Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Forbundsmesterskaberne 2018

Konkurrencer

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.jakobsenMaltheOutrup GUB20023699786932403.327.654
476677615323.92.226.4
2.LaursenMarcus Peter ToftbjerglundSilkeborg P-D2002356577610924.203.227.553.2
477687711823.52.125.7
3.MortensenFrederik EmilOutrup GUB2003396898610024.102.126.552
4977789109232.525.5
4.WallstrømAskerOdense GF20033687587022.601.224.150.4
3465766131523.52.526.3
5.BuchreitzSørenSilkeborg P-D2003468999610823.101.82550.2
5787996109232.125.2
6.PaulsenLaust OutzenOdense GF20033977986022.101.223.649.9
38778869923.52.526.3
7.ØrstedAlexanderOutrup GUB2003386699610523.802.126.249.6
3697996123020.92.523.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.jakobsenMaltheOutrup GUB2002367899611623.503.327.181.1
2.LaursenMarcus Peter ToftbjerglundSilkeborg P-D2002479997612922.803.226.179.3
3.WallstrømAskerOdense GF2003378777412923.603.227.177.5
4.MortensenFrederik EmilOutrup GUB20033667886022.601.224.176.1
5.ØrstedAlexanderOutrup GUB2003366877711923.602.526.476
6.PaulsenLaust OutzenOdense GF2003357899611923.302.525.875.7
7.BuchreitzSørenSilkeborg P-D2003387988612823.101.82575.2

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.LarsenFreja RiberOutrup GUB2003344445493023.303.226.554.3
34446547925.42.127.8
2.AndersenJosefineOdense GF200235768669524.501.826.653.6
35878668324.62.127
3.KoertzSarah LouiseOdense GF2002378788712323.701.825.851.9
387797611523.72.126.1
4.BuchhaveMatildeVestjysk GF200333443549725.801.527.350.9
34545559325.71.523.6
5.DyrholmCharlotteVestjysk GF2000399101211712322.401.724.447.8
399101212914921.32.123.4
6.GrossTrineVBIF2003388101111712322.701.724.144.9
38991112812322.5120.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.LarsenFreja RiberOutrup GUB200323443658326.201.828.382.6
2.AndersenJosefineOdense GF200236667761182401.825.879.4
3.KoertzSarah LouiseOdense GF2002348777610424.402.126.878.7
4.BuchhaveMatildeVestjysk GF2003244536410325.901.427.378.2
5.DyrholmCharlotteVestjysk GF200037881111712522.802.123.771.5
6.GrossTrineVBIF2003389101212912322.201.723.668.5

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.VesterborgFrederikOdense GF200635656669924.502.527.354.3
35656669824.62.127
2.AndersenLukas ElkjærOutrup GUB200738676668624.401.826.552.6
36798769823.72.126.1
3.TherkildsenJonas BjerreOutrup GUB20043453468982501.826.552.3
3434468023.8225.8
4.SimonsenOliver Linde GrønbergOutrup GUB200736656558425.201.827.351.7
3655866023.11.324.4
5.PedersenAndreas YdeOutrup GUB2005589897612822.803.226.350.5
6101010109612921.82.124.2
6.LarsenBjørn RytterSilkeborg P-D20054910121112811621.701.823.847.4
5910111212915920.82.523.6
7.LøhNicolaiVestjysk GF2007599101212911921.401.722.843.4
5910121011712322.11.820.6
8.VandborgMaltheVestjysk GF200600000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.VesterborgFrederikOdense GF200634453667325.901.82882.3
2.SimonsenOliver Linde GrønbergOutrup GUB200736656538325.501.827.679.3
3.TherkildsenJonas BjerreOutrup GUB200433445669925.102.126.979.2
4.AndersenLukas ElkjærOutrup GUB2007368877612923.401.724.877.4
5.PedersenAndreas YdeOutrup GUB200538777667424.501.826.677.1
6.LarsenBjørn RytterSilkeborg P-D20053889998131521.801.823.671
7.LøhNicolaiVestjysk GF20076999111181252201.72467.4

