Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Power Series 1 2018

Konkurrencer

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.TherkildsenJonas BjerreOutrup GUB2004333343510725.903.229.457.8
345333379262.128.4
2.JakobsenMaltheOutrup GUB200268777765324.403.628.356.5
566666613324.33.628.2
3.MortensenFrederik EmilOutrup GUB2003233333412626.103.229.655.9
2223334025.11.226.3
4.WallstrømAskerOdense GF200334565546325.901.827.153.5
3777666117242.126.4
5.ChristensenDavid TolstrupVejstrup E200235345348825.703.629.651.9
334666021.21.122.3
6.ChristiansenOskar VejeOdense GF200434576910022.601.222.951.8
233443310326.52.128.9
7.MadsenSebastian JuulOdense GF20043456799022.701.723.551.7
33445658525.72.228.2
8.PaulsenLaust OutzenOdense GF20033665666023.201.223.550.9
366667611324.62.527.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.TherkildsenJonas BjerreOutrup GUB2004433344412625.703.228.986.7
2.MortensenFrederik EmilOutrup GUB2003333445515525.301.72782.9
3.JakobsenMaltheOutrup GUB20025466656023.201.224.480.9
4.ChristensenDavid TolstrupVejstrup E2002333446612825.103.628.480.3
5.WallstrømAskerOdense GF20034553557972501.826.880.3
6.ChristiansenOskar VejeOdense GF200433475468325.702.127.879.6
7.MadsenSebastian JuulOdense GF2004366666611324.702.226.978.6
8.PaulsenLaust OutzenOdense GF200345776669324.702.126.877.7

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PetersenMathildeOdense GF200433434335326.901.828.156.3
33333339926.12.128.2
2.StensgaardAnna ElisabethOdense GF200433445466326.201.827.455.1
334665610425.32.127.7
3.AndersenJosefineOdense GF200234554445326.301.827.554.2
366696611424.32.126.7
4.DowhanIsabellaVejstrup E200236666668824.501.82650.7
499987813722.62.124.7
5.GundersenAline NørgaardVestjysk GF200434766666325.302.127.748.4
498989812622.71.320.7
6.GrossTrineVejstrup E2003356891112021.601.122.747.4
3545567023.51.224.7
7.PetersenJosefineVarnæs-Bovrup IF200433346111002301.224.245
33333339926.12.128.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PetersenMathildeOdense GF200433333346326.901.828.785
2.StensgaardAnna ElisabethOdense GF200433456668325.601.827.482.5
3.AndersenJosefineOdense GF200235655566325.601.827.481.6
4.DowhanIsabellaVejstrup E2002355788711823.802.125.976.6
5.GrossTrineVejstrup E200333457802101.122.169.5
6.PetersenJosefineVarnæs-Bovrup IF200433579018.300.919.264.2

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SimonsenOliver Linde GrønbergOutrup GUB200733346659525.601.827.756.2
43336557326.12.128.5
2.AndersenLukas ElkjærOutrup GUB20073566797892401.826.152.8
36665769924.32.126.7
3.DissingAlbert FunderVestjysk GF2007254454493023.303.226.552.7
223344583023.92.626.2
4.MikkelsenJoakim UhreVarnæs-Bovrup IF2004365777711823.902.526.750.8
3435666153022.22.224.1
5.LøhNicolaiVestjysk GF2007466667712923.701.725.750
54666669025.21.824.3
6.VesterborgFrederikOdense GF20063455666023.501.223.849.4
2333357024.41.225.6
7.WormAlexanderOutrup GUB200523446019.100.92042.8
333356021.71.122.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SimonsenOliver Linde GrønbergOutrup GUB200733235666426.201.82884.2
2.AndersenLukas ElkjærOutrup GUB200736445657625.401.827.280
3.VesterborgFrederikOdense GF2006333455610425.702.528.277.6
4.DissingAlbert FunderVestjysk GF200733356610023.401.324.777.4
5.LøhNicolaiVestjysk GF200736789101115922.201.723.373.3
6.WormAlexanderOutrup GUB200534445658325.801.927.770.5
7.MikkelsenJoakim UhreVarnæs-Bovrup IF20043689015.400.716.166.9

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PedersenEmilie KrogSvendborg GF200723333356726.501.828.657.5
23323436926.52.128.9
2.PetersenKathrineVarnæs-Bovrup IF20043544479023.401.224.648.4
3435467023.823.8
3.KnudsborgMathilde MølgaardOutrup GUB2005365566902301.221.237.8
3465016.20.416.6

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PedersenEmilie KrogSvendborg GF200712323456526.901.828.786.2
2.PetersenKathrineVarnæs-Bovrup IF2004367787615923.202.125.373.7
3.KnudsborgMathilde MølgaardOutrup GUB200535455549325.701.32158.8

