Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Forbundsmesterskaberne - Junior DM

Konkurrencer

B rækken junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.OskarsenMagnusDEN, Outrup GUB19981222415.80320.140.5
1121226.12.120.4
2.HulténMarkusDEN, Vesterlund19981222425.703.120.239.1
1222235.711.818.9
3.VallentinJesperDEN, Flemming2000112231601.819.838.9
1222325.81.719.1
4.NielsenSeth KronvoldDEN, Vestjysk Gymastikforening19991212425.80320.437.2
12224104.92.116.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.OskarsenMagnusDEN, Outrup GUB19981222425.61319.860.3
2.HulténMarkusDEN, Vesterlund19981222325.803.120.559.6
3.VallentinJesperDEN, Flemming20001232315.801.819.258.1
4.NielsenSeth KronvoldDEN, Vestjysk Gymastikforening19991222425.70320.157.3

B rækken junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.PindstrupCecilie KroghDEN, Odense GF20002222225.621.618.436.9
1222325.621.718.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.PindstrupCecilie KroghDEN, Odense GF20001222325.621.618.455.3

B rækken mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.TronøeRasmus BlochDEN, Outrup GUB20011111226.201.720.341
1111126.31.820.7
2.NielsenPeter Emil AalborgDEN, Odense GF20041122216.101.619.938.7
1122525.71.718.8
3.Hansenjeppe ØstergaardDEN, Vestjysk GF20021222315.901.619.338.4
1222325.81.719.1
4.ØrregaardRasmus LaumannDEN, Vestjysk GF20022222325.701.618.738.1
1222315.91.719.4
5.NielsenHjalte ToftenæsDEN, Odense GF20021223325.701.618.736.9
1122525.71.718.8
6.MortensenAnders ReinholtDEN, Odense GF200313223104.901.716.435.4
1322315.81.619
7.SejbjergLasse AabjergDEN, Vestjysk GF2003112231601.619.635.3
233304.9115.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.TronøeRasmus BlochDEN, Outrup GUB20011111226.201.820.461.4
2.Hansenjeppe ØstergaardDEN, Vestjysk GF20021222315.901.719.457.8
3.ØrregaardRasmus LaumannDEN, Vestjysk GF20021222315.901.719.457.5
4.NielsenPeter Emil AalborgDEN, Odense GF2004112205.40117.255.9
5.SejbjergLasse AabjergDEN, Vestjysk GF2003121231601.619.654.9
6.MortensenAnders ReinholtDEN, Odense GF20031222225.901.619.354.7
7.NielsenHjalte ToftenæsDEN, Odense GF2002122253551.716.753.6

B rækken mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ThestrupEmma NørgaardDEN, Odense GF20011223325.701.718.837.8
1123235.81.619
2.PoulsenMalou HermannDEN, Odense GF20011232235.701.518.637.4
2222325.71.718.8
3.ScherrebeckJosefineDEN, Flemming20031122415.901.519.236.4
1122205.2101.617.2
4.BroCecilieDEN, Vestjysk GF2000112222601.619.336.3
1233435.131.717
5.ChristensenNikoline SerupDEN, Odense GF20022232235.601.518.333.7
1222324.6121.615.4
6.NørrungEmmaDEN, Odense GF20031234325.501.51832.8
1232334.4121.614.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ThestrupEmma NørgaardDEN, Odense GF2001111232601.619.657.4
2.PoulsenMalou HermannDEN, Odense GF20011222235.801.61956.4
3.ScherrebeckJosefineDEN, Flemming20031223425.421.617.854.2
4.BroCecilieDEN, Vestjysk GF2000122305.20116.652.9
5.ChristensenNikoline SerupDEN, Odense GF20021123435.421.617.851.5
6.NørrungEmmaDEN, Odense GF20032223325.601.618.451.2