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BentzenTroja HøghSilkeborg P-D200634557659325.301.827.454.5
36677759324.72.127.1
2.StensgaardAnna ElisabethOdense GF200438777861132401.625.951.8
389768512523.71.925.9
3.SimonsenAnikaOutrup GUB200436688769823.901.82651.6
366997614823.22.125.6
4.BergstrømSofiaSilkeborg P-D200637991010811722.601.824.148.3
36665649325.21.724.2
5.PetersenJosefineVBIF20043781011121115621.701.723.145.3
00000000030-
6.Stenderup-JørgensenLærkeVBIF20063988111189922.401.724.440.2
37910015.10.715.8
7.BaunElena BrandsborgOutrup GUB200635998769923.501.725.525.5
00000000030-
8.TeilmannJulieOutrup GUB200400000000030000
00000000030-
8.PetersenKathrineVBIF200400000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BentzenTroja HøghSilkeborg P-D200636766538325.302.127.782.2
2.StensgaardAnna ElisabethOdense GF200434885768624.501.626.478.2
3.SimonsenAnikaOutrup GUB200437788869523.901.82677.6
4.BergstrømSofiaSilkeborg P-D200634567849325.101.827.275.5
5.PetersenJosefineVBIF200437891011711323.101.823.769
6.Stenderup-JørgensenLærkeVBIF2006000000000300040.2
7.BaunElena BrandsborgOutrup GUB200638901300.513.539

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.EsbensenDanielBrejninggaard200261213914914.701.215.331.4
612121015914.61.516.1
2.BriceSebastianVBIF200200000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.EsbensenDanielBrejninggaard20025911812915.601.216.848.2

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JensenFreja TernholmOutrup GUB2003312968616.601.217.836.2
39969516.91.518.4
2.NørbyEmmaVejlby IK20033109615316.401.217.636.1
3876133171.518.5
3.PedersenAnastasiyaRanders GF20025129613915.601.517.130.6
31212912915.31.213.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JensenFreja TernholmOutrup GUB200336537518.101.519.655.8
2.NørbyEmmaVejlby IK200334658318.101.219.355.4
3.PedersenAnastasiyaRanders GF2002369715916.101.517.648.2

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.tørvingLucas LundOdense GF200636768617.401.218.637.5
47769317.41.518.9
2.SandSimonOdense GF200636668317.801.519.337.1
310679317.20.617.8
3.WormAlexanderOutrup GUB200536769617.301.218.536.6
377610816.91.518.1
4.DissingAlbert FunderVestjysk GF200736668917.201.918.835.8
36639318217
5.UldallJakobOdense GF200559858616.901.218.135.4
4119610616.41.517.3
6.BoesdalSimonVestjysk GF20043896771701.217.935.3
377689171.917.4
7.LauenborgChristian JuelOdense GF200536758417.701.218.935.2
3686015.70.616.3
8.ThejlsThorvaldRanders GF200551511911615.301.116.227.9
61412913914.70.611.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DissingAlbert FunderVestjysk GF200733551131802.620.656.4
2.SandSimonOdense GF200637558317.901.219.156.2
3.tørvingLucas LundOdense GF2006366612916.801.21855.5
4.BoesdalSimonVestjysk GF200434669317.901.919.855.1
5.UldallJakobOdense GF200537781231701.218.253.6
6.WormAlexanderOutrup GUB20053666015.900.616.553.1
7.LauenborgChristian JuelOdense GF20053810012.900.513.448.6
8.ThejlsThorvaldRanders GF2005410109014.700.615.343.2