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.BoesdalSimonVestjysk GF200464435118.701.219.939.8
556383181.919.9
2.FriisTobiasFlemming EG200234459418.102.620.439.6
334410917.71.519.2
3.FyrsterlingMadsFlemming EG200145546418.201.920.138.5
569611416.91.518.4
4.DyhreMagnusFlemming EG2002377510317.502.620.138
577712816.41.517.9
5.GabrielsSimon KlingeFlemming EG200235539318.202.820.737.9
367873014.93.817.2
6.BrøchnerJacobFlemming EG2003366613916.702.61937.7
377611517.11.918.7
7.MeisnerEmilFlemming EG2002368615616.602.619.237.5
591079616.41.918.3
8.PedersenPeder KjærBrejninggaard TT2003366415417.202.82036.6
35660160.616.6
9.EriksenMathiasFlemming EG2001477613916.402.61935.9
51010715915.41.516.9
10.VedelgartNoélFlemming EG2002465815616.601.117.435.8
356510917.21.518.4
11.SkandovKlaesGymHelsinge200336810115.200.615.835.3
35659617.61.919.5
12.KorsgaardAndersFlemming EG200258879716.601.217.835.3
610119113161.517.5
13.EsbensenDanielBrejninggaard TT20025899014.900.615.531.3
5710715815.81.515.8
14.GadeChristianVejstrup E2001366613317.302.619.919.9
36766218-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.FriisTobiasFlemming EG2002133210918.202.620.860.4
2.BoesdalSimonVestjysk GF2004112110918.601.920.260
3.FyrsterlingMadsFlemming EG200156858317.501.919.457.9
4.BrøchnerJacobFlemming EG2003377511317.402.62057.7
5.PedersenPeder KjærBrejninggaard TT2003255310617.902.820.757.3
6.DyhreMagnusFlemming EG2002389513916.302.618.956.9
7.GabrielsSimon KlingeFlemming EG20023654103015.203.817.555.4
8.MeisnerEmilFlemming EG20024785123014.402.61754.5

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HaraldsdóttirHrefna MaríaOdense GF200433436318.801.22040.6
13336319.11.520.6
2.UnderbjergDitte EhmsenBrejninggaard TT200313334319.301.220.540.4
13337918.41.519.9
3.BrøndFrida SundsFlemming EG200335545318.501.219.740.2
034364191.520.5
4.BrodersenIda PiperVejstrup E200202334519.301.220.539.5
14358818.11.519
5.NørbyEmmaVejlby IK200333337318.801.22039.1
33448917.91.519.1
6.PlougheldLunaOdense GF200434646518.201.219.438.8
34559517.91.519.4
7.HenriksenSimoneFlemming EG20032334531901.220.238.6
226711717.51.518.4
8.ErlandsenLaura JuelVejstrup E2002364614916.801.718.538.4
13358618.41.519.9
9.JohannsenLeah C.Odense GF200436667617.601.218.538.2
35547418.21.519.7
10.HansenFilippa FjeldalVejstrup E2002368910916.501.217.736.7
14558917.81.519
11.HolmJasmin BruunFlemming EG200233436318.801.22036.2
235511318.11.116.2
12.ØrsnesXenia KingoOure-Gudme IF2003366614916.601.117.433.3
36810015.30.615.9
13.DremstrupEmilie EngholmVejlby IK2004346463015.701.216.916.9
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HaraldsdóttirHrefna MaríaOdense GF20041120332001.521.562.1
2.BrøndFrida SundsFlemming EG200302223319.801.521.361.5
3.UnderbjergDitte EhmsenBrejninggaard TT200312326419.201.520.761.1
4.NørbyEmmaVejlby IK20031333551901.220.259.3
5.HenriksenSimoneFlemming EG20032233641901.520.559.1
6.BrodersenIda PiperVejstrup E200213759717.801.519.358.8
7.PlougheldLunaOdense GF200414559418.201.519.758.5
8.ErlandsenLaura JuelVejstrup E20021365016.500.617.155.5

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.FrobeniusBertramGymHelsinge2005345412517.702.620.339.1
33448917.91.518.8
2.LauenborgChristian JuelOdense GF200534646318.401.219.637.8
346615916.71.518.2
3.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB20073676801801.219.237.6
487711416.91.518.4
4.ClausenMathias HjerrildVarnæs-Bovrup IF200536668517.601.218.837.5
36659917.21.518.7
5.UldallJakobOdense GF20053568015.800.616.431.7
3576153014.41.515.3
6.SandSimonOdense GF20063676415.400.61631.5
36769617.31.215.5
7.ValentinOliverVarnæs-Bovrup IF200636811514.700.615.315.3
3000-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.FrobeniusBertramGymHelsinge200533339518.40321.160.2
2.LauenborgChristian JuelOdense GF200524545318.701.219.957.7
3.ClausenMathias HjerrildVarnæs-Bovrup IF200534537318.501.519.456.9
4.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB200739759217.501.51956.6
5.SandSimonOdense GF200624546318.601.219.851.3
6.UldallJakobOdense GF20053759515.100.615.747.4

