Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Hold DM 2018

Konkurrencer

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ChristiansenOskar VejeOGF 5, Odense Gymnastik Forening200456677869723.902.526.453
55467679624.52.126.6
2.VesterborgFrederikOGF 5, Odense Gymnastik Forening20065667666992402.526.551.7
566667699241.225.2
3.LaursenMarcus Peter ToftbjerglundSPD 7, Silkeborg P / D200269989869323.303.226.550.6
6998998139222.124.1
4.WallstrømAskerOGF 5, Odense Gymnastik Forening2003566788712623.503.226.749.8
6777879021.91.223.1
5.LarsenBjørn RytterSPD 7, Silkeborg P / D20057999101011962201.823.847.5
6999910915821.62.123.7
6.PaulsenLaust OutzenOGF 5, Odense Gymnastik Forening2003689999814722.102.124.247
7697997021.61.222.8
7.SøndergaardJonas OkkelsSPD 7, Silkeborg P / D20026891011121010921.501.823.346.1
610111212111215920.22.622.8
8.BuchreitzSørenSPD 7, Silkeborg P / D2003798101213018.101.119.241.3
68999111014921.52.122.1

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1154.5OGF 5, Odense Gymnastik ForeningChristiansenOskar Veje200456677869723.902.526.453
55467679624.52.126.6
1. #T1154.5OGF 5, Odense Gymnastik ForeningVesterborgFrederik20065667666992402.526.551.7
566667699241.225.2
1. #T1154.5OGF 5, Odense Gymnastik ForeningWallstrømAsker2003566788712623.503.226.749.8
6777879021.91.223.1
1. #T1154.5OGF 5, Odense Gymnastik ForeningPaulsenLaust Outzen2003689999814722.102.124.247
7697997021.61.222.8
2. #T2144.2SPD 7, Silkeborg P / DLaursenMarcus Peter Toftbjerglund200269989869323.303.226.550.6
6998998139222.124.1
2. #T2144.2SPD 7, Silkeborg P / DLarsenBjørn Rytter20057999101011962201.823.847.5
6999910915821.62.123.7
2. #T2144.2SPD 7, Silkeborg P / DSøndergaardJonas Okkels20026891011121010921.501.823.346.1
610111212111215920.22.622.8
2. #T2144.2SPD 7, Silkeborg P / DBuchreitzSøren2003798101213018.101.119.241.3
68999111014921.52.122.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.VesterborgFrederikOGF 5, Odense Gymnastik Forening200656666668424.701.826.578.2
2.ChristiansenOskar VejeOGF 5, Odense Gymnastik Forening20045666676022.801.22477
3.WallstrømAskerOGF 5, Odense Gymnastik Forening2003668789910523.202.124.774.5
4.LaursenMarcus Peter ToftbjerglundSPD 7, Silkeborg P / D20026799998021.301.222.573.1
5.PaulsenLaust OutzenOGF 5, Odense Gymnastik Forening2003567999710523.302.125.472.4
6.SøndergaardJonas OkkelsSPD 7, Silkeborg P / D200269111213131312920.202.622.868.9
7.LarsenBjørn RytterSPD 7, Silkeborg P / D2005691111111212019.801.22168.5
8.BuchreitzSørenSPD 7, Silkeborg P / D20036810012.600.513.154.4

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1231.1OGF 5, Odense Gymnastik ForeningVesterborgFrederik200656666668424.701.826.578.2
1. #T1231.1OGF 5, Odense Gymnastik ForeningChristiansenOskar Veje20045666676022.801.22477
1. #T1231.1OGF 5, Odense Gymnastik ForeningWallstrømAsker2003668789910523.202.124.774.5
1. #T1231.1OGF 5, Odense Gymnastik ForeningPaulsenLaust Outzen2003567999710523.302.125.472.4
2. #T2210.5SPD 7, Silkeborg P / DLaursenMarcus Peter Toftbjerglund20026799998021.301.222.573.1
2. #T2210.5SPD 7, Silkeborg P / DSøndergaardJonas Okkels200269111213131312920.202.622.868.9
2. #T2210.5SPD 7, Silkeborg P / DLarsenBjørn Rytter2005691111111212019.801.22168.5
2. #T2210.5SPD 7, Silkeborg P / DBuchreitzSøren20036810012.600.513.154.4

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BentzenTroja HøghSPD 6, Silkeborg P / D200646677778724.101.825.951.9
577566610923.92.126
2.RytterAthena SehestedSPD 6, Silkeborg P / D200359999979023.401.825.250.5
466699713823.22.125.3
3.KoertzSarah LouiseOGF 6, Odense Gymnastik Forening2002487677612623.701.825.550
4788991015622.42.124.5
4.StensgaardAnna ElisabethOGF 6, Odense Gymnastik Forening200456897679423.901.525.449.7
689989812722.41.924.3
5.BergstrømSofiaSPD 6, Silkeborg P / D2006588999912722.401.823.647.6
478888812523.21.724
6.KaiserZarinaSPD 6, Silkeborg P / D2004466989911723.101.524.646.6
6669101111021.10.922
7.AndersenJosefineOGF 6, Odense Gymnastik Forening20024798799021.701.32344.3
576810999922.81.821.3
8.PetersenJosefineVBIF 3, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20046898991014622.101.823.343.1
478811121114821.71.719.8
9.FiskerSigneVBIF 3, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2007476688712623.601.725.343.1
577913016.90.917.8
10.GrossTrineVBIF 3, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20035911012.500.51332.2
57101112131015621.11.719.2

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2151SPD 6, Silkeborg P / DBentzenTroja Høgh200646677778724.101.825.951.9
577566610923.92.126
1. #T2151SPD 6, Silkeborg P / DRytterAthena Sehested200359999979023.401.825.250.5
466699713823.22.125.3
1. #T2151SPD 6, Silkeborg P / DBergstrømSofia2006588999912722.401.823.647.6
478888812523.21.724
1. #T2151SPD 6, Silkeborg P / DKaiserZarina2004466989911723.101.524.646.6
6669101111021.10.922
2. #T1144OGF 6, Odense Gymnastik ForeningStensgaardAnna Elisabeth200456897679423.901.525.449.7
689989812722.41.924.3
2. #T1144OGF 6, Odense Gymnastik ForeningKoertzSarah Louise2002487677612623.701.825.550
4788991015622.42.124.5
2. #T1144OGF 6, Odense Gymnastik ForeningAndersenJosefine20024798799021.701.32344.3
576810999922.81.821.3
3. #T3118.4VBIF 3, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningFiskerSigne2007476688712623.601.725.343.1
577913016.90.917.8
3. #T3118.4VBIF 3, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPetersenJosefine20046898991014622.101.823.343.1
478811121114821.71.719.8
3. #T3118.4VBIF 3, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGrossTrine20035911012.500.51332.2
57101112131015621.11.719.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.RytterAthena SehestedSPD 6, Silkeborg P / D200345556679524.802.126.977.4
2.KoertzSarah LouiseOGF 6, Odense Gymnastik Forening2002454566510724.801.826.676.6
3.BentzenTroja HøghSPD 6, Silkeborg P / D20066566677022.701.223.975.8
4.StensgaardAnna ElisabethOGF 6, Odense Gymnastik Forening20044797989982301.62473.7
5.BergstrømSofiaSPD 6, Silkeborg P / D200656688869923.501.824.772.3
6.KaiserZarinaSPD 6, Silkeborg P / D20045579991015822.301.423.770.3
7.AndersenJosefineOGF 6, Odense Gymnastik Forening2002467678610823.801.825.669.9
8.FiskerSigneVBIF 3, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2007476778812923.201.724.367.4
9.PetersenJosefineVBIF 3, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2004588891201901.120.163.2
10.GrossTrineVBIF 3, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200357810910810522.801.723.956.1

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2226.5SPD 6, Silkeborg P / DRytterAthena Sehested200345556679524.802.126.977.4
1. #T2226.5SPD 6, Silkeborg P / DBentzenTroja Høgh20066566677022.701.223.975.8
1. #T2226.5SPD 6, Silkeborg P / DBergstrømSofia200656688869923.501.824.772.3
1. #T2226.5SPD 6, Silkeborg P / DKaiserZarina20045579991015822.301.423.770.3
2. #T1220.2OGF 6, Odense Gymnastik ForeningKoertzSarah Louise2002454566510724.801.826.676.6
2. #T1220.2OGF 6, Odense Gymnastik ForeningStensgaardAnna Elisabeth20044797989982301.62473.7
2. #T1220.2OGF 6, Odense Gymnastik ForeningAndersenJosefine2002467678610823.801.825.669.9
3. #T3186.7VBIF 3, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningFiskerSigne2007476778812923.201.724.367.4
3. #T3186.7VBIF 3, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPetersenJosefine2004588891201901.120.163.2
3. #T3186.7VBIF 3, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGrossTrine200357810910810522.801.723.956.1

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MetcalfeRobin David BruunOutrup A-række Mini Drenge, Outrup GUB200555435659625.201.927.153.8
565666710424.52.226.7
2.AndersenLukas ElkjærOutrup A-række Mini Drenge, Outrup GUB200746666767924.301.826.153
54556669624.82.126.9
3.SimonsenOliver Linde GrønbergOutrup A-række Mini Drenge, Outrup GUB20075676986852401.825.851.4
666976610923.52.125.6

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1158.2Outrup A-række Mini Drenge, Outrup GUBMetcalfeRobin David Bruun200555435659625.201.927.153.8
565666710424.52.226.7
1. #T1158.2Outrup A-række Mini Drenge, Outrup GUBAndersenLukas Elkjær200746666767924.301.826.153
54556669624.82.126.9
1. #T1158.2Outrup A-række Mini Drenge, Outrup GUBSimonsenOliver Linde Grønberg20075676986852401.825.851.4
666976610923.52.125.6

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MetcalfeRobin David BruunOutrup A-række Mini Drenge, Outrup GUB200534554579625.202.627.881.6
2.AndersenLukas ElkjærOutrup A-række Mini Drenge, Outrup GUB200734466656525.501.827.380.3
3.SimonsenOliver Linde GrønbergOutrup A-række Mini Drenge, Outrup GUB200746787779923.601.825.476.8

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1238.7Outrup A-række Mini Drenge, Outrup GUBMetcalfeRobin David Bruun200534554579625.202.627.881.6
1. #T1238.7Outrup A-række Mini Drenge, Outrup GUBAndersenLukas Elkjær200734466656525.501.827.380.3
1. #T1238.7Outrup A-række Mini Drenge, Outrup GUBSimonsenOliver Linde Grønberg200746787779923.601.825.476.8

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.WormAlexanderOutrup B-række Junior Drenge, Outrup GUB200556868617.101.218.336.9
46769717.11.518.6
2.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup B-række Junior Drenge, Outrup GUB2007488610516.901.218.134.9
599712915.91.516.8
3.MortensenFrederik EmilOutrup B-række Junior Drenge, Outrup GUB20036687015.300.615.934.7
58669317.31.518.8
4.ClausenMadsVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200458991181601.216.633.9
469813916.11.517.3
5.PötzschMarkVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200369101010915.602.618.231
6912012.30.512.8

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2106.5Outrup B-række Junior Drenge, Outrup GUBWormAlexander200556868617.101.218.336.9
46769717.11.518.6
1. #T2106.5Outrup B-række Junior Drenge, Outrup GUBSøndergaard-NielsenMagnus2007488610516.901.218.134.9
599712915.91.516.8
1. #T2106.5Outrup B-række Junior Drenge, Outrup GUBMortensenFrederik Emil20036687015.300.615.934.7
58669317.31.518.8
2. #T164.9VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningClausenMads200458991181601.216.633.9
469813916.11.517.3
2. #T164.9VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPötzschMark200369101010915.602.618.231
6912012.30.512.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.WormAlexanderOutrup B-række Junior Drenge, Outrup GUB200547810831701.218.255.1
2.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup B-række Junior Drenge, Outrup GUB2007346510417.801.919.754.6
3.MortensenFrederik EmilOutrup B-række Junior Drenge, Outrup GUB2003356512617.301.518.853.5
4.ClausenMadsVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200447769317.401.218.652.5
5.PötzschMarkVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200359979416.702.619.350.3