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.PetersenMathildeOdense GF200434448917.801.21938.4
3788015.40.616
2.JohannsenLeah C.Odense GF200435657318.101.219.338.1
36879417.31.518.8
3.KortegaardIda BechmannVejlby IK200536698317.501.218.738
36647617.81.519.3
4.RiberAnnaOdense GF200639967417.201.218.436.8
311969316.91.518.4
5.BrixiusFrederikke falbeSilkeborg P-D200737769417.401.218.636.5
389712716.41.517.9
6.HaraldsdóttirHrefna MaríaOdense GF20043876015.600.616.235.4
37758317.71.519.2
7.PlougheldLunaOdense GF20043111299316.301.217.535.4
398911616.41.517.9
8.GrossSofieVBIF200435768917.201.217.835.2
399612916.21.517.4
9.KristensenKaroline-Amalie L.T.Silkeborg P-D20064912810915.801.21734.9
3119611616.41.517.9
10.HansenCaroline OvergaardVBIF200539978616.801.21834.6
61010615915.41.516.6
11.PetersenAnna Bernhard RamsdalVestjysk GF200438769517.201.218.434.4
3788015.40.616
12.FriisEmma NeilSilkeborg P-D200639968417.101.215.333.2
310969916.41.517.9
13.DremstrupEmilie EngholmVejlby IK2004398611916.401.116.932.5
3111060150.615.6
14.HollænderKaroline AndresenVBIF200438979616.801.117.932.1
38969916.61.214.2
15.RefsgaardFrejaOutrup GUB20063912810616.201.116.730.2
3129711316.50.613.5
16.GrisellEmma WindVBIF200651112012.200.59.724.4
613128014.10.614.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.PetersenMathildeOdense GF200433548318.401.519.958.3
2.JohannsenLeah C.Odense GF200433467318.401.219.657.7
3.KortegaardIda BechmannVejlby IK200533669917.401.218.656.6
4.RiberAnnaOdense GF200637648018.201.219.456.2
5.BrixiusFrederikke falbeSilkeborg P-D200734558318.201.219.455.9
6.HaraldsdóttirHrefna MaríaOdense GF200434556318.401.920.355.7
7.PlougheldLunaOdense GF200435759317.801.21954.4
8.GrossSofieVBIF200436779317.501.218.753.9

B rækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 L A E D H Tid Total Score
1.BergmarkHannaOllerup19963568015.80116.829.3
3979015.20.912.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.BergmarkHannaOllerup19963891013616.101.116.645.9

B rækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.RasmussenHjalte HougaardOllerup1997488612316.902.619.237.4
688612316.71.518.2
2.JensenJeppe BechOllerup199631012912615.801.21735.4
378612516.91.518.4
3.FalkJacobOllerup199647879317.202.619.835.2
58109014.80.615.4
4.HauborgSørenOllerup199751110911515.901.216.931
6101215013.70.614.1
5.ChristiansenVictorOllerup199700000000030000
00000000030-
5.HenriksenFrederikOllerup199600000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RasmussenHjalte HougaardOllerup199748101013316.202.618.255.6
2.JensenJeppe BechOllerup199637869816.902.619.254.6
3.FalkJacobOllerup199658769916.602.619.254.4
4.HauborgSørenOllerup199779131011415.601.216.647.6

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RisgaardIsack HornRanders GF200856779916.70117.735.5
56669417.40.417.8
2.NguyenLucas Thien KhangSvendborg GF200557889916.40117.434.5
677812916.1117.1
3.JensenMikkel daaOutrup GUB200666889816.500.916.834.1
67799916.3117.3
4.GermadnikOliver AkstrupBillund IF20047881012615.900.916.833.8
6691010916117
5.MiehsLukas SimonsenOutrup GUB2009699912915.600.915.932.5
578915416.20.416.6
6.HansenCasper AaskovSvendborg GF20066991212715.500.915.832.1
6991011615.90.416.3
7.Timmermann-HansenSilasBillund IF200499101110715.40115.832.1
779911815.90.416.3
8.AlexisConrad ArnholmRanders GF200967999416.600.514.130.7
66999916.2116.6
9.MøllermadsenChrisFlemming2007691112014.200.414.614.6

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NguyenLucas Thien KhangSvendborg GF2005467910616.80117.852.3
2.RisgaardIsack HornRanders GF2008356601600.416.451.9
3.JensenMikkel daaOutrup GUB2006568810616.700.917.651.7
4.MiehsLukas SimonsenOutrup GUB200957689616.90117.950.4
5.HansenCasper AaskovSvendborg GF2006669910716.30117.349.4
6.GermadnikOliver AkstrupBillund IF2004669901500.415.449.2
7.AlexisConrad ArnholmRanders GF200966889916.401.317.748.4
8.Timmermann-HansenSilasBillund IF200469911014.500.414.947

