Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Hold DM 2017

Konkurrencer

B rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SoelbergSimonJunior 1, Silkeborg P / D20011221425.80320.440.8
1221216.12.120.4
2.Eigtved OlesenLukasJunior 1, Silkeborg P / D20021121435.80320.438.1
11213105.22.117.7
3.Vinther KümpelJeppeVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20021333325.501.718.236.5
2333235.42.118.3
4.Warming-HansenMadsVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2002123305.10116.335.4
1222325.81.719.1
5.Holm-TygesenAndersVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20032222435.501.718.235
1211310521.816.8
6.Bech IsagerMagnusJunior 1, Silkeborg P / D2004124404.90115.734.8
1232225.81.719.1
7.KroghlauritsVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20011121226.1018.332.2
2233434.1121.613.9

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T3113.7Junior 1, Silkeborg P / DSoelbergSimon20011221425.80320.440.8
1221216.12.120.4
1. #T3113.7Junior 1, Silkeborg P / DEigtved OlesenLukas20021121435.80320.438.1
11213105.22.117.7
1. #T3113.7Junior 1, Silkeborg P / DBech IsagerMagnus2004124404.90115.734.8
1232225.81.719.1
2. #T2108.9VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningVinther KümpelJeppe20021333325.501.718.236.5
2333235.42.118.3
2. #T2108.9VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHolm-TygesenAnders20032222435.501.718.235
1211310521.816.8
2. #T2108.9VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningWarming-HansenMads2002123305.10116.335.4
1222325.81.719.1
2. #T2108.9VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningKroghlaurits20011121226.1018.332.2
2233434.1121.613.9

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Eigtved OlesenLukasJunior 1, Silkeborg P / D20021222425.70320.120.1
2.Warming-HansenMadsVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2002122221601.619.619.6
3.SoelbergSimonJunior 1, Silkeborg P / D2001122221601.519.519.5
4.Holm-TygesenAndersVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20031222315.901.719.419.4
5.Vinther KümpelJeppeVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20022222315.801.719.119.1
6.KroghlauritsVBIF 4, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20011233425.411.517.717.7
7.Bech IsagerMagnusJunior 1, Silkeborg P / D2004132205.20116.616.6

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T3169.9Junior 1, Silkeborg P / DEigtved OlesenLukas20021222425.70320.120.1
1. #T3169.9Junior 1, Silkeborg P / DSoelbergSimon2001122221601.519.519.5
1. #T3169.9Junior 1, Silkeborg P / DBech IsagerMagnus2004132205.20116.616.6
2. #T2167VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHolm-TygesenAnders20031222315.901.719.419.4
2. #T2167VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningWarming-HansenMads2002122221601.619.619.6
2. #T2167VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningVinther KümpelJeppe20022222315.801.719.119.1
2. #T2167VBIF 4, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningKroghlaurits20011233425.411.517.717.7

B rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.sandersarahVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20011121216.201.619.939
1221325.91.719.1
2.NørrungEmmaTeam OGF junior 1, Odense Gymnastik Forening20031222325.801.61938.4
1122325.91.719.4
3.Gunder Strøm SørensenEmilieVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20011222315.901.619.338.1
1222335.71.718.8
4.PetersenKathrineVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20041222235.801.61937.5
2222335.61.718.5
5.AndersenJosefineTeam OGF junior 1, Odense Gymnastik Forening20021222325.801.61936
2243535.11.717
6.Sofie Dichmann HansenJulieTeam OGF junior 1, Odense Gymnastik Forening2003111123611.619.635.9
1111325.110116.3
7.Louise KoertzSarahTeam OGF junior 1, Odense Gymnastik Forening20021233425.501.618.131.4
2233534.111113.3
8.clausenmathildeVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200113003.6100.511.325.2
1233424.312113.9