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2163.2Outrup B-række Junior Drenge, Outrup GUBSøndergaard-NielsenMagnus2007346510417.801.919.754.6
1. #T2163.2Outrup B-række Junior Drenge, Outrup GUBWormAlexander200547810831701.218.255.1
1. #T2163.2Outrup B-række Junior Drenge, Outrup GUBMortensenFrederik Emil2003356512617.301.518.853.5
2. #T1102.8VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningClausenMads200447769317.401.218.652.5
2. #T1102.8VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPötzschMark200359979416.702.619.350.3

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RavnSarahOGF 9, Odense Gymnastik Forening200234646518.201.219.439
33359318.41.519.6
2.PetersenMathildeOGF 9, Odense Gymnastik Forening200446666417.801.21938.1
45568617.61.519.1
3.SimonsenAnikaOutrup B-række junior piger, Outrup GUB200446769417.401.218.637
357611916.91.518.4
4.JensenFreja TernholmOutrup B-række junior piger, Outrup GUB200357989616.601.217.836.7
46869317.41.518.9
5.ØrnskovEmilie FaaborgOutrup B-række junior piger, Outrup GUB2003367611617.101.118.234.4
354684181.216.2
6.HansenJulie nygaardOGF 9, Odense Gymnastik Forening20036988014.900.614.632.6
696610816.51.518

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T1109.7OGF 9, Odense Gymnastik ForeningRavnSarah200234646518.201.219.439
33359318.41.519.6
1. #T1109.7OGF 9, Odense Gymnastik ForeningPetersenMathilde200446666417.801.21938.1
45568617.61.519.1
1. #T1109.7OGF 9, Odense Gymnastik ForeningHansenJulie nygaard20036988014.900.614.632.6
696610816.51.518
2. #T2108.1Outrup B-række junior piger, Outrup GUBJensenFreja Ternholm200357989616.601.217.836.7
46869317.41.518.9
2. #T2108.1Outrup B-række junior piger, Outrup GUBSimonsenAnika200446769417.401.218.637
357611916.91.518.4
2. #T2108.1Outrup B-række junior piger, Outrup GUBØrnskovEmilie Faaborg2003367611617.101.118.234.4
354684181.216.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RavnSarahOGF 9, Odense Gymnastik Forening20022022591901.520.259.2
2.PetersenMathildeOGF 9, Odense Gymnastik Forening200435336318.701.520.258.3
3.SimonsenAnikaOutrup B-række junior piger, Outrup GUB20043444961801.519.556.5
4.JensenFreja TernholmOutrup B-række junior piger, Outrup GUB200346759717.201.518.755.4
5.ØrnskovEmilie FaaborgOutrup B-række junior piger, Outrup GUB200345658717.501.218.753.1
6.HansenJulie nygaardOGF 9, Odense Gymnastik Forening200325456018.801.22052.6

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T1170.1OGF 9, Odense Gymnastik ForeningPetersenMathilde200435336318.701.520.258.3
1. #T1170.1OGF 9, Odense Gymnastik ForeningRavnSarah20022022591901.520.259.2
1. #T1170.1OGF 9, Odense Gymnastik ForeningHansenJulie nygaard200325456018.801.22052.6
2. #T2165Outrup B-række junior piger, Outrup GUBSimonsenAnika20043444961801.519.556.5
2. #T2165Outrup B-række junior piger, Outrup GUBJensenFreja Ternholm200346759717.201.518.755.4
2. #T2165Outrup B-række junior piger, Outrup GUBØrnskovEmilie Faaborg200345658717.501.218.753.1

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DissingAlbert FunderDe Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)2007355612617.302.619.939.2
46568317.81.519.3
2.BoesdalSimonDe Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)200445658517.701.218.937.8
45658917.31.918.9
3.LauenborgChristian JuelOGF 7, Odense Gymnastik Forening200546767817.201.218.435.6
467912916.31.517.2
4.tørvingLucas LundOGF 7, Odense Gymnastik Forening2006687710616.601.217.835.3
6999116161.517.5
5.SandSimonOGF 7, Odense Gymnastik Forening200667769317.201.218.434.7
5666015.70.616.3
6.UldallJakobOGF 7, Odense Gymnastik Forening200547778317.401.218.634.2
66990150.615.6
7.WintherBenjaminDe Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)2004598910316.601.117.730.6
6911012.40.512.9
8.KørvelPatrick EngelbrechtDe Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)2005678012.900.513.429.9
599715915.61.516.5

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2111.2De Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)DissingAlbert Funder2007355612617.302.619.939.2
46568317.81.519.3
1. #T2111.2De Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)BoesdalSimon200445658517.701.218.937.8
45658917.31.918.9
1. #T2111.2De Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)WintherBenjamin2004598910316.601.117.730.6
6911012.40.512.9
1. #T2111.2De Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)KørvelPatrick Engelbrecht2005678012.900.513.429.9
599715915.61.516.5
2. #T1106.4OGF 7, Odense Gymnastik ForeningSandSimon200667769317.201.218.434.7
5666015.70.616.3
2. #T1106.4OGF 7, Odense Gymnastik ForeningLauenborgChristian Juel200546767817.201.218.435.6
467912916.31.517.2
2. #T1106.4OGF 7, Odense Gymnastik ForeningtørvingLucas Lund2006687710616.601.217.835.3
6999116161.517.5
2. #T1106.4OGF 7, Odense Gymnastik ForeningUldallJakob200547778317.401.218.634.2
66990150.615.6

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DissingAlbert FunderDe Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)200734468817.701.519.258.4
2.BoesdalSimonDe Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)200435337318.601.920.258
3.LauenborgChristian JuelOGF 7, Odense Gymnastik Forening200544648318.101.519.655.2
4.tørvingLucas LundOGF 7, Odense Gymnastik Forening20065898731701.218.253.5
5.UldallJakobOGF 7, Odense Gymnastik Forening2005368710317.301.518.853
6.SandSimonOGF 7, Odense Gymnastik Forening20064766015.700.616.351
7.KørvelPatrick EngelbrechtDe Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)20054887015.300.615.945.8
8.WintherBenjaminDe Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)200479109014.500.615.145.7

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2166.5De Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)BoesdalSimon200435337318.601.920.258
1. #T2166.5De Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)DissingAlbert Funder200734468817.701.519.258.4
1. #T2166.5De Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)KørvelPatrick Engelbrecht20054887015.300.615.945.8
1. #T2166.5De Vestjyske B-gutter, Vestjysk GF (VGF89)WintherBenjamin200479109014.500.615.145.7
2. #T1163OGF 7, Odense Gymnastik ForeningLauenborgChristian Juel200544648318.101.519.655.2
2. #T1163OGF 7, Odense Gymnastik ForeningUldallJakob2005368710317.301.518.853
2. #T1163OGF 7, Odense Gymnastik ForeningtørvingLucas Lund20065898731701.218.253.5
2. #T1163OGF 7, Odense Gymnastik ForeningSandSimon20064766015.700.616.351

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HaraldsdóttirHrefna MaríaOGF 8, Odense Gymnastik Forening200445667317.901.219.138.2
56668317.61.519.1
2.FriisEmma NeilSPD 8, Silkeborg P / D200649968017.401.218.636.7
58679916.61.518.1
3.BrixiusFrederikke falbeSPD 8, Silkeborg P / D200736778317.601.218.836
4691015915.71.517.2
4.JohannsenLeah C.OGF 8, Odense Gymnastik Forening2004589109416.501.217.735.9
598711316.71.518.2
5.PlougheldLunaOGF 8, Odense Gymnastik Forening20045111199615.901.217.135.7
58869317.11.518.6
6.KristensenKaroline-Amalie L.T.SPD 8, Silkeborg P / D200658868616.901.218.135.7
4910815316.11.517.6
7.GundersenAline NørgaardDe Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)200446667417.701.218.935.4
3567015.90.616.5
8.GrossSofieVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200456679417.301.118.434.2
46667517.61.215.8
9.RiberAnnaOGF 8, Odense Gymnastik Forening20067910109416.101.217.334.1
711111114315.31.516.8
10.PetersenAnna Bernhard RamsdalDe Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)2004499613616.301.117.433.6
4677015.60.616.2
11.SøgaardEmmaDe Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)200438769617.101.218.332.9
489793170.614.6
12.HollænderKaroline AndresenVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20046791112416.101.117.231.6
499810816.21.214.4
13.HansenCaroline OvergaardVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2005469910716.501.11730.9
499710816.31.213.9
14.KjerulfLea LundSPD 8, Silkeborg P / D200600000000030000
00000000030-

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1110OGF 8, Odense Gymnastik ForeningHaraldsdóttirHrefna María200445667317.901.219.138.2
56668317.61.519.1
1. #T1110OGF 8, Odense Gymnastik ForeningJohannsenLeah C.2004589109416.501.217.735.9
598711316.71.518.2
1. #T1110OGF 8, Odense Gymnastik ForeningPlougheldLuna20045111199615.901.217.135.7
58869317.11.518.6
1. #T1110OGF 8, Odense Gymnastik ForeningRiberAnna20067910109416.101.217.334.1
711111114315.31.516.8
2. #T3108.4SPD 8, Silkeborg P / DKristensenKaroline-Amalie L.T.200658868616.901.218.135.7
4910815316.11.517.6
2. #T3108.4SPD 8, Silkeborg P / DBrixiusFrederikke falbe200736778317.601.218.836
4691015915.71.517.2
2. #T3108.4SPD 8, Silkeborg P / DFriisEmma Neil200649968017.401.218.636.7
58679916.61.518.1
2. #T3108.4SPD 8, Silkeborg P / DKjerulfLea Lund200600000000030000
00000000030-
3. #T2101.9De Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)GundersenAline Nørgaard200446667417.701.218.935.4
3567015.90.616.5
3. #T2101.9De Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)SøgaardEmma200438769617.101.218.332.9
489793170.614.6
3. #T2101.9De Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)PetersenAnna Bernhard Ramsdal2004499613616.301.117.433.6
4677015.60.616.2
4. #T496.7VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGrossSofie200456679417.301.118.434.2
46667517.61.215.8
4. #T496.7VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHansenCaroline Overgaard2005469910716.501.11730.9
499710816.31.213.9
4. #T496.7VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHollænderKaroline Andresen20046791112416.101.117.231.6
499810816.21.214.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HaraldsdóttirHrefna MaríaOGF 8, Odense Gymnastik Forening200424467018.701.520.258.4
2.FriisEmma NeilSPD 8, Silkeborg P / D200636647917.501.51955.7
3.BrixiusFrederikke falbeSPD 8, Silkeborg P / D200744357618.101.219.355.3
4.GundersenAline NørgaardDe Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)200437868317.501.218.754.1
5.JohannsenLeah C.OGF 8, Odense Gymnastik Forening2004379711616.701.518.254.1
6.KristensenKaroline-Amalie L.T.SPD 8, Silkeborg P / D200659977616.701.217.953.6
7.GrossSofieVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2004469612416.901.518.452.6
8.PetersenAnna Bernhard RamsdalDe Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)200456567617.501.218.752.3
9.RiberAnnaOGF 8, Odense Gymnastik Forening200668888316.901.218.152.2
10.PlougheldLunaOGF 8, Odense Gymnastik Forening20044889015.100.615.751.4
11.SøgaardEmmaDe Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)200448969317.101.218.351.2
12.HansenCaroline OvergaardVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200556668417.501.218.749.6
13.HollænderKaroline AndresenVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200459111110915.501.216.748.3
14.KjerulfLea LundSPD 8, Silkeborg P / D200600000000030000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1166.5OGF 8, Odense Gymnastik ForeningHaraldsdóttirHrefna María200424467018.701.520.258.4
1. #T1166.5OGF 8, Odense Gymnastik ForeningJohannsenLeah C.2004379711616.701.518.254.1
1. #T1166.5OGF 8, Odense Gymnastik ForeningRiberAnna200668888316.901.218.152.2
1. #T1166.5OGF 8, Odense Gymnastik ForeningPlougheldLuna20044889015.100.615.751.4
2. #T3164.6SPD 8, Silkeborg P / DBrixiusFrederikke falbe200744357618.101.219.355.3
2. #T3164.6SPD 8, Silkeborg P / DFriisEmma Neil200636647917.501.51955.7
2. #T3164.6SPD 8, Silkeborg P / DKristensenKaroline-Amalie L.T.200659977616.701.217.953.6
2. #T3164.6SPD 8, Silkeborg P / DKjerulfLea Lund200600000000030000
3. #T2157.6De Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)GundersenAline Nørgaard200437868317.501.218.754.1
3. #T2157.6De Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)PetersenAnna Bernhard Ramsdal200456567617.501.218.752.3
3. #T2157.6De Vestjyske B-piger, Vestjysk GF (VGF89)SøgaardEmma200448969317.101.218.351.2
4. #T4150.5VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGrossSofie2004469612416.901.518.452.6
4. #T4150.5VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHansenCaroline Overgaard200556668417.501.218.749.6
4. #T4150.5VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHollænderKaroline Andresen200459111110915.501.216.748.3

B rækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DyrholmCharlotteØstre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)200037868317.501.218.738
36668317.81.519.3
2.VestergaardEmilieØstre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)199846779916.801.217.435.3
456613916.71.517.9
3.BuchhaveMatildeØstre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)2003446601600.516.532.8
33467618.11.216.3
4.SørensenJulie søkbækØstre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)19994891015915.501.11631.9
691110159151.515.9

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T1106.1Østre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)DyrholmCharlotte200037868317.501.218.738
36668317.81.519.3
1. #T1106.1Østre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)VestergaardEmilie199846779916.801.217.435.3
456613916.71.517.9
1. #T1106.1Østre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)SørensenJulie søkbæk19994891015915.501.11631.9
691110159151.515.9
1. #T1106.1Østre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)BuchhaveMatilde2003446601600.516.532.8
33467618.11.216.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DyrholmCharlotteØstre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)20004911814515.901.517.455.4
2.VestergaardEmilieØstre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)1998377610417.301.518.553.8
3.BuchhaveMatildeØstre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)20033477015.900.616.549.3
4.SørensenJulie søkbækØstre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)1999599811716.101.51748.9

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T1159Østre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)DyrholmCharlotte20004911814515.901.517.455.4
1. #T1159Østre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)VestergaardEmilie1998377610417.301.518.553.8
1. #T1159Østre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)SørensenJulie søkbæk1999599811716.101.51748.9
1. #T1159Østre Hornum/ Vgf89, Vestjysk GF (VGF89)BuchhaveMatilde20033477015.900.616.549.3

B rækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.CzepluchEmilGuldfireren, Ollerup Gymnastikforening199634435318.80321.838.3
232293016.20.316.5
2.SørensenJeppe EllegaardGuldfireren, Ollerup Gymnastikforening199633365518.50321.538
12324918.90.616.5
3.HauborgSørenGuldfireren, Ollerup Gymnastikforening1997711119014.200.614.831.1
711121015714.81.516.3

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T1107.4Guldfireren, Ollerup GymnastikforeningSørensenJeppe Ellegaard199633365518.50321.538
12324918.90.616.5
1. #T1107.4Guldfireren, Ollerup GymnastikforeningCzepluchEmil199634435318.80321.838.3
232293016.20.316.5
1. #T1107.4Guldfireren, Ollerup GymnastikforeningHauborgSøren1997711119014.200.614.831.1
711121015714.81.516.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenJeppe EllegaardGuldfireren, Ollerup Gymnastikforening199620123419.80322.860.8
2.CzepluchEmilGuldfireren, Ollerup Gymnastikforening199623234519.10322.160.4
3.HauborgSørenGuldfireren, Ollerup Gymnastikforening1997810111011515.501.216.747.8

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T1169Guldfireren, Ollerup GymnastikforeningCzepluchEmil199623234519.10322.160.4
1. #T1169Guldfireren, Ollerup GymnastikforeningSørensenJeppe Ellegaard199620123419.80322.860.8
1. #T1169Guldfireren, Ollerup GymnastikforeningHauborgSøren1997810111011515.501.216.747.8

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MichelsenMikkelOutrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200733436318.800.919.739.1
46445318.4119.4
2.NguyenLucas Thien KhangSvendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GF200546667617.50118.537.7
56556118.2119.2
3.HansenCasper AaskovSvendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GF200666878417.100.91837
46656318119
4.MiehsLukas SimonsenOutrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200956976317.400.918.337
45678317.7118.7
5.BrixenRasmusFEG´s boyz, Flemming Efterskole Gymnastikforening20085676791700.917.936.8
46656417.9118.9
6.JensenMathiasOutrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200656766617.400.918.336.8
36445917.9118.3
7.MøllermadsenChrisFEG´s boyz, Flemming Efterskole Gymnastikforening200757777317.400.918.336.7
57669317.4118.4
8.JensenMikkel daaOutrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200636699317.400.918.336.6
36445917.9118.3
9.KristensenMariusSvendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GF200347677317.60118.636.6
58799217118
10.MathiassenMagnusFEG´s boyz, Flemming Efterskole Gymnastikforening200666677317.500.918.435.4
47666917.20.417
11.AndersenBusterOutrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200935457917.700.918.634.9
333573015.9116.3
12.BreenfeldtBertram O.Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GF20067891011915.600.915.930.8
6999214.50.414.9
13.VestergaardAndersOutrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200400000000030000
00000000030-
13.HansenKristianFEG´s boyz, Flemming Efterskole Gymnastikforening200600000000030000
46656318119

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1111.3Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GFHansenCasper Aaskov200666878417.100.91837
46656318119
1. #T1111.3Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GFNguyenLucas Thien Khang200546667617.50118.537.7
56556118.2119.2
1. #T1111.3Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GFKristensenMarius200347677317.60118.636.6
58799217118
1. #T1111.3Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GFBreenfeldtBertram O.20067891011915.600.915.930.8
6999214.50.414.9
2. #T2108.9FEG´s boyz, Flemming Efterskole GymnastikforeningBrixenRasmus20085676791700.917.936.8
46656417.9118.9
2. #T2108.9FEG´s boyz, Flemming Efterskole GymnastikforeningMøllermadsenChris200757777317.400.918.336.7
57669317.4118.4
2. #T2108.9FEG´s boyz, Flemming Efterskole GymnastikforeningMathiassenMagnus200666677317.500.918.435.4
47666917.20.417
2. #T2108.9FEG´s boyz, Flemming Efterskole GymnastikforeningHansenKristian200600000000030000
46656318119
3. #T4108.5Outrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBJensenMikkel daa200636699317.400.918.336.6
36445917.9118.3
3. #T4108.5Outrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBMiehsLukas Simonsen200956976317.400.918.337
45678317.7118.7
3. #T4108.5Outrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBAndersenBuster200935457917.700.918.634.9
333573015.9116.3
4. #T375.9Outrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBMichelsenMikkel200733436318.800.919.739.1
46445318.4119.4
4. #T375.9Outrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBJensenMathias200656766617.400.918.336.8
36445917.9118.3
4. #T375.9Outrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBVestergaardAnders200400000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MichelsenMikkelOutrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200743336318.800.919.758.8
2.NguyenLucas Thien KhangSvendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GF200556667317.70118.756.4
3.BrixenRasmusFEG´s boyz, Flemming Efterskole Gymnastikforening200845456518.100.91955.8
4.HansenCasper AaskovSvendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GF200656777317.50118.555.5
5.JensenMikkel daaOutrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200645568317.900.918.855.4
6.MiehsLukas SimonsenOutrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200956769617.10118.155.1
7.MøllermadsenChrisFEG´s boyz, Flemming Efterskole Gymnastikforening20076698921700.917.954.6
8.KristensenMariusSvendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GF200377788416.90117.954.5
9.MathiassenMagnusFEG´s boyz, Flemming Efterskole Gymnastikforening200667677317.400.918.353.7
10.AndersenBusterOutrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB20094577891700.514.549.4
11.BreenfeldtBertram O.Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GF2006698910816011747.8
12.JensenMathiasOutrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB2006000000000300036.8
13.VestergaardAndersOutrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUB200400000000030000
13.HansenKristianFEG´s boyz, Flemming Efterskole Gymnastikforening200600000000030000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1166.4Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GFHansenCasper Aaskov200656777317.50118.555.5
1. #T1166.4Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GFNguyenLucas Thien Khang200556667317.70118.756.4
1. #T1166.4Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GFKristensenMarius200377788416.90117.954.5
1. #T1166.4Svendborg GF Talent drenge C 1, Svendborg GFBreenfeldtBertram O.2006698910816011747.8
2. #T2164.1FEG´s boyz, Flemming Efterskole GymnastikforeningBrixenRasmus200845456518.100.91955.8
2. #T2164.1FEG´s boyz, Flemming Efterskole GymnastikforeningMathiassenMagnus200667677317.400.918.353.7
2. #T2164.1FEG´s boyz, Flemming Efterskole GymnastikforeningMøllermadsenChris20076698921700.917.954.6
2. #T2164.1FEG´s boyz, Flemming Efterskole GymnastikforeningHansenKristian200600000000030000
3. #T4159.9Outrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBJensenMikkel daa200645568317.900.918.855.4
3. #T4159.9Outrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBMiehsLukas Simonsen200956769617.10118.155.1
3. #T4159.9Outrup 2 C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBAndersenBuster20094577891700.514.549.4
4. #T395.6Outrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBMichelsenMikkel200743336318.800.919.758.8
4. #T395.6Outrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBJensenMathias2006000000000300036.8
4. #T395.6Outrup C-række Niveau 1 Drenge, Outrup GUBVestergaardAnders200400000000030000

