Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Forbundsmesterskaberne 2017

Konkurrencer

B rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Højberg OskarsenMagnusBrejninggaard Tumbling og TeamGym20001222315.90320.743.2
1122216.14.222.5
2.NørregaardMagnusFlemming Efterskole Gymnastikforening20012122415.80320.139.5
2122225.91.719.4
3.Johan Måstrup KristensenKarlSvendborg GF19991222535.50319.538.6
1222325.81.719.1
4.SchrøderMarcusFlemming Efterskole20002333535131837.9
2223425.53.419.9
5.Vinther KümpelJeppeVarnæs/Bovrup Idrætsforening20022233415.501.718.236.2
2333425.32.118
6.Oksbjerg MadsenMadsSvendborg GF20012233535.201.717.335.9
2222435.52.118.6
7.Skovlund MatthiesenRasmusBrejninggaard Tumbling og TeamGym19991233535.213.41935
223305116
8.Warming-HansenMadsVarnæs/Bovrup Idrætsforening2002133353521.516.534.4
2333325.41.717.9
9.Bech IsagerMagnusSilkeborg P / D20041233515.501.51834
122221510116
10.kroghlauritsVarnæs/Bovrup Idrætsforening200100000000010000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Højberg OskarsenMagnusBrejninggaard Tumbling og TeamGym20001222315.90320.763.9
2.NørregaardMagnusFlemming Efterskole Gymnastikforening20011111326.10321.360.8
3.Johan Måstrup KristensenKarlSvendborg GF19991121316.10321.359.9
4.SchrøderMarcusFlemming Efterskole20001122435.704.221.359.2
5.Oksbjerg MadsenMadsSvendborg GF2001122221602.120.156
6.Skovlund MatthiesenRasmusBrejninggaard Tumbling og TeamGym19991222425.703.420.555.5
7.Warming-HansenMadsVarnæs/Bovrup Idrætsforening20022222215.901.719.453.8
8.Vinther KümpelJeppeVarnæs/Bovrup Idrætsforening2002222305.10116.352.5

B rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Louise KoertzSarahOdense Gymnastik Forening20021233315.701.618.737.2
2233315.61.718.5
2.Gunder Strøm SørensenEmilieVarnæs/Bovrup Idrætsforening20011232215.901.619.336.4
112205.40.917.1
3.Gammelby EriksenLauraGymnastikefterskolen Stevns20001131216.101.619.636.3
1112310521.716.7
4.AndersenJosefineOdense Gymnastik Forening20022333225.501.618.136.3
2332325.51.718.2
5.Møller RasmussenSigneVestjysk GF (VGF89)20011122315.821.518.934.5
1121414.9110.915.6
6.DremstrupEmmaSilkeborg P / D20031343325.221.617.234.5
1443425.21.717.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Louise KoertzSarahOdense Gymnastik Forening20021222335.701.718.856
2.Gunder Strøm SørensenEmilieVarnæs/Bovrup Idrætsforening20011222315.901.619.355.7
3.Gammelby EriksenLauraGymnastikefterskolen Stevns20001122325.811.61955.3
4.AndersenJosefineOdense Gymnastik Forening20022233435.301.717.653.9
5.Møller RasmussenSigneVestjysk GF (VGF89)2001112205.40117.251.7
6.DremstrupEmmaSilkeborg P / D200313335104.501.715.249.7

B rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Wrang LaursenOliverVejlby IK (VIK)20071122116.201.620.239.6
1122415.91.719.4
2.HansenMikkelVejlby IK (VIK)20032222215.901.619.338.1
2223315.71.718.8
3.JørgensenPhilipOdense Gymnastik Forening20032333415.40319.237.7
2333215.61.718.5
4.Arrengaard RasmussenLauritzOdense Gymnastik Forening20042232215.801.61937.5
2233315.61.718.5
5.HüttelVictorFlemming Efterskole Gymnastikforening2007133353521.516.233
2333554.92.116.8
6.David Bruun MetcalfeRobinOutrup GUB200523304.2012.630.3
2233435.31.817.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Wrang LaursenOliverVejlby IK (VIK)20071111216.301.620.560.1
2.Arrengaard RasmussenLauritzOdense Gymnastik Forening20041222315.901.719.456.9
3.JørgensenPhilipOdense Gymnastik Forening20031232535.40319.256.9
4.HansenMikkelVejlby IK (VIK)20031233535.301.717.655.7
5.HüttelVictorFlemming Efterskole Gymnastikforening20071223425.601.718.551.5
6.David Bruun MetcalfeRobinOutrup GUB20051222425.701.818.949.2

B rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.BuchhaveMatildeVestjysk GF (VGF89)20031111116.401.620.841.4
0111226.31.720.6
1.NørrungEmmaOdense Gymnastik Forening20031111116.401.620.841.4
1111216.31.720.6
3.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF (VGF89)20051223225.801.719.138.9
12222161.819.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.BuchhaveMatildeVestjysk GF (VGF89)20031122216.101.519.861.2
2.NørrungEmmaOdense Gymnastik Forening20032222335.601.518.359.7
3.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF (VGF89)20051222315.901.819.558.4

B rækken - Senior damer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NapoliElizabethOllerup Gymnastikforening19951211116.301.620.541.4
1111206.41.720.9

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NapoliElizabethOllerup Gymnastikforening19951111216.301.620.561.9

B rækken - Senior herre

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SmedLasseOllerup Gymnastikforening19952232215.803.420.843
12222164.222.2
2.Smed Vels JensenNikolajOllerup Gymnastikforening19951221216.103.421.742.8
1222315.93.421.1
3.Rudi KjeldsenMikkelOllerup Gymnastikforening19961121316.10321.342.7
111123613.421.4
4.GranatTrygveOllerup Gymnastikforening19951111316.20321.642.5
1111116.41.720.9
5.Øllgaard JensenHansOllerup Gymnastikforening19921122435.253.41939.2
1122435.613.420.2
6.Berg PedersenMagnusOllerup Gymnastikforening19971332535.30318.937.1
1232235.521.718.2
7.LangergaardRasmusSvendborg GF199712324104.803.217.636.7
1222235.81.719.1
8.KnudsenNikolajOllerup Gymnastikforening1996112122611.619.636.3
123453521.716.7
9.sakagamishotaOllerup Gymnastikforening19931232355.221.617.229.3
12224103.712112.1
10.FærgemandJeppeOllerup Gymnastikforening1996123205.20116.616.6
00000000010-
11.Santiago KjeldSimonSvendborg GF199800000000010000
00000000010-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.GranatTrygveOllerup Gymnastikforening19951121316.10321.363.8
2.SmedLasseOllerup Gymnastikforening19952221455.404.220.463.4
3.Smed Vels JensenNikolajOllerup Gymnastikforening19951221525.703.420.563.3
4.Rudi KjeldsenMikkelOllerup Gymnastikforening19961221425.80320.463.1
5.Øllgaard JensenHansOllerup Gymnastikforening19921221216.103.421.760.9
6.Berg PedersenMagnusOllerup Gymnastikforening19972222325.70320.157.2
7.LangergaardRasmusSvendborg GF19971222425.70320.156.8
8.KnudsenNikolajOllerup Gymnastikforening19961233535.21318.654.9

C rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.IngemannHjalteBrejninggaard Tumbling og TeamGym20001232315.80219.438.9
1332425.5319.5
2.KiilerichMartinBrejninggaard Tumbling og TeamGym20012222425.601.618.438.8
1222325.8320.4
3.Neel ChristensenNicolajGymnastikefterskolen Stevns20011222325.801.618.738.5
1232335.6319.8
4.Foss HansenMikkelGymnastikefterskolen Stevns20002333235.40217.937.4
2322335.5319.5
5.Sørup LundJonathanGymnastikefterskolen Stevns19992332305.25217.336.8
2232325.51319.5
6.Peter Toftbjerglund LaursenMarcusSilkeborg P / D20022333435.201.617.235
3332325.41.617.8
7.Elmegaard NielsenMathiasGymnastikefterskolen Stevns20002233325.41217.933.6
233304.9115.7
8.BuchreitzSørenSilkeborg P / D200323304.200.713.328
2323334.4101.514.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.IngemannHjalteBrejninggaard Tumbling og TeamGym20001232325.70320.159
2.Foss HansenMikkelGymnastikefterskolen Stevns20001222216032158.4
3.KiilerichMartinBrejninggaard Tumbling og TeamGym20011222305.55319.558.3
4.Sørup LundJonathanGymnastikefterskolen Stevns19992222225.71320.156.9
5.Neel ChristensenNicolajGymnastikefterskolen Stevns20011233304.612316.855.3
6.Elmegaard NielsenMathiasGymnastikefterskolen Stevns20002232315.70219.152.7
7.Peter Toftbjerglund LaursenMarcusSilkeborg P / D200223003.5100.51146
8.BuchreitzSørenSilkeborg P / D20032234335.121.516.844.8

C rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DyrholmCharlotteVestjysk GF (VGF89)20001232315.801.61938
1322225.81.619
2.Marie PedersenCarolineGymnastikefterskolen Stevns20001232325.701.518.336.2
1233435.41.717.9
3.LorenzenHeleneVarnæs/Bovrup Idrætsforening20021221325.901.419.133.9
1232334.4121.614.8
4.AbildgaardEmmaSilkeborg P / D20021222425.701.518.632.6
12304.40.814
5.BrandtSofieSilkeborg P / D20022333325.221.517.132.4
2323314.6101.515.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DyrholmCharlotteVestjysk GF (VGF89)20001222235.801.61957
2.Marie PedersenCarolineGymnastikefterskolen Stevns20001221235.901.519.255.4
3.AbildgaardEmmaSilkeborg P / D20021122325.901.719.452
4.LorenzenHeleneVarnæs/Bovrup Idrætsforening20021233335.321.417.351.2
5.BrandtSofieSilkeborg P / D20021233225.701.518.651

C rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.VesterborgFrederikOdense Gymnastik Forening20061211216.111.519.839.6
1122216.11.519.8
2.Juul MadsenSebastianOdense Gymnastik Forening20041222225.901.419.139
1212216.11.619.9
3.WallstrømAskerOdense Gymnastik Forening20031222116.101.419.738.1
2222225.621.618.4
4.ClausenMadsVarnæs/Bovrup Idrætsforening20041232325.701.518.637.8
1222225.91.519.2
5.Veje ChristiansenOskarOdense Gymnastik Forening20042232325.601.618.437.7
1222225.91.619.3
6.Warming-jensenNoaVarnæs/Bovrup Idrætsforening20042232225.701.518.636.7
1222335.7118.1
7.SchmidtLasseVarnæs/Bovrup Idrætsforening20031233305.351.517.434.3
2332335.31116.9
8.Christian HolmBirkVejlby IK (VIK)200622003.6100.411.211.2
00000000010-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.VesterborgFrederikOdense Gymnastik Forening20061121116.301.620.560.1
2.Juul MadsenSebastianOdense Gymnastik Forening20041211116.301.620.559.5
3.WallstrømAskerOdense Gymnastik Forening20031122116.201.620.258.3
4.Veje ChristiansenOskarOdense Gymnastik Forening20041222206.101.619.957.6
4.ClausenMadsVarnæs/Bovrup Idrætsforening20041222206.101.519.857.6
6.Warming-jensenNoaVarnæs/Bovrup Idrætsforening20042232335.411.617.854.5
7.SchmidtLasseVarnæs/Bovrup Idrætsforening20032232235.601.718.552.8
00000000010-

C rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.TeilmannJulieOutrup GUB20041112226.101.419.738.4
1122205.751.618.7
2.PlougheldLunaOdense Gymnastik Forening20041222325.801.518.937.8
1322225.81.518.9
3.C. JohannsenLeahOdense Gymnastik Forening20042233215.701.518.637.2
1233225.71.518.6
4.HoffAlberteVarnæs/Bovrup Idrætsforening20032232315.701.418.536.9
1223315.8118.4
5.GrossSofieVarnæs/Bovrup Idrætsforening20041233325.421.517.736.6
1222325.81.518.9
6.AppelFilippaVestjysk GF (VGF89)20052232215.801.518.936.3
2443315.31.517.4
7.Kingo ØrsnesXeniaOure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)20032233425.401.617.535.9
2322325.61.618.4
8.GrossTrineVarnæs/Bovrup Idrætsforening2003234432521.416.434.8
1222325.81.518.9
9.Kjeldahl MadsenNynneVestjysk GF (VGF89)20062233335.221.41734.8
2333325.41.617.8
10.PetersenJosefineVarnæs/Bovrup Idrætsforening20041223325.701.518.634.4
2222504.7101.715.8
11.Borring ThirupJosefineVarnæs/Bovrup Idrætsforening20042344325.201.41733.9
2344425.11.616.9
12.Louise Sølund BagerMarieOure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)20032234335.121.416.433
233343521.616.6
13.Obling JessenAnneVarnæs/Bovrup Idrætsforening200412430500.915.930.1
255404.4114.2
14.falbe BrixiusFrederikkeSilkeborg P / D20071233335.501.417.917.9
00000000010-
15.BergstrømSofiaSilkeborg P / D20062232204.9101.61616
0000007-
16.Nørgaard GundersenAlineVestjysk GF (VGF89)200400000000010000
00000000010-
16.Quick HansenAmalieOdense Gymnastik Forening200500000000010000
00000000010-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.TeilmannJulieOutrup GUB20041111216.301.420.358.7
2.PlougheldLunaOdense Gymnastik Forening20041122216.101.419.757.5
3.C. JohannsenLeahOdense Gymnastik Forening20041222225.901.519.256.4
4.AppelFilippaVestjysk GF (VGF89)20051232225.801.518.955.2
5.Kingo ØrsnesXeniaOure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)20031222325.801.718.854.7
6.GrossTrineVarnæs/Bovrup Idrætsforening2003132220601.619.654.4
7.GrossSofieVarnæs/Bovrup Idrætsforening20041233325.421.417.654.2
8.HoffAlberteVarnæs/Bovrup Idrætsforening2003112205.40117.254.1

Eliterækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Henri Oliver ErbsDavidOdense Gymnastik Forening19991012100219.207.635.271.6
0011000219.57.936.4
2.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB20001012100219.207.134.768.7
1022000219.26.434
3.B. FredenslundAndreasOdense Gymnastik Forening20021110011119.304.332.264.4
1100010319.34.332.2
4.AbildgaardMartinSilkeborg P / D20021003231418.50631.563.3
1111111318.95.131.8
5.Laumann ØrregaardRasmusVestjysk GF (VGF89)20021000000329.40432.261.4
1101111338.713.129.2
6.SoelbergSimonSilkeborg P / D20011112111119033059.8
1111121218.93.129.8
7.WintherAdamVejstrup Efterskole20011000101219.405.133.359.6
1134434427.224.726.3
8.WangGustavVestjysk GF (VGF89)20021111111528.60429.859.3
1221111218.83.129.5
9.Vibæk FrederiksenEmilVejstrup Efterskole20002001000219.406.734.958.9
20233506.54.524
10.LarsenBenjaminOutrup GUB20021222221428.204.128.758.5
1222111328.54.329.8
11.Warming-JensenMathiasVarnæs/Bovrup Idrætsforening20021111411428.404.329.558.5
1122321338.24.429
12.Juul SømodGustavVejstrup Efterskole20002211111218.804.330.757.2
211111108.21.926.5
13.Jonathan JessenCarlVarnæs/Bovrup Idrætsforening200222222214107.303.925.852.4
122222233812.626.6
14.Sepstrup GregersenSamuelSvendborg GF200211122120801.925.952
11222122107.7326.1
15.jakobsenMaltheOutrup GUB20022222323537.51426.551.4
3333333417.42.724.9
16.HermannNiklasVarnæs/Bovrup Idrætsforening2002122233232802.626.648.9
22223335106.622.522.3
17.Emil Brøgger BerdichevskyCarlSvendborg GF2002222323407.201.923.545.6
22221306.81.722.1
18.DremstrupThorSilkeborg P / D199911204.602.816.643.1
112111108.21.926.5
19.Birkler SørensenJeppeFlemming Efterskole20002233505.501.617.841.3
122334307.21.923.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Henri Oliver ErbsDavidOdense Gymnastik Forening19991121111218.907.634.3140.8
11111112197.934.9
2.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB20001111111238.807.133.5135.9
1121111218.9733.7
3.B. FredenslundAndreasOdense Gymnastik Forening2002111111121904.331.3126.4
1211111318.84.330.7
4.AbildgaardMartinSilkeborg P / D20021122211528.215.830.4125.2
1111111238.85.131.5
5.Laumann ØrregaardRasmusVestjysk GF (VGF89)20021121211318.70430.1121.7
1122112318.64.430.2
6.WintherAdamVejstrup Efterskole20011111111238.805.131.5120.6
1133222427.826.129.5
7.SoelbergSimonSilkeborg P / D20011222222318.303.128116.6
1211222218.6328.8
8.WangGustavVestjysk GF (VGF89)20021122111508.60429.8115.4
1221222528.1226.3

Eliterækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MøllerKatrineSvendborg GF19991000010339.114.331.661.6
1221111518.54.530
2.Næss-schmidt MølgaardChristineSilkeborg P / D20011221111418.604.530.360.7
1112111418.74.330.4
3.SørensenFrejaSvendborg GF19991111111438.514.129.658.4
1221111328.6328.8
4.Alexandersen FlindtMarieOutrup GUB19991122222418.302.627.555.1
1122222328.32.727.6
5.sandersarahVarnæs/Bovrup Idrætsforening20011121223437.922.526.253.7
1222222318.32.627.5
6.Brixen NielsenMieOutrup GUB20001222222318.302.627.551.9
1243333437.222.824.4
7.Serup ChristensenNikolineOdense Gymnastik Forening200200000000010000
00000000010-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Næss-schmidt MølgaardChristineSilkeborg P / D20011221111318.704.530.6121.6
1111111328.83.930.3
2.MøllerKatrineSvendborg GF19991111111428.614.330.1121.3
1221111338.54.129.6
3.SørensenFrejaSvendborg GF199911111114107.904.328116.1
1222111428.44.529.7
4.Alexandersen FlindtMarieOutrup GUB19992233332417.522.625.1107.2
1222222428.12.727
5.sandersarahVarnæs/Bovrup Idrætsforening20012233333327.422.524.7104.4
1233222527.82.626
6.Brixen NielsenMieOutrup GUB20002222222318.202.627.2103.8
1233333527.322.824.7
7.Serup ChristensenNikolineOdense Gymnastik Forening200200000000010000
00000000010-

Eliterækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.LindholmerMagnusSvendborg GF20031111000329.104.331.664
1111001229.15.132.4
2.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup GUB20051110001438.904.130.861.5
1111001438.84.330.7
3.Lykke HansenMadsOdense Gymnastik Forening20032111111218.904.33161.5
1111111338.74.430.5
4.Reinholt MortensenAndersOdense Gymnastik Forening20032111112528.403.929.157.5
2221112218.62.628.4
5.PilgaardMikkelOutrup GUB20031222222418.203.928.556.8
1212222318.43.128.3
6.BonnichsenJonathanVarnæs/Bovrup Idrætsforening20041233332537.504.426.954.4
12332223283.527.5
7.Emil Aalborg NielsenPeterOdense Gymnastik Forening20041111122307.8101.725.153.6
1111111328.622.728.5
8.Korsholm PlauborgJeppeOutrup GUB200311222234107.303.925.853.2
1222222338.13.127.4
9.palmgreen SørensenRasmusVestjysk GF (VGF89)20051111122338.322.527.453.1
1122333427.722.625.7
10.RodeTobiasOdense Gymnastik Forening2004121111208.101.926.252.6
11111214107.8326.4
11.Skaaning JørgensenFrederikSilkeborg P / D20052222222328.103.127.451.7
2233333437.222.724.3
12.Krejberg JensenOliverSilkeborg P / D2005122223207.601.924.751.6
1222223328.12.626.9
13.SommerLudvigOutrup GUB2005122212207.80225.451.2
2222222437.722.725.8
14.Møller JensenEmilOdense Gymnastik Forening2003122222307.601.924.749
1233334537.12324.3
15.Yde PedersenAndreasOutrup GUB20052334444436.902.623.347.9
2343334327.32.724.6
16.Outzen PaulsenLaustOdense Gymnastik Forening20032233343327.502.52546.4
233444506.51.921.4
17.Juul SømodAsbjørnSvendborg GF20032232222537.703.92727
00000000010-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.LindholmerMagnusSvendborg GF2003111100132905.132.1127.1
1111111318.94.331
2.Lykke HansenMadsOdense Gymnastik Forening20031111111318.904.331122.1
1121211438.44.429.6
3.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup GUB20051111111338.704.130.2120.4
1111111338.72.628.7
4.Reinholt MortensenAndersOdense Gymnastik Forening20031111111438.514.129.6113.2
12212215107.43.926.1
5.PilgaardMikkelOutrup GUB20031121221418.503.929.4111.3
122222207.7225.1
6.Korsholm PlauborgJeppeOutrup GUB20031122222218.50328.5111.1
1221121418.53.929.4
7.BonnichsenJonathanVarnæs/Bovrup Idrætsforening20042222222527.904.428.1111.1
1232222418.14.328.6
8.Emil Aalborg NielsenPeterOdense Gymnastik Forening20041221111218.802.729.1110.5
1112222328.42.627.8

Eliterækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB20061111111119.102.529.860.3
1111001119.32.630.5
2.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup GUB20030111221438.504.229.758.1
1111001119.32.630.5
3.ScherrebeckJosefineFlemming Efterskole Gymnastikforening20032111211228.702.528.357.9
11111112192.629.6
4.Bech HansenEmilieVestjysk GF (VGF89)20031222222218.402.527.755.8
1212122228.52.628.1
5.Riber LarsenFrejaOutrup GUB20031222222238.112.526.854.3
1222222228.32.627.5
6.Juul MadsenOliviaOdense Gymnastik Forening20062222332218.102.526.854
1222223318.22.627.2
7.JensenJulieOdense Gymnastik Forening20042223323327.802.62652.1
2222333327.82.726.1
8.Lentz ChristensenSisselOdense Gymnastik Forening2003223333407022348.3
243333353714.325.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup GUB20031111111318.904.230.9118.9
1122111338.54.429.9
2.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB2006111111121902.529.5118.5
1122111338.54.429.9
3.ScherrebeckJosefineFlemming Efterskole Gymnastikforening2003111111121902.629.6116.1
1111122228.72.528.6
4.Bech HansenEmilieVestjysk GF (VGF89)2003111111121902.529.5112.5
1222222328.22.627.2
5.Juul MadsenOliviaOdense Gymnastik Forening20061222222318.302.527.4107.4
2222333327.82.626
6.Riber LarsenFrejaOutrup GUB2003112222207.801.925.3106.5
2223222318.12.626.9
7.Lentz ChristensenSisselOdense Gymnastik Forening20031111112428.604.230106
2322122537.84.327.7
8.JensenJulieOdense Gymnastik Forening200411222225380327105.3
1222222337.922.526.2

Niveau 3 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Foged RokkjærNoahRanders gymnastiske Forening2002122221601.419.438.9
12222161.519.5
2.Elkjær AndersenLukasOutrup GUB20071222235.801.318.738.7
1111226.21.420
3.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup GUB20072222225.801.318.738.4
1112316.11.419.7
4.WormAlexanderOutrup GUB2005122221601.319.337.5
2122435.61.418.2
5.ØrstedAlexanderOutrup GUB20031222325.801.318.436.9
2222325.71.418.5
6.Thien Khang NguyenLucasSvendborg GF20052233315.601.318.135.4
2333335.31.417.3
7.BuhlLasseSvendborg GF2002222305.100.816.135.2
1222225.91.419.1
8.TørnqvistSimonOure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)20022223325.601.417.934.8
2333335.31.316.9
9.Bomholdt HenriksenKristianSvendborg GF20022223225.701.418.534.6
222305.10.816.1
10.GodskesenJonasRanders gymnastiske Forening2005222204.840.815.234.3
2222215.91.419.1
11.KristensenMariusSvendborg GF20032233325.501.317.834.2
233340551.416.4
12.Bæk MølgaardTokeOutrup GUB2003233343521.416.433.4
2233425.40.817
13.johnsenVictorVestjysk GF (VGF89)20072233325.501.417.933.1
2334534.820.815.2
14.ThejlsThorvaldRanders gymnastiske Forening2005122205.300.816.732.2
233304.90.815.5
15.Møller MadsenChrisFlemming Efterskole Gymnastikforening20072234425.301.316.929.8
23404.10.612.9

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Foged RokkjærNoahRanders gymnastiske Forening20021122216.101.419.758.6
2.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup GUB20071122206.201.319.958.3
3.Elkjær AndersenLukasOutrup GUB2007122221601.419.458.1
4.WormAlexanderOutrup GUB20051221216.101.319.657.1
5.ØrstedAlexanderOutrup GUB20032222215.901.419.156
6.BuhlLasseSvendborg GF20022222225.801.418.854
7.Thien Khang NguyenLucasSvendborg GF20052333315.501.317.853.2
8.TørnqvistSimonOure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)20022232325.601.417.952.7

