederikOdense Gymnastik Forening3233425.3015.931.5
3333425.215.6
4.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup GUB333452501531.2
2233425.416.2
5.Foged RokkjærNoahRanders gymnastiske Forening4233525.1015.331.2
3333325.315.9
6.LaursenOliverVejlby IK (VIK)3334325.2015.630.6
333452515
7.HansenMikkelVejlby IK (VIK)343352501530.3
3333525.115.3
8.GodskesenJonasRanders gymnastiske Forening533342501530
234452515
9.WinterBenjaminVestjysk GF (VGF89)4335524.8014.428.8
3444524.814.4
10.Taulbjerg SlotMikkelVestjysk GF (VGF89)00000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Kjær KruseSimonFlemming Efterskole Gymnastikforening1233205.9017.749.2
2.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup GUB2223205.9017.748.9
3.VesterborgFrederikOdense Gymnastik Forening1432205.8017.448.9
4.Juul MadsenSebastianOdense Gymnastik Forening1233315.7017.148.6
5.HansenMikkelVejlby IK (VIK)1332305.8017.447.7
6.LaursenOliverVejlby IK (VIK)3223225.6016.847.4
7.GodskesenJonasRanders gymnastiske Forening2233305.7017.147.1
8.Foged RokkjærNoahRanders gymnastiske Forening3144325.3015.947.1

Niveau 2 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Teilmann BrixagerJulieOutrup GUB0222206.2018.639
0100106.820.4
2.Funder DissingMilleVestjysk GF (VGF89)0122206.3018.938.7
0110206.619.8
3.SimonsenAnikaOutrup GUB0022106.5019.538.1
0232106.218.6
4.Søgaard MøllerJulinaOdense Gymnastik Forening0112106.5019.537.8
0322206.118.3
5.M. KnudsborgMathildeOutrup GUB1122206.2018.637.2
1222106.218.6
5.Ternholm JensenFrejaOutrup GUB0222206.2018.637.2
1221206.218.6
7.KongshaugMatildeOutrup GUB113320601836.9
1111306.318.9
8.Ehmsen UnderbjergDitteOutrup GUB1332205.9017.735.4
0233305.917.7
9.Emilie Littau ChristiansenLeaOdense Gymnastik Forening1123206.1018.335.4
3233205.717.1
10.HannibalMatildeVestjysk GF (VGF89)122320601835.1
1234305.717.1
11.N. B. ChristiansenLauraOutrup GUB1233305.8017.434.8
1233305.817.4
11.WesterbergRosaOure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)0234305.8017.434.8
0244205.817.4
13.Josefine RasmussenMollyOdense Gymnastik Forening1123206.1018.334.8
1344305.516.5
14.Engholm DremstrupEmilieVejlby IK (VIK)1443205.6016.834.5
1322215.917.7
15.Høj SonneJulieOutrup GUB1333305.7017.134.5
2233205.817.4
16.SlothMariaVestjysk GF (VGF89)1134205.9017.734.5
0244405.616.8
17.LarsenMieOdense Gymnastik Forening1234305.7017.134.2
1244205.717.1
18.MoseOliviaVestjysk GF (VGF89)1233305.8017.434.2
0344305.616.8
19.Quick HansenAmalieOdense Gymnastik Forening2333505.4016.233.9
1322305.917.7
20.C. JohannsenLeahOdense Gymnastik Forening2234405.5016.533.9
1233305.817.4
21.Sofie SandLærkeOdense Gymnastik Forening1234405.6016.833.6
0244305.716.8
22.Pilgård HansenSidseVestjysk GF (VGF89)0334305.7017.133.6
2233505.516.5
23.Maarbjerg KingoMerleOdense Gymnastik Forening2233205.8017.433.6
2344305.416.2
24.StøvringSara-LouiseRanders gymnastiske Forening21104.6013.833.3
0111206.519.5
25.Kaiser Houmann MortensenFridaRanders gymnastiske Forening5122305.2515.633
1233305.817.4
26.Thusgård RørstrømSigneVejlby IK (VIK)1344405.4016.233
1344205.616.8
27.Meisner KofoedSophiaOdense Gymnastik Forening1334305.6016.833
2344305.416.2
28.KnudsenGryOutrup GUB522420551532.7
2133205.917.7
29.Sønderskov MadsenSofieVestjysk GF (VGF89)3434305.3015.932.7
1334305.616.8
30.Bach RaunholtAnneVejlby IK (VIK)3343305.4016.232.7