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.GudichsenLouise HolstSvendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GF200543326318.90119.940.2
333353191.320.3
2.PedersenEmilie KrogSvendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GF200733225319.20120.240
58879616.70.416.5
3.JensenLærke BrobergDe Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)200743336318.800.919.739.6
33336318.9119.9
4.PoulsenPajaSvendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GF200733536318.70119.739.6
35336118.9119.9
5.BjørnkjærSifBrejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGym200232337618.60119.639.6
33238418.71.320
6.HarbergMargrethe JuhlOGF 11, Odense Gymnastik Forening200534436318.700.919.639.5
33246318.9119.9
7.FrederiksenIda Anna EgedalGuns TTT-IT, Gunslevholm Idrætsefterskole200733336318.90119.739.4
46656318119
8.FyhnAstridBrejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGym200235446418.40119.439.4
35435318.71.320
9.SørensenJennifer Melissa RefsgaardFEG´s girlz, Flemming Efterskole Gymnastikforening200432337518.70119.739.3
44436318.6119.6
10.ZachodnikWilmaGuns TTT-IT, Gunslevholm Idrætsefterskole200633236319012038.8
54547617.90.918.8
11.KlimMaria VadDe Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)200545547418.10119.138.7
45447318.31.319.6
12.BehrSilje NysomGuns TTT-IT, Gunslevholm Idrætsefterskole200553554318.50119.538.4
464664180.918.9
13.RattenborgJohanneOGF 11, Odense Gymnastik Forening200434356318.600.919.538.2
56466617.7118.7
14.BjerringAnnaOGF 14, Odense Gymnastik Forening200634545318.600.919.537.8
56566917.3118.3
15.EbsenFreya WarmingOGF 13, Odense Gymnastik Forening200545667317.900.918.837.7
46646517.9118.9
16.WildnerSelma MannOGF 15, Odense Gymnastik Forening20065666611800.918.937.7
46445917.8118.8
17.HedegaardFreja NellemannOGF 14, Odense Gymnastik Forening200635346718.20119.237.5
34659917.40.918.3
18.HaldOlivia Porse WettPernilles tøser, Vejlby IK (VIK)200746768417.500.918.437.4
45669018119
19.MondrupHannahGuns TTT-IT, Gunslevholm Idrætsefterskole200644647318.20119.237.3
54356917.80.918.1
20.PetersenSofie DammVBIF 7, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200656658617.400.918.337.2
46648317.9118.9
21.FrederiksenAndreaWonder women, Randers gymnastiske Forening200857677617.200.918.137.1
46656318119
22.JaedekeNataliOutrup C-række Niveau 1 Piger, Outrup GUB200647578417.500.918.437.1
45557717.7118.7
23.LundeSigneOGF 13, Odense Gymnastik Forening200666657517.500.918.437
66667317.6118.6
24.RørstrømPernillePernilles tøser, Vejlby IK (VIK)200746677317.70118.737
46767617.40.918.3
25.RasmussenAlberte AndieWonder women, Randers gymnastiske Forening200834767717.600.918.536.9
456663180.418.4
26.TroelsenNanna DaugbjergDe Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)200464569617.400.918.336.8
54557917.5118.5
27.WinningFilucaOGF 15, Odense Gymnastik Forening200646666317.900.918.836.8
67668717118
28.JepsenSarahBrejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGym200265689716.900.917.836.8
45468617.71.319
29.WibergMalouDe Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)200645548717.700.918.636.7
35469617.7118.1
30.MortensenSofie HeegårdSPD 9, Silkeborg P / D200666556317.900.918.836.7
66668317.5117.9
31.WoodViolaOGF 14, Odense Gymnastik Forening200865668617.300.918.236.7
56666617.5118.5
32.FrydendahlEmilie FinkOGF 12, Odense Gymnastik Forening200555669817.10118.136.4
47777517.3118.3
33.HolmLiv RustinOGF 11, Odense Gymnastik Forening20053447016.200.416.636.2
35448018.6119.6
34.ViumFreyaSPD 9, Silkeborg P / D200667978616.70117.736.1
46669517.4118.4
35.NielsenMai HolgaardAthenas tøser, Vejlby IK (VIK)200557578717.100.917.436
45668517.6118.6
36.Odgaard-PaulsenFieVBIF 8, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200457767317.500.918.435.9
66666917.10.417.5
37.LukasiewiczThilde KingoOGF 11, Odense Gymnastik Forening200656669517.300.917.635.6
55577517.6118
38.NielsenSigne Marie FriisSPD 9, Silkeborg P / D200957668517.300.918.235.6
45668517.6118.6
39.ThuesenMarie KlinggaardOGF 13, Odense Gymnastik Forening20063667015.800.416.235.3
46466318.1119.1
40.KrogsgaardKariaWonder women, Randers gymnastiske Forening200957579816.900.917.235.1
66479916.9117.9
41.ChristensenMiaOGF 12, Odense Gymnastik Forening200647889616.800.917.135
36868417.5117.9
42.MøgelhøjEmilieFEG´s girlz, Flemming Efterskole Gymnastikforening20065566015.800.41635
45447418.2119
43.KristensenJasminPernilles tøser, Vejlby IK (VIK)200745687517.50117.734.9
36998616.90.917.2
44.PedersenMette SofieVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200456777317.500.918.434.9
58879616.70.416.5
45.SchackingerAugusta Fjord LippertOGF 15, Odense Gymnastik Forening200658889616.600.917.534.7
97879816.2117.2
46.SimonsenSilje RisbjergPernilles tøser, Vejlby IK (VIK)200546567317.900.918.834.6
5579015.40.415.8
47.GrisellEmma WindVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20065678015.400.415.834.6
64467817.51.318.8
48.AndreæSofieSPD 9, Silkeborg P / D200668999516.400.917.334.4
599119616.1117.1
49.BirkAthena MoimasAthenas tøser, Vejlby IK (VIK)200566777916.800.917.134.3
57897616.8117.2
50.MadsenMadeleine FjordOGF 13, Odense Gymnastik Forening200457666417.600.918.534.2
6678015.30.415.7
51.JensenFreja SmidtVBIF 8, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20084453016.400.416.833.6
33336318.9119.9
52.LarsenJohanneOGF 14, Odense Gymnastik Forening20074688951700.917.933.5
00000000030-
53.LawrenzMaja NygaardVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200466687916.800.917.133.4
4566015.90.416.3
54.ClausenLærke SøholmVBIF 8, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2008667663014.900.915.233
56767517.4117.8
55.MønstedMarie KjettrupAthenas tøser, Vejlby IK (VIK)200657710015.100.415.532.6
67879616.7117.1
56.LaursenAnne-SofieWonder women, Randers gymnastiske Forening20085667015.600.41632.6
3555016.20.416.6
57.DamHeleneFEG´s girlz, Flemming Efterskole Gymnastikforening20046999014.700.415.132.6
69977716.5117.5
58.PetersenSara DammVBIF 7, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2004691112014.200.414.631.2
46648317.9118.9
59.ChristensenMille HingebjergBrejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGym200146997616.90116.431
36868417.5117.9
60.RadikAlberte IngemannFEG´s girlz, Flemming Efterskole Gymnastikforening20046666791700.917.330.7
577013.10.313.4
61.FahrendorffSofieVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2004000000000300016
6991110815.70.916
62.NuelsenLærkeOutrup C-række Niveau 1 Piger, Outrup GUB200700000000030000
00000000030-
62.AndersenNilleOutrup C-række Niveau 1 Piger, Outrup GUB200600000000030000
00000000030-
62.StjerneEmilieAthenas tøser, Vejlby IK (VIK)200500000000030000
00000000030-
62.JensenLaura RosenqvistOGF 12, Odense Gymnastik Forening200500000000030000
33336318.9119.9
62.LarsenKarolineOutrup C-række Niveau 1 Piger, Outrup GUB200400000000030000
00000000030-
62.HilsbergLouiseSvendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GF200300000000030000
00000000030-
62.SkovgaardSigneOGF 15, Odense Gymnastik Forening200500000000030000
00000000030-
69.ThirupJosefine BorringVBIF 7, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200423000000029.5000
45000000029.1-

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T8119.8Svendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GFGudichsenLouise Holst200543326318.90119.940.2
333353191.320.3
1. #T8119.8Svendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GFPedersenEmilie Krog200733225319.20120.240
58879616.70.416.5
1. #T8119.8Svendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GFPoulsenPaja200733536318.70119.739.6
35336118.9119.9
1. #T8119.8Svendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GFHilsbergLouise200300000000030000
00000000030-
10. #T2109.1FEG´s girlz, Flemming Efterskole GymnastikforeningSørensenJennifer Melissa Refsgaard200432337518.70119.739.3
44436318.6119.6
10. #T2109.1FEG´s girlz, Flemming Efterskole GymnastikforeningMøgelhøjEmilie20065566015.800.41635
45447418.2119
10. #T2109.1FEG´s girlz, Flemming Efterskole GymnastikforeningDamHelene20046999014.700.415.132.6
69977716.5117.5
10. #T2109.1FEG´s girlz, Flemming Efterskole GymnastikforeningRadikAlberte Ingemann20046666791700.917.330.7
577013.10.313.4
11. #T9109.1Wonder women, Randers gymnastiske ForeningFrederiksenAndrea200857677617.200.918.137.1
46656318119
11. #T9109.1Wonder women, Randers gymnastiske ForeningRasmussenAlberte Andie200834767717.600.918.536.9
456663180.418.4
11. #T9109.1Wonder women, Randers gymnastiske ForeningKrogsgaardKaria200957579816.900.917.235.1
66479916.9117.9
11. #T9109.1Wonder women, Randers gymnastiske ForeningLaursenAnne-Sofie20085667015.600.41632.6
3555016.20.416.6
12. #T4108.4SPD 9, Silkeborg P / DMortensenSofie Heegård200666556317.900.918.836.7
66668317.5117.9
12. #T4108.4SPD 9, Silkeborg P / DNielsenSigne Marie Friis200957668517.300.918.235.6
45668517.6118.6
12. #T4108.4SPD 9, Silkeborg P / DViumFreya200667978616.70117.736.1
46669517.4118.4
12. #T4108.4SPD 9, Silkeborg P / DAndreæSofie200668999516.400.917.334.4
599119616.1117.1
13. #T7102.9Athenas tøser, Vejlby IK (VIK)NielsenMai Holgaard200557578717.100.917.436
45668517.6118.6
13. #T7102.9Athenas tøser, Vejlby IK (VIK)BirkAthena Moimas200566777916.800.917.134.3
57897616.8117.2
13. #T7102.9Athenas tøser, Vejlby IK (VIK)MønstedMarie Kjettrup200657710015.100.415.532.6
67879616.7117.1
13. #T7102.9Athenas tøser, Vejlby IK (VIK)StjerneEmilie200500000000030000
00000000030-
14. #T11102.9VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPedersenMette Sofie200456777317.500.918.434.9
58879616.70.416.5
14. #T11102.9VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGrisellEmma Wind20065678015.400.415.834.6
64467817.51.318.8
14. #T11102.9VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningLawrenzMaja Nygaard200466687916.800.917.133.4
4566015.90.416.3
14. #T11102.9VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningFahrendorffSofie2004000000000300016
6991110815.70.916
15. #T13102.5VBIF 8, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningOdgaard-PaulsenFie200457767317.500.918.435.9
66666917.10.417.5
15. #T13102.5VBIF 8, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningClausenLærke Søholm2008667663014.900.915.233
56767517.4117.8
15. #T13102.5VBIF 8, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningJensenFreja Smidt20084453016.400.416.833.6
33336318.9119.9
16. #T1571.4OGF 12, Odense Gymnastik ForeningFrydendahlEmilie Fink200555669817.10118.136.4
47777517.3118.3
16. #T1571.4OGF 12, Odense Gymnastik ForeningChristensenMia200647889616.800.917.135
36868417.5117.9
16. #T1571.4OGF 12, Odense Gymnastik ForeningJensenLaura Rosenqvist200500000000030000
33336318.9119.9
17. #T1268.4VBIF 7, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPetersenSofie Damm200656658617.400.918.337.2
46648317.9118.9
17. #T1268.4VBIF 7, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPetersenSara Damm2004691112014.200.414.631.2
46648317.9118.9
17. #T1268.4VBIF 7, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningThirupJosefine Borring200423000000029.5000
45000000029.1-
18. #T537.1Outrup C-række Niveau 1 Piger, Outrup GUBJaedekeNatali200647578417.500.918.437.1
45557717.7118.7
18. #T537.1Outrup C-række Niveau 1 Piger, Outrup GUBNuelsenLærke200700000000030000
00000000030-
18. #T537.1Outrup C-række Niveau 1 Piger, Outrup GUBLarsenKaroline200400000000030000
00000000030-
18. #T537.1Outrup C-række Niveau 1 Piger, Outrup GUBAndersenNille200600000000030000
00000000030-
2. #T10116.6Guns TTT-IT, Gunslevholm IdrætsefterskoleFrederiksenIda Anna Egedal200733336318.90119.739.4
46656318119
2. #T10116.6Guns TTT-IT, Gunslevholm IdrætsefterskoleBehrSilje Nysom200553554318.50119.538.4
464664180.918.9
2. #T10116.6Guns TTT-IT, Gunslevholm IdrætsefterskoleZachodnikWilma200633236319012038.8
54547617.90.918.8
2. #T10116.6Guns TTT-IT, Gunslevholm IdrætsefterskoleMondrupHannah200644647318.20119.237.3
54356917.80.918.1
3. #T1115.8Brejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGymFyhnAstrid200235446418.40119.439.4
35435318.71.320
3. #T1115.8Brejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGymBjørnkjærSif200232337618.60119.639.6
33238418.71.320
3. #T1115.8Brejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGymJepsenSarah200265689716.900.917.836.8
45468617.71.319
3. #T1115.8Brejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGymChristensenMille Hingebjerg200146997616.90116.431
36868417.5117.9
4. #T3115.4De Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)JensenLærke Broberg200743336318.800.919.739.6
33336318.9119.9
4. #T3115.4De Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)KlimMaria Vad200545547418.10119.138.7
45447318.31.319.6
4. #T3115.4De Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)WibergMalou200645548717.700.918.636.7
35469617.7118.1
4. #T3115.4De Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)TroelsenNanna Daugbjerg200464569617.400.918.336.8
54557917.5118.5
5. #T14114.9OGF 11, Odense Gymnastik ForeningHarbergMargrethe Juhl200534436318.700.919.639.5
33246318.9119.9
5. #T14114.9OGF 11, Odense Gymnastik ForeningRattenborgJohanne200434356318.600.919.538.2
56466617.7118.7
5. #T14114.9OGF 11, Odense Gymnastik ForeningHolmLiv Rustin20053447016.200.416.636.2
35448018.6119.6
5. #T14114.9OGF 11, Odense Gymnastik ForeningLukasiewiczThilde Kingo200656669517.300.917.635.6
55577517.6118
6. #T16112.3OGF 13, Odense Gymnastik ForeningLundeSigne200666657517.500.918.437
66667317.6118.6
6. #T16112.3OGF 13, Odense Gymnastik ForeningEbsenFreya Warming200545667317.900.918.837.7
46646517.9118.9
6. #T16112.3OGF 13, Odense Gymnastik ForeningThuesenMarie Klinggaard20063667015.800.416.235.3
46466318.1119.1
6. #T16112.3OGF 13, Odense Gymnastik ForeningMadsenMadeleine Fjord200457666417.600.918.534.2
6678015.30.415.7
7. #T17112OGF 14, Odense Gymnastik ForeningBjerringAnna200634545318.600.919.537.8
56566917.3118.3
7. #T17112OGF 14, Odense Gymnastik ForeningWoodViola200865668617.300.918.236.7
56666617.5118.5
7. #T17112OGF 14, Odense Gymnastik ForeningHedegaardFreja Nellemann200635346718.20119.237.5
34659917.40.918.3
7. #T17112OGF 14, Odense Gymnastik ForeningLarsenJohanne20074688951700.917.933.5
00000000030-
8. #T6110.4Pernilles tøser, Vejlby IK (VIK)HaldOlivia Porse Wett200746768417.500.918.437.4
45669018119
8. #T6110.4Pernilles tøser, Vejlby IK (VIK)RørstrømPernille200746677317.70118.737
46767617.40.918.3
8. #T6110.4Pernilles tøser, Vejlby IK (VIK)KristensenJasmin200745687517.50117.734.9
36998616.90.917.2
8. #T6110.4Pernilles tøser, Vejlby IK (VIK)SimonsenSilje Risbjerg200546567317.900.918.834.6
5579015.40.415.8
9. #T18109.2OGF 15, Odense Gymnastik ForeningWinningFiluca200646666317.900.918.836.8
67668717118
9. #T18109.2OGF 15, Odense Gymnastik ForeningWildnerSelma Mann20065666611800.918.937.7
46445917.8118.8
9. #T18109.2OGF 15, Odense Gymnastik ForeningSchackingerAugusta Fjord Lippert200658889616.600.917.534.7
97879816.2117.2
9. #T18109.2OGF 15, Odense Gymnastik ForeningSkovgaardSigne200500000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.GudichsenLouise HolstSvendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GF200513224319.501.320.861
2.PedersenEmilie KrogSvendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GF200733334019.40120.460.4
3.JensenLærke BrobergDe Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)200733346318.80119.859.4
4.HarbergMargrethe JuhlOGF 11, Odense Gymnastik Forening200535446318.50119.559
5.FrederiksenIda Anna EgedalGuns TTT-IT, Gunslevholm Idrætsefterskole200735547318.301.319.659
6.ZachodnikWilmaGuns TTT-IT, Gunslevholm Idrætsefterskole200656447517.901.719.658.4
7.KlimMaria VadDe Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)200533337818.301.319.658.3
8.RattenborgJohanneOGF 11, Odense Gymnastik Forening200434457418.300.919.257.4
9.BehrSilje NysomGuns TTT-IT, Gunslevholm Idrætsefterskole200535665917.601.71957.4
10.MondrupHannahGuns TTT-IT, Gunslevholm Idrætsefterskole200635546318.401.319.757
11.WibergMalouDe Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)200633357318.600.919.556.2
12.TroelsenNanna DaugbjergDe Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)200445746418011955.8
13.HolmLiv RustinOGF 11, Odense Gymnastik Forening200535436618.30119.155.3
14.LukasiewiczThilde KingoOGF 11, Odense Gymnastik Forening200635777217.900.918.854.4
15.PoulsenPajaSvendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GF2007333014.100.314.454
16.BjørnkjærSifBrejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGym2002000000000300039.6
17.FyhnAstridBrejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGym2002000000000300039.4
18.JepsenSarahBrejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGym2002000000000300036.8
19.ChristensenMille HingebjergBrejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGym2001000000000300031
20.HilsbergLouiseSvendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GF200300000000030000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T10175.5Guns TTT-IT, Gunslevholm IdrætsefterskoleZachodnikWilma200656447517.901.719.658.4
1. #T10175.5Guns TTT-IT, Gunslevholm IdrætsefterskoleFrederiksenIda Anna Egedal200735547318.301.319.659
1. #T10175.5Guns TTT-IT, Gunslevholm IdrætsefterskoleMondrupHannah200635546318.401.319.757
1. #T10175.5Guns TTT-IT, Gunslevholm IdrætsefterskoleBehrSilje Nysom200535665917.601.71957.4
2. #T8175.4Svendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GFGudichsenLouise Holst200513224319.501.320.861
2. #T8175.4Svendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GFPedersenEmilie Krog200733334019.40120.460.4
2. #T8175.4Svendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GFPoulsenPaja2007333014.100.314.454
2. #T8175.4Svendborg GF Talent piger C 1, Svendborg GFHilsbergLouise200300000000030000
3. #T3174.3De Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)JensenLærke Broberg200733346318.80119.859.4
3. #T3174.3De Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)KlimMaria Vad200533337818.301.319.658.3
3. #T3174.3De Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)TroelsenNanna Daugbjerg200445746418011955.8
3. #T3174.3De Vestjyske C-piger, Vestjysk GF (VGF89)WibergMalou200633357318.600.919.556.2
4. #T14172.7OGF 11, Odense Gymnastik ForeningHarbergMargrethe Juhl200535446318.50119.559
4. #T14172.7OGF 11, Odense Gymnastik ForeningRattenborgJohanne200434457418.300.919.257.4
4. #T14172.7OGF 11, Odense Gymnastik ForeningHolmLiv Rustin200535436618.30119.155.3
4. #T14172.7OGF 11, Odense Gymnastik ForeningLukasiewiczThilde Kingo200635777217.900.918.854.4
5. #T1115.8Brejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGymFyhnAstrid2002000000000300039.4
5. #T1115.8Brejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGymBjørnkjærSif2002000000000300039.6
5. #T1115.8Brejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGymJepsenSarah2002000000000300036.8
5. #T1115.8Brejninggårds pro piger, Brejninggaard Tumbling og TeamGymChristensenMille Hingebjerg2001000000000300031