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.GrossSofieVarnæs-Bovrup IF200433458318.401.219.639.4
33449418.31.519.8
2.KallesøeAgnesVestjysk GF200533657817.801.21938.9
34548218.41.519.9
3.HansenCaroline OvergaardVarnæs-Bovrup IF200534546418.401.219.638.5
335511917.41.518.9
4.HollænderKaroline AndresenVarnæs-Bovrup IF200434668617.701.218.937.8
356611517.41.518.9
5.KlimMaria VadVestjysk GF200535558617.801.21937.4
356612916.91.518.4
6.KristensenKaroline-Amalie L.T.Silkeborg P-D200636768517.501.218.736.8
356615916.61.518.1
7.MeisnerJohanneOdense GF200536669917.101.217.736.2
3678115171.518.5
8.ChristiansenLea Emilie LittauOdense GF20053454861801.219.235.7
33548318.41.116.5
9.FriisEmma NeilSilkeborg P-D20063567615.300.615.934.9
356510617.51.519
10.JensenFreja SmidtVarnæs-Bovrup IF2008366515816.701.117.834.1
3668015.70.616.3
11.BrixiusFrederikke falbeSilkeborg P-D200736668617.501.218.734
358713217.21.115.3
12.Stenderup-JørgensenLærkeVarnæs-Bovrup IF20063666015.900.616.533.8
35659917.31.517.3
13.PetersenSofie DammVarnæs-Bovrup IF2006366612417.301.118.433.7
367611617.11.215.3
14.PaulsenSiaVarnæs-Bovrup IF20053689015.400.61631.1
467711616.91.215.1
15.FahrendorffSofieVarnæs-Bovrup IF2004369913916.101.116.616.6
00000000030-
16.RyAmalieVejlby IK2005366013.50016
33668617.81.216
17.ClausenLærke SøholmVarnæs-Bovrup IF2008000000000300014
3710912416.51.114

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.GrossSofieVarnæs-Bovrup IF200403325319.401.520.960.3
2.HansenCaroline OvergaardVarnæs-Bovrup IF200501316619.301.520.859.3
3.KallesøeAgnesVestjysk GF20051453891801.519.558.4
4.HollænderKaroline AndresenVarnæs-Bovrup IF200414235319.201.220.458.2
5.KlimMaria VadVestjysk GF2005233311418.401.519.957.3
6.MeisnerJohanneOdense GF200512549418.501.52056.2
7.ChristiansenLea Emilie LittauOdense GF2005023213318.701.219.955.6
8.KristensenKaroline-Amalie L.T.Silkeborg P-D200647668417.501.218.154.9

B rækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenJulie søkbækØster Hornum I199915659617.801.519.335.9
14539418.41.216.6
2.VestergaardEmilieØster Hornum I19984587015.600.616.235
368412417.31.518.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenJulie søkbækØster Hornum I1999168563015.401.516.952.8
2.VestergaardEmilieØster Hornum I19982464016.400.61752

Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge 6-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RasmussenLukasVarnæs-Bovrup IF200914455318.8018.837.8
5991211515.915.9
2.VestergaardChristianOutrup GUB200856654318.1017.535.2
35679317.717.7
3.AndersenNoahFlemming EG200937768917016.733.6
267711517.216.9
4.ThraneAske SeverinOutrup GUB201066778916.7016.433.4
7888631717
5.RasmussenChristianFlemming EG200959111010516015.431.3
5991211515.915.9
6.BrøndPelleVarnæs-Bovrup IF2009510101110715.7015.430.3
8911109515.814.9
7.HuberMathiasOutrup GUB20088912128515.601529.5
81110108915.414.5
8.PawlikHjalteVarnæs-Bovrup IF200561112141251501527.9
10121213131513.512.9
9.NielsenChristoffer BraskVarnæs-Bovrup IF20071599910415.4013.926.6
1310121014914.212.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RasmussenLukasVarnæs-Bovrup IF200902234119.8019.857.6
2.VestergaardChristianOutrup GUB200825446118.8018.854
3.AndersenNoahFlemming EG200968764117.8017.551.1
4.ThraneAske SeverinOutrup GUB201057697417.2016.650
5.BrøndPelleVarnæs-Bovrup IF200966898317016.146.4
6.HuberMathiasOutrup GUB2008489108416.7016.746.2
7.RasmussenChristianFlemming EG20091591087315.8013.745
8.PawlikHjalteVarnæs-Bovrup IF2005210111111216.3016.344.2