1254305.516.5
31.FoldagerEmmaOutrup GUB0121206.4019.232.7
02304.513.5
32.BakMieVestjysk GF (VGF89)3344305.3015.931.5
3244505.215.6
33.Momme JørgensenCarolineRanders gymnastiske Forening1234305.7017.130.9
01304.613.8
34.KaroliussenCarolineFlemming Efterskole Gymnastikforening1243315.6016.829.1
14404.112.3
35.Solth PedersenFrejaVestjysk GF (VGF89)5243304.8514.428.8
5244204.8514.4
36.JohansenKatrineFlemming Efterskole Gymnastikforening1333505.5016.528.2
24503.911.7
37.Fuglsang OxlundEaVestjysk GF (VGF89)52303.5510.510.5
1200-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Teilmann BrixagerJulieOutrup GUB2222225.8017.456.4
2.SimonsenAnikaOutrup GUB1233215.8017.455.5
3.Funder DissingMilleVestjysk GF (VGF89)3322315.6016.855.5
4.M. KnudsborgMathildeOutrup GUB122221601855.2
5.Søgaard MøllerJulinaOdense Gymnastik Forening1224225.7017.154.9
6.KongshaugMatildeOutrup GUB1222325.8017.454.3
7.Ternholm JensenFrejaOutrup GUB3332215.6016.854
8.Ehmsen UnderbjergDitteOutrup GUB1223215.9017.753.1

Niveau 3 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.LarsenBenjaminOutrup GUB2002122221601.319.339.9
1211106.41.420.6
2.Funder DissingAlbertVestjysk GF (VGF89)20072222235.701.318.437.8
12213161.419.4
3.Sonne BjarnesenNicolaiOutrup GUB20041222225.901.31937.8
1222325.81.418.8
3.Krejberg JensenOliverFlemming Efterskole Gymnastikforening20051222225.901.31937.8
2222315.81.418.8
5.Arrengaard RasmussenLauritzOdense Gymnastik Forening20041222325.711.318.437.5
1112425.91.419.1
6.SørensenAndersVestjysk GF (VGF89)2001121132601.319.337.5
2232325.61.418.2
7.BoesdalSimonVestjysk GF (VGF89)20041323225.701.318.436.3
2222435.51.417.9
8.Popp TroelsenAntonOdense Gymnastik Forening20032221335.701.318.436
2233335.41.417.6
9.HancockJamieVestjysk GF (VGF89)20021223535.311.417.335.8
1233225.71.418.5
10.Bjerre TherkildsenJonasOutrup GUB2004111105.600.817.635.4
1222425.521.317.8
11.Bech NielsenMathiasFlemming Efterskole Gymnastikforening20032333325.401.317.535.1
2332425.41.417.6
12.RasmussenNclasFlemming Efterskole Gymnastikforening20012323325.501.317.835.1
2333425.31.417.3
13.VandborgMaltheVestjysk GF (VGF89)20062221225.901.31934.8
2332050.815.8
14.LøhNicolaiVestjysk GF (VGF89)20071233325.601.318.134.8
2333535.11.416.7
15.JakobsenMaltheOutrup GUB20022333335.301.417.334.4
2322225.717.1
16.Kelter-WesenbergAlexanderVejlby IK (VIK)20042333335.121.316.633.9
2333425.31.417.3
17.KroghLauritsVarnæs Bovrup Idrætsforening20012344325.111.316.633.3
2333335.30.816.7
18.SandSimonOdense Gymnastik Forening2006222205.200.816.432.7
222221051.316.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.LarsenBenjaminOutrup GUB20022222235.701.418.558.4
2.Sonne BjarnesenNicolaiOutrup GUB20041222315.901.31956.8
3.Arrengaard RasmussenLauritzOdense Gymnastik Forening20042222215.901.419.156.6
4.Krejberg JensenOliverFlemming Efterskole Gymnastikforening20052223215.801.418.856.6
5.Funder DissingAlbertVestjysk GF (VGF89)2007122221600.118.155.9
6.SørensenAndersVestjysk GF (VGF89)20012333335.301.417.354.8
7.Popp TroelsenAntonOdense Gymnastik Forening20033323315.501.317.853.8
8.BoesdalSimonVestjysk GF (VGF89)2004233304.900.815.551.8

Niveau 3 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Juul MadsenVictoriaOdense Gymnastik Forening2000222220601.319.338.4
3222325.151.416.7