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.KortegaardIda BechmannIdas tøser, Vejlby IK (VIK)20053655741801.119.138.6
36335918.11.419.5
2.Stenderup-JørgensenLærkeVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200636766417.801.118.938.5
46546318.21.419.6
3.NørbyEmmaIdas tøser, Vejlby IK (VIK)200335545318.50119.538.4
49655317.81.118.9
4.DamgaardDitte LøvendahlOutrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUB200635698617.30118.337.7
35356518.31.119.4
5.MeisnerJohanneOGF 10, Odense Gymnastik Forening200558887117.301.118.437.4
46786317.61.419
6.DremstrupEmilie EngholmIdas tøser, Vejlby IK (VIK)20043334016.700.517.237.2
35346318.61.420
7.LethEmilyOGF 10, Odense Gymnastik Forening200466977317.20118.236.6
588883171.418.4
8.TherkildsenNaja BjerreOutrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUB200645466717.80118.836.2
346119816.90.517.4
9.ChristiansenLea Emilie LittauOGF 10, Odense Gymnastik Forening20053677115.600.516.135.2
466563181.119.1
10.RaunholtAnneIdas tøser, Vejlby IK (VIK)2005589012.800.413.228.2
691010014.50.515
11.Hindø-BaggeKarolineOutrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUB2009000000000300019.2
56437418.11.119.2
12.BonnicsenNannaVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200745457318.20119.219.2
00000021-
13.JakobsenLiva Frederikke BechVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200457801300.413.413.4
00000000030-
14.KnudsborgMathilde MølgaardOutrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUB200500000000030000
00000000030-
14.BaunElena BrandsborgOutrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUB200600000000030000
00000000030-
14.JensenAlberte HjortVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200700000000030000
00000000030-
14.RefsgaardFrejaOutrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUB200600000000030000
00000000030-
14.HenriksenMilla RopassOGF 10, Odense Gymnastik Forening200400000000030000
00000000030-

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T4114.2Idas tøser, Vejlby IK (VIK)KortegaardIda Bechmann20053655741801.119.138.6
36335918.11.419.5
1. #T4114.2Idas tøser, Vejlby IK (VIK)NørbyEmma200335545318.50119.538.4
49655317.81.118.9
1. #T4114.2Idas tøser, Vejlby IK (VIK)DremstrupEmilie Engholm20043334016.700.517.237.2
35346318.61.420
1. #T4114.2Idas tøser, Vejlby IK (VIK)RaunholtAnne2005589012.800.413.228.2
691010014.50.515
2. #T1109.2OGF 10, Odense Gymnastik ForeningLethEmily200466977317.20118.236.6
588883171.418.4
2. #T1109.2OGF 10, Odense Gymnastik ForeningMeisnerJohanne200558887117.301.118.437.4
46786317.61.419
2. #T1109.2OGF 10, Odense Gymnastik ForeningChristiansenLea Emilie Littau20053677115.600.516.135.2
466563181.119.1
2. #T1109.2OGF 10, Odense Gymnastik ForeningHenriksenMilla Ropass200400000000030000
00000000030-
3. #T293.1Outrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUBDamgaardDitte Løvendahl200635698617.30118.337.7
35356518.31.119.4
3. #T293.1Outrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUBTherkildsenNaja Bjerre200645466717.80118.836.2
346119816.90.517.4
3. #T293.1Outrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUBHindø-BaggeKaroline2009000000000300019.2
56437418.11.119.2
4. #T571.1VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningStenderup-JørgensenLærke200636766417.801.118.938.5
46546318.21.419.6
4. #T571.1VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningBonnicsenNanna200745457318.20119.219.2
00000021-
4. #T571.1VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningJakobsenLiva Frederikke Bech200457801300.413.413.4
00000000030-
4. #T571.1VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningJensenAlberte Hjort200700000000030000
00000000030-
5. #T30Outrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUBRefsgaardFreja200600000000030000
00000000030-
5. #T30Outrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUBKnudsborgMathilde Mølgaard200500000000030000
00000000030-
5. #T30Outrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUBBaunElena Brandsborg200600000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.KortegaardIda BechmannIdas tøser, Vejlby IK (VIK)200533336418.801.420.258.8
2.NørbyEmmaIdas tøser, Vejlby IK (VIK)200323436119.10120.158.5
3.DamgaardDitte LøvendahlOutrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUB20063333531901.120.157.8
4.DremstrupEmilie EngholmIdas tøser, Vejlby IK (VIK)200434788417.601.41956.2
5.MeisnerJohanneOGF 10, Odense Gymnastik Forening200545689417.401.418.856.2
6.TherkildsenNaja BjerreOutrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUB200634567617.901.11955.2
7.Stenderup-JørgensenLærkeVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2006346793015.101.416.555
8.LethEmilyOGF 10, Odense Gymnastik Forening20045897651701.118.154.7
9.ChristiansenLea Emilie LittauOGF 10, Odense Gymnastik Forening2005375501600.516.551.7
10.RaunholtAnneIdas tøser, Vejlby IK (VIK)200547887317.30118.346.5
11.BonnicsenNannaVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200734457318.40119.438.6
12.Hindø-BaggeKarolineOutrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUB200945447318.301.119.438.6
13.JakobsenLiva Frederikke BechVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20043675015.900.516.429.8
14.JensenAlberte HjortVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200700000000030000
14.RefsgaardFrejaOutrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUB200600000000030000
14.KnudsborgMathilde MølgaardOutrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUB200500000000030000
14.BaunElena BrandsborgOutrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUB200600000000030000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T4173.5Idas tøser, Vejlby IK (VIK)KortegaardIda Bechmann200533336418.801.420.258.8
1. #T4173.5Idas tøser, Vejlby IK (VIK)NørbyEmma200323436119.10120.158.5
1. #T4173.5Idas tøser, Vejlby IK (VIK)DremstrupEmilie Engholm200434788417.601.41956.2
1. #T4173.5Idas tøser, Vejlby IK (VIK)RaunholtAnne200547887317.30118.346.5
2. #T1162.6OGF 10, Odense Gymnastik ForeningMeisnerJohanne200545689417.401.418.856.2
2. #T1162.6OGF 10, Odense Gymnastik ForeningLethEmily20045897651701.118.154.7
2. #T1162.6OGF 10, Odense Gymnastik ForeningChristiansenLea Emilie Littau2005375501600.516.551.7
3. #T2151.6Outrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUBDamgaardDitte Løvendahl20063333531901.120.157.8
3. #T2151.6Outrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUBTherkildsenNaja Bjerre200634567617.901.11955.2
3. #T2151.6Outrup C-række Niveau 2 Piger, Outrup GUBHindø-BaggeKaroline200945447318.301.119.438.6
4. #T5123.4VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningStenderup-JørgensenLærke2006346793015.101.416.555
4. #T5123.4VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningBonnicsenNanna200734457318.40119.438.6
4. #T5123.4VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningJakobsenLiva Frederikke Bech20043675015.900.516.429.8
4. #T5123.4VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningJensenAlberte Hjort200700000000030000
5. #T30Outrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUBKnudsborgMathilde Mølgaard200500000000030000
5. #T30Outrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUBRefsgaardFreja200600000000030000
5. #T30Outrup 2 Niveau 2 C-række Piger, Outrup GUBBaunElena Brandsborg200600000000030000