C rækken junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.BerthelsenSøren BudtzDEN, Vesterlund19982122325.802.920.340.8
1222425.73.420.5
2.RasmussenLasse BlumensaatDEN, Vesterlund19981122325.903.120.840
2222325.72.119.2
3.SkøttChristian VedelgartDEN, Vesterlund20001242315.70219.139.2
1222425.7320.1
4.PedersenThue IngemannDEN, Brejninggaard19982232335.41218.238.2
1232425.63.220
5.KnudsenJakob NørtoftDEN, Vesterlund19982333435.111.616.935.8
2333425.3318.9
6.LorensenChristianDEN, Varnæs Bovrup IF20002233435.301.517.134.4
2333435.21.717.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RasmussenLasse BlumensaatDEN, Vesterlund19981112216.202.921.561.5
2.BerthelsenSøren BudtzDEN, Vesterlund199811113105.304.220.160.9
3.PedersenThue IngemannDEN, Brejninggaard19981222525.603.420.258.4
4.SkøttChristian VedelgartDEN, Vesterlund20002222535.221.517.156.3
5.KnudsenJakob NørtoftDEN, Vesterlund19982334335.20318.654.4
6.LorensenChristianDEN, Varnæs Bovrup IF20002222325.701.718.552.9

C rækken junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NielsenRegitse SommerDEN, Vesterlund19991232535.401.517.735.9
1232525.51.718.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NielsenRegitse SommerDEN, Vesterlund1999111232601.719.755.6

C rækken mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SkaaningFrederik BækhøjDEN, Outrup GUB20051232335.601.518.337.1
1232325.71.718.8
2.PedersenPeder KjærDEN, Outrup GUB20032222325.701.518.637.1
1323325.61.718.5
3.PilgaardMikkelDEN, Outrup GUB20031222435.601.418.236.9
1222515.71.618.7
4.ChristensenHjalte Stig BoyeDEN, Vestjysk GF20021233425.501.51836.8
1222425.71.718.8
5.PlauborgJeppe KorsholmDEN, Outrup GUB20032232325.601.518.336.5
2332325.51.718.2
6.SommerLudvigDEN, Vestjysk GF20051132425.701.418.535.1
2333525.2116.6
7.PaulsenLaust OutzenDEN, Odense GF2003235404.600.914.731.2
233343521.516.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.PilgaardMikkelDEN, Outrup GUB20031111236.101.619.956.8
2.ChristensenHjalte Stig BoyeDEN, Vestjysk GF2002111232601.719.756.5
3.SkaaningFrederik BækhøjDEN, Outrup GUB20051222325.801.719.156.2
4.PlauborgJeppe KorsholmDEN, Outrup GUB20031232315.801.719.155.6
5.PedersenPeder KjærDEN, Outrup GUB2003122205.30116.553.6
6.SommerLudvigDEN, Vestjysk GF20051242325.601.418.253.3
7.PaulsenLaust OutzenDEN, Odense GF20031333415.501.51849.2

C rækken mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenCamilla Engelbrecht AallingDEN, Vestjysk GF20001222325.801.518.637.7
1222325.81.719.1
2.HansenLærke NordborgDEN, Vestjysk GF20001222325.801.418.537.5
1132325.81.619
3.MalczynskaAnjaDEN, Vestjysk GF20011232325.701.518.637.1
1222435.61.718.5
4.HjorthusIdaDEN, Vestjysk GF2002123205.200.916.534.3
1333425.41.617.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SørensenCamilla Engelbrecht AallingDEN, Vestjysk GF20001211216.201.720.358
2.HansenLærke NordborgDEN, Vestjysk GF2000112222601.519.557
3.MalczynskaAnjaDEN, Vestjysk GF20011232415.701.518.655.7
4.HjorthusIdaDEN, Vestjysk GF20022333315.501.618.152.4

Dommertest bord 1

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.TEST50000000001003030
2.TEST3000000702121
2.TEST4000000702121
4.Test15542454346.3118.918.9
5.Test23351315.2215.615.6

Dommertest bord 2

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Test60000000001003060
0000000001030
2.Test70000000001003030
0000000001030
2.test80000000001003030
4.test900000
4.test1000000