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.GudichsenLouise HolstSvendborg GF200556656317.90118.937.8
36667617.61.318.9
2.KjærAlberte HolmegaardOdense GF200556769317.40118.437.4
36666318119
3.PedersenEmilie KrogSvendborg GF200746777317.60118.637
00000000030-
4.WibergMalouVestjysk GF200666668617.200.918.136.7
56668317.6118.6
5.HilsbergLouiseSvendborg GF200366679617011836.7
46666517.7118.7
6.LawrenzMaja NygaardVBIF200456669617.200.918.136.6
66668317.5118.5
7.SørensenJennifer Melissa RefsgaardFlemming200435667617.70118.736.5
66678916.8117.8
8.HolmLiv RustinOdense GF200546667617.500.918.436.4
56699816.71.318
9.RørstrømPernilleVejlby IK200746669617.30118.336.3
66679617118
10.WoodViolaOdense GF200866779317.200.918.136.2
66669617.1118.1
11.RattenborgJohanneOdense GF200466679517.100.91836.1
66777617.1118.1
12.WildnerSelma MannOdense GF20066688931700.917.935.8
66779616.9117.9
13.ClausenCaroline AakjærVBIF2009576910916.400.917.335.7
568612716.6117
14.PetersenSofie DammVBIF200666899816.400.917.335.5
6991011815.70.916.6
15.FrederiksenAndreaRanders GF200866799416.900.917.835.5
56689916.7117.7
16.FrydendahlEmilie FinkOdense GF200556799916.50117.535.5
66779517118
17.WinningFilucaOdense GF200666789616.800.917.735.3
669910416.6117.6
18.NuelsenLærkeOutrup GUB200746769916.900.917.235.2
46669917118
19.SchackingerAugusta Fjord LippertOdense GF200668999616.300.917.235.2
57789417118
20.RytterTea ElizabethOdense GF200766687317.40118.435.1
668912516.40.916.7
21.MadsenJulie HorskjærVBIF20056666791700.917.935.1
57999916.2117.2
22.LukasiewiczThilde KingoOdense GF200666689716.800.917.735
56699616.9117.3
23.HaldOlivia Porse WettVejlby IK2007679810416.600.917.535
66789916.5117.5
24.ClausenLærke SøholmVBIF200846669317.600.917.934.9
568612716.6117
25.ThuesenMarie KlinggaardOdense GF200666999916.200.917.134.8
66789716.7117.7
26.SøgaardJosefine EmilieBillund IF200556688617.10118.134.8
679912915.80.916.7
27.JepsenSarahBrejninggaard200256779916.70117.134.7
66899916.31.317.6
28.MøgelhøjEmilieFlemming200667789916.40116.834.4
46668717.30.917.6
29.KrogsgaardKariaRanders GF2009669911916011734.3
66889916.40.917.3
30.KristensenJasminVejlby IK2007689911216.500.916.833.9
67999316.7117.1
31.PedersenMette SofieVBIF2004679911616.200.917.133.7
00000000030-
32.TroelsenNanna DaugbjergVestjysk GF20046666103014.600.915.533.2
66679916.7117.7
33.AndreæSofieSilkeborg P-D20066791011915.800.916.133.1
6891011616117
34.JensenFreja SmidtVBIF20086899014.800.415.232.8
00000000030-
35.LarsenJohanneOdense GF200769910014.600.41532.7
677910316.80.917.7
36.BjerringAnnaOdense GF20066899014.800.415.232.7
66899616.60.917.5
37.HansenMaria Mundbjerg JuulBillund IF2005678910616.400.917.132.4
8991115914.9115.3
38.Odgaard-PaulsenFieVBIF2004678910316.700.917.632.1
791112014.10.414.5
39.PetersenSara DammVBIF20046899014.800.415.231.8
6991011815.70.916.6
40.MønstedMarie KjettrupVejlby IK20066991212915.300.915.631.4
6991014815.4115.8
41.AndresenKlara BruunVBIF200567910014.800.415.230.6
67890150.415.4
42.FasterholdtJulieBillund IF2004791012014.200.414.630.1
911121313714.5115.5
43.NørmarkSofie BülowBillund IF200869910014.600.414.829.9
6999014.70.415.1
44.DamHeleneFlemming200479912014.300.414.729.2
791112014.10.414.5
45.HedegaardFreja NellemannOdense GF200666998416.80117.817.8
00000000030-
46.LundeSigneOdense GF20066791013915.600.916.516.5
00000000030-
47.EkmannMarikaSvendborg GF200400000000030000
00000000030-
47.ThirupJosefine BorringVBIF200400000000030000
00000000030-
47.BjørnkjærSif Tariqua KochBrejninggaard200200000000030000
00000000030-
47.SkovgaardSigneOdense GF200500000000030000
00000000030-
47.FyhnAstridBrejninggaard200200000000030000
00000000030-
47.JensenKatrineVejlby IK200600000000030000
00000000030-
47.PedersenSandra KongstadSvendborg GF200200000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.GudichsenLouise HolstSvendborg GF200535356418.401.319.757.5
2.PedersenEmilie KrogSvendborg GF200736665318.10119.156.1
3.KjærAlberte HolmegaardOdense GF200546768617.30118.355.7
4.SørensenJennifer Melissa RefsgaardFlemming200446668417.60118.655.1
5.HolmLiv RustinOdense GF200546668317.700.918.655
6.LawrenzMaja NygaardVBIF200446867517.40118.455
7.WibergMalouVestjysk GF200646667917.20118.254.9
8.HilsbergLouiseSvendborg GF200336678917.10118.154.8