Begynderrækken - Niveau 1 - Piger 6-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.VilladsenMarie IhleVarnæs-Bovrup IF200534446318.6018.637.9
13436019.319.3
2.ChristensenLine OrrisVarnæs-Bovrup IF200503446418.9018.937.4
03458518.518.5
3.SteensgårdIben HallumFlemming EG200505666218.5018.536.7
15556618.218.2
4.KastrupStella Christine JensenVarnæs-Bovrup IF201094444118.4018.136.4
64554318.318.3
5.JullKarolineOutrup GUB200935556018.6018.636.3
27778217.717.7
6.SørensenCaroline WitthøftVarnæs-Bovrup IF200606556218.6018.636
25569917.417.4
7.HedeElineOutrup GUB200966776017.8017.834.9
107776217.117.1
8.NielsenAmalie Damgård RindalOutrup GUB200937878317.4017.434.5
39988217.117.1
9.MadsenMathilde MosbyVarnæs-Bovrup IF200545777617.4017.433.9
35676917.416.5
10.RosendalLaura SøbyeOutrup GUB2009779107316.7016.733.9
36868717.217.2
11.JensenNadiaOutrup GUB200876776317.4016.833.7
67879416.916.9
12.AaskovJosefineFlemming EG200866678517.2017.233.7
56679916.816.5
13.HansenLaura BoiskovOutrup GUB200956696717.1017.133.2
659911916.116.1
14.SlessingAnnikaOutrup GUB200776786217.4016.832.4
66668417.415.6
15.KristjansenKatrineOutrup GUB2007968129316.3016.332.4
6810810716.116.1
16.EriksenFrida bollerupFlemming EG200866789916.5015.632.2
577710816.616.6
17.MadsenMetteOutrup GUB2009889911416.1016.132.2
35676917.416.5
18.KristiansenFrederikke ThimisOutrup GUB2010156788915.7015.731.4
107779716.315.7
19.HøiNikoline SandvigVarnæs-Bovrup IF200666887317.2017.231.2
99101201414
20.ValentinIsabella W.Varnæs-Bovrup IF201096668916.6014.831.1
766710516.916.3
21.FaberAnna-ClaraVarnæs-Bovrup IF2010799910316.3013.330.2
256710517.516.9
22.FijalkkowskaMartaOutrup GUB20095810107216.8015.930
68887217.114.1
23.SkaaningSofie BækhøjOutrup GUB2009767810916.3015.730
12898014.314.3
24.BlomLuna EliasVarnæs-Bovrup IF201056656417.8017.217.2
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VilladsenMarie IhleVarnæs-Bovrup IF200512347019.3019.357.2
2.ChristensenLine OrrisVarnæs-Bovrup IF200533333119.4019.156.5
3.KastrupStella Christine JensenVarnæs-Bovrup IF201021243119.7019.455.8
4.SteensgårdIben HallumFlemming EG200514454119.1019.155.8
5.JullKarolineOutrup GUB200925566018.6018.654.9
6.NielsenAmalie Damgård RindalOutrup GUB200935666218.2018.252.7
7.SørensenCaroline WitthøftVarnæs-Bovrup IF200646676317.801652
8.HedeElineOutrup GUB200995557017.9014.949.8

Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge 6-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.WillumsenJeppeBillund IF201018677517.6017.634.6
59109611717
2.HoltJohannesVarnæs-Bovrup IF200835997417.3017.333.4
61011109316.116.1
3.BonnichsenNikolajVarnæs-Bovrup IF200978898416.601631.4
688109316.615.4
4.SchiønningJacobVarnæs-Bovrup IF200571191212615.3014.730.6
47101110316.515.9
5.ChristensenMikkelFlemming EG2008000000000300012.3
699312.312.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.WillumsenJeppeBillund IF201006776118.3018.352.9
2.HoltJohannesVarnæs-Bovrup IF200808997117.6017.651
3.BonnichsenNikolajVarnæs-Bovrup IF200936565518016.848.2
4.SchiønningJacobVarnæs-Bovrup IF200547799317.1016.847.4
5.ChristensenMikkelFlemming EG2008000000000300012.3

Begynderrækken - Niveau 2 - Piger 6-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.AndersenSilkeFlemming EG200724333319.2018.638.5
13340019.919.9
2.HoltNicole HøbergOutrup GUB200813575218.7018.736.9
35675218.218.2
3.PedersenAnemone LykkeFlemming EG200513566318.6018.636.6
3566731818
4.AndersenKaroline FrølundOdense GF200603676318.5018.236.2
13340019.919.9
5.JohansenEmilie LiebmannOdense GF200923687318.1018.136.1
2566651818
6.MadsenFrejaFlemming EG200636664318.2017.636
266915416.816.8
7.PaulFilippa RavnOdense GF200938776317.6017.636
15557318.418.4
8.EskesenCamilleOdense GF20074357741801835.9
36787017.917.9
9.HenriksenRonja MørkSvendborg GF20051578541801835.7
36787217.717.7
10.BenthienSofiaVarnæs-Bovrup IF200945665118.301835.5
96676117.517.5
11.KristensenMilia BrejningFlemming EG200643676118.3017.435
46886217.617.6
12.MadsenSigne OksbjergSvendborg GF200546676317.8017.234.9
266915416.816.8
13.StendevadTinkeOdense GF200776777217.4017.434.6
77887117.217.2
14.RasmussenZahraGymHelsinge200578679816.5016.533.4
5691013516.215.6
15.JullKatrineOutrup GUB200613664318.7018.733.4
38910314.714.7
16.MadsenSimoneBillund IF2007346812417.3016.132.9
266915416.816.8
17.HansenJohanne Vanddam KochSvendborg GF2006747810616.8016.232.8
378811716.616.6
18.VeiseSaraBillund IF2008688109416.5015.931.9
499101351616
19.Nesager-BechAnne ChristineBillund IF2006567912916.2014.731.7
079101041717
20.EnggaardAnna-Sofie DueSvendborg GF2006857812816.2016.231.4
98101013815.215.2
21.RasmussenEsther BechBillund IF200856789716.8015.631.2
5691013516.215.6
22.MichelsenLykkeOutrup GUB201034774218.3016.228.9
569312.712.7
23.RasmussenAlberteFlemming EG2005398810716.5015.615.6
5691013516.215.6
24.DøssingSilje LaumandOutrup GUB2010657312.9012.912.9
00000000030-
25.Fjord-LarsenSofieVarnæs-Bovrup IF200700000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.AndersenSilkeFlemming EG200703334119.6019.658.1
2.AndersenKaroline FrølundOdense GF200601445319.3019.355.5
3.HoltNicole HøbergOutrup GUB200822556218.8018.555.4
4.JohansenEmilie LiebmannOdense GF200923444119.2019.255.3
5.PedersenAnemone LykkeFlemming EG200523456618.4018.455
6.PaulFilippa RavnOdense GF200903466318.8018.854.8
6.MadsenFrejaFlemming EG200633555118.8018.854.8
8.EskesenCamilleOdense GF200746777317.6017.653.5