Eliterækken junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SteffensenRasmusDEN, Silkeborg P/D1999113224142808.432.466.3
1121112218.87.533.9
2.FrederiksenEmil VibækDEN, Odense GF20001211111328.705.231.361.9
2211111338.55.130.6
3.BredvigAlexander SkovgaardDEN, Outrup GUB20001111111328.804.130.560.9
1111111338.74.330.4
4.ErbsDavid Henri OliverDEN, Odense GF19991111111238.804.330.760.8
1111121338.64.330.1
5.MolsJanus BrochDEN, Flemming19991221111448.304.329.260.4
1111111338.75.131.2
6.ChilversThomasDEN, Bernstoffsminde19981114221428.207.331.960
1111111227.9104.428.1
7.SømodJohannes JuulDEN, Vejstrup19981123332427.905.929.359.1
2221221438.15.529.8
8.HansenFrederik FærgemannDEN, Vesterlund19982123232537.52628.558.5
2221121338.35.130
9.SkriverJonasDEN, Outrup GUB20002222122428.103.928.257.1
2222122328.24.328.9
10.QuistMagnusDEN, Odense GF2000112222207.801.925.355
1111211218.9329.7
11.DremstrupThorDEN, Silkeborg P/D1999122222207.701.92553.3
1214232427.94.628.3
12.VikkelsøeNiels PeterDEN, Odense GF19992222222527.903.927.653.3
1222233537.72.625.7
13.SømodGustavDEN, Svendborg GF2000222222242803.927.650.5
2221221438.15.529.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SteffensenRasmusDEN, Silkeborg P/D19991011110319.108.435.7138.4
1010111229.19.136.4
2.FrederiksenEmil VibækDEN, Odense GF20002111111428.605.231125.3
1110101229.15.132.4
3.BredvigAlexander SkovgaardDEN, Outrup GUB2000111111121904.331.3122.9
1110112328.84.330.7
4.ErbsDavid Henri OliverDEN, Odense GF1999111000123914.331.3122.8
1101111328.814.330.7
5.MolsJanus BrochDEN, Flemming19991111212328.604.330.1122.3
1111111228.95.131.8
6.ChilversThomasDEN, Bernstoffsminde19981123322437.907.331121.9
1111211138.714.830.9
7.SømodJohannes JuulDEN, Vejstrup19981123223507.1106.127.4118.1
1111111428.75.531.6
8.HansenFrederik FærgemannDEN, Vesterlund1998112232207.703.927115.5
1221121338.315.130

Eliterækken junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ØrskovSara RaunholtDEN, Vesterlund19981111011238.904.33163
1211000229.14.732
2.SørensenFrejaDEN, GS Gudme1999111101131904.131.160.4
1111111228.92.629.3
3.JørgensenAnne-sofie JuhlDEN, Vestjysk GF1997111111108.301.926.557.8
11110013294.331.3
4.HansenSara La CourDEN, Vesterlund19991111111438.603.929.757.3
1221111407.7104.527.6
5.MikkelsenAnne Sofie OkkerstrømDEN, Vestjysk GF19971111121248.604.429.955.9
132112107.92.326
6.MøllerKatrine BenedikteDEN, Vejstrup19991222221507.3104.12654.1
1222222208.52.928.1
7.FlindtMarie AlexandersenDEN, Vesterlund19992222335437.402.524.749.2
222222307.5224.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ØrskovSara RaunholtDEN, Vesterlund19981100000229.404.332.5128.1
1100000239.34.732.6
2.SørensenFrejaDEN, GS Gudme19991111111328.804.130.5121.5
1111111318.93.930.6
3.JørgensenAnne-sofie JuhlDEN, Vestjysk GF19971110011229.104.331.6120.4
1111101328.94.331
4.HansenSara La CourDEN, Vesterlund199911111114107.904.127.8115.1
1111111428.73.930
5.MøllerKatrine BenedikteDEN, Vejstrup19991211111428.604.129.9112.4
1111121328.72.328.4
6.FlindtMarie AlexandersenDEN, Vesterlund19991122223318.302.627.593.4
122305.21.116.7