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.KørvelPatrick EngelbrechtVestjysk GF200566777517.201.118.336.3
68799516.61.418
2.JakobsenMagnus BorgVestjysk GF200756767517.40118.432.1
566013.30.413.7
3.GraversenChristopher HannibalVestjysk GF200556999616.60117.630.7
698012.70.413.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.KørvelPatrick EngelbrechtVestjysk GF200545787417.501.418.955.2
2.JakobsenMagnus BorgVestjysk GF200744767917.301.117.849.9
3.GraversenChristopher HannibalVestjysk GF2005669901500.515.546.2

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ChristiansenLea Emilie LittauOdense GF200556656317.90118.937.6
46676517.61.118.7
2.MeisnerJohanneOdense GF200566789616.801.117.936.6
66787317.31.418.7
3.KlimMaria VadVestjysk GF200556776417.501.118.636.3
59679716.7117.7
4.JakobsenLiva Frederikke BechVBIF200466678317.401.118.536.2
58798616.7117.7
5.Hindø-BaggeKarolineOutrup GUB200966677617.20118.236.1
46767617.41.117.9
6.JensenAlberte HjortVBIF200766767617.20118.235.2
69689716.51.117
7.BonnicsenNannaVBIF200766979416.90117.934.6
668910616.50.516.7
8.GundersenAline NørgaardVestjysk GF200466689616.901.11834.2
5666015.70.516.2
9.DamgaardDitte LøvendahlOutrup GUB200656698916.7016.133.8
67889616.61.117.7
10.NielsenMai HolgaardVejlby IK2005689912715.90116.333.6
689109616.21.117.3
11.TherkildsenNaja BjerreOutrup GUB2006669911816.10116.533
6799109161.116.5
12.LethEmilyOdense GF200469910106160116.432.4
6891112915.51.116
13.FahrendorffSofieVBIF20046891011815.80116.230.7
6812140140.514.5
14.KnudsborgMathilde MølgaardOutrup GUB2005000000000300017.7
56667517.51.117.7
15.MatthiesenIdaVBIF200300000000030000
00000000030-
15.RaunholtAnneVejlby IK200500000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ChristiansenLea Emilie LittauOdense GF200533466318.501.119.657.2
2.KlimMaria VadVestjysk GF200533657318.301.419.756
3.MeisnerJohanneOdense GF200545677617.501.418.955.5
4.JakobsenLiva Frederikke BechVBIF200436656517.901.11955.2
5.Hindø-BaggeKarolineOutrup GUB200966668617.20117.653.7
6.GundersenAline NørgaardVestjysk GF200466788616.901.618.552.7
7.JensenAlberte HjortVBIF200766998616.6011752.2
8.BonnicsenNannaVBIF2007669901500.515.550.1