2.DyrholmCharlotteVestjysk GF (VGF89)20002233315.601.318.137.8
1221216.11.419.7
3.Luna LundSifVarnæs Bovrup Idrætsforening2003222220601.419.437.3
2223225.70.817.9
4.Roland Spaabæk AndreassenAlberteVestjysk GF (VGF89)20033322205.801.318.736.6
2222325.521.417.9
5.AndersenJosefineOdense Gymnastik Forening20022322325.600.817.636.4
2222315.81.418.8
6.IversenStineVarnæs Bovrup Idrætsforening20012323235.321.417.336.1
2222225.81.418.8
7.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF (VGF89)20053232325.501.317.836
2322325.61.418.2
8.SøgaardEmmaVestjysk GF (VGF89)20042233215.701.318.436
2332335.41.417.6
9.Mariane KorsgaardMieVestjysk GF (VGF89)20053222215.801.318.736
3322325.321.417.3
9.BuchhaveMatildeVestjysk GF (VGF89)20032222315.801.318.736
2222225.351.417.3
11.Gunder Strøm SørensenEmilieVarnæs Bovrup Idrætsforening20032233335.401.417.635.8
2232235.61.418.2
12.KrarupCecilieVejlby IK (VIK)20023332325.401.317.535.7
3222325.61.418.2
13.Velling GregersenSofieVejlby IK (VIK)20032232215.801.318.735.4
2333335.30.816.7
14.PetersenMathildeOdense Gymnastik Forening20043323325.401.317.535.4
2222525.51.417.9
15.Riber LarsenFrejaOutrup GUB20033222235.601.318.135.4
3323335.31.417.3
16.AppelFilippaVestjysk GF (VGF89)20052222335.511.317.835.1
2333235.311.417.3
17.Juul MadsenOliviaOdense Gymnastik Forening20062222325.701.318.435.1
3222325.151.416.7
18.Stadsvold BowerSelmaOdense Gymnastik Forening20043333425.201.316.934.2
2333335.31.417.3
19.Linding FønssStineBrejninggaard Tumbling og TeamGym19992333425.121.316.633.9
2333335.31.417.3
20.ClausenMathildeVarnæs Bovrup Idrætsforening20013333325.301.317.233.9
2333335.121.416.7
21.Bruun HolmJasminVejlby IK (VIK)20022233325.321.317.233.6
333333521.416.4
22.Louise KoertzSarahOdense Gymnastik Forening20022232215.801.318.733.3
333324.60.814.6
23.Beck KjærKarolineVestjysk GF (VGF89)20033333325.121.316.633.3
3222325.151.416.7
23.LauritsenVictoriaOutrup GUB20033333325.121.316.633.3
3333325.121.416.7
25.BaunsgaardAsta-MarieOdense Gymnastik Forening20073233315.321.317.233.3
3333524.921.416.1
26.MeisnerJohanneOdense Gymnastik Forening20053333325.121.316.633
3333335.20.816.4
27.JensenJulieVestjysk GF (VGF89)20013333325.121.316.632.7
2222354.951.416.1
28.JensenJulieOdense Gymnastik Forening2004222254.700.814.932.2
2222354.951.416.1
29.Bay DahlSigneSilkeborg P-D20072122235.801.318.731.3
323240.612.6
30.Brandsborg BaunElenaOutrup GUB2006332334.600.814.630.1
223224.90.815.5
31.ErbsLeaOdense Gymnastik Forening200000000070018.8
2222225.81.418.8
32.KlintSofieVestjysk GF (VGF89)200300000000010000
00000000010-
32.Høgh BentzenTrojaRanders gymnastiske Forening200600000000010000
00000000010-
32.Toft FlengEmmaVestjysk GF (VGF89)200300000000010000
00000000010-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Juul MadsenVictoriaOdense Gymnastik Forening20002222215.901.31957.4
2.DyrholmCharlotteVestjysk GF (VGF89)20002212225.901.419.156.9
3.Luna LundSifVarnæs Bovrup Idrætsforening20032222215.901.419.156.4
4.Roland Spaabæk AndreassenAlberteVestjysk GF (VGF89)20032222215.901.31955.6
5.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF (VGF89)2005222121601.419.455.4
6.SøgaardEmmaVestjysk GF (VGF89)20042122225.901.419.155.1
7.AndersenJosefineOdense Gymnastik Forening20022223225.701.418.554.9
8.IversenStineVarnæs Bovrup Idrætsforening200122204.400.613.849.9