Eliterækken mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.LucassenAndreas LeinoDEN, Vestjysk GF20011111112548.303.928.856.5
1222222328.23.127.7
2.HansenMads LykkeDEN, Odense GF20031222112328.402.627.855.7
1222122328.3327.9
3.LindholmerMagnusDEN, GS Gudme20031111222438.302.727.655.2
1212222338.2327.6
4.BonnichsenJonathanDEN, Varnæs Bovrup IF2004222222233802.626.353
12222224382.726.7
5.AbildgaardMartinDEN, Silkeborg P/D2002222221207.701.92552.7
1322222328.13.427.7
6.Slot-tygesenEddiDEN, Flemming2002121222107.901.925.652.4
2323222327.93.126.8
7.WangGustavDEN, Vestjysk GF20021233322327.722.625.138.4
22304.30.713.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.LucassenAndreas LeinoDEN, Vestjysk GF20011111122428.503.929.4114.7
1111111438.6328.8
2.HansenMads LykkeDEN, Odense GF20031111122338.322.627.5112.3
1112211228.7329.1
3.LindholmerMagnusDEN, GS Gudme2003121323242802.726.7112
11111112193.130.1
4.Slot-tygesenEddiDEN, Flemming20021111112428.603.929.7111
1111221328.63.128.9
5.AbildgaardMartinDEN, Silkeborg P/D2002112222207.801.925.3106.3
1322121328.33.428.3
6.WangGustavDEN, Vestjysk GF2002112330601.419.181.2
12232334377323.7
7.BonnichsenJonathanDEN, Varnæs Bovrup IF2004000000000100069.7
122305.21.116.7

Eliterækken mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MølgaardChristine Næss-schmidtDEN, Silkeborg P/D20011111111538.503.929.457.5
1122221228.52.628.1
2.NørgaardAlberteDEN, Silkeborg P/D20031112122228.602.528.355.8
1211223328.32.627.5
3.DickmeissJohanneDEN, Odense GF20012211212528.203.928.554.6
2122122337.75326.1
4.HansenEmilie BechDEN, Vestjysk GF20031212122228.502.527.754.3
22223223282.626.6
5.KokFrida Jinlan KjølbyDEN, Odense GF20031222222228.302.627.554.2
12222233382.726.7
6.ChristensenSissel LentzDEN, Odense GF20031222222228.302.627.553
2222332337.622.725.5
7.ThomsenVictoria KathrineDEN, Outrup GUB20031222223328.102.526.852.8
2222222337.822.626
8.JensenCecilie KrejbergDEN, Flemming20021112306.201.42046.9
1222222338.12.626.9
9.HaüserLauraDEN, Silkeborg P/D20021222333427.622.325.125.1
00000000010-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.NørgaardAlberteDEN, Silkeborg P/D20031111111328.802.528.9113.1
1112112328.62.628.4
2.MølgaardChristine Næss-schmidtDEN, Silkeborg P/D20011113222227.4102.224.4112.2
1111111418.83.930.3
3.DickmeissJohanneDEN, Odense GF20011222222537.903.927.6112.1
1111212418.64.129.9
4.HansenEmilie BechDEN, Vestjysk GF20031222222318.302.527.4108.6
1222222428.12.626.9
5.ThomsenVictoria KathrineDEN, Outrup GUB20031222222318.302.627.5108.5
1122212318.52.728.2
6.ChristensenSissel LentzDEN, Odense GF20031221222318.402.627.8108.1
1122222338.22.727.3
7.JensenCecilie KrejbergDEN, Flemming20021121121318.702.528.6102.5
1111222338.222.427
8.KokFrida Jinlan KjølbyDEN, Odense GF2003000000000100054.2
00000000010-