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JespersenMikkel VisholmVestjysk GF200344557318.20119.239.4
23337318.91.320.2
2.MøllermadsenChrisFlemming EG2007358811317.200.918.137.6
33349318.5119.5
3.BrixenRasmusFlemming EG2008344510617.80118.836.7
346712916.9117.9
4.HenriksenKarl MørkSvendborg GF200834771361700.917.336.1
34569517.8118.8
5.Timmermann-HansenSilasBillund IF2004457711317.30118.336.1
477911716.51.317.8
6.MathiassenMagnusFlemming EG2006366810517.200.918.135.9
366611417.40.417.8
7.JensenMathiasOutrup GUB2006455611617.300.918.235.5
456812616.9117.3
8.MiehsLukas SimonsenOutrup GUB2009367812716.700.91734.1
356913716.7117.1
9.EkvallTheodorGymHelsinge200838111313615.600.915.932.7
349915616.4116.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.MøllermadsenChrisFlemming EG2007445511917.200.918.155.7
2.JespersenMikkel VisholmVestjysk GF20033236016.600.416.155.5
3.BrixenRasmusFlemming EG2008566713516.800.917.754.4
4.HenriksenKarl MørkSvendborg GF2008556710417.300.918.254.3
5.JensenMathiasOutrup GUB2006577811916.30116.752.2
6.MathiassenMagnusFlemming EG2006579901500.415.451.3
7.Timmermann-HansenSilasBillund IF2004781011014.400.414.850.9
8.MiehsLukas SimonsenOutrup GUB200969101112815.400.91650.1

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenJennifer Melissa RefsgaardFlemming EG200434468318.20119.237.8
34579617.6118.6
2.EbsenFreya WarmingOdense GF200535669417.700.918.637.2
35679417.6118.6
3.KühlCharlotteGymHelsinge2005568711516.80117.836.5
35668417.80.918.7
4.DamHeleneFlemming EG2004467910516.900.917.836.5
44787317.7118.7
5.SkaaningSofia FossumVejlby IK2005566712716.700.917.636.3
36569417.7118.7
6.PaaskesenIda UllaOdense GF2005567812616.60117.636.3
45778517.41.318.7
7.TroelsenNanna DaugbjergVestjysk GF2004356712417.300.918.235.5
557815716.3117.3
8.LawrenzMaja NygaardVarnæs-Bovrup IF2004568912516.500.917.434.8
36779417.417.4
9.GyldenøhrSilja RouVejlby IK2005445701600.416.434.5
55679617.20.918.1
10.MadsenJulie HorskjærVarnæs-Bovrup IF2005667911416.700.917.634.3
666812916.3116.7
11.VeggerskildeAlbertheVejstrup E200356989516.80117.834.2
34670160.416.4
12.WangAlberte CelineOdense GF20046691011616.200.917.134.2
668912816.1117.1
13.AaskovFrederikkeFlemming EG20054667015.700.416.134.1
556711517.10.918
14.DatcuStefaniaVestjysk GF2005578109516.600.917.533.8
3567015.90.416.3
15.VindLauraFlemming EG20047771011915.900.916.833.7
77101012515.9116.9
16.RadikAlberte IngemannFlemming EG20044567015.800.416.233.6
457912916.4117.4
17.SkinnebachKaren SofieVejlby IK200468101113915.300.916.232.7
6781113715.8116.5
18.PedersenMette SofieVarnæs-Bovrup IF2004678913516.200.914.131.9
568912216.8117.8
19.PetersenSara DammVarnæs-Bovrup IF20044671010816.500.915.930.8
671012014.50.414.9
20.FasterholdtJulieBillund IF2004611141415714.301.315.630.7
68811014.70.415.1
21.JakobsenLauraOdense GF2005561111131315.100.914.530.3
4579115.40.415.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenJennifer Melissa RefsgaardFlemming EG200433237918.30119.357.1
2.EbsenFreya WarmingOdense GF2005353410418.100.91956.2
3.KühlCharlotteGymHelsinge2005323610418.20119.255.7
4.SkaaningSofia FossumVejlby IK2005336811417.50118.554.8
5.PaaskesenIda UllaOdense GF2005356713417.201.318.554.8
6.DamHeleneFlemming EG2004367911317.10118.154.6
7.TroelsenNanna DaugbjergVestjysk GF20043661014516.60117.653.1
8.LawrenzMaja NygaardVarnæs-Bovrup IF2004467811317.10118.152.9