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.FredenslundAndreas B.OGF 3, Odense Gymnastik Forening200233332236926.604.831.162
3533133118265.230.9
2.NielsenPeter Emil AalborgOGF 4, Odense Gymnastik Forening2004333122311526.703.229.959.8
35432017826.73.229.9
3.NielsenMadsVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2000453335311625.703.629.359.6
35432017826.73.229.9
4.FrederiksenEmil VibækOGF 3, Odense Gymnastik Forening2000344798813923.506.429.659.4
533752310625.64.229.8
5.RodeTobiasOGF 4, Odense Gymnastik Forening200445333339426.303.429.759.3
353443312625.73.929.6
6.BonnichsenJonathanVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2004365333312525.70429.759.1
33543436826.13.329.4
7.HermannNiklasVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2002333476613824.704.62957.9
365555410924.84.428.9
8.JensenEmil MøllerOGF 4, Odense Gymnastik Forening2003343332311626.203.229.157.1
36433437925.82.528
9.GregersenSamuel SepstrupSvendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GF2002465543313625.103.428.556.8
5664333128253.628.3
10.MortensenAnders ReinholtOGF 3, Odense Gymnastik Forening2003333333312825.903.228.856.7
343232214925.82.127.9
11.SømodAsbjørnSvendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GF2003543433315925.103.228.356.7
466544412924.64.128.4
12.JørgensenPhilipOGF 4, Odense Gymnastik Forening200335545449325.803.22956.5
35444459825.42.127.5
13.PilgaardMikkelJunior Elite Drenge, Outrup GUB2003666654313624.503.427.655.8
664665411624.63.628.2
14.HansenMads LykkeOGF 3, Odense Gymnastik Forening2003533311273024.5024.554.9
664333310925.35.130.4
15.LindholmerMagnusSvendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GF2003331212310926.6026.353.3
3533212025.11.927
16.ØrstedAlexanderJunior Elite Drenge, Outrup GUB200346666569624.601.826.450.8
567888812922.92.124.4
17.jakobsenMaltheJunior Elite Drenge, Outrup GUB20028777778021.901.323.249.3
86576669823.92.226.1
18.Warming-HansenMadsVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20026788789021.701.222.948.1
567998713523.12.125.2

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2180.6OGF 3, Odense Gymnastik ForeningFredenslundAndreas B.200233332236926.604.831.162
3533133118265.230.9
1. #T2180.6OGF 3, Odense Gymnastik ForeningFrederiksenEmil Vibæk2000344798813923.506.429.659.4
533752310625.64.229.8
1. #T2180.6OGF 3, Odense Gymnastik ForeningMortensenAnders Reinholt2003333333312825.903.228.856.7
343232214925.82.127.9
1. #T2180.6OGF 3, Odense Gymnastik ForeningHansenMads Lykke2003533311273024.5024.554.9
664333310925.35.130.4
2. #T1176.6VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningNielsenMads2000453335311625.703.629.359.6
35432017826.73.229.9
2. #T1176.6VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningBonnichsenJonathan2004365333312525.70429.759.1
33543436826.13.329.4
2. #T1176.6VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHermannNiklas2002333476613824.704.62957.9
365555410924.84.428.9
2. #T1176.6VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningWarming-HansenMads20026788789021.701.222.948.1
567998713523.12.125.2
3. #T3176.2OGF 4, Odense Gymnastik ForeningRodeTobias200445333339426.303.429.759.3
353443312625.73.929.6
3. #T3176.2OGF 4, Odense Gymnastik ForeningNielsenPeter Emil Aalborg2004333122311526.703.229.959.8
35432017826.73.229.9
3. #T3176.2OGF 4, Odense Gymnastik ForeningJørgensenPhilip200335545449325.803.22956.5
35444459825.42.127.5
3. #T3176.2OGF 4, Odense Gymnastik ForeningJensenEmil Møller2003343332311626.203.229.157.1
36433437925.82.528
4. #T5166.8Svendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GFSømodAsbjørn2003543433315925.103.228.356.7
466544412924.64.128.4
4. #T5166.8Svendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GFGregersenSamuel Sepstrup2002465543313625.103.428.556.8
5664333128253.628.3
4. #T5166.8Svendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GFLindholmerMagnus2003331212310926.6026.353.3
3533212025.11.927
5. #T4155.9Junior Elite Drenge, Outrup GUBPilgaardMikkel2003666654313624.503.427.655.8
664665411624.63.628.2
5. #T4155.9Junior Elite Drenge, Outrup GUBØrstedAlexander200346666569624.601.826.450.8
567888812922.92.124.4
5. #T4155.9Junior Elite Drenge, Outrup GUBjakobsenMalthe20028777778021.901.323.249.3
86576669823.92.226.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.FredenslundAndreas B.OGF 3, Odense Gymnastik Forening2002564343510625.405.130.592.5
2.FrederiksenEmil VibækOGF 3, Odense Gymnastik Forening2000435769613624.10731.190.5
3.RodeTobiasOGF 4, Odense Gymnastik Forening2004354333312525.903.429.388.6
4.BonnichsenJonathanVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200436332456726.102.628.787.8
5.NielsenPeter Emil AalborgOGF 4, Odense Gymnastik Forening2004464333310825.603.227.987.7
6.NielsenMadsVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200065545971362403.227.286.8
7.MortensenAnders ReinholtOGF 3, Odense Gymnastik Forening200334223336027.401.829.285.9
8.HansenMads LykkeOGF 3, Odense Gymnastik Forening200343333336926.304.830.885.7
9.HermannNiklasVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200235551012714723.204.327.585.4
10.JørgensenPhilipOGF 4, Odense Gymnastik Forening2003566656512324.603.227.884.3
11.LindholmerMagnusSvendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GF2003564333311925.305.530.583.8
12.GregersenSamuel SepstrupSvendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GF2002677765514923.403.226.683.4
13.JensenEmil MøllerOGF 4, Odense Gymnastik Forening20034333333024.801.22683.1
14.PilgaardMikkelJunior Elite Drenge, Outrup GUB2003577556512923.903.627.283
15.SømodAsbjørnSvendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GF2003575796912923.103.526.383
16.ØrstedAlexanderJunior Elite Drenge, Outrup GUB2003666756610923.902.526.477.2
17.jakobsenMaltheJunior Elite Drenge, Outrup GUB2002866676612523.803.327.176.4
18.Warming-HansenMadsVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20026688889021.701.222.971

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2273OGF 3, Odense Gymnastik ForeningFredenslundAndreas B.2002564343510625.405.130.592.5
1. #T2273OGF 3, Odense Gymnastik ForeningFrederiksenEmil Vibæk2000435769613624.10731.190.5
1. #T2273OGF 3, Odense Gymnastik ForeningHansenMads Lykke200343333336926.304.830.885.7
1. #T2273OGF 3, Odense Gymnastik ForeningMortensenAnders Reinholt200334223336027.401.829.285.9
2. #T3261.2OGF 4, Odense Gymnastik ForeningRodeTobias2004354333312525.903.429.388.6
2. #T3261.2OGF 4, Odense Gymnastik ForeningNielsenPeter Emil Aalborg2004464333310825.603.227.987.7
2. #T3261.2OGF 4, Odense Gymnastik ForeningJørgensenPhilip2003566656512324.603.227.884.3
2. #T3261.2OGF 4, Odense Gymnastik ForeningJensenEmil Møller20034333333024.801.22683.1
3. #T1260VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningBonnichsenJonathan200436332456726.102.628.787.8
3. #T1260VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningNielsenMads200065545971362403.227.286.8
3. #T1260VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHermannNiklas200235551012714723.204.327.585.4
3. #T1260VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningWarming-HansenMads20026688889021.701.222.971
4. #T5250.2Svendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GFSømodAsbjørn2003575796912923.103.526.383
4. #T5250.2Svendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GFLindholmerMagnus2003564333311925.305.530.583.8
4. #T5250.2Svendborg GF Elite junior drenge, Svendborg GFGregersenSamuel Sepstrup2002677765514923.403.226.683.4
5. #T4236.6Junior Elite Drenge, Outrup GUBPilgaardMikkel2003577556512923.903.627.283
5. #T4236.6Junior Elite Drenge, Outrup GUBØrstedAlexander2003666756610923.902.526.477.2
5. #T4236.6Junior Elite Drenge, Outrup GUBjakobsenMalthe2002866676612523.803.327.176.4

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MadsenOlivia JuulOGF 5, Odense Gymnastik Forening200644333336626.502.52958.1
333322473272.129.1
2.ThomsenSola KathrineOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB200643333336526.701.828.556.2
33345339925.82.127.7
3.NielsenMie BrixenOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB20003444446832601.927.756.2
33543547326.32.228.5
4.SanderSarahVBIF 2, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200133335667725.701.827.555.3
35533339925.72.127.8
5.ChristensenNikoline SerupOGF 5, Odense Gymnastik Forening20024643333682601.827.854.8
465334513824.92.127
6.LarsenFreja RiberOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB200336567769924.201.825.853.4
46544458325.72.127.6
7.JensenCecilie KrejbergSPD 3, Silkeborg P / D20023332244024.901.226.152.2
3333333024.91.226.1
8.JessenAnne OblingVBIF 2, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200447999979523.201.82549.2
46999111013822.12.124.2
9.FaberDicte-MarieVBIF 2, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2007568899019.501.120.646.1
56899779623.42.125.5
10.DremstrupEmmaSPD 3, Silkeborg P / D2003466688610823.801.825.645.6
46781114019120

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T4165.8Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBThomsenSola Kathrine200643333336526.701.828.556.2
33345339925.82.127.7
1. #T4165.8Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBNielsenMie Brixen20003444446832601.927.756.2
33543547326.32.228.5
1. #T4165.8Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBLarsenFreja Riber200336567769924.201.825.853.4
46544458325.72.127.6
2. #T1150.6VBIF 2, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningSanderSarah200133335667725.701.827.555.3
35533339925.72.127.8
2. #T1150.6VBIF 2, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningJessenAnne Obling200447999979523.201.82549.2
46999111013822.12.124.2
2. #T1150.6VBIF 2, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningFaberDicte-Marie2007568899019.501.120.646.1
56899779623.42.125.5
3. #T3112.9OGF 5, Odense Gymnastik ForeningMadsenOlivia Juul200644333336626.502.52958.1
333322473272.129.1
3. #T3112.9OGF 5, Odense Gymnastik ForeningChristensenNikoline Serup20024643333682601.827.854.8
465334513824.92.127
4. #T297.8SPD 3, Silkeborg P / DJensenCecilie Krejberg20023332244024.901.226.152.2
3333333024.91.226.1
4. #T297.8SPD 3, Silkeborg P / DDremstrupEmma2003466688610823.801.825.645.6
46781114019120

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ChristensenNikoline SerupOGF 5, Odense Gymnastik Forening20023433332632702.529.584.3
2.ThomsenSola KathrineOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB20063435334782602.128.184.3
3.MadsenOlivia JuulOGF 5, Odense Gymnastik Forening20063453333024.601.225.883.9
4.NielsenMie BrixenOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB200033565769325.302.227.583.7
5.SanderSarahVBIF 2, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200133466688425.201.826.181.4
6.LarsenFreja RiberOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB200335666659624.802.126.980.3
7.JensenCecilie KrejbergSPD 3, Silkeborg P / D2002233333302501.226.278.4
8.FaberDicte-MarieVBIF 2, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200746676669524.502.126.672.7
9.DremstrupEmmaSPD 3, Silkeborg P / D2003466666611624.302.126.472
10.JessenAnne OblingVBIF 2, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200456991212018.701.119.869

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T4248.3Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBThomsenSola Kathrine20063435334782602.128.184.3
1. #T4248.3Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBNielsenMie Brixen200033565769325.302.227.583.7
1. #T4248.3Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBLarsenFreja Riber200335666659624.802.126.980.3
2. #T1223.1VBIF 2, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningSanderSarah200133466688425.201.826.181.4
2. #T1223.1VBIF 2, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningFaberDicte-Marie200746676669524.502.126.672.7
2. #T1223.1VBIF 2, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningJessenAnne Obling200456991212018.701.119.869
3. #T3168.2OGF 5, Odense Gymnastik ForeningChristensenNikoline Serup20023433332632702.529.584.3
3. #T3168.2OGF 5, Odense Gymnastik ForeningMadsenOlivia Juul20063453333024.601.225.883.9
4. #T2150.4SPD 3, Silkeborg P / DJensenCecilie Krejberg2002233333302501.226.278.4
4. #T2150.4SPD 3, Silkeborg P / DDremstrupEmma2003466666611624.302.126.472