Niveau 3 drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NguyenFelixDEN, Odense GF20031211316.101.319.639.3
1112316.11.419.7
2.NørregaardMagnusDEN, Flemming20011223325.701.418.537.7
1212325.91.519.2
3.AbildgaardLasse MøldrupDEN, Silkeborg P/D20071222435.601.318.136.6
1222515.71.418.5
4.BjarnesenNicolai SonneDEN, Outrup GUB20041222335.701.318.436.6
1222525.61.418.2
5.PedersenCasper SundstrømDEN, Odense GF20012223435.401.317.536
2223225.71.418.5
6.HancockJamieDEN, Vestjysk GF20021222525.601.418.235.8
2222435.51.417.6
7.PedersenAndreas YdeDEN, Outrup GUB20051222435.601.318.135.7
2223225.71.418.5
8.SørensenRasmus palmgreenDEN, Vestjysk GF20052233435.301.317.235.4
1222435.61.418.2
9.MetcalfeRobin David BruunDEN, Outrup GUB2005222305.100.816.134.3
1222435.61.418.2
10.HolmBirk ChristianDEN, VIK20062333554.721.315.431.5
222305.10.816.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NguyenFelixDEN, Odense GF20031111316.201.42059.3
2.NørregaardMagnusDEN, Flemming2001112231601.519.557.2
3.BjarnesenNicolai SonneDEN, Outrup GUB20041222425.701.318.455
4.PedersenAndreas YdeDEN, Outrup GUB20051222325.801.418.854.5
5.PedersenCasper SundstrømDEN, Odense GF20012223315.701.418.554.5
6.AbildgaardLasse MøldrupDEN, Silkeborg P/D20071223435.501.417.954.5
7.SørensenRasmus palmgreenDEN, Vestjysk GF20051222335.701.318.453.8
8.HancockJamieDEN, Vestjysk GF20022233325.501.417.953.7

Niveau 3 piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.LynbechMathildeDEN, Odense GF20021101326.201.319.940.5
1100226.41.420.6
2.RasmussenSigne MøllerDEN, Vestjysk GF20011111326.101.419.740.3
1101216.41.420.6
3.HansenJulie Sofie DichmannDEN, Odense GF20031112306.201.319.939.9
1111226.21.420
4.LundSif LunaDEN, Varnæs Bovrup IF20031110316.301.319.939.6
1111316.21.419.7
5.UhrskovJulieDEN, Flemming20031112206.301.420.339.2
1122425.81.518.9
6.HenriksenAne RotborgDEN, Odense GF20001111326.101.319.639
21113261.419.4
7.HansenEmma NordborgDEN, Vestjysk GF20021112335.901.31938.7
1111226.21.420
8.BiernatLine KragDEN, Odense GF2000122131601.419.438.1
1222325.81.318.7
9.ThomsenSola KathrineDEN, Outrup GUB20061222335.701.318.437.5
1212325.91.419.1
10.AndersenJosefineDEN, Odense GF20021223325.701.318.436.9
2223315.71.418.5
11.LarsenFreja RiberDEN, Outrup GUB20032222325.701.318.136
2222425.61.417.9
12.LaursenKirstineDEN, Vestjysk GF20031222425.701.318.435.4
1333425.40.817
13.HansenJulie nygaardDEN, Odense GF20031212335.621.318.134.5
1111226.21.420
14.EbbesenEmilieDEN, Vestjysk GF200325003.3100.410.325.5
233404.80.815.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RasmussenSigne MøllerDEN, Vestjysk GF20011111316.201.42060.3
2.LynbechMathildeDEN, Odense GF20021111435.811.418.859.3
3.HenriksenAne RotborgDEN, Odense GF2000111232601.419.458.4
4.UhrskovJulieDEN, Flemming20031222225.901.519.258.4
5.LundSif LunaDEN, Varnæs Bovrup IF20031222325.801.318.758.3
6.HansenEmma NordborgDEN, Vestjysk GF20021222315.901.419.157.8
7.BiernatLine KragDEN, Odense GF2000122230601.419.457.5
8.HansenJulie Sofie DichmannDEN, Odense GF200312224104.901.416.156