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BredvigAlexander SkovgaardOutrup GUB200021433116627.30734.669.3
22631029826.77.734.7
2.AbildgaardMartinSilkeborg P-D200234353339326.405.732.164.9
343853293266.532.8
3.HansenMads LykkeOdense GF200333222326926.803.630.461.4
34333327926.34.431
4.LindholmerMagnusSvendborg GF2003313866414924.605.329.360.6
33211107927.3431.3
5.PilgaardMikkelOutrup GUB2003353343310326.303.43059.9
3533343133263.629.9
6.HermannNiklasVBIF200234355437326.303.629.959.4
333666511125.63.629.5
7.JensenEmil MøllerOdense GF2003323333313326.403.430.159.3
376643312325.33.929.2
8.NielsenMadsVBIF200033566647525.503.629.457.4
3454433153022.94.828
9.SømodAsbjørnSvendborg GF2003343353314925.304.429.756
3664343024.11.926.3
10.HansenMikkelVejlby IK20033345663153022.503.426.254.9
34333327926.34.431
11.BerdichevskyCarl Emil BrøggerSvendborg GF2002464454313924.803.428.252.4
6666568022.71.224.2
12.PötzschMarkVBIF20034689986732401.826.151.1
5689108613922.62.125
13.GregersenSamuel SepstrupSvendborg GF20023566463023.701.224.950.2
3556643023.81.225.3
14.ØrregaardRasmus LaumannBrejninggaard200200000000030000
00000000030-
14.FredenslundAndreas B.Odense GF200200000000030000
00000000030-
14.Warming-HansenMadsVBIF200200000000030000
00000000030-
14.MortensenAnders ReinholtOdense GF200300000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BredvigAlexander SkovgaardOutrup GUB200033333001232706.633.9136.9
211265329325.77.733.7
2.AbildgaardMartinSilkeborg P-D2002333633311326.205.731.9129.6
33274339326.36.532.8
3.HansenMads LykkeOdense GF20033337148510923.804.628.4121.1
33423329626.54.831.3
4.PilgaardMikkelOutrup GUB200333344321262603.429.7119.6
343333311626.13.630
5.HermannNiklasVBIF20023354544932603.629.6118.8
333543512325.93.629.8
6.JensenEmil MøllerOdense GF2003233223312826.203.429.9117.9
37634459425.53.228.7
7.NielsenMadsVBIF20003345653742603.629.6116.4
344655312325.53.629.4
8.LindholmerMagnusSvendborg GF20033326016.602.819.4106.9
3211244615724.62.926.9

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenVictoria KathrineOutrup GUB20033335333024.701.32656.3
33653539326430.3
2.SanderSarahVBIF200134556649425.401.827.555.1
355654410625.22.127.6
3.UhrskovJulieFlemming200333656546525.701.827.854.9
36555659924.72.127.1
4.GammelbyLauraOdense GF200033466658625.301.826.852.5
466678612623.92.125.7
5.ChristensenNikoline SerupOdense GF2002236699020.501.321.844.3
356543021.41.122.5
6.JensenCecilie KrejbergSilkeborg P-D200200000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenVictoria KathrineOutrup GUB2003333323213326.503.530.3115.8
3466433138254.229.2
2.UhrskovJulieFlemming20033454363662601.828.1110.7
335555610525.32.127.7
3.SanderSarahVBIF20013544443024.301.225.8109
354555310325.72.128.1
4.GammelbyLauraOdense GF200034545539625.601.827.7107.6
33556559625.32.127.4
5.ChristensenNikoline SerupOdense GF2002364434313525.501.726.693.5
333556021.51.122.6