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2114.6VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGunder Strøm SørensenEmilie20011222315.901.619.338.1
1222335.71.718.8
1. #T2114.6VBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforeningsandersarah20011121216.201.619.939
1221325.91.719.1
1. #T2114.6VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPetersenKathrine20041222235.801.61937.5
2222335.61.718.5
1. #T2114.6VBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforeningclausenmathilde200113003.6100.511.325.2
1233424.312113.9
2. #T3110.3Team OGF junior 1, Odense Gymnastik ForeningNørrungEmma20031222325.801.61938.4
1122325.91.719.4
2. #T3110.3Team OGF junior 1, Odense Gymnastik ForeningAndersenJosefine20021222325.801.61936
2243535.11.717
2. #T3110.3Team OGF junior 1, Odense Gymnastik ForeningSofie Dichmann HansenJulie2003111123611.619.635.9
1111325.110116.3
2. #T3110.3Team OGF junior 1, Odense Gymnastik ForeningLouise KoertzSarah20021233425.501.618.131.4
2233534.111113.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Sofie Dichmann HansenJulieTeam OGF junior 1, Odense Gymnastik Forening20031111216.301.620.520.5
2.sandersarahVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20011111216.301.620.220.2
3.Gunder Strøm SørensenEmilieVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20011121335.901.619.319.3
4.AndersenJosefineTeam OGF junior 1, Odense Gymnastik Forening20021222325.801.719.119.1
5.PetersenKathrineVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20041222335.701.718.818.8
6.NørrungEmmaTeam OGF junior 1, Odense Gymnastik Forening20031122425.711.618.718.7
7.Louise KoertzSarahTeam OGF junior 1, Odense Gymnastik Forening20022223525.401.517.717.7
7.clausenmathildeVBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20012222335.421.517.717.7

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2172.9VBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforeningsandersarah20011111216.301.620.220.2
1. #T2172.9VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPetersenKathrine20041222335.701.718.818.8
1. #T2172.9VBIF 5, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGunder Strøm SørensenEmilie20011121335.901.619.319.3
1. #T2172.9VBIF 5, Varnæs/Bovrup Idrætsforeningclausenmathilde20012222335.421.517.717.7
2. #T3168.6Team OGF junior 1, Odense Gymnastik ForeningSofie Dichmann HansenJulie20031111216.301.620.520.5
2. #T3168.6Team OGF junior 1, Odense Gymnastik ForeningAndersenJosefine20021222325.801.719.119.1
2. #T3168.6Team OGF junior 1, Odense Gymnastik ForeningNørrungEmma20031122425.711.618.718.7
2. #T3168.6Team OGF junior 1, Odense Gymnastik ForeningLouise KoertzSarah20022223525.401.517.717.7

B rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Møller JensenEmilTeam OGF Mini 2, Odense Gymnastik Forening20031222515.61319.839.6
1222225.92.119.8
2.JørgensenPhilipTeam OGF Mini 2, Odense Gymnastik Forening20031223435.50319.538.6
1222325.81.719.1
3.Arrengaard RasmussenLauritzTeam OGF Mini 2, Odense Gymnastik Forening20041222315.901.619.338.4
1232315.81.719.1
4.Outzen PaulsenLaustTeam OGF Mini 2, Odense Gymnastik Forening20031233425.501.618.136.6
1222325.621.718.5

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2116.6Team OGF Mini 2, Odense Gymnastik ForeningMøller JensenEmil20031222515.61319.839.6
1222225.92.119.8
1. #T2116.6Team OGF Mini 2, Odense Gymnastik ForeningArrengaard RasmussenLauritz20041222315.901.619.338.4
1232315.81.719.1
1. #T2116.6Team OGF Mini 2, Odense Gymnastik ForeningJørgensenPhilip20031223435.50319.538.6
1222325.81.719.1
1. #T2116.6Team OGF Mini 2, Odense Gymnastik ForeningOutzen PaulsenLaust20031233425.501.618.136.6
1222325.621.718.5