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NielsenLærkeOutrup GUB200742226918.50119.538.7
668915516.1117.1
2.KrogsgaardKaria ZahlViborg GF2009322212718.200.919.138.6
42226918.5119.5
3.SkandovKlaraGymHelsinge200642456518.40119.438.1
444510917.41.318.7
4.RanckCille DigeOutrup GUB2009335610218.100.91937.8
323411917.8118.8
5.LundgreenFrederikkeVejlby IK2007445511417.70118.737.6
43678317.9118.9
6.WolfNova KamilleFlemming EG2008456710916.900.917.836.9
344512118.1119.1
7.FrederiksenAndreaViborg GF2008444613717.20118.236.9
44658617.7118.7
8.JensenLærke BrobergVestjysk GF2007454610417.700.117.836.5
45578717.41.318.7
9.MastekEmilieGymHelsinge200857799916.400.917.336.4
44477617.81.319.1
10.LarsenMartha Obionu OverbyVestjysk GF2007456713816.70117.736
67101012815.7116.1
11.MøgelhøjEmilieFlemming EG200644761271700.917.936
356813417.1118.1
12.SkovlyIda-MarieVejlby IK2007366811417.200.918.135.8
467912516.7117.7
13.WoodViolaOdense GF2008466711117.500.918.435.8
6781011416.4117.4
14.WildnerSelma MannOdense GF200646791131700.917.935.6
667811516.7117.7
15.JeremiassenSiljaFlemming EG2006658912616.400.917.335.2
657810516.9117.9
16.JaedekeNataliOutrup GUB2006766611516.900.917.835.2
66899816.4117.4
17.SommerlundJulieVarnæs-Bovrup IF2006668912616.300.917.234.4
668914516.2117.2
18.NielsenSigne Marie FriisSilkeborg P-D20096710810716.200.917.134.2
668915516.1117.1
19.RørstrømPernilleVejlby IK200755977617.10118.134.1
6991112715.60.416
20.MønstedMarie KjettrupVejlby IK200688101111615.600.916.534.1
7791010116.6117.6
21.Aagaard-HansenLauraGymHelsinge200677771391600.91633.8
666911416.8117.8
22.LarsenJohanneOdense GF2007677811316.800.917.733.8
67101012815.7116.1
23.NørmarkSofie BülowBillund IF2008679811616.300.917.232.8
69111115615.20.415.6
24.JessenIda GammelgaardOutrup GUB200771091012815.400.916.332.4
79111112915.1116.1
25.SchackingerAugusta Fjord LippertOdense GF200666910014.900.415.332.3
779912516.10.917
26.PuricVanessa LamiaOutrup GUB20085679143013.900.914.832
567912916.2117.2
27.WulffKarolineGymHelsinge2008669913316.400.917.331.9
68911414.20.414.6
28.RytterTea ElizabethOdense GF2007681011014.500.414.931.8
67811126160.916.9
29.FrydendahlMathildeViborg GF2008467812916.400.916.730.9
69111315914.70.414.2
30.WormFrejaOutrup GUB200979121313714.900.915.230.7
689915915.40.415.5
31.HedegaardFreja NellemannOdense GF200676811014.800.415.230.7
5699015.10.415.5
32.LethanKarenVejlby IK20064791012716.100.915.530.3
691011014.40.414.8
33.LillevangMerle ThraneVestjysk GF200767810014.900.415.330
681112014.30.414.7
34.GarzaMaja Sofia RoedViborg GF2007791012014.200.414.629.9
79912151514.3115.3
35.LarsenAnna DüringVestjysk GF200757912514.200.414.629.7
67101012815.7116.1
36.AndreæSofieSilkeborg P-D2006681010314.300.414.729.5
681111014.40.414.8
37.BjerringAnnaOdense GF20067710312.300.312.629.4
6791012715.90.916.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NielsenLærkeOutrup GUB200732248019.10120.158.8
2.KrogsgaardKaria ZahlViborg GF2009324610817.70118.457
3.RanckCille DigeOutrup GUB200933679917.300.918.256
4.SkandovKlaraGymHelsinge2006334712917.20117.956
5.WolfNova KamilleFlemming EG200835589117.900.918.855.7
6.JensenLærke BrobergVestjysk GF2007356611417.501.318.855.3
7.FrederiksenAndreaViborg GF20084556119170117.754.6
8.LundgreenFrederikkeVejlby IK20073457016.100.416.554.1

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JakobsenMagnus BorgVestjysk GF2007345511517.701.118.838.5
24338718.31.419.7
2.KørvelPatrick EngelbrechtVestjysk GF200523869617.601.41937.1
3668116171.118.1
3.MichelsenMikkelOutrup GUB200736879417.30118.336
496813416.61.117.7
4.GraversenChristopher HannibalVestjysk GF20055598015.300.515.829
589012.80.413.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JakobsenMagnus BorgVestjysk GF2007354410917.501.418.957.4
2.KørvelPatrick EngelbrechtVestjysk GF2005346511917.201.418.655.7
3.MichelsenMikkelOutrup GUB2007456712617011854
4.GraversenChristopher HannibalVestjysk GF2005568811716.501.417.946.9