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.JensenOliver KrejbergSPD 5, Silkeborg P / D200534333331082603.429.458.8
333333312925.83.629.4
2.SkaaningFrederik BækhøjMini Elite Drenge, Outrup GUB200534433337526.503.630.158.5
44344339426.22.228.4
3.JørgensenFrederik SkaaningSPD 5, Silkeborg P / D2005453345612924.903.428.357.9
4434433105263.629.6
4.PalmgreenRasmusSPD 5, Silkeborg P / D2005355444313325.603.228.857.2
344333310925.82.628.4
5.SommerLudvigMini Elite Drenge, Outrup GUB200556644338925.201.927.153.5
458976612923.43.326.4
6.HüttelVictorSPD 5, Silkeborg P / D20074465565023.501.324.852.4
3666566111252.627.6
7.PedersenAndreas YdeMini Elite Drenge, Outrup GUB2005578899712622.901.724.648.5
4667898131522.42.123.9
8.TherkildsenJonas BjerreMini Elite Drenge, Outrup GUB20046678991015922.101.823.341.9
4668981115023.31.318.6

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2173.9SPD 5, Silkeborg P / DJensenOliver Krejberg200534333331082603.429.458.8
333333312925.83.629.4
1. #T2173.9SPD 5, Silkeborg P / DPalmgreenRasmus2005355444313325.603.228.857.2
344333310925.82.628.4
1. #T2173.9SPD 5, Silkeborg P / DJørgensenFrederik Skaaning2005453345612924.903.428.357.9
4434433105263.629.6
1. #T2173.9SPD 5, Silkeborg P / DHüttelVictor20074465565023.501.324.852.4
3666566111252.627.6
2. #T1160.5Mini Elite Drenge, Outrup GUBSkaaningFrederik Bækhøj200534433337526.503.630.158.5
44344339426.22.228.4
2. #T1160.5Mini Elite Drenge, Outrup GUBSommerLudvig200556644338925.201.927.153.5
458976612923.43.326.4
2. #T1160.5Mini Elite Drenge, Outrup GUBPedersenAndreas Yde2005578899712622.901.724.648.5
4667898131522.42.123.9
2. #T1160.5Mini Elite Drenge, Outrup GUBTherkildsenJonas Bjerre20046678991015922.101.823.341.9
4668981115023.31.318.6

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SkaaningFrederik BækhøjMini Elite Drenge, Outrup GUB2005332122310626.804.431.289.7
2.JensenOliver KrejbergSPD 5, Silkeborg P / D200534643341032603.429.488.2
3.PalmgreenRasmusSPD 5, Silkeborg P / D200544333331252603.329.386.5
4.JørgensenFrederik SkaaningSPD 5, Silkeborg P / D2005566711761392302.225.283.1
5.HüttelVictorSPD 5, Silkeborg P / D2007433344412126.203.329.581.9
6.SommerLudvigMini Elite Drenge, Outrup GUB2005666999813922.503.325.579
7.PedersenAndreas YdeMini Elite Drenge, Outrup GUB2005667910109021.301.222.571
8.TherkildsenJonas BjerreMini Elite Drenge, Outrup GUB200465464559924.702.226.968.8

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2262.1SPD 5, Silkeborg P / DJensenOliver Krejberg200534643341032603.429.488.2
1. #T2262.1SPD 5, Silkeborg P / DPalmgreenRasmus200544333331252603.329.386.5
1. #T2262.1SPD 5, Silkeborg P / DJørgensenFrederik Skaaning2005566711761392302.225.283.1
1. #T2262.1SPD 5, Silkeborg P / DHüttelVictor2007433344412126.203.329.581.9
2. #T1244.1Mini Elite Drenge, Outrup GUBSkaaningFrederik Bækhøj2005332122310626.804.431.289.7
2. #T1244.1Mini Elite Drenge, Outrup GUBSommerLudvig2005666999813922.503.325.579
2. #T1244.1Mini Elite Drenge, Outrup GUBPedersenAndreas Yde2005667910109021.301.222.571
2. #T1244.1Mini Elite Drenge, Outrup GUBTherkildsenJonas Bjerre200465464559924.702.226.968.8

Eliterækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.NørbyJohanneOGF 2, Odense Gymnastik Forening19923212643143023.506.629.861.5
343223310526.55.531.7
2.ØrskovSara RaunholtOutrup Senior Elite Damer, Outrup GUB199833334336526.703.630.360.6
3643333105264.330.3
3.PagårdIdaOutrup Senior Elite Damer, Outrup GUB199733333337426.803.630.160.2
354433313425.84.330.1
4.HansenSara La CourOGF 2, Odense Gymnastik Forening1999333333310826.103.429.558.2
35433448925.73.328.7
5.ThomsenVictoria KathrineOutrup Senior Elite Damer, Outrup GUB200333333438626.401.927.456.2
335533396262.828.8
6.SkjøttSabine LykkeOutrup Senior Elite Damer, Outrup GUB19993321033025.501.326.853.9
368763412924.22.927.1
7.LarsenNatascha SundekildeOGF 2, Odense Gymnastik Forening199934356559725.301.827.152.3
3589988119232.825.2
8.GammelbyLauraOGF 2, Odense Gymnastik Forening200034666769824.501.825.547
345677614923.92.121.5

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1177Outrup Senior Elite Damer, Outrup GUBPagårdIda199733333337426.803.630.160.2
354433313425.84.330.1
1. #T1177Outrup Senior Elite Damer, Outrup GUBØrskovSara Raunholt199833334336526.703.630.360.6
3643333105264.330.3
1. #T1177Outrup Senior Elite Damer, Outrup GUBThomsenVictoria Kathrine200333333438626.401.927.456.2
335533396262.828.8
1. #T1177Outrup Senior Elite Damer, Outrup GUBSkjøttSabine Lykke19993321033025.501.326.853.9
368763412924.22.927.1
2. #T2172OGF 2, Odense Gymnastik ForeningNørbyJohanne19923212643143023.506.629.861.5
343223310526.55.531.7
2. #T2172OGF 2, Odense Gymnastik ForeningHansenSara La Cour1999333333310826.103.429.558.2
35433448925.73.328.7
2. #T2172OGF 2, Odense Gymnastik ForeningLarsenNatascha Sundekilde199934356559725.301.827.152.3
3589988119232.825.2
2. #T2172OGF 2, Odense Gymnastik ForeningGammelbyLaura200034666769824.501.825.547
345677614923.92.121.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.NørbyJohanneOGF 2, Odense Gymnastik Forening1992133465312925.406.631.793.2
2.ØrskovSara RaunholtOutrup Senior Elite Damer, Outrup GUB199832234339326.803.730.591.1
3.PagårdIdaOutrup Senior Elite Damer, Outrup GUB199713213348626.903.630.590.7
4.HansenSara La CourOGF 2, Odense Gymnastik Forening199943331139426.903.430.388.5
5.ThomsenVictoria KathrineOutrup Senior Elite Damer, Outrup GUB20033331133113024.203.527.483.6
6.SkjøttSabine LykkeOutrup Senior Elite Damer, Outrup GUB19995563433143022.703.32679.9
7.LarsenNatascha SundekildeOGF 2, Odense Gymnastik Forening1999456553510425.302.127.479.7
8.GammelbyLauraOGF 2, Odense Gymnastik Forening2000445668611624.401.725.572.5

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1265.4Outrup Senior Elite Damer, Outrup GUBPagårdIda199713213348626.903.630.590.7
1. #T1265.4Outrup Senior Elite Damer, Outrup GUBØrskovSara Raunholt199832234339326.803.730.591.1
1. #T1265.4Outrup Senior Elite Damer, Outrup GUBThomsenVictoria Kathrine20033331133113024.203.527.483.6
1. #T1265.4Outrup Senior Elite Damer, Outrup GUBSkjøttSabine Lykke19995563433143022.703.32679.9
2. #T2261.4OGF 2, Odense Gymnastik ForeningNørbyJohanne1992133465312925.406.631.793.2
2. #T2261.4OGF 2, Odense Gymnastik ForeningHansenSara La Cour199943331139426.903.430.388.5
2. #T2261.4OGF 2, Odense Gymnastik ForeningLarsenNatascha Sundekilde1999456553510425.302.127.479.7
2. #T2261.4OGF 2, Odense Gymnastik ForeningGammelbyLaura2000445668611624.401.725.572.5

Eliterækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MatthiesenAdam ScharfOGF 1, Odense Gymnastik Forening199633333338826.305.932.266.5
12163309626.97.434.3
2.BredvigAlexander SkovgaardOutrup Elite Senior Herre, Outrup GUB2000335432310825.905.831.765.9
21443227826.77.534.2
3.SørensenRasmus GaardeSPD 1, Silkeborg P / D199633463336326.605.832.465.5
33563339326.26.933.1
4.PihlLasseFEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole Gymnastikforening199023544439526.105.531.665.4
32353339826.17.733.8
5.HansenRasmus BeckOGF 1, Odense Gymnastik Forening199833655336026.605.832.464.6
44563339925.47.132.2
6.ScherrebeckChristoffer KrogSPD 1, Silkeborg P / D1999347769811823.707.230.963.7
32353239726.36.532.8
7.HändigJoelOGF 1, Odense Gymnastik Forening199433394338525.905.831.763.5
334843310525.76.131.8
8.ErbsDavid Henri OliverOGF 1, Odense Gymnastik Forening19993335323532705.632.663.2
32599849025.15.530.6
9.SamsøDennisOutrup Elite Senior Herre, Outrup GUB1997338553310825.205.530.762.6
33566339825.46.531.9
10.Warming-JensenMathiasFEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole Gymnastikforening200244333338726.203.629.859
43564331230236.529.2
11.WithenMariusSPD 2, Silkeborg P / D1999437633311625.405.330.758.9
3359991111623.45.428.2
12.AbildgaardMartinSPD 1, Silkeborg P / D2002336863312325.305.530.858.7
3369543023.74.227.9
13.SøgaardChristoffer DalgasOutrup Elite Senior Herre, Outrup GUB199443655337625.805.531.358.5
3358633023.93.327.2
14.NielsenJimiSPD 2, Silkeborg P / D2000439643311625.105.530.657.4
333434497263.826.8
15.DoyleKian HvistendahlFEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole Gymnastikforening20014434555133022.703.926.356
565333411425.64.329.7
16.SømodGustav JuulSvendborg GF Elite Herrer, Svendborg GF2000555544414624.803.22854.5
553443310925.44.426.5
17.KristensenKarl Johan MåstrupSvendborg GF Elite Herrer, Svendborg GF1999334433312925.603.228.550.8
33333348526.51.822.3
18.DremstrupThorSPD 2, Silkeborg P / D1999347013.602.616.216.2
19.LangergaardRasmusSvendborg GF Elite Herrer, Svendborg GF199700000000030000
19.WintherAdamFEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole Gymnastikforening200100000000030000
19.SømodJohannes JuulSvendborg GF Elite Herrer, Svendborg GF199800000000030000
553443310925.44.426.5
19.PedersenMagnus BruunOutrup Elite Senior Herre, Outrup GUB199800000000030000