Final

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.Outzen PaulsenLaustTeam OGF Mini 2, Odense Gymnastik Forening200300000
1.Arrengaard RasmussenLauritzTeam OGF Mini 2, Odense Gymnastik Forening200400000
1.JørgensenPhilipTeam OGF Mini 2, Odense Gymnastik Forening200300000
1.Møller JensenEmilTeam OGF Mini 2, Odense Gymnastik Forening200300000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age L A E D H Tid Total Score
1. #T2116.6Team OGF Mini 2, Odense Gymnastik ForeningOutzen PaulsenLaust200300000
1. #T2116.6Team OGF Mini 2, Odense Gymnastik ForeningArrengaard RasmussenLauritz200400000
1. #T2116.6Team OGF Mini 2, Odense Gymnastik ForeningJørgensenPhilip200300000
1. #T2116.6Team OGF Mini 2, Odense Gymnastik ForeningMøller JensenEmil200300000

B rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Roland Spaabæk AndreassenAlbertepowerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)20031111126.301.720.640.9
1121216.21.720.3
2.BuchhaveMatildepowerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)2003112222601.619.639.4
1122216.11.519.8
3.Matthiesen TothCarolinepowerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)20051222315.901.719.434.9
124504.81.115.5
4.Beck KjærKarolinepowerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)20032232305.801.61934.3
1332414.6101.515.3

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2115.2powerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)Roland Spaabæk AndreassenAlberte20031111126.301.720.640.9
1121216.21.720.3
1. #T2115.2powerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)BuchhaveMatilde2003112222601.619.639.4
1122216.11.519.8
1. #T2115.2powerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)Matthiesen TothCaroline20051222315.901.719.434.9
124504.81.115.5
1. #T2115.2powerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)Beck KjærKaroline20032232305.801.61934.3
1332414.6101.515.3

Final

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.Beck KjærKarolinepowerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)200300000
1.Matthiesen TothCarolinepowerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)200500000
1.BuchhaveMatildepowerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)200300000
1.Roland Spaabæk AndreassenAlbertepowerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)200300000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age L A E D H Tid Total Score
1. #T2115.2powerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)Beck KjærKaroline200300000
1. #T2115.2powerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)Matthiesen TothCaroline200500000
1. #T2115.2powerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)BuchhaveMatilde200300000
1. #T2115.2powerpuff-pigerne, Vestjysk GF (VGF89)Roland Spaabæk AndreassenAlberte200300000

B rækken - Senior herre

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Johan Måstrup KristensenKarlSvendborg GF B Herre, Svendborg GF19991111416.10321.340.7
1222315.91.719.4
2.DallNikolajVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening19981122415.90320.740.1
1222315.91.719.4
2.GranatTrygveTeam Olle 3., Ollerup Gymnastikforening19951121425.90320.740.1
1122325.91.719.4
4.Rudi KjeldsenMikkelTeam olle 4., Ollerup Gymnastikforening19961211435.80320.439.8
1122325.91.719.4
5.Berg PedersenMagnusTeam Olle 3., Ollerup Gymnastikforening19971222315.901.619.339.3
1221216.11.720
6.LangergaardRasmusSvendborg GF B Herre, Svendborg GF19971222425.703.220.338.5
1222425.521.718.2
7.NissenNikolajVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening19961222325.801.719.138.3
1233325.61.718.5
8.NissenMathiasVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening19991222235.801.61937.5
1233325.61.718.5
9.FærgemandJeppeTeam olle 4., Ollerup Gymnastikforening19961221525.70320.137.4
12113105.21.717.3
10.Øllgaard JensenHansTeam Olle 3., Ollerup Gymnastikforening19921112525.80320.437.3
122205.3116.9
11.Flarup RasmussenNiklasSvendborg GF B Herre, Svendborg GF19951333315.601.618.436.1
1333435.212.117.7
12.Santiago KjeldSimonSvendborg GF B Herre, Svendborg GF1998122305.20116.634.4
111105.6117.8
13.Woo Trane EriksenSimonTeam olle 4., Ollerup Gymnastikforening199424003.4100.410.610.6
00000000010-
14.JarvisIvanTeam olle 4., Ollerup Gymnastikforening199800000

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2116.7Team Olle 3., Ollerup GymnastikforeningBerg PedersenMagnus19971222315.901.619.339.3
1221216.11.720
1. #T2116.7Team Olle 3., Ollerup GymnastikforeningGranatTrygve19951121425.90320.740.1
1122325.91.719.4
1. #T2116.7Team Olle 3., Ollerup GymnastikforeningØllgaard JensenHans19921112525.80320.437.3
122205.3116.9
2. #T4115.9VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningDallNikolaj19981122415.90320.740.1
1222315.91.719.4
2. #T4115.9VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningNissenMathias19991222235.801.61937.5
1233325.61.718.5
2. #T4115.9VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningNissenNikolaj19961222325.801.719.138.3
1233325.61.718.5
3. #T5115.4Svendborg GF B Herre, Svendborg GFJohan Måstrup KristensenKarl19991111416.10321.340.7
1222315.91.719.4
3. #T5115.4Svendborg GF B Herre, Svendborg GFLangergaardRasmus19971222425.703.220.338.5
1222425.521.718.2
3. #T5115.4Svendborg GF B Herre, Svendborg GFFlarup RasmussenNiklas19951333315.601.618.436.1
1333435.212.117.7
3. #T5115.4Svendborg GF B Herre, Svendborg GFSantiago KjeldSimon1998122305.20116.634.4
111105.6117.8
4. #T387.8Team olle 4., Ollerup GymnastikforeningRudi KjeldsenMikkel19961211435.80320.439.8
1122325.91.719.4
4. #T387.8Team olle 4., Ollerup GymnastikforeningFærgemandJeppe19961221525.70320.137.4
12113105.21.717.3
4. #T387.8Team olle 4., Ollerup GymnastikforeningWoo Trane EriksenSimon199424003.4100.410.610.6
00000000010-
4. #T387.8Team olle 4., Ollerup GymnastikforeningJarvisIvan199800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Rudi KjeldsenMikkelTeam olle 4., Ollerup Gymnastikforening19961111216.30321.921.9
2.GranatTrygveTeam Olle 3., Ollerup Gymnastikforening19951111226.20321.621.6
3.Øllgaard JensenHansTeam Olle 3., Ollerup Gymnastikforening19921111326.10321.321.3
4.DallNikolajVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening19981211416032121
5.NissenMathiasVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening19991111126.301.620.520.5
6.Johan Måstrup KristensenKarlSvendborg GF B Herre, Svendborg GF19991111535.713.220.320.3
7.Berg PedersenMagnusTeam Olle 3., Ollerup Gymnastikforening19971121425.901.519.219.2
8.NissenNikolajVBIF 6, Varnæs/Bovrup Idrætsforening19962232325.602.118.918.9
9.FærgemandJeppeTeam olle 4., Ollerup Gymnastikforening19961222525.601.518.318.3
10.Santiago KjeldSimonSvendborg GF B Herre, Svendborg GF1998111105.60117.817.8
11.LangergaardRasmusSvendborg GF B Herre, Svendborg GF1997122105.40117.217.2
12.Flarup RasmussenNiklasSvendborg GF B Herre, Svendborg GF1995233205011616
13.JarvisIvanTeam olle 4., Ollerup Gymnastikforening199800000
13.Woo Trane EriksenSimonTeam olle 4., Ollerup Gymnastikforening1994000000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2178.8Team Olle 3., Ollerup GymnastikforeningØllgaard JensenHans19921111326.10321.321.3
1. #T2178.8Team Olle 3., Ollerup GymnastikforeningGranatTrygve19951111226.20321.621.6
1. #T2178.8Team Olle 3., Ollerup GymnastikforeningBerg PedersenMagnus19971121425.901.519.219.2
2. #T4176.3VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningNissenMathias19991111126.301.620.520.5
2. #T4176.3VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningDallNikolaj19981211416032121
2. #T4176.3VBIF 6, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningNissenNikolaj19962232325.602.118.918.9
3. #T5170.7Svendborg GF B Herre, Svendborg GFJohan Måstrup KristensenKarl19991111535.713.220.320.3
3. #T5170.7Svendborg GF B Herre, Svendborg GFSantiago KjeldSimon1998111105.60117.817.8
3. #T5170.7Svendborg GF B Herre, Svendborg GFLangergaardRasmus1997122105.40117.217.2
3. #T5170.7Svendborg GF B Herre, Svendborg GFFlarup RasmussenNiklas1995233205011616
4. #T3128Team olle 4., Ollerup GymnastikforeningRudi KjeldsenMikkel19961111216.30321.921.9
4. #T3128Team olle 4., Ollerup GymnastikforeningFærgemandJeppe19961222525.601.518.318.3
4. #T3128Team olle 4., Ollerup GymnastikforeningJarvisIvan199800000
4. #T3128Team olle 4., Ollerup GymnastikforeningWoo Trane EriksenSimon1994000000

C rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NørregaardMagnusAdams Knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20012222325.701.618.438.5
2231325.7320.1
2.HüttelVictorAdams Knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20072342435.201.516.834.5
2352425.22.117.7
3.Peter Toftbjerglund LaursenMarcusDrenge 1, Silkeborg P / D20023332435.201.517.134.4
2342435.21.717.3
4.Rand KristensenAndreasAdams Knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20013333435.101.516.531.9
334204.8115.4
5.Rytter LarsenBjørnDrenge 1, Silkeborg P / D200522304.300.713.626.7
33304.10.813.1
6.BuchreitzSørenDrenge 1, Silkeborg P / D200323304.200.713.326.4
23404.10.813.1

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2104.9Adams Knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningNørregaardMagnus20012222325.701.618.438.5
2231325.7320.1
1. #T2104.9Adams Knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningHüttelVictor20072342435.201.516.834.5
2352425.22.117.7
1. #T2104.9Adams Knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningRand KristensenAndreas20013333435.101.516.531.9
334204.8115.4
2. #T387.5Drenge 1, Silkeborg P / DPeter Toftbjerglund LaursenMarcus20023332435.201.517.134.4
2342435.21.717.3
2. #T387.5Drenge 1, Silkeborg P / DRytter LarsenBjørn200522304.300.713.626.7
33304.10.813.1
2. #T387.5Drenge 1, Silkeborg P / DBuchreitzSøren200323304.200.713.326.4
23404.10.813.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.NørregaardMagnusAdams Knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20011222315.90320.720.7
2.Peter Toftbjerglund LaursenMarcusDrenge 1, Silkeborg P / D20022333305.601.518.318.3
3.Rand KristensenAndreasAdams Knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20013343325.202.117.717.7
4.HüttelVictorAdams Knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening2007234304.80115.415.4
5.BuchreitzSørenDrenge 1, Silkeborg P / D2003234404.700.91515
6.Rytter LarsenBjørnDrenge 1, Silkeborg P / D200500000000010000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2158.7Adams Knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningNørregaardMagnus20011222315.90320.720.7
1. #T2158.7Adams Knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningRand KristensenAndreas20013343325.202.117.717.7
1. #T2158.7Adams Knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningHüttelVictor2007234304.80115.415.4
2. #T3120.8Drenge 1, Silkeborg P / DPeter Toftbjerglund LaursenMarcus20022333305.601.518.318.3
2. #T3120.8Drenge 1, Silkeborg P / DBuchreitzSøren2003234404.700.91515
2. #T3120.8Drenge 1, Silkeborg P / DRytter LarsenBjørn200500000000010000

C rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Sehested RytterAthenapiger 2, Silkeborg P / D20031233425.501.417.935.4
1343315.5117.5
2.LorenzenHeleneVBIF 8, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20021222425.701.418.534.5
2334534.821.616
3.DremstrupEmmapiger 2, Silkeborg P / D20031243325.501.417.934
2553524.81.716.1
4.AbildgaardEmmapiger 2, Silkeborg P / D2002123305.100.916.233.6
1233335.321.517.4
5.GrossSofieVBIF 8, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20042233535.111.416.732.7
133305116
6.BrandtSofiepiger 2, Silkeborg P / D20022343325.301.517.428.1
33003.4100.510.7
7.Borring ThirupJosefineVBIF 8, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2004234504.600.914.725.7
23003.5100.511

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T3104.2piger 2, Silkeborg P / DSehested RytterAthena20031233425.501.417.935.4
1343315.5117.5
1. #T3104.2piger 2, Silkeborg P / DAbildgaardEmma2002123305.100.916.233.6
1233335.321.517.4
1. #T3104.2piger 2, Silkeborg P / DDremstrupEmma20031243325.501.417.934
2553524.81.716.1
1. #T3104.2piger 2, Silkeborg P / DBrandtSofie20022343325.301.517.428.1
33003.4100.510.7
2. #T292.9VBIF 8, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningLorenzenHelene20021222425.701.418.534.5
2334534.821.616
2. #T292.9VBIF 8, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGrossSofie20042233535.111.416.732.7
133305116
2. #T292.9VBIF 8, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningBorring ThirupJosefine2004234504.600.914.725.7
23003.5100.511

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.AbildgaardEmmapiger 2, Silkeborg P / D20021232325.701.718.818.8
2.BrandtSofiepiger 2, Silkeborg P / D20022222425.601.518.318.3
3.DremstrupEmmapiger 2, Silkeborg P / D20032552005.60117.817.8
4.LorenzenHeleneVBIF 8, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20022233425.401.517.717.7
5.Sehested RytterAthenapiger 2, Silkeborg P / D2003144353501.716.716.7
6.GrossSofieVBIF 8, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20042244454.901.416.116.1
7.Borring ThirupJosefineVBIF 8, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20042345554.601.415.215.2

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T3159.1piger 2, Silkeborg P / DBrandtSofie20022222425.601.518.318.3
1. #T3159.1piger 2, Silkeborg P / DAbildgaardEmma20021232325.701.718.818.8
1. #T3159.1piger 2, Silkeborg P / DDremstrupEmma20032552005.60117.817.8
1. #T3159.1piger 2, Silkeborg P / DSehested RytterAthena2003144353501.716.716.7
2. #T2141.9VBIF 8, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningLorenzenHelene20022233425.401.517.717.7
2. #T2141.9VBIF 8, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningBorring ThirupJosefine20042345554.601.415.215.2
2. #T2141.9VBIF 8, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGrossSofie20042244454.901.416.116.1

C rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Juul MadsenSebastianTeam OGF Mini 1, Odense Gymnastik Forening2004212221601.419.438.7
1222315.91.619.3
2.Wrang LaursenOliverVIKings, Vejlby IK (VIK)20071222315.901.519.238.6
2222215.91.719.4
3.VesterborgFrederikTeam OGF Mini 1, Odense Gymnastik Forening2006122221601.519.537.8
2232325.61.518.3
4.WallstrømAskerTeam OGF Mini 1, Odense Gymnastik Forening20032232425.501.417.936
2232315.7118.1
5.HansenMikkelVIKings, Vejlby IK (VIK)2003222205.200.916.534.7
2322425.51.718.2
6.Christian HolmBirkVIKings, Vejlby IK (VIK)20062232425.501.417.933.9
23433352116
7.Veje ChristiansenOskarTeam OGF Mini 1, Odense Gymnastik Forening20042343454.721.415.533
2332325.5117.5

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T3112.5Team OGF Mini 1, Odense Gymnastik ForeningJuul MadsenSebastian2004212221601.419.438.7
1222315.91.619.3
1. #T3112.5Team OGF Mini 1, Odense Gymnastik ForeningVesterborgFrederik2006122221601.519.537.8
2232325.61.518.3
1. #T3112.5Team OGF Mini 1, Odense Gymnastik ForeningWallstrømAsker20032232425.501.417.936
2232315.7118.1
1. #T3112.5Team OGF Mini 1, Odense Gymnastik ForeningVeje ChristiansenOskar20042343454.721.415.533
2332325.5117.5
2. #T2107.2VIKings, Vejlby IK (VIK)Wrang LaursenOliver20071222315.901.519.238.6
2222215.91.719.4
2. #T2107.2VIKings, Vejlby IK (VIK)Christian HolmBirk20062232425.501.417.933.9
23433352116
2. #T2107.2VIKings, Vejlby IK (VIK)HansenMikkel2003222205.200.916.534.7
2322425.51.718.2

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.WallstrømAskerTeam OGF Mini 1, Odense Gymnastik Forening20032233215.701.618.718.7
2.VesterborgFrederikTeam OGF Mini 1, Odense Gymnastik Forening20062222415.701.518.618.6
3.Juul MadsenSebastianTeam OGF Mini 1, Odense Gymnastik Forening20042332315.601.618.418.4
4.HansenMikkelVIKings, Vejlby IK (VIK)20032333415.401.717.917.9
5.Veje ChristiansenOskarTeam OGF Mini 1, Odense Gymnastik Forening20042343205.421.517.717.7
6.Wrang LaursenOliverVIKings, Vejlby IK (VIK)2007234204.90115.715.7
7.Christian HolmBirkVIKings, Vejlby IK (VIK)2006244304.70115.115.1

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T3168.2Team OGF Mini 1, Odense Gymnastik ForeningWallstrømAsker20032233215.701.618.718.7
1. #T3168.2Team OGF Mini 1, Odense Gymnastik ForeningVeje ChristiansenOskar20042343205.421.517.717.7
1. #T3168.2Team OGF Mini 1, Odense Gymnastik ForeningVesterborgFrederik20062222415.701.518.618.6
1. #T3168.2Team OGF Mini 1, Odense Gymnastik ForeningJuul MadsenSebastian20042332315.601.618.418.4
2. #T2155.9VIKings, Vejlby IK (VIK)HansenMikkel20032333415.401.717.917.9
2. #T2155.9VIKings, Vejlby IK (VIK)Christian HolmBirk2006244304.70115.115.1
2. #T2155.9VIKings, Vejlby IK (VIK)Wrang LaursenOliver2007234204.90115.715.7

C rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Juul MadsenOliviaTeam OGF Mini 3, Odense Gymnastik Forening2006212221601.519.538.7
2222215.91.519.2
2.PlougheldLunaTeam OGF Mini 3, Odense Gymnastik Forening20041132315.901.519.237.5
1233325.61.518.3
3.Quick HansenAmalieTeam OGF Mini 3, Odense Gymnastik Forening20051232315.801.518.937.2
2233315.61.518.3
4.HoffAlberteVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20032233325.501.417.935.4
2333515.31.617.5
4.PetersenJosefineVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20042233325.501.417.935.4
2233435.31.617.5
6.C. JohannsenLeahTeam OGF Mini 3, Odense Gymnastik Forening20042343415.301.517.434.8
2343325.31.517.4
7.BergstrømSofiapiger 3, Silkeborg P / D2006233304.900.915.634.1
2222335.61.718.5
8.BilgrauLunapiger 3, Silkeborg P / D20042233435.301.617.533.8
2343534.911.616.3
9.AbildgaardLeapiger 4, Silkeborg P / D2005223205.100.916.233.6
2234335.31.517.4
10.L.T. KristensenKaroline-Amaliepiger 4, Silkeborg P / D20062243335.301.417.332.4
234404.7115.1
11.falbe BrixiusFrederikkepiger 4, Silkeborg P / D2007222504.900.915.631.9
2333534.921.616.3
12.GrossTrineVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20032344334.921.416.131.5
2345424.82115.4
13.KaiserZarinapiger 3, Silkeborg P / D200423404.100.71329.5
2334435.11.516.5
14.Lund KjerulfLeapiger 3, Silkeborg P / D200622204.400.713.924.3
25003.3100.510.4

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2113.4Team OGF Mini 3, Odense Gymnastik ForeningJuul MadsenOlivia2006212221601.519.538.7
2222215.91.519.2
1. #T2113.4Team OGF Mini 3, Odense Gymnastik ForeningPlougheldLuna20041132315.901.519.237.5
1233325.61.518.3
1. #T2113.4Team OGF Mini 3, Odense Gymnastik ForeningQuick HansenAmalie20051232315.801.518.937.2
2233315.61.518.3
1. #T2113.4Team OGF Mini 3, Odense Gymnastik ForeningC. JohannsenLeah20042343415.301.517.434.8
2343325.31.517.4
2. #T3102.3VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHoffAlberte20032233325.501.417.935.4
2333515.31.617.5
2. #T3102.3VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPetersenJosefine20042233325.501.417.935.4
2233435.31.617.5
2. #T3102.3VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGrossTrine20032344334.921.416.131.5
2345424.82115.4
3. #T498.3piger 3, Silkeborg P / DBilgrauLuna20042233435.301.617.533.8
2343534.911.616.3
3. #T498.3piger 3, Silkeborg P / DBergstrømSofia2006233304.900.915.634.1
2222335.61.718.5
3. #T498.3piger 3, Silkeborg P / DKaiserZarina200423404.100.71329.5
2334435.11.516.5
3. #T498.3piger 3, Silkeborg P / DLund KjerulfLea200622204.400.713.924.3
25003.3100.510.4
4. #T597.9piger 4, Silkeborg P / DAbildgaardLea2005223205.100.916.233.6
2234335.31.517.4
4. #T597.9piger 4, Silkeborg P / Dfalbe BrixiusFrederikke2007222504.900.915.631.9
2333534.921.616.3
4. #T597.9piger 4, Silkeborg P / DL.T. KristensenKaroline-Amalie20062243335.301.417.332.4
234404.7115.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Quick HansenAmalieTeam OGF Mini 3, Odense Gymnastik Forening2005113221601.519.519.5
2.PlougheldLunaTeam OGF Mini 3, Odense Gymnastik Forening2004112231601.419.419.4
3.Juul MadsenOliviaTeam OGF Mini 3, Odense Gymnastik Forening20061332215.801.518.918.9
4.C. JohannsenLeahTeam OGF Mini 3, Odense Gymnastik Forening20042233325.501.51818
5.falbe BrixiusFrederikkepiger 4, Silkeborg P / D20072223435.401.517.717.7
6.BilgrauLunapiger 3, Silkeborg P / D20042243435.201.617.217.2
7.L.T. KristensenKaroline-Amaliepiger 4, Silkeborg P / D20062243435.201.517.117.1
7.PetersenJosefineVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20042234525.201.517.117.1
9.AbildgaardLeapiger 4, Silkeborg P / D20052442435.101.71717
10.HoffAlberteVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20032443425.101.616.916.9
11.BergstrømSofiapiger 3, Silkeborg P / D2006123305.10116.316.3
12.GrossTrineVBIF 9, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20032344534.721.615.715.7
13.Lund KjerulfLeapiger 3, Silkeborg P / D200622304.300.713.313.3
14.KaiserZarinapiger 3, Silkeborg P / D200424003.4100.510.410.4

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T2171.2Team OGF Mini 3, Odense Gymnastik ForeningPlougheldLuna2004112231601.419.419.4
1. #T2171.2Team OGF Mini 3, Odense Gymnastik ForeningQuick HansenAmalie2005113221601.519.519.5
1. #T2171.2Team OGF Mini 3, Odense Gymnastik ForeningC. JohannsenLeah20042233325.501.51818
1. #T2171.2Team OGF Mini 3, Odense Gymnastik ForeningJuul MadsenOlivia20061332215.801.518.918.9
2. #T3152VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningPetersenJosefine20042234525.201.517.117.1
2. #T3152VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningHoffAlberte20032443425.101.616.916.9
2. #T3152VBIF 9, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningGrossTrine20032344534.721.615.715.7
3. #T5149.7piger 4, Silkeborg P / Dfalbe BrixiusFrederikke20072223435.401.517.717.7
3. #T5149.7piger 4, Silkeborg P / DL.T. KristensenKaroline-Amalie20062243435.201.517.117.1
3. #T5149.7piger 4, Silkeborg P / DAbildgaardLea20052442435.101.71717
4. #T4145.1piger 3, Silkeborg P / DBilgrauLuna20042243435.201.617.217.2
4. #T4145.1piger 3, Silkeborg P / DBergstrømSofia2006123305.10116.316.3
4. #T4145.1piger 3, Silkeborg P / DLund KjerulfLea200622304.300.713.313.3
4. #T4145.1piger 3, Silkeborg P / DKaiserZarina200424003.4100.510.410.4

C rækken - Senior damer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.