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.LaursenAnne-SofieViborg GF200822537218.901.420.338.1
36569817.31.117.8
2.HolmLiv RustinOdense GF2005336310817.70118.737.9
35469517.81.419.2
3.DamgaardDitte LøvendahlOutrup GUB2006235711917.3011837.3
34557418.21.119.3
4.RefsgaardFrejaOutrup GUB2006338711617.20118.237.1
36757417.81.118.9
5.ClausenCaroline AakjærVarnæs-Bovrup IF200935858517.60118.637
386710317.31.118.4
6.LethEmilyOdense GF2004368611317.30118.336.4
3788104171.118.1
7.NielsenMai HolgaardVejlby IK20052465016.300.516.835.9
345774181.119.1
8.JensenAlberte HjortVarnæs-Bovrup IF20072477315.700.516.233.6
358711716.91.117.4
9.TherkildsenNaja BjerreOutrup GUB2006358812916.50116.932.9
3877015.50.516
10.LukasiewiczThilde KingoOdense GF200623669318.10118.532.2
395013.30.413.7
11.BohnsenAnna LuccaVejlby IK20073412514716.501.117.631.2
396013.20.413.6
12.FrydendahlEmilie FinkOdense GF2005378013.200.413.630.2
389912716.2116.6
13.HenriksenMilla RopassOdense GF20043510013.200.413.629.8
389914915.8116.2
14.RattenborgJohanneOdense GF2004257611317.6011818
2800-
15.HaldOlivia Porse WettVejlby IK20073815913715.50116.516.5
31300-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.LaursenAnne-SofieViborg GF200832246718.601.42058.1
2.HolmLiv RustinOdense GF200534358618.101.419.557.4
3.RefsgaardFrejaOutrup GUB2006355712617.201.118.355.4
4.NielsenMai HolgaardVejlby IK200536667417.801.118.954.8
5.ClausenCaroline AakjærVarnæs-Bovrup IF2009356911916.70117.754.7
6.DamgaardDitte LøvendahlOutrup GUB20063347216.100.516.653.9
7.LethEmilyOdense GF200436109015.200.515.752.1
8.JensenAlberte HjortVarnæs-Bovrup IF20073667015.800.516.349.9

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.FredenslundAndreasVejstrup E20023533334332703.630.963.3
43322217327.34.832.4
2.HermannNiclasVejstrup E200243334444526.603.630.562.7
33333227327.14.832.2
3.NielsenPeter Emil AalborgOdense GF2004331002211327.503.430.961.9
66677669624.12.125.9
4.HansenMikkelSilkeborg P-D2003654436610425.202.227.456.5
534444315625.23.629.1
5.KümpelJeppe VintherVejstrup E2002436568911524.302.326.953.8
356666610924.32.326.9
6.JensenSteffenFlemming EG2003664766811424.202.226.753.5
88666657424.42.126.8
7.GregersenSamuelVejstrup E2002453445021.501.122.653.5
44343337326.6430.9
8.MikkelsenDavid KrogstrupBrejninggaard TT2002567678814723.203.226.452.3
58867888923.32.325.9
9.PlauborgJeppe KorsholmBrejninggaard TT2003466665510324.902.227.451.6
56566660231.224.2
10.PilgaardMikkelOutrup GUB2003665545513924.203.227.751.4
5465469023.13.623.7
11.EbbesenTokeVarnæs-Bovrup IF20014678791012623.101.925.351.1
667997814722.73.125.8
12.NielsenMathiasFlemming EG20015677991115322.801.724.850.7
66677669624.12.125.9
13.MikkelsenJeppeFlemming EG20015667477122.701.624.346.9
58867888923.32.325.9
14.KnudsenMads Erik V.Vejstrup E20023536457023.701.224.943.1
666811017.30.918.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HermannNiclasVejstrup E200224232114028.104.832.9127.4
44331116327.44.431.8
2.NielsenPeter Emil AalborgOdense GF20043321111025.801.227119.6
36332019526.83.930.7
3.HansenMikkelSilkeborg P-D200365454438825.303.228.5113.8
46554558325.53.328.8
4.GregersenSamuelVejstrup E200243334233427.103.630.7111.3
4433224153023.33.827.1
5.MikkelsenDavid KrogstrupBrejninggaard TT2002665656612324.503.227.7105.9
557768611723.82.125.9
6.KümpelJeppe VintherVejstrup E20024568788022.401.223.6104
54665669924.42.526.6
7.JensenSteffenFlemming EG2003766667020.201.121.3103.3
76445439525.33.228.5
8.FredenslundAndreasVejstrup E2002000000000300096.9
33331126027.85.833.6

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ChristensenNikoline SerupOdense GF200243532135327.101.828.357.1
44333338526.42.128.8
2.UhrskovJulieFlemming EG2003354454502401.224.351.8
36666547625.12.127.5
3.JessenAnne OblingVarnæs-Bovrup IF20045569991010623.101.824.648.6
6687991113922.22.124
4.LarsenFreja RiberBrejninggaard TT2003463354511725.201.725.747.5
4433356423.8121.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ChristensenNikoline SerupOdense GF200235443223327.101.829.2116.1
33333224327.42.129.8
2.UhrskovJulieFlemming EG20033656646023.401.224.6103.9
56654557625.12.127.5
3.JessenAnne OblingVarnæs-Bovrup IF200436644776525.201.827.3101.5
55768979623.82.125.6
4.LarsenFreja RiberBrejninggaard TT20033665544023.701.224.999.8
445346798252.127.4