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T4195.5OGF 1, Odense Gymnastik ForeningMatthiesenAdam Scharf199633333338826.305.932.266.5
12163309626.97.434.3
1. #T4195.5OGF 1, Odense Gymnastik ForeningHansenRasmus Beck199833655336026.605.832.464.6
44563339925.47.132.2
1. #T4195.5OGF 1, Odense Gymnastik ForeningErbsDavid Henri Oliver19993335323532705.632.663.2
32599849025.15.530.6
1. #T4195.5OGF 1, Odense Gymnastik ForeningHändigJoel199433394338525.905.831.763.5
334843310525.76.131.8
2. #T2187.9SPD 1, Silkeborg P / DSørensenRasmus Gaarde199633463336326.605.832.465.5
33563339326.26.933.1
2. #T2187.9SPD 1, Silkeborg P / DScherrebeckChristoffer Krog1999347769811823.707.230.963.7
32353239726.36.532.8
2. #T2187.9SPD 1, Silkeborg P / DAbildgaardMartin2002336863312325.305.530.858.7
3369543023.74.227.9
3. #T5187Outrup Elite Senior Herre, Outrup GUBBredvigAlexander Skovgaard2000335432310825.905.831.765.9
21443227826.77.534.2
3. #T5187Outrup Elite Senior Herre, Outrup GUBSamsøDennis1997338553310825.205.530.762.6
33566339825.46.531.9
3. #T5187Outrup Elite Senior Herre, Outrup GUBSøgaardChristoffer Dalgas199443655337625.805.531.358.5
3358633023.93.327.2
3. #T5187Outrup Elite Senior Herre, Outrup GUBPedersenMagnus Bruun199800000000030000
4. #T1180.4FEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole GymnastikforeningPihlLasse199023544439526.105.531.665.4
32353339826.17.733.8
4. #T1180.4FEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole GymnastikforeningWarming-JensenMathias200244333338726.203.629.859
43564331230236.529.2
4. #T1180.4FEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole GymnastikforeningDoyleKian Hvistendahl20014434555133022.703.926.356
565333411425.64.329.7
4. #T1180.4FEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole GymnastikforeningWintherAdam200100000000030000
5. #T3132.5SPD 2, Silkeborg P / DWithenMarius1999437633311625.405.330.758.9
3359991111623.45.428.2
5. #T3132.5SPD 2, Silkeborg P / DNielsenJimi2000439643311625.105.530.657.4
333434497263.826.8
5. #T3132.5SPD 2, Silkeborg P / DDremstrupThor1999347013.602.616.216.2
6. #T6105.3Svendborg GF Elite Herrer, Svendborg GFSømodGustav Juul2000555544414624.803.22854.5
553443310925.44.426.5
6. #T6105.3Svendborg GF Elite Herrer, Svendborg GFKristensenKarl Johan Måstrup1999334433312925.603.228.550.8
33333348526.51.822.3
6. #T6105.3Svendborg GF Elite Herrer, Svendborg GFLangergaardRasmus199700000000030000
6. #T6105.3Svendborg GF Elite Herrer, Svendborg GFSømodJohannes Juul199800000000030000
553443310925.44.426.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MatthiesenAdam ScharfOGF 1, Odense Gymnastik Forening199633863006326.808.235101.5
2.PihlLasseFEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole Gymnastikforening199012543028327.207.734.9100.3
3.SørensenRasmus GaardeSPD 1, Silkeborg P / D199632643239326.506.53398.5
4.BredvigAlexander SkovgaardOutrup Elite Senior Herre, Outrup GUB2000238965310824.607.632.298.1
5.HansenRasmus BeckOGF 1, Odense Gymnastik Forening199833564339026.406.63397.6
6.ScherrebeckChristoffer KrogSPD 1, Silkeborg P / D199933465339525.907.833.797.4
7.SamsøDennisOutrup Elite Senior Herre, Outrup GUB199724766451062506.531.594.1
8.HändigJoelOGF 1, Odense Gymnastik Forening199433467541172505.330.393.8
9.ErbsDavid Henri OliverOGF 1, Odense Gymnastik Forening1999235322302503.428.491.6
10.AbildgaardMartinSPD 1, Silkeborg P / D200233666339325.806.632.491.1
11.SøgaardChristoffer DalgasOutrup Elite Senior Herre, Outrup GUB1994436765510824.607.131.790.2
12.NielsenJimiSPD 2, Silkeborg P / D20003379910713323.605.328.986.3
13.Warming-JensenMathiasFEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole Gymnastikforening20023369866022.903.426.385.3
14.WithenMariusSPD 2, Silkeborg P / D19994669986022.203.325.584.4
15.DoyleKian HvistendahlFEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole Gymnastikforening20014655546141523.604.327.783.7
16.DremstrupThorSPD 2, Silkeborg P / D1999000016.2
17.WintherAdamFEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole Gymnastikforening200100000
17.PedersenMagnus BruunOutrup Elite Senior Herre, Outrup GUB199800000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T4293.8OGF 1, Odense Gymnastik ForeningMatthiesenAdam Scharf199633863006326.808.235101.5
1. #T4293.8OGF 1, Odense Gymnastik ForeningHansenRasmus Beck199833564339026.406.63397.6
1. #T4293.8OGF 1, Odense Gymnastik ForeningHändigJoel199433467541172505.330.393.8
1. #T4293.8OGF 1, Odense Gymnastik ForeningErbsDavid Henri Oliver1999235322302503.428.491.6
2. #T2287SPD 1, Silkeborg P / DSørensenRasmus Gaarde199632643239326.506.53398.5
2. #T2287SPD 1, Silkeborg P / DScherrebeckChristoffer Krog199933465339525.907.833.797.4
2. #T2287SPD 1, Silkeborg P / DAbildgaardMartin200233666339325.806.632.491.1
3. #T5282.4Outrup Elite Senior Herre, Outrup GUBBredvigAlexander Skovgaard2000238965310824.607.632.298.1
3. #T5282.4Outrup Elite Senior Herre, Outrup GUBSamsøDennis199724766451062506.531.594.1
3. #T5282.4Outrup Elite Senior Herre, Outrup GUBSøgaardChristoffer Dalgas1994436765510824.607.131.790.2
3. #T5282.4Outrup Elite Senior Herre, Outrup GUBPedersenMagnus Bruun199800000
4. #T1269.3FEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole GymnastikforeningPihlLasse199012543028327.207.734.9100.3
4. #T1269.3FEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole GymnastikforeningWarming-JensenMathias20023369866022.903.426.385.3
4. #T1269.3FEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole GymnastikforeningDoyleKian Hvistendahl20014655546141523.604.327.783.7
4. #T1269.3FEG ALLSTAR´Z, Flemming Efterskole GymnastikforeningWintherAdam200100000
5. #T3186.9SPD 2, Silkeborg P / DNielsenJimi20003379910713323.605.328.986.3
5. #T3186.9SPD 2, Silkeborg P / DWithenMarius19994669986022.203.325.584.4
5. #T3186.9SPD 2, Silkeborg P / DDremstrupThor1999000016.2

S rækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ØrregaardRasmus LaumannBrejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGym200236459617.702.420.141
363411617.73.220.9
2.HansenKasper FossWOOtangclan, Ollerup Gymnastikforening1997367713916.503.319.537.7
3911812915.82.718.2
3.NielsenEmil ValdemarWOOtangclan, Ollerup Gymnastikforening199645569917.201.218.437.5
44559717.61.519.1
4.PedersenPeder KjærBrejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGym200339989616.601.217.836.2
576610716.91.518.4
5.MikkelsenDavid KrogstrupBrejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGym2002579815915.702.618.332.3
5699153013.61.914
6.JørgensenMorten BraskWOOtangclan, Ollerup Gymnastikforening1997999914715.301.216.531.9
6891114815.415.4
7.EriksenSimon Woo TraneWOOtangclan, Ollerup Gymnastikforening1994610111115615.101.21630.5
691214013.90.614.5

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2109.5Brejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGymØrregaardRasmus Laumann200236459617.702.420.141
363411617.73.220.9
1. #T2109.5Brejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGymPedersenPeder Kjær200339989616.601.217.836.2
576610716.91.518.4
1. #T2109.5Brejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGymMikkelsenDavid Krogstrup2002579815915.702.618.332.3
5699153013.61.914
2. #T1107.1WOOtangclan, Ollerup GymnastikforeningHansenKasper Foss1997367713916.503.319.537.7
3911812915.82.718.2
2. #T1107.1WOOtangclan, Ollerup GymnastikforeningNielsenEmil Valdemar199645569917.201.218.437.5
44559717.61.519.1
2. #T1107.1WOOtangclan, Ollerup GymnastikforeningJørgensenMorten Brask1997999914715.301.216.531.9
6891114815.415.4
2. #T1107.1WOOtangclan, Ollerup GymnastikforeningEriksenSimon Woo Trane1994610111115615.101.21630.5
691214013.90.614.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ØrregaardRasmus LaumannBrejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGym200235449717.80320.861.8
2.HansenKasper FossWOOtangclan, Ollerup Gymnastikforening1997478511417.103.420.558.2
3.NielsenEmil ValdemarWOOtangclan, Ollerup Gymnastikforening199644535318.601.219.857.3
4.PedersenPeder KjærBrejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGym200366666317.701.519.255.4
5.MikkelsenDavid KrogstrupBrejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGym2002668712316.802.619.451.7
6.JørgensenMorten BraskWOOtangclan, Ollerup Gymnastikforening1997579812516.401.117.549.4
7.EriksenSimon Woo TraneWOOtangclan, Ollerup Gymnastikforening199457899616.601.217.848.3

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2168.9Brejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGymØrregaardRasmus Laumann200235449717.80320.861.8
1. #T2168.9Brejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGymPedersenPeder Kjær200366666317.701.519.255.4
1. #T2168.9Brejninggård fiber drenge, Brejninggaard Tumbling og TeamGymMikkelsenDavid Krogstrup2002668712316.802.619.451.7
2. #T1165.2WOOtangclan, Ollerup GymnastikforeningNielsenEmil Valdemar199644535318.601.219.857.3
2. #T1165.2WOOtangclan, Ollerup GymnastikforeningHansenKasper Foss1997478511417.103.420.558.2
2. #T1165.2WOOtangclan, Ollerup GymnastikforeningJørgensenMorten Brask1997579812516.401.117.549.4
2. #T1165.2WOOtangclan, Ollerup GymnastikforeningEriksenSimon Woo Trane199457899616.601.217.848.3

Test 1

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.RalphDonGymDanmark3810871263623.7011.134.834.8
2.SørensenSuperior JuryGymDanmark000000002702727
3.JensenSune StraarupGymDanmark9999999992192.523.523.5
4.HansenThomas JuulGymDanmark95556989920.6290.921.521.5
5.Moselund-HansenMichaelGymDK0000002102121
6.BroSebastian ToftGymDK00000
6.HansenChristian SøndergaardGymDK00000

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T185.3GymDanmarkRalphDon3810871263623.7011.134.834.8
1. #T185.3GymDanmarkSørensenSuperior Jury000000002702727
1. #T185.3GymDanmarkJensenSune Straarup9999999992192.523.523.5
1. #T185.3GymDanmarkHansenThomas Juul95556989920.6290.921.521.5
2. #T221GymDKMoselund-HansenMichael0000002102121
2. #T221GymDKBroSebastian Toft00000
2. #T221GymDKHansenChristian Søndergaard00000

Test 2

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.RalphDonGymDanmark3614107685323.8011.134.969.8
5668121174323.811.134.9
2.BroSebastian ToftGymDK0000000003003030
3.JensenSune StraarupGymDanmark66666666624.602.527.127.1
4.SørensenSuperior JuryGymDanmark999999109921.804.526.326.3
5.HansenThomas JuulGymDanmark00000
5.Moselund-HansenMichaelGymDK00000
5.HansenChristian SøndergaardGymDK00000

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T1123.2GymDanmarkRalphDon3614107685323.8011.134.969.8
5668121174323.811.134.9
1. #T1123.2GymDanmarkSørensenSuperior Jury999999109921.804.526.326.3
1. #T1123.2GymDanmarkJensenSune Straarup66666666624.602.527.127.1
1. #T1123.2GymDanmarkHansenThomas Juul00000
2. #T230GymDKBroSebastian Toft0000000003003030
2. #T230GymDKMoselund-HansenMichael00000
2. #T230GymDKHansenChristian Søndergaard00000

Test 3

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.RalphDonGymDanmark61411411874423.1011.134.234.2
2.HansenThomas JuulGymDanmark99997998522.241.123.323.3
3.SørensenSuperior JuryGymDanmark00000
3.JensenSune StraarupGymDanmark00000
3.Moselund-HansenMichaelGymDK00000
3.BroSebastian ToftGymDK00000
3.HansenChristian SøndergaardGymDK00000

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T157.5GymDanmarkRalphDon61411411874423.1011.134.234.2
1. #T157.5GymDanmarkHansenThomas Juul99997998522.241.123.323.3
1. #T157.5GymDanmarkSørensenSuperior Jury00000
1. #T157.5GymDanmarkJensenSune Straarup00000
2. #T20GymDKMoselund-HansenMichael00000
2. #T20GymDKBroSebastian Toft00000
2. #T20GymDKHansenChristian Søndergaard00000