Niveau 3 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.María Haraldsdóttir HaraldsdóttirHrefnaOdense Gymnastik Forening20041111106.501.320.841.4
1121106.41.420.6
2.RiberAnnaOdense Gymnastik Forening20061111126.301.320.241.1
1111106.51.420.9
3.Engholm DremstrupEmilieVejlby IK (VIK)20041122206.201.319.939.9
1112216.21.420
4.JørgensenLauraVejlby IK (VIK)20051111236.101.319.639.6
1111226.21.420
5.HenriksenSimoneFlemming Efterskole Gymnastikforening20031111226.201.419.439.5
1111226.21.520.1
6.NørbyEmmaVejlby IK (VIK)20031121216.201.319.939.3
11222261.419.4
7.MeisnerJohanneOdense Gymnastik Forening2005122221601.319.339
1222206.11.419.7
8.Elisabeth StensgaardAnnaOdense Gymnastik Forening20041222315.901.31938.7
1212216.11.419.7
9.RattenborgJohanneOdense Gymnastik Forening2004122221601.319.338.7
12222161.419.4
10.Brandsborg BaunElenaOutrup GUB20061211216.201.42038.6
1222335.71.518.6
11.Kongstad PedersenSandraSvendborg GF20021222325.801.418.838.5
1211226.11.419.7
12.Mølgaard KnudsborgMathildeOutrup GUB20051222225.721.318.438.1
1211226.11.419.7
13.Groth EriksenCamilleRanders gymnastiske Forening20051221225.821.318.737.8
1211425.91.419.1
14.Yu Wu KjeldsenKamillaOutrup GUB20051222225.901.419.137.7
1222335.71.518.6
15.SimonsenAnikaOutrup GUB20041222325.801.318.737.5
2223215.81.418.8
16.Risbjerg SimonsenSiljeRanders gymnastiske Forening2005122221601.319.337.2
1223325.70.817.9
17.Maria Jønch NielsenSaraOdense Gymnastik Forening20031222335.701.318.437.2
1222325.81.418.8
18.thimes nielsencarolineOutrup GUB20032222335.601.318.136.9
1223225.81.418.8
18.Juhl HarbergMargretheOdense Gymnastik Forening20051222235.621.318.136.9
1212225.821.418.8
20.Krog PedersenEmilieSvendborg GF20071222325.801.318.736.9
2222335.61.418.2
21.Emilie Littau ChristiansenLeaOdense Gymnastik Forening20051111226.201.319.936.9
1233435.221.417
22.VoldsgaardCecilieOdense Gymnastik Forening20032223325.601.318.136.6
1222335.71.418.5
23.MatthiesenIdaVarnæs/Bovrup Idrætsforening20031222335.701.318.436.6
1223335.61.418.2
24.LethEmilyOdense Gymnastik Forening20042223235.601.318.136.3
2233315.61.418.2
25.Andresen HollænderKarolineVarnæs/Bovrup Idrætsforening20041233335.501.317.836
1223335.61.418.2
26.Ellen Foged RokkjærLauraRanders gymnastiske Forening20052222325.701.318.435.7
2233325.321.417.3
27.Tao Kalstrup CarstensenIdaRanders gymnastiske Forening20051222225.901.31935.4
122215.20.816.4
28.EkmannMarikaSvendborg GF2004123305.100.816.134
1333325.51.417.9
29.Smidt JensenFrejaVarnæs/Bovrup Idrætsforening20081223335.421.317.533.6
2333335.120.816.1
30.Bechmann KortegaardIdaVejlby IK (VIK)200512204.500.614.133.2
1223215.91.419.1
31.FrostSimoneRanders gymnastiske Forening200712204.500.614.125
23003.5100.410.9
32.VidmarIdaRanders gymnastiske Forening20051222235.801.418.818.8
00000000010-
33.Obling JessenAnneVarnæs/Bovrup Idrætsforening200400000000010000
00000000010-
33.KlintSofieVestjysk GF (VGF89)200300000000010000
00000000010-
35.FahrendorffSofieVarnæs/Bovrup Idrætsforening200400000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RiberAnnaOdense Gymnastik Forening20061111206.401.420.661.7
2.María Haraldsdóttir HaraldsdóttirHrefnaOdense Gymnastik Forening20041222106.201.319.961.3
3.NørbyEmmaVejlby IK (VIK)20031111216.301.420.359.6
4.JørgensenLauraVejlby IK (VIK)20051111236.101.419.759.3
5.Engholm DremstrupEmilieVejlby IK (VIK)20041222225.901.419.159
6.HenriksenSimoneFlemming Efterskole Gymnastikforening20031111235.921.519.258.7
7.Elisabeth StensgaardAnnaOdense Gymnastik Forening2004122221601.419.458.1
8.MeisnerJohanneOdense Gymnastik Forening20052222215.901.419.158.1