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BonnichsenJonathanVarnæs-Bovrup IF2004333334410626.103.429.860.6
364322210326.5430.8
2.RodeTobiasOdense GF200443302329327.103.430.858.6
5435765114252.527.8
3.PalmgreenRasmusSilkeborg P-D200533333331272603.229.558.5
33334329926.12.629
4.LaursenOliver WrangSilkeborg P-D2007333333513625.802.22857.7
33233329426.82.629.7
5.MikkelsenJeppe LumbyeVarnæs-Bovrup IF200556766459524.702.527.554.6
46766768324.72.127.1
6.PostOskar Veilgaard VeilgaardVarnæs-Bovrup IF200433543459925.502.52854.5
3667891011623.42.826.5
7.HüttelVictorSilkeborg P-D2007466665510824.402.126.554.1
566455610624.72.627.6
8.PedersenAndreas YdeOutrup GUB2005366666515324.403.428.152
4666677122.71.223.9
9.MetcalfeRobin David BruunOutrup GUB200556567691332401.825.849.6
567899915722.51.923.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BonnichsenJonathanVarnæs-Bovrup IF200433333239426.703.430.4122.2
36432028326.9431.2
2.RodeTobiasOdense GF2004434322313925.703.429.4118.8
34231038327.33.230.8
3.PalmgreenRasmusSilkeborg P-D200533434339626.203.229.4117.8
33333339426.63.329.9
4.LaursenOliver WrangSilkeborg P-D2007354433215825.303.529.1116.3
553333311525.93.329.5
5.PostOskar Veilgaard VeilgaardVarnæs-Bovrup IF200433356669625.302.528.1111.1
35556648425.42.828.5
6.MikkelsenJeppe LumbyeVarnæs-Bovrup IF200536656669624.702.527.5109
36888667324.52.126.9
7.HüttelVictorSilkeborg P-D2007466666614324.301.826.4106.7
566878611723.62.626.2
8.PedersenAndreas YdeOutrup GUB20055666867022.601.223.8102.9
566877611823.63.227.1

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenSola KathrineOutrup GUB200633311122328.101.829.960.1
35311225327.52.730.2
2.FiskerSigneVarnæs-Bovrup IF2007445435610325.601.827.454.9
363354410825.42.127.5
3.KortegaardIda BechmannSilkeborg P-D200535533436426.401.828.254.6
364664613924.32.126.4
4.FaberDicte-MarieVarnæs-Bovrup IF200744464437725.701.527.252.3
3335456024.1125.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenSola KathrineOutrup GUB2006331002312826.803.230.3121.2
36310115327.72.830.8
2.FiskerSigneVarnæs-Bovrup IF200734433445326.701.828.8110.6
465345914524.52.126.9
3.KortegaardIda BechmannSilkeborg P-D200546345566425.701.827.8109.8
4543325159252.127.4
4.FaberDicte-MarieVarnæs-Bovrup IF20073656665762501.526.8106.8
36544566525.61.827.7

Eliterækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PagårdIdaOutrup GUB199723313339426.903.430.659.5
36963336325.82.828.9
2.NørbyJohanneOdense GF199233510151515151520.403.823.653.7
364342315525.54.330.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PagårdIdaOutrup GUB199733311208327.603.431.3121.7
36532229526.34.330.9
2.NørbyJohanneOdense GF1992363996512624.10629.8115.6
32110116727.8432.1

Eliterækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MatthiesenAdam ScharfOdense GF199633212323327.80836.172.9
344233560279.536.8
2.PihlLasseFlemming EG1990388545510624.607.632.264.8
31257346426.55.832.6
3.NielsenHans BakØster Hornum I1996564334412425.503.629.459.9
36455339825.45.130.5
4.EgendalWilliamVejlby IK1994333435512925.303.428.754.3
364554514724.73.625.6
5.DoyleKian HvistendahlVestjysk GF2001434344612625.403.228.953.5
3485556153021.94.224.6
6.RembrandtMadsØster Hornum I199835689911021.903.325.550.2
365676614923.83.924.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MatthiesenAdam ScharfOdense GF199614652236326.807.834.6146.1
10203113328.61038.6
2.PihlLasseFlemming EG199022201216328.106.935134.9
22532113327.87.335.1
3.NielsenHans BakØster Hornum I1996444543312925.203.228.7115.5
5553444153022.54.426.9
4.DoyleKian HvistendahlVestjysk GF2001343313312626.203.229.4112.6
354333311825.74.329.7
5.EgendalWilliamVejlby IK199454653469325.503.429.2112.6
53456459325.63.229.1
6.RembrandtMadsØster Hornum I19983611888511623.402.926.3103.5
3665666139243.627

S rækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RosenlundThomasVarnæs-Bovrup IF1997666510317.402.820.241
663612317.43.420.8
2.DallNikolajVarnæs-Bovrup IF1998455510617.502.620.139.9
55446318.31.519.8
3.MadsenMads OksbjergFlemming EG200135768417.701.519.238.8
43568717.71.919.6
4.NissenMathiasVarnæs-Bovrup IF19993366931801.119.138.1
45657817.51.519
5.EriksenSimon Woo TraneSvendborg GF1994499811516.401.217.634.3
679915915.51.516.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RosenlundThomasVarnæs-Bovrup IF199756558417.702.820.561.5
2.DallNikolajVarnæs-Bovrup IF1998346610517.602.620.260.1
3.MadsenMads OksbjergFlemming EG20013436771801.519.558.3
4.NissenMathiasVarnæs-Bovrup IF199955765317.901.219.157.2
5.EriksenSimon Woo TraneSvendborg GF199446866417.601.218.853.1