Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Power Series 3 - Svendborg

Konkurrencer

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HancockJamieBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening200266555568325.103.428.852.9
6568667022.61.224.1
2.ØrstedAlexanderOutrup GUB200389878768323.602.12652.8
6757568106242.526.8
3.JørgensenPhilipOdense Gymnastik Forening200366775657324.803.228.351.1
68976712021.51.322.8
4.VølundMagnusFlemming Efterskole200167799991042303.226.251.1
778898710822.82.124.9
5.Emil MortensenFrederikOutrup GUB200367767768823.802.126.250.6
777777573021.62.524.4
6.PötzschMarkVarnæs/Bovrup Idrætsforening200398897878922.701.924.347
7989778021.51.222.7
7.HansenTommyBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening200177111391210020.101.621.746
68101212101010421.82.224.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ØrstedAlexanderOutrup GUB200366677768524.202.52779.8
2.HancockJamieBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening20025687777141522.403.426.179
3.JørgensenPhilipOdense Gymnastik Forening2003665666614823.702.226.277.3
4.Emil MortensenFrederikOutrup GUB2003788878811822.701.524.575.1
5.VølundMagnusFlemming Efterskole20016777999021.601.223.174.2
6.PötzschMarkVarnæs/Bovrup Idrætsforening20038998778952302.124.871.8
7.HansenTommyBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening20011098788812622.401.924.670.6

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Riber LarsenFrejaOutrup GUB20036655566742500.325.653.3
55445558625.32.127.7
2.DyrholmCharlotteVestjysk GF (VGF89)200067886777723.701.825.850.1
689888791522.22.124.3
3.LorenzenHeleneVarnæs/Bovrup Idrætsforening200200000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Riber LarsenFrejaOutrup GUB20035666666153021.403.224.978.2
2.DyrholmCharlotteVestjysk GF (VGF89)2000676899993020.702.122.872.9
3.LorenzenHeleneVarnæs/Bovrup Idrætsforening200200000

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Elkjær AndersenLukasOutrup GUB200765566777424.701.826.851.9
6555445023.61.225.1
2.PostOskarVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole20047656556642502.526.651.4
5456455023.61.224.8
3.Yde PedersenAndreasOutrup GUB20056878976632401.824.350.5
68886667424.12.126.2
4.Bjerre TherkildsenJonasOutrup GUB20046664455023.401.32549.6
65636770231.324.6
5.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup GUB200777778899323.501.825.348.2
6688898021.71.222.9
6.ClausenMadsVarnæs/Bovrup Idrætsforening20046777776942401.525.547.7
66798887823.31.622.2
7.David Bruun MetcalfeRobinOutrup GUB2005677871210021.301.322.646.1
7676778022.21.323.5
8.VandborgMaltheVestjysk GF (VGF89)200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PostOskarVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole200455355465425.802.528.680
2.Elkjær AndersenLukasOutrup GUB200753554351192501.827.179
3.Bjerre TherkildsenJonasOutrup GUB200455565555525.402.227.977.5
4.Yde PedersenAndreasOutrup GUB200568776766524.201.826.376.8
5.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup GUB200757877888723.411.925.673.8
6.David Bruun MetcalfeRobinOutrup GUB200576666677324.602.227.173.2
7.ClausenMadsVarnæs/Bovrup Idrætsforening2004667798710423.601.525.473.1
8.VandborgMaltheVestjysk GF (VGF89)200600000

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.TeilmannJulieOutrup GUB200444447778624.901.826.452.8
65655666924.62.126.4
2.FaberDicte-MarieVarnæs/Bovrup Idrætsforening200754476677524.901.726.950.8
5565778022.71.223.9
3.PetersenJosefineVarnæs/Bovrup Idrætsforening20044557791014823.101.724.549
4344589023.31.224.5
4.Obling JessenAnneVarnæs/Bovrup Idrætsforening20045565778022.701.223.944.8
678889912922.41.220.9
5.BuchhaveMatildeVestjysk GF (VGF89)200333344019.300.619.944.7
4545454023.90.924.8
6.AppelFilippaVestjysk GF (VGF89)200500000
6.PetersenKathrineVarnæs/Bovrup Idrætsforening200400000
4344589023.31.224.5
6.Høgh BentzenTrojaSilkeborg P / D200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.TeilmannJulieOutrup GUB200454443346526.201.828.381.1
2.FaberDicte-MarieVarnæs/Bovrup Idrætsforening200765556767524.801.726.877.6
3.PetersenJosefineVarnæs/Bovrup Idrætsforening200467778910123020.401.721.870.8
4.BuchhaveMatildeVestjysk GF (VGF89)200346575658624.801.52670.7
5.Obling JessenAnneVarnæs/Bovrup Idrætsforening2004000000000300044.8
6.Høgh BentzenTrojaSilkeborg P / D200600000
6.PetersenKathrineVarnæs/Bovrup Idrætsforening200400000
6.AppelFilippaVestjysk GF (VGF89)200500000

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.AagaardAndreasFlemming Efterskole2002322211418.602.621.242.7
33339418.5321.5
2.WallstrømAskerOdense Gymnastik Forening2003354412417.802.620.440
34665917.71.919.6
3.FasterholdtMadsFlemming Efterskole200157861131702.619.638.7
66756417.61.519.1
4.Anders LassenThomasFlemming Efterskole200144435301601.117.137.2
43434618.61.520.1
5.Okkels SøndergaardJonasSilkeborg P / D200257766317.601.118.537.1
46779816.91.918.6
6.Outzen PaulsenLaustOdense Gymnastik Forening2003468810816.601.918.536.7
46767717.31.518.2
7.Tobias Greisgaard MortensenGustavFlemming Efterskole2001455515517.102.618.235.9
44457617.731.517.7
8.Peter Toftbjerglund LaursenMarcusSilkeborg P / D2002544683015.302.617.635.6
466710617.11.518
9.FromJacobFlemming Efterskole2001456711517.202.619.835.4
67791150.615.6
10.BuchreitzSørenSilkeborg P / D200356677317.601.218.834.5
5879015.10.615.7
11.Bomholdt HenriksenKristianSvendborg GF20026889014.900.615.533.8
44678417.71.518.3
12.EngedalNielsFlemming Efterskole2001478810516.801.117.933.4
465710517.31.215.5
13.BriceSebastianVarnæs/Bovrup Idrætsforening20024568015.700.616.332.2
56610015.30.615.9
14.Brandt LyngeAlanBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening1999000012.3
61313011.80.512.3
15.RasmussenJohanFlemming Efterskole20010000000003000.200
16.RydahlAntonFlemming Efterskole200100000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.AagaardAndreasFlemming Efterskole200223348318.70321.764.4
2.WallstrømAskerOdense Gymnastik Forening20033334103015.702.618.358.3
3.Anders LassenThomasFlemming Efterskole200143549617.902.620.557.7
4.Outzen PaulsenLaustOdense Gymnastik Forening2003433510151701.918.955.6
5.Okkels SøndergaardJonasSilkeborg P / D200256661161701.918.355.4
6.Tobias Greisgaard MortensenGustavFlemming Efterskole2001555513816.902.619.255.1
7.FasterholdtMadsFlemming Efterskole20015887015.200.615.854.5
8.Peter Toftbjerglund LaursenMarcusSilkeborg P / D20025446123014.902.616.952.5

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Louise KoertzSarahOdense Gymnastik Forening20023566551801.219.239
44456418.31.519.8
2.ØstergaardSaraBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening200144657318.101.219.338.2
33558917.71.518.9
3.Ternholm JensenFrejaOutrup GUB200343344518.701.219.937.9
456512717.11.518
4.AndersenJosefineOdense Gymnastik Forening200246777517.401.218.637.9
45667417.81.519.3
5.Møller RasmussenSigneBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening200132357318.701.119.836.6
456813616.80.616.8
6.Kingo ØrsnesXeniaOure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)200344447318.401.219.636
3478015.80.616.4
7.GrossTrineVarnæs/Bovrup Idrætsforening200345669717.301.118.435.7
34364218.81.517.3
8.Bugge MoesgaardEmilieBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening2002467515516.801.117.934.4
4557015.90.616.5
9.KristensenKirstineBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening2001478710616.801.117.333.6
3578015.70.616.3
10.PoulsenLouiseFlemming Efterskole200036667417.801.218.133.3
4669015.50.615.2
11.NørbyEmmaVejlby IK (VIK)2003457613616.901.218.133.2
36669417.510.615.1
12.Hjorthus KristensenIdaFlemming Efterskole20025668015.500.616.133.2
3435016.50.617.1
13.nygaard HansenJulieOdense Gymnastik Forening20033679015.500.615.931.7
35668417.81.215.8
14.TeuchlerKirstenFlemming Efterskole2001446512417.501.117.730.7
345473015.71.213
15.thimes nielsencarolineOutrup GUB200300000
15.OvergaardLauraFlemming Efterskole200100000
15.Ellekrog LindAnna-MiaBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening2001000000
000-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Louise KoertzSarahOdense Gymnastik Forening200245436418.401.519.958.9
2.Ternholm JensenFrejaOutrup GUB200345458517.901.519.457.3
3.ØstergaardSaraBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening200154459717.601.519.157.3
4.AndersenJosefineOdense Gymnastik Forening200245679617.301.518.856.7
5.GrossTrineVarnæs/Bovrup Idrætsforening200343455318.601.219.855.5
6.Møller RasmussenSigneBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening200156866517.401.218.354.9
7.Bugge MoesgaardEmilieBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening200265679417.301.118.452.8
8.Kingo ØrsnesXeniaOure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)20034366515.330.615.751.7

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VesterborgFrederikOdense Gymnastik Forening200643337518.501.920.440.3
34556318.41.519.9
2.Funder DissingAlbertVestjysk GF (VGF89)200732345418.901.220.139.3
323711717.71.519.2
3.SandSimonOdense Gymnastik Forening200647559617.401.919.338.8
465465181.519.5
4.Juul MadsenSebastianOdense Gymnastik Forening200456556517.801.21938.4
64556517.91.519.4
5.Wind HansenRasmusVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole200636557717.701.218.938.3
33456718.21.519.4
6.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB20076786851701.218.236.6
57789516.91.518.4
7.Juel LauenborgChristianOdense Gymnastik Forening2005455811517.111.218.331.9
469013.10.513.6
8.WintherBenjaminVestjysk GF (VGF89)2004511129214.100.614.731.6
5899109161.516.9
9.Rytter LarsenBjørnSilkeborg P / D2005579108716.401.116.930.5
577013.10.513.6
10.ØhlenschlægerHenryOutrup GUB200500000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VesterborgFrederikOdense Gymnastik Forening200644337118.801.520.360.6
2.Funder DissingAlbertVestjysk GF (VGF89)200743336318.801.22059.3
3.SandSimonOdense Gymnastik Forening200645469517.701.519.258
4.Juul MadsenSebastianOdense Gymnastik Forening20045554741801.519.557.9
5.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB2007678710616.601.518.154.7
6.Wind HansenRasmusVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole2006457013.400.513.952.2
7.Juel LauenborgChristianOdense Gymnastik Forening2005555711517.201.518.750.6
8.WintherBenjaminVestjysk GF (VGF89)200457899416.801.117.949.5

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.María HaraldsdóttirHrefnaOdense Gymnastik Forening200453554018.801.22039.3
65758117.81.519.3
2.SimonsenAnikaOutrup GUB200433349618.201.219.438.9
444675181.519.5
3.RiberAnnaOdense Gymnastik Forening200656667217.711.218.938.5
44468318.11.519.6
4.Beck KjærKarolineVestjysk GF (VGF89)200365566417.801.21938
47666617.51.519
5.C. JohannsenLeahOdense Gymnastik Forening200456867517.301.218.537.2
76767517.21.518.7
6.Elisabeth StensgaardAnnaOdense Gymnastik Forening200456776417.501.218.737
67788616.81.518.3
7.BergstrømSofiaSilkeborg P / D200667898616.601.217.836.7
678676171.918.9
8.Bechmann KortegaardIdaVejlby IK (VIK)200557677717.101.21836.2
68878616.71.518.2
9.L.T. KristensenKaroline-AmalieSilkeborg P / D200658899816.301.217.535.2
589910516.221.517.7
10.BorringSigneVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole2004578711616.601.518.133.8
45668617.51.215.7
11.Neil FriisEmmaSilkeborg P / D2006667910616.601.217.833.5
5888015.10.615.7
12.falbe BrixiusFrederikkeSilkeborg P / D200755777517.401.218.632.6
566811916.51.114
13.FiskerSigneVarnæs/Bovrup Idrætsforening200758999816.201.117.332
58987816.51.214.7
14.Overgaard HansenCarolineVarnæs/Bovrup Idrætsforening2005679912815.901.116.431.5
57798516.91.215.1
15.Bernhard Ramsdal PetersenAnnaVestjysk GF (VGF89)2004568763014.801.115.329.2
48999816.31.213.9
16.HoffAlberteVarnæs/Bovrup Idrætsforening200300000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.María HaraldsdóttirHrefnaOdense Gymnastik Forening200454446418.301.219.558.8
2.SimonsenAnikaOutrup GUB200444559417.901.219.158
3.RiberAnnaOdense Gymnastik Forening200633467917.801.519.357.8
4.Beck KjærKarolineVestjysk GF (VGF89)200334467418.201.219.457.4
5.C. JohannsenLeahOdense Gymnastik Forening20045564731801.519.556.7
6.BergstrømSofiaSilkeborg P / D20064554751801.919.956.6
7.Elisabeth StensgaardAnnaOdense Gymnastik Forening200436658317.901.219.156.1
8.Bechmann KortegaardIdaVejlby IK (VIK)2005455573015.401.516.652.8

B rækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.søkbæk sørensenJulieØster Hornum Idrætsforening201735579517.601.218.237.5
334511617.81.519.3
2.VestergaardEmilieØster Hornum Idrætsforening199851010012.500.51332.7
34458418.21.519.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.søkbæk sørensenJulieØster Hornum Idrætsforening201734651021801.519.557
2.VestergaardEmilieØster Hornum Idrætsforening1998322510618.201.519.752.4

B rækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Blumensaat RasmussenLasseØster Hornum Idrætsforening19984223631902.621.641.7
53355718.21.920.1
2.Teis ChristensenSimonØster Hornum Idrætsforening1997566512317.302.619.938.2
46669817.11.518.3
3.EbbesenJohannesFrifelt Sportsforening200242247718.401.219.634.1
4240140.514.5
4.andersenkristianFrifelt Sportsforening19995789015.100.615.734.1
687910516.51.918.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Blumensaat RasmussenLasseØster Hornum Idrætsforening199832349318.602.821.463.1
2.Teis ChristensenSimonØster Hornum Idrætsforening199754569517.602.620.258.4
3.andersenkristianFrifelt Sportsforening1999567610816.802.619.153.2
4.EbbesenJohannesFrifelt Sportsforening2002485013.300.513.847.9

Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge 6-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HoltJohannesVarnæs/Bovrup Idrætsforening200843564318.5018.236.4
86659517.117.1
2.RasmussenLukasVarnæs/Bovrup Idrætsforening200956576717.4017.435.8
36563318.418.4
3.Maegaard JørgensenJustinOutrup GUB200945546318.3018.335.7
35469917.417.4
4.AndersenNoahFlemming Efterskole Gymnastikforening200968788616.7016.735.3
24555318.618.6
5.vestergaardchristianOutrup GUB200846666617.6017.635.1
56658517.517.5
6.HoltMagnusVarnæs/Bovrup Idrætsforening201174456817.6017.634.7
86659517.117.1
7.Walz JensenSørenVarnæs/Bovrup Idrætsforening201066689417.1017.134.2
56778617.117.1
8.Krog JensenAkselSvendborg GF20077787015.1015.132.7
55649517.617.6
9.Porsborg OlsenRasmusSvendborg GF200451112127116.2016.231.8
71011812615.615.6
10.Krog JensenGustavSvendborg GF2004911121311315.1014.528.5
55649517.617.6

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HoltJohannesVarnæs/Bovrup Idrætsforening200867998017.1016.853.2
2.vestergaardchristianOutrup GUB20088791012316.1016.151.2
3.HoltMagnusVarnæs/Bovrup Idrætsforening201168999816.1016.150.8
3.AndersenNoahFlemming Efterskole Gymnastikforening2009768910916.1015.550.8
5.Walz JensenSørenVarnæs/Bovrup Idrætsforening2010771198516.3016.350.5
6.RasmussenLukasVarnæs/Bovrup Idrætsforening20096811119216.3013.949.7
7.Maegaard JørgensenJustinOutrup GUB200978910123013.4013.449.1
8.Krog JensenAkselSvendborg GF20071289910016.201547.7

Begynderrækken - Niveau 1 - Piger 6-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Heide HansenAmalieOdense Gymnastik Forening200844677118.1018.136
45786117.917.9
2.Maruri ØstergaardClaraOdense Gymnastik Forening200816896117.9017.935.8
24667318.217.9
3.Sofia Roed GarzaMajaRanders gymnastiske Forening200716776917.4017.435.2
34659218.117.8
4.Rattenborg QvortrupLærkeOdense Gymnastik Forening200866696517.2017.235
45668317.817.8
5.Lolk NielsenCecilieSvendborg GF200467787217.3017.334.9
56767017.917.6
6.EskesenCamilleOdense Gymnastik Forening20076589841701734.9
44668317.917.9
7.Marie kuntz EtzerodtClareOutrup GUB200846886217.6017.634.4
36678917.116.8
8.Liebmann JohansenEmilieOdense Gymnastik Forening200965686217.7017.734.4
4789931716.7
9.Sofie Klok AndresenJohanneOdense Gymnastik Forening200556686317.6017.634.3
457612916.716.7
10.Hallum SteensgårdIbenFlemming Efterskole Gymnastikforening200587997216.8015.334.2
04653019.218.9
11.Elizabeth RytterTeaOdense Gymnastik Forening200756798317.2017.234.1
56969616.916.9
12.FrydendahlMathildeRanders gymnastiske Forening200844679517.5017.534.1
547713816.616.6
13.Mørk HenriksenRonjaSvendborg GF200567898416.8016.833.8
6688931717
14.Mosby MadsenMathildeVarnæs/Bovrup Idrætsforening20056610119316.5016.233
47988616.816.8
15.JullKarolineOutrup GUB200966678217.5017.533
88101010915.515.5
16.Brørs EllytJosefineSvendborg GF200935898317.4016.832.9
379711616.716.1
17.Signe Wandrup BjørkholmDicteOdense Gymnastik Forening200776987217.1017.132.9
768614816.115.8
18.RasmussenSaraOdense Gymnastik Forening200766886916.7016.732.7
478612716.616
19.Wittmaack NielsenSofiaSvendborg GF200667889916.301632.3
56879916.616.3
20.Hundborg BojeAlmaRanders gymnastiske Forening200986997316.8016.532.2
77871291615.7
21.Rysgaard JensenKarolineSvendborg GF2006489117316.8015.932.1
369711616.816.2
22.Maja ReeseLinaVarnæs/Bovrup Idrætsforening2010779107316.7016.731.8
889715915.415.1
23.Kjeldsen BarutCelinaSvendborg GF2006689810416.5016.231.7
678814915.815.5
24.JuelKristineOdense Gymnastik Forening20089681210615.9015.631.5
7691013316.215.9
25.Brogaard RothFrejaVarnæs/Bovrup Idrætsforening2007567810716.7015.831.3
388810916.415.5
26.Bækhøj SkaaningSofieOutrup GUB20098781010915.8015.831.1
7981113915.315.3
27.Søbye RosendalLauraOutrup GUB20096771111915.9015.631
710911941615.4
28.Laumand DøssingSiljeOutrup GUB201089101010615.7015.431
8710812915.615.6
29.Clare HansenCamillaVarnæs/Bovrup Idrætsforening200649999516.5015.929.6
915151015913.713.7
30.Roar PovlsenLivaSvendborg GF200400000000030000
30.SongestLivaVarnæs/Bovrup Idrætsforening200800000000030000
32.KaaeDinaBillund IF Gymnastik200700000
32.May HertzAlberteOdense Gymnastik Forening200400000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Maruri ØstergaardClaraOdense Gymnastik Forening200803476118.9018.954.7
2.Sofia Roed GarzaMajaRanders gymnastiske Forening200704767318.3018.353.5
3.Heide HansenAmalieOdense Gymnastik Forening200856995117.5017.553.5
4.Rattenborg QvortrupLærkeOdense Gymnastik Forening200803556818.3018.353.3
5.EskesenCamilleOdense Gymnastik Forening200764665118.2018.253.1
6.Marie kuntz EtzerodtClareOutrup GUB200836787317.6017.652
7.Liebmann JohansenEmilieOdense Gymnastik Forening200957998416.8016.550.9
8.Lolk NielsenCecilieSvendborg GF2004579912316.5015.950.8

Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge 6-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Mørk HenriksenKarlSvendborg GF200855678617.3017.334.9
66667317.617.6
2.Isager ThomsenAndreasOutrup GUB200735667417.9017.934.5
478126416.916.6
3.NguyenJimmySvendborg GF200769657417.301733.9
96777516.916.9
4.Aaskov HansenKasperSvendborg GF2006577610417.1017.133.9
768810316.816.8
5.Arnholm AlexisConradRanders gymnastiske Forening2009467812616.7016.733.5
3571011616.816.8
6.WillumsenJeppeBillund IF Gymnastik201036878617.2017.231.8
88111212715.214.6
7.BonnichsenNikolajVarnæs/Bovrup Idrætsforening2009876710316.9015.431.7
35348917.816.3
8.PedersenFrederikBillund IF Gymnastik200469889516.5016.516.5
300-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Isager ThomsenAndreasOutrup GUB200756789716.8016.851.3
2.Mørk HenriksenKarlSvendborg GF2008668913716.1016.151
3.NguyenJimmySvendborg GF20071377811815.6015.649.5
4.Arnholm AlexisConradRanders gymnastiske Forening2009912121012315.2015.248.7
5.Aaskov HansenKasperSvendborg GF2006981012014.1014.148
6.BonnichsenNikolajVarnæs/Bovrup Idrætsforening200911981112615.3014.446.1
7.WillumsenJeppeBillund IF Gymnastik20101310121501301344.8
8.PedersenFrederikBillund IF Gymnastik200479111315914.6014.631.1

Begynderrækken - Niveau 2 - Piger 6-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Hedegaard NielsenMetteFlemming Efterskole Gymnastikforening200502344119.6019.638.2
44456118.618.6
2.Nha Ngoc NguyenEmmaSvendborg GF200844227218.9018.938
42236219.119.1
3.Holst GudichsenTildeSvendborg GF200833445518.6018.637.6
1543431919
4.BjerringAnnaOdense Gymnastik Forening200633555118.8018.837.4
45536118.618.6
5.FrederiksenAndreaRanders gymnastiske Forening200854558817.5017.537.2
03332219.719.7
6.Lykke PedersenAnemoneFlemming Efterskole Gymnastikforening200533555318.6018.637.2
46443318.618.6
7.Aakjær ClausenCarolineVarnæs/Bovrup Idrætsforening2009342211018.8018.837.1
44439318.318.3
8.Lamia PuricVanessaOutrup GUB200844547418.2018.237
24556018.818.8
9.KrogsgaardKariaRanders gymnastiske Forening200926648018.4018.437
26457018.618.6
10.Kamille WolfNovaFlemming Efterskole Gymnastikforening20083543961801836.9
53345118.918.9
11.Christine Jensen KastrupStellaVarnæs/Bovrup Idrætsforening2010224412218.4018.436.8
44337518.418.4
12.LARSENJOHANNEOdense Gymnastikforening200743579018.2018.236
34777417.817.8
13.MidtgaardMarieFlemming Efterskole Gymnastikforening200623569617.9017.935.8
34668417.917.9
14.Louise SøgaardMajaFlemming Efterskole Gymnastikforening200955676317.8017.835.7
34796217.917.9
15.OdgaardLeonoraOdense Gymnastik Forening200546658217.9017.935.7
35697217.817.8
16.HoltNicoleOutrup GUB20083556741801835.7
35687417.717.7
17.WinningFilucaOdense Gymnastik Forening20066464731801835.6
67668117.617.6
18.BeckTilleSvendborg GF2007655710517.2017.235.5
434410218.318.3
19.Gramvad JensenSimoneOdense Gymnastik Forening200764787417.4017.435.3
25776417.917.9
20.Oksbjerg MadsenSigneSvendborg GF200542589317.9017.934.9
56810741717
21.JullKatrineOutrup GUB20063451110417.3017.334.3
25911941717
22.Vibe SpenceRebeccaFlemming Efterskole Gymnastikforening200664679717.1017.134.1
56861051717
23.Emmi Wilde Marskot MarskotSiaSvendborg GF2004656511317.4017.433.6
6791012416.216.2
24.Brejning KristensenMiliaFlemming Efterskole Gymnastikforening200687676417.2016.333.3
35659317.917
25.Christine Nesager-BechAnneBillund IF Gymnastik2006446108717.1017.132.9
6791112715.815.8
26.RoholdNiKolineOdense Gymnastik Forening2006765712716.6016.632.5
5891011815.915.9
27.Fjord Lippert SchackingerAugustaOdense Gymnastik Forening200696769516.8016.832.1
1169910615.915.3
28.Rahbek sørensenLærkeOutrup GUB2008977913715.8015.831.7
1088912415.915.9
29.DyhrbergJulieFrifelt Sportsforening20057771013915.7015.631.6
4810111251616
30.Bülow NørmarkSofieBillund IF Gymnastik20087981012915.5015.531.4
68101212315.915.9
31.VeiseSaraBillund IF Gymnastik20087581112516.2016.231
98131312614.914.8
32.SchrøderCamillaFrifelt Sportsforening200677101213915.2015.231
67101012715.815.8
33.SommerlundJulieVarnæs/Bovrup Idrætsforening2006448910117.4017.430.5
469013.113.1
34.Schmidt HolmMeganOdense Gymnastik Forening2006235912517.4017.430.3
777012.912.9
35.SanchezEvaBillund IF Gymnastik20069881015815.2015.229.8
98121415514.714.6
36.MadsenSimoneBillund IF Gymnastik200712781113515.4015.129
1011121414814.113.9
37.SkovgaardSigneOdense Gymnastik Forening20058671013715.9015.928.3
9710012.412.4
38.AndersenSilkeFlemming Efterskole Gymnastikforening200754676517.7017.717.7
39.Toft JensenEmiliaVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole200566688716.9016.816.8
40.Gade EriksenIsabellSvendborg GF200400000
40.Hjorth BiilmannSofieSvendborg GF200600000
40.AndersenNicoleVarnæs/Bovrup Idrætsforening200600000
40.Aya Kunø AdamsenAugustaSvendborg GF200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Hedegaard NielsenMetteFlemming Efterskole Gymnastikforening200523667118.5018.556.7
2.BjerringAnnaOdense Gymnastik Forening200625557118.5018.555.9
3.Holst GudichsenTildeSvendborg GF200804767118.5018.255.8
4.Lamia PuricVanessaOutrup GUB200815685318.2018.255.2
5.Nha Ngoc NguyenEmmaSvendborg GF200865699017.5017.255.2
6.Lykke PedersenAnemoneFlemming Efterskole Gymnastikforening200566567617.4017.454.6
7.Aakjær ClausenCarolineVarnæs/Bovrup Idrætsforening2009655712916.6016.653.7
8.FrederiksenAndreaRanders gymnastiske Forening200825533119.10037.2

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Engelbrecht KørvelPatrickVestjysk GF (VGF89)2005577811716.500.917.435.3
57899316.9117.9
2.Thien Khang NguyenLucasSvendborg GF20055691012216.600.917.535
589912216.5117.5
3.MichelsenMikkelOutrup GUB200757771591600.916.934.3
578911616.4117.4
4.UldallJakobOdense Gymnastik Forening2005579912116.700.917.634.3
5991012815.7116.7
5.WormAlexanderOutrup GUB200556688417.30118.334.2
5677015.50.415.9
6.VestergaardAndersOutrup GUB2004577810516.800.917.734
6891111615.90.416.3
7.Simonsen MiehsLukasOutrup GUB2009578910916.200.917.133.9
6891011815.8116.8
8.KristensenMariusSvendborg GF2003698911516.200.917.133.8
6991115315.7116.7
9.AndersenJuliusVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole20085791011416.400.917.332.9
568915915.80.415.6
10.HolmEmilSvendborg GF2005567911916.300.917.232.8
5788015.20.415.6
11.AndersenBusterOutrup GUB20095699015.100.415.532.8
568915915.80.415.6
12.daa JensenMikkelOutrup GUB2006578912716.200.916.532.7
5881112815.8116.2
13.Opstad SteensenMarkusBillund IF Gymnastik20057791113515.800.916.732.2
6991313915.10.415.5
14.JensenMathiasOutrup GUB200658991181600.916.331.2
6791112915.60.916.2
15.JensenMariusSvendborg GF200258912014.600.41531.2
6791112915.60.916.2
16.Samsø GadePhillipBillund IF Gymnastik200579101113915.100.915.431
79111213615.20.415.6
17.MøllermadsenChrisFlemming Efterskole Gymnastikforening200759101213815.300.916.216.2
00000021-
18.MortensenJeppeBillund IF Gymnastik2005567911916.3000
19.Grøndahl GadeNoahBillund IF Gymnastik200500000
19.Ries GrünfeldWilladsVarnæs/Bovrup Idrætsforening200600000
19.Kristensen RøberMariusFlemming Efterskole Gymnastikforening200500000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Engelbrecht KørvelPatrickVestjysk GF (VGF89)2005223410318.60119.654.9
2.Thien Khang NguyenLucasSvendborg GF200524456018.900.919.854.8
3.WormAlexanderOutrup GUB200535355318.60119.653.8
4.UldallJakobOdense Gymnastik Forening2005346512317.70118.753
5.KristensenMariusSvendborg GF200335678018.100.91952.8
6.MichelsenMikkelOutrup GUB20074344016.500.416.951.2
7.VestergaardAndersOutrup GUB2004357109916.700.91751
8.Simonsen MiehsLukasOutrup GUB20094678015.500.415.949.8

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Mølgaard KnudsborgMathildeOutrup GUB200535557018.500.919.439.5
33337019.1120.1
2.PoulsenPajaSvendborg GF200722357518.60119.639.2
23445618.6119.6
3.Holst GudichsenLouiseSvendborg GF200555666417.80118.838.6
33466318.51.319.8
4.HilsbergLouiseSvendborg GF20033334891800.918.938.4
32346718.5119.5
5.Krog PedersenEmilieSvendborg GF200736667018.200.919.138
36558417.9118.9
6.Nysom BehrSiljeGunslevholm Idrætsefterskole200530115319.70120.737.9
344463015.91.317.2
7.Broberg JensenLærkeVestjysk GF (VGF89)200734568418011937.6
45778317.61.318.6
8.Frederikke Bech JakobsenLivaVarnæs/Bovrup Idrætsforening20045668961700.917.937.5
33338318.61119.6
9.Løvendahl DamgaardDitteOutrup GUB2006357911417.100.91837.5
33367318.5119.5
10.MatthiesenIdaVarnæs/Bovrup Idrætsforening200336679517.400.918.337.5
35566318.2119.2
11.Hjort JensenAlberteVarnæs/Bovrup Idrætsforening2007355610317.800.918.737.5
34668517.8118.8
11.EkmannMarikaSvendborg GF200435669317.800.918.737.5
36668317.8118.8
13.Warming EbsenFreyaOdense Gymnastik Forening200535668417.800.918.737.3
36579417.6118.6
14.Risbjerg SimonsenSiljeVejlby IK (VIK)200536679017.900.918.837.3
35779417.5118.5
15.Kingo LukasiewiczThildeOdense Gymnastik Forening200645546418.200.919.137.3
466610617.2118.2
16.Klinggaard ThuesenMarieOdense Gymnastik Forening200636899117.400.918.337.2
35659317.9118.9
17.WibergMalouVestjysk GF (VGF89)200636566318.100.91937.2
466611517.2118.2
18.Lucca BohnsenAnnaVejlby IK (VIK)2007367710317.400.918.337.1
35677417.8118.8
19.Damm PetersenSofieVarnæs/Bovrup Idrætsforening200646567417.800.918.736.9
46669717.2118.2
20.JeremiassenSiljaFlemming Efterskole Gymnastikforening200633668817.600.918.236.8
46669317.6118.6
21.Porse Wett HaldOliviaVejlby IK (VIK)200756669517.300.918.236.8
366610317.6118.6
22.Kongstad PedersenSandraSvendborg GF200236789617.10118.136.8
46686317.7118.7
23.Ulla PaaskesenIdaOdense Gymnastik Forening200533459518.100.918.436.7
33358917.9118.3
24.DamHeleneFlemming Efterskole Gymnastikforening2004587811516.60117.636.7
35666318.1119.1
25.SøndergaardMathildeOdense Gymnastik Forening200446667617.500.917.836.4
36778317.6118.6
26.Fjord MadsenMadeleineOdense Gymnastik Forening200434456618.200.918.536.2
455712717117.7
27.Nielsen SlothAnitaFlemming Efterskole Gymnastikforening2005367812417011836.1
443410717.80.918.1
28.GrossSofieVarnæs/Bovrup Idrætsforening200446788317.400.918.336.1
466710916.8117.8
29.LethEmilyOdense Gymnastik Forening200457798317.100.91835.9
35898517.2117.9
30.Stenderup-JørgensenLærkeVarnæs/Bovrup Idrætsforening2006368911616.700.917.635.9
36779517.3118.3
31.RattenborgJohanneOdense Gymnastik Forening20044699841700.917.935.9
566610717118
32.Bjerre TherkildsenNajaOutrup GUB200646677917.100.91835.9
56689716.9117.9
33.Palmelund KristensenClaraFlemming Efterskole Gymnastikforening200335679417.600.918.535.8
567910716.6117.3
34.Marie Otto NielsenIdaFlemming Efterskole Gymnastikforening200246781141700.917.935.8
468810516.9117.9
35.VindLauraFlemming Efterskole Gymnastikforening200436788217.600.918.535.5
567810816.6117
36.RørstrømPernilleVejlby IK (VIK)200756677517.400.917.735.3
699012.60.312
37.MøgelhøjEmilieFlemming Efterskole Gymnastikforening200645656717.700.918.635.3
4666101516.30.416.7
38.Nygaard LawrenzMajaVarnæs/Bovrup Idrætsforening20043465751800.918.935.2
4467015.90.416.3
39.Nellemann HedegaardFrejaOdense Gymnastik Forening200646767817.200.918.135.2
478912916.1117.1
40.Ingemann RadikAlberteFlemming Efterskole Gymnastikforening200446667817.300.917.635.1
46678817.1117.5
41.Wind GrisellEmmaVarnæs/Bovrup Idrætsforening20064665015.900.916.835.1
58885317.3118.3
42.SkovlyIda-MarieVejlby IK (VIK)200733337418.700.919.634.9
4999014.90.415.3
43.Horskjær MadsenJulieVarnæs/Bovrup Idrætsforening200535779417.500.917.534.6
36688317.60.417.1
44.Frida HaahrCarlaVejlby IK (VIK)200446778617.200.917.534.3
578710916.4116.8
45.JaedekeNataliOutrup GUB2006466711916.700.917.634.1
3466016.10.416.5
46.Odgaard-PaulsenFieVarnæs/Bovrup Idrætsforening200456889616.800.917.134
478911616.50.416.9
47.Rose JordboElinSvendborg GF2003468811916.400.916.733.8
378810716.7117.1
48.Sofie PedersenMetteVarnæs/Bovrup Idrætsforening2004477911117.100.91833.8
5678015.40.415.8
49.ChristensenMiaOdense Gymnastik Forening200646799616.900.917.233.7
3668116170.116.5
50.Bruun AndresenKlaraVarnæs/Bovrup Idrætsforening20054689015.300.415.733.6
36667617.60.917.9
51.Rosenqvist JensenLauraOdense Gymnastik Forening2005369911516.700.91733.6
569915416.2116.6
52.AndersenNilleOutrup GUB2006568812816.300.916.633.5
4466101516.5116.9
53.Holgaard NielsenMaiVejlby IK (VIK)2005367910916.600.917.533.4
3679015.50.415.9
54.Froberg StückSofiaSilkeborg P / D200648910014.900.415.333.3
46779717118
55.NielsenFieVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole2004369910516.800.916.233.2
469911516.60.417
56.Holmegaard KjærAlberteOdense Gymnastik Forening200535678917.200.917.532.6
68910014.70.415.1
57.Mann WildnerSelmaOdense Gymnastik Forening2006578811716.400.917.332.6
48910014.90.415.3
58.Andie RasmussenAlberteRanders gymnastiske Forening20083555016.200.416.632.5
3688015.50.415.9
59.FasterholdtJulieBillund IF Gymnastik2004599912316.300.917.232.4
5999014.80.415.2
60.GuldagerAlberteBillund IF Gymnastik2005799912715.700.91631.9
5788121515.50.415.9
61.VestermarkAlmaOdense Gymnastik Forening2007467013.300.313.631.7
36689717.1118.1
62.FahrendorffSofieVarnæs/Bovrup Idrætsforening200459912014.500.414.929.9
68911014.60.415
63.RørstrømSigneVejlby IK (VIK)20046899014.800.414.326.3
699012.60.312
64.BonnicsenNannaVarnæs/Bovrup Idrætsforening200744546318.400.919.319.3
2200-
65.JakobsenLauraOdense Gymnastik Forening20054777015.500.415.915.9
00000000030-
66.LundeSigneOdense Gymnastik Forening200638901300.313.313.3
000-
67.NuelsenLærkeOutrup GUB200700000000030000
00000000030-
67.CramonSiljeOutrup GUB200800000000030000
00000000030-
67.Brehm MidskovSofieOdense Gymnastik Forening200500000000030000
00000000030-
67.EmmenJulieVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole200500000000030000
00000000030-
67.Sofie Husted LydersenMajaVestjysk GF (VGF89)200500000000030000
00000000030-
67.PedersenIdaVestjysk GF (VGF89)200400000000030000
00000000030-
67.JørgensenLauraVejlby IK (VIK)200500000000030000
00000000030-
74.Pontoppidan MyltoftCarlaOdense Gymnastik Forening2004100000
200-
74.aaholm MadsenLauraOdense Gymnastik Forening20040000000
000-
74.Fink FrydendahlEmilieOdense Gymnastik Forening20050000000
000-
74.Damm PetersenSaraVarnæs/Bovrup Idrætsforening200400000
46669717.2118.2
74.StendysCilleVestjysk GF (VGF89)2007000000
000-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Mølgaard KnudsborgMathildeOutrup GUB200520033319.90120.960.4
2.Holst GudichsenLouiseSvendborg GF200522236319.201.320.559.1
3.PoulsenPajaSvendborg GF200723666817.90118.958.1
4.Krog PedersenEmilieSvendborg GF200734447318.50119.557.5
5.Frederikke Bech JakobsenLivaVarnæs/Bovrup Idrætsforening200433469218.30119.356.8
6.Nysom BehrSiljeGunslevholm Idrætsefterskole200534577517.90118.956.8
7.Broberg JensenLærkeVestjysk GF (VGF89)2007366612317.401.318.756.3
8.HilsbergLouiseSvendborg GF200300000038.4

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Lund tørvingLucasOdense Gymnastik Forening200656889317.101.418.536.1
698910316.51.117.6
2.LøhNicolaiVestjysk GF (VGF89)200757159014.400.514.932.4
51081010316.41.117.5
3.Borg JakobsenMagnusVestjysk GF (VGF89)20075615810616011425.9
513810014.40.511.9
4.Højberg OskarsonMikkelOutrup GUB200700000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Lund tørvingLucasOdense Gymnastik Forening20063346016.400.516.953
2.LøhNicolaiVestjysk GF (VGF89)200736978317.401.118.550.9
3.Borg JakobsenMagnusVestjysk GF (VGF89)200735868317.701.118.844.7
4.Højberg OskarsonMikkelOutrup GUB200700000000030000

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PlougheldLunaOdense Gymnastik Forening200456768317.501.118.637
37668617.4118.4
2.Emilie Littau ChristiansenLeaOdense Gymnastik Forening200556779517.10118.136.3
58678517.11.118.2
3.Nørgaard GundersenAlineVestjysk GF (VGF89)200455778916.901.11836.2
59779516.81.418.2
4.Brandsborg BaunElenaOutrup GUB200656789616.90117.935.6
59669916.61.117.7
5.RaunholtAnneVejlby IK (VIK)20055686961701.118.135.3
598910716.2117.2
6.Engholm DremstrupEmilieVejlby IK (VIK)200456979417011835
59689816.51.117
7.MeisnerJohanneOdense Gymnastik Forening20055710810816.20117.234.3
59789616.61.117.1
8.Faaborg ØrnskovEmilieOutrup GUB2003569712916.20116.634.2
58669517.11.117.6
9.RefsgaardFrejaOutrup GUB2006567810616.80117.834.2
5881011915.91.116.4
10.MortensenJosefineVojens Gymnastik- & Idrætsefterskole20045778015.300.515.833.9
576710417.1118.1
11.Kjeldahl MadsenNynneVestjysk GF (VGF89)2006578811916.20116.633.8
598910816.11.117.2
12.Hindø-BaggeKarolineOutrup GUB20095691214615.80116.233.1
5791012915.81.116.9
13.Vad KlimMariaVestjysk GF (VGF89)2005569811816.30117.332.8
51071113815.60.515.5
14.Ropass HenriksenMillaOdense Gymnastik Forening2004569810716.501.11732.7
5991213915.3115.7
15.Andresen HollænderKarolineVarnæs/Bovrup Idrætsforening200457101313915.30116.332.2
59111211815.40.515.9
16.Juhl HarbergMargretheOdense Gymnastik Forening2005567013.200.413.630.4
596710916.4116.8
17.VidmarIdaRanders gymnastiske Forening200500000021000
00000021-
18.Daugbjerg TroelsenNannaVestjysk GF (VGF89)200400000000030000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PlougheldLunaOdense Gymnastik Forening200423357318.701.119.856.8
2.Nørgaard GundersenAlineVestjysk GF (VGF89)200420535419.101.420.556.7
3.Emilie Littau ChristiansenLeaOdense Gymnastik Forening200522445319012056.3
4.Brandsborg BaunElenaOutrup GUB200621236319.301.120.456
5.MeisnerJohanneOdense Gymnastik Forening200536676317.901.11953.3
6.RaunholtAnneVejlby IK (VIK)2005367712816.701.117.853.1
7.RefsgaardFrejaOutrup GUB200636777417.60118.652.8
8.Engholm DremstrupEmilieVejlby IK (VIK)20043589015.500.415.950.9
9.Faaborg ØrnskovEmilieOutrup GUB2003000000000300034.2

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB200033642149526.306.633.265.3
33863338725.66.532.1
2.WintherAdamFlemming Efterskole Gymnastikforening200134333139926.205.731.663.4
342586390266.431.8
3.AbildgaardMartinSilkeborg P / D200235698751252405.329.660.6
3348654116255.731
4.Møller KramerSofusFlemming Efterskole Gymnastikforening2001643534412625.303.628.959.8
54334438426.24.430.9
5.DeutschbeinRasmusVejstrup Efterskole2001366766312824.305.329.959.7
356433310925.44.429.8
6.SømodAsbjørnSvendborg GF2003666543510624.904.429.659.1
69665339624.74.529.5
7.Vibæk FrederiksenEmilOdense Gymnastik Forening2000554775410824.507.732.258.9
444886610624.315.426.7
8.Lykke HansenMadsOdense Gymnastik Forening200343333339626.303.629.658.8
3656633151523.85.129.2
9.NielsenMadsVarnæs/Bovrup Idrætsforening200055654336925.403.629.357.2
667886911623.32.125.7
10.JessenJonathanVejstrup Efterskole2002664333315625.103.62956.9
6666666126243.627.9
11.LarsenBenjaminBøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening2002566755412924.103.62554.6
556543311924.94.429.6
12.Zabel TariganBenjaminVejstrup Efterskole20013571112111115921.605.42754.4
34543341430234.427.4
13.Reinholt MortensenAndersOdense Gymnastik Forening200333453351592503.428.454.1
3453343024.51.225.7
14.HansenMikkelVejlby IK (VIK)2003466778714323.803.327.154
4897776139233.926.9
15.EbbesenTokeVejstrup Efterskole2001466888614823.203.226.753.7
66675568724.42.627
16.Steffen NørregaardMagnusVesterlund Efterskole20014333339024.20327.253
3365433024.31.225.8
17.PilgaardMikkelOutrup GUB2003466544615924.103.427.852.9
6686555022.91.925.1
18.HermannNiklasVarnæs/Bovrup Idrætsforening20024539791115623.10528.452.7
4668666022.81.224.3
19.Kryhlmand IversenThorFlemming Efterskole20025676665133021.603.225.152.5
566888612623.53.627.4
20.Schmidt ØrtingNoahFlemming Efterskole2001678987812722.803.926.752
698867711922.92.425.3
21.Vinther KümpelJeppeFlemming Efterskole200266877887623.701.825.851.8
567769811523.62.126
22.MikkelsenJeppeFlemming Efterskole200146668999723.601.825.751.4
567887712723.32.125.7
23.Thorngaard BalzerOliverFlemming Efterskole2001579899712922.503.22650.2
579911121011921.72.524.2
24.NielsenMathiasFlemming Efterskole20015667776022.601.224.149.8
667886911623.32.125.7
25.Agerbo NguyenOliverVesterlund Efterskole20003469679113021.503.524.749.4
3666566023.21.224.7
26.Warming-HansenMadsVarnæs/Bovrup Idrætsforening2002578881112151521.101.722.847
689108101215421.82.124.2
27.jakobsenMaltheOutrup GUB20028676766151522.403.322.746.3
79888111214921.42.223.6
28.Emil Brøgger BerdichevskyCarlSvendborg GF20025676677022.601.323.945
688869612922.81.321.1
29.Sepstrup GregersenSamuelSvendborg GF200200000000030000
00000000030-
29.LindholmerMagnusSvendborg GF200300000000030000
00000000030-
29.Østergaard HansenJeppeVestjysk GF (VGF89)200200000000030000
00000000030-
29.Korsholm PlauborgJeppeOutrup GUB200300000000030000
00000000030-
29.Anton AnderssonFrederikVarnæs/Bovrup Idrætsforening200100000000030000
00000000030-
29.Vinther RasmussenNiclasFlemming Efterskole200100000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.WintherAdamFlemming Efterskole Gymnastikforening20013333213662705.732.4129
33355326326.76.533.2
2.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB200033353119926.306.633.2126.4
3348743023.84.127.9
3.AbildgaardMartinSilkeborg P / D200233254339626.205.932.4125.4
333643112925.66.532.4
4.Vibæk FrederiksenEmilOdense Gymnastik Forening2000445753410924.907.432.3124.1
34464339525.9732.9
5.Møller KramerSofusFlemming Efterskole Gymnastikforening20013333333632703.630.6121.8
33332239526.74.431.4
6.DeutschbeinRasmusVejstrup Efterskole2001344786611324.805.330.4120.2
355333313925.34.830.1
7.SømodAsbjørnSvendborg GF200354333338326.504.431.2119.5
466645412924.44.529.2
8.Lykke HansenMadsOdense Gymnastik Forening200343443339925.803.629.7114.6
3666334023.91.926.1

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Hermann PoulsenMalouOdense Gymnastik Forening200133333339926.101.828.256.8
34333339726.22.128.6
2.Næss-schmidt MølgaardChristineVesterlund Efterskole2001333021313526.703.230.255.9
33321260251.625.7
3.Krog ScherrebeckJosefineFlemming Efterskole Gymnastikforening20033332012025.601.227.155.6
33754437625.82.428.5
4.SanderSarahVarnæs/Bovrup Idrætsforening200146465568525.101.827.253.9
356767710624.32.126.7
5.Serup ChristensenNikolineOdense Gymnastik Forening200244464449925.202.127.653.6
3555334103023.22.526
6.UhrskovJulieFlemming Efterskole Gymnastikforening2003657446802301.624.651.8
45665558824.82.127.2
7.HenriksenPernilleOdense Gymnastik Forening200055667557924.501.826.650.9
5566791114922.81.224.3
8.GammelbyLauraOdense Gymnastik Forening20004467121214021.101.222.646
4668999021.91.223.4
9.Lentz ChristensenSisselOdense Gymnastik Forening2003332423302501.226.526.5
10.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup GUB200300000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Krog ScherrebeckJosefineFlemming Efterskole Gymnastikforening200333433339326.603.430.3115.7
33333349626.33.229.8
2.Hermann PoulsenMalouOdense Gymnastik Forening200133334335626.701.828.8114.8
32233139626.82.129.2
3.Næss-schmidt MølgaardChristineVesterlund Efterskole200133331129726.803.630.7113.9
3330012025.81.227.3
4.Serup ChristensenNikolineOdense Gymnastik Forening20023465544632601.828.1110.3
34455338326.22.128.6
5.SanderSarahVarnæs/Bovrup Idrætsforening2001466687610524.201.826.3106.2
366788812623.62.126
6.UhrskovJulieFlemming Efterskole Gymnastikforening200355655567525.101.827.2105.4
5567676135242.126.4
7.HenriksenPernilleOdense Gymnastik Forening20003565754692501.827.1101.8
3566676143021.72.123.8
8.GammelbyLauraOdense Gymnastik Forening2000355667714823.901.825.496.1
3655577023.21.224.7

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup GUB200535433339326.403.630.358.9
34333229926.22.128.6
2.RodeTobiasOdense Gymnastik Forening2004444543311525.703.229.256.9
566433411924.92.527.7
3.Wrang LaursenOliverVejlby IK (VIK)2007468887711423.703.327.354.2
569976693242.626.9
4.Krejberg JensenOliverSilkeborg P / D200566665459924.403.327.654.1
666555510924.32.226.5
5.SommerLudvigOutrup GUB2005678766712923.202.626.151.9
668966612823.32.225.8
6.PalmgreenRasmusVestjysk GF (VGF89)200546555568924.701.926.951.7
5654666023.21.324.8
7.Gjørup StofferNielsVestjysk GF (VGF89)2004679897715922.303.325.651.5
668967712823.12.525.9
8.Skaaning JørgensenFrederikSilkeborg P / D20056666467022.901.224.150.9
566566612923.92.626.8
9.Emil Aalborg NielsenPeterOdense Gymnastik Forening20043353344024.501.22650.9
5787756113021.43.224.9
10.Bech IsagerMagnusSilkeborg P / D200435699121312322.801.521.646.6
366788613923.41.925
11.HüttelVictorFlemming Efterskole Gymnastikforening2007666910121214921.600.221.845.4
688899912822.31.323.6
12.BonnichsenJonathanVarnæs/Bovrup Idrætsforening200400000000030000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup GUB2005333321312826.203.630.1118.8
344321312925.93.629.8
2.RodeTobiasOdense Gymnastik Forening2004344333410426.203.229.7112.5
3444343143023.12.525.9
3.Wrang LaursenOliverVejlby IK (VIK)200767643341252503.528.8111.6
5666444105253.328.6
4.Krejberg JensenOliverSilkeborg P / D2005557887512623.703.327.3108
566656614923.72.626.6
5.Skaaning JørgensenFrederikSilkeborg P / D2005343334412625.803.429.2107.8
566447713724.13.327.7
6.PalmgreenRasmusVestjysk GF (VGF89)200556646668924.401.926.6104.8
5666769114242.226.5
7.Gjørup StofferNielsVestjysk GF (VGF89)2004577777612423.803.327.1104.5
577777711923.32.625.9
8.SommerLudvigOutrup GUB20054666563153021.903.325.2101.2
56666576025.31.524.1

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Juul MadsenOliviaOdense Gymnastik Forening200635466779624.702.527.555
46345759625.12.127.5
2.JensenJulieOdense Gymnastik Forening20045665334023.801.225.353.3
36535449925.22.528
3.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF (VGF89)200500000
3.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.JensenJulieOdense Gymnastik Forening2004334553312026.203.228.8111
343343310626.12.528.9
2.Juul MadsenOliviaOdense Gymnastik Forening2006355666612924.202.527109.8
346555410325.52.127.8
3.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB200600000
3.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF (VGF89)200500000

Eliterækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.NørbyJohanneOdense Gymnastik Forening19923336119614424.106.430.862
35533238626.24.731.2
2.PagårdIdaOutrup GUB19971333313942703.430.761.5
364331211526.24.330.8
3.SørensenFrejaSvendborg GF199933231135527.401.829.558.5
35643338625.92.829
4.LanngJannekeVestjysk GF (VGF89)1995334332314725.803.429.557.8
36654469525.22.828.3
5.Sundekilde LarsenNathaschaOdense Gymnastik Forening199935535559925.101.827.252.8
34434437626.22.125.6
6.Raunholt ØrskovSaraOutrup GUB199833120128327.703.631.631.6
00000000030-
7.Lykke SkjøttSabineOutrup GUB199900000000030000
00000000030-
7.Brixen NielsenMieOutrup GUB200000000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PagårdIdaOutrup GUB199733223339326.903.230.4122.8
354323311326.34.330.9
2.NørbyJohanneOdense Gymnastik Forening1992332566312325.706.432.4121.9
3334676023.83.427.5
3.SørensenFrejaSvendborg GF19993333332642701.829.1116.2
35643338725.82.828.6
4.Sundekilde LarsenNathaschaOdense Gymnastik Forening199933334339626.301.727.4106.4
3433343024.71.226.2
5.Raunholt ØrskovSaraOutrup GUB199833103126327.803.631.794.5
35633029326.64.331.2
6.LanngJannekeVestjysk GF (VGF89)1995000057.8
7.Brixen NielsenMieOutrup GUB200000000
7.Lykke SkjøttSabineOutrup GUB199900000

Eliterækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Henri Oliver ErbsDavidOdense Gymnastik Forening1999363367512924.607.832.766.4
134336389267.733.7
2.GreenEliasVestjysk GF (VGF89)199833643339326.307.834.165.4
336643312925.16.531.3
3.Gaarde SørensenRasmusSilkeborg P / D19963565361215923.605.629.563.7
33863339026.27.734.2
4.Rask KærArneVestjysk GF (VGF89)1996337633312925.105.630.761.1
337974412924.26.230.4
5.JørgensenMikkelOdense Gymnastik Forening199333666461062505.530.560.1
3389975141522.76.929.6
6.HändigJoelOdense Gymnastik Forening1994333664712525.105.330.160
335776397254.629.9
7.Juul SømodJohannesSvendborg GF199833655637325.905.531.459.1
566645515923.94.826
8.Beck HansenRasmusOdense Gymnastik Forening19983676674023.105.228.358
43129434133021.87.929.7
9.HvidemoseJohanOdense Gymnastik Forening199536856111212323.40629.156.6
33511876022.74.827.5
10.Juul SømodGustavSvendborg GF20005654333652603.629.955.9
566645515923.94.826
11.Johan Måstrup KristensenKarlSvendborg GF199933343313023.80326.849.6
3335553024.31.222.8
12.LangergaardRasmusSvendborg GF199700000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.GreenEliasVestjysk GF (VGF89)1998335331211326.607.834.1132.3
33663327925.87.332.8
2.Henri Oliver ErbsDavidOdense Gymnastik Forening1999344151091592407.631.3131.3
32675339325.97.733.6
3.JørgensenMikkelOdense Gymnastik Forening1993336633312625.506.932.4124.1
338965511924.17.831.6
4.Rask KærArneVestjysk GF (VGF89)199633633039526.506.933.4122.9
335699615324.14.328.4
5.Beck HansenRasmusOdense Gymnastik Forening19983666667912504.829.8121.3
33985339025.77.833.5
6.HändigJoelOdense Gymnastik Forening199433366339326.105.531.6119
3346764023.73.727.4
7.Juul SømodGustavSvendborg GF2000566645410824.604.429.3110.3
4665544023.61.225.1
8.Juul SømodJohannesSvendborg GF19983335665023.903.327.286.3
4665544023.61.225.1

S rækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Steff ChristensenBenjaminØster Hornum Idrætsforening199756678317.501.619.135.9
666810317.116.8
2.IlsøChristianØster Hornum Idrætsforening199600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Steff ChristensenBenjaminØster Hornum Idrætsforening199734756318.20321.257.1
2.IlsøChristianØster Hornum Idrætsforening199600000

Test Bord 1

Qualification

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.SørensenAndersGymDanmark00000
1.JensenSune StraarupGymDanmark00000
1.HansenThomas JuulGymDanmark00000
1.RalphDonGymDanmark00000

Test Bord 2

Qualification

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.SørensenAndersGymDanmark00000
1.JensenSune StraarupGymDanmark00000
1.HansenThomas JuulGymDanmark00000
1.RalphDonGymDanmark00000

Test Bord 3

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenAndersGymDanmark33333333327.301441.360
4441010417.311.418.7
2.JensenSune StraarupGymDanmark11110020.6055.500
3.HansenThomas JuulGymDanmark00000
3.RalphDonGymDanmark00000

Test Bord 4

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HansenThomas JuulGymDanmark0000000003003030
2.JensenSune StraarupGymDanmark0000000003002929
3.SørensenAndersGymDanmark0000002102121
4.RalphDonGymDanmark00000

Test Bord 5

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HansenThomas JuulGymDanmark0000000003003030
2.SørensenAndersGymDanmark35454545426.100.226.326.3
3.JensenSune StraarupGymDanmark00000
3.RalphDonGymDanmark00000

Final

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.HansenThomas JuulGymDanmark000030
2.SørensenAndersGymDanmark000026.3
3.RalphDonGymDanmark00000
3.JensenSune StraarupGymDanmark00000