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SkaaningFrederik BækhøjOutrup GUB200533322115327.703.631.663.1
43322309626.84.431.5
2.NielsenPeter Emil AalborgOdense GF2004364333112326.203.930.160.3
33633336326.73.230.2
3.RodeTobiasOdense GF2004333221211526.803.430.560.1
36665539325.43.929.6
4.JørgensenFrederik SkaaningSilkeborg P-D200534333331262603.429.758
333354610925.42.628.3
5.LaursenOliver WrangVejlby IK200753444431492503.528.857
33465549425.72.228.2
6.JensenOliver KrejbergSilkeborg P-D20055543333133023.103.426.555.7
463333313925.33.629.2
7.SommerLudvigOutrup GUB20054666575832502.627.655.5
56643667325.42.227.9
8.PalmgreenRasmusSilkeborg P-D200543333331262601.828.155.2
333566712924.62.227.1
9.HüttelVictorSilkeborg P-D2007456667602301.324.651.2
366867614324.12.226.6
10.ClausenMadsVBIF20044689666022.50123.846.5
4791086711023.81.622.7
11.BonnichsenJonathanVBIF200400000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SkaaningFrederik BækhøjOutrup GUB200543332015527.403.631.3126.2
33221219627.14.431.8
2.NielsenPeter Emil AalborgOdense GF2004363323311326.303.930.2120.6
33533227326.93.230.1
3.RodeTobiasOdense GF2004323233310326.803.430.5120.6
3663332113263.930
4.JørgensenFrederik SkaaningSilkeborg P-D200533333239326.803.430.5118.2
333333315625.83.629.7
5.LaursenOliver WrangVejlby IK200733566631352503.528.8114.5
356545312325.43.228.7
6.JensenOliver KrejbergSilkeborg P-D200556444331292503.428.7113.8
533334315625.53.629.4
7.PalmgreenRasmusSilkeborg P-D2005336553314625.203.328.8112.3
336665310425.42.628.3
8.SommerLudvigOutrup GUB2005364434314625.302.628.2111.9
354434593262.228.2

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenSola KathrineOutrup GUB20062333322133023.903.227.457.2
23233324427.42.129.8
2.MadsenOlivia JuulOdense GF200634433329326.602.12954.2
33356431330232.525.2
3.FaberDicte-MarieVBIF200737666538325.301.827.453.8
4777975104242.126.4
4.FiskerSigneVBIF20073678976022.401.223.946.5
366689615623.51.822.6
5.JessenAnne OblingVBIF2004489999019.201.120.345.1
4899911914322.42.124.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenSola KathrineOutrup GUB20063333322652701.829.1116.1
23332226327.42.129.8
2.MadsenOlivia JuulOdense GF2006333333212925.902.528.7111.9
34443337326.62.129
3.FaberDicte-MarieVBIF20073666665932501.827.1107.6
366686412624.32.126.7
4.FiskerSigneVBIF20073676679022.601.323.995.7
367678715923.21.825.3
5.JessenAnne OblingVBIF20043699111201901.120.180.6
59910014.70.715.4

S rækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.McNeilNellOllerup1999333212618.102.620.741.4
23325319.21.520.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 L A E D H Tid Total Score
1.McNeilNellOllerup19992363016.600.617.258.6

S rækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.FogJohannesOllerup199633439618.202.82140.7
235411318.21.519.7
2.DallNikolajVBIF199846659317.702.620.139.6
466473181.519.5
3.NissenMathiasVBIF199935977317.601.218.837.7
35669717.41.518.9
4.EriksenSimon Woo TraneOllerup1994499610316.901.218.135.4
31010715715.81.517.3
5.RosenlundThomasVBIF1997676713616.502.819.335.2
6786015.30.615.9
6.MikkelsenDavid KrogstrupBrejninggaard2002367715916.302.618.933.6
4786123014.31.914.7
7.BuschSebastianOllerup1997366013.500.51429.3
3675153014.41.515.3
8.JensenSteffenFlemming20033675015.900.616.516.5
00000000030-
9.CzepluchEmilOllerup199600000000030000
00000000030-
9.PedersenPeder KjærBrejninggaard200300000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.DallNikolajVBIF19983663931802.620.460
2.FogJohannesOllerup19962354016.600.617.257.9
3.NissenMathiasVBIF1999365312717.402.619.757.4
4.RosenlundThomasVBIF1997667512317.102.619.754.9
5.MikkelsenDavid KrogstrupBrejninggaard2002366515916.602.819.453
6.EriksenSimon Woo TraneOllerup1994589615316.401.217.653
7.BuschSebastianOllerup1997356613916.802.619.148.4
8.JensenSteffenFlemming2003000000000300016.5

Test 1

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.JensenSune StraarupGymDanmark0000000003003060
0000000003030
1.SørensenAndersGymDanmark0000000003003060
0000000003030
3.HansenThomas JuulGymDanmark99999300025.201.126.351.6
1010101010101271220.814.525.3
4.RasmussenJakobGymDanmark99999000025.503.328.828.8
5.HvidMaltheGymDanmark99999444024.302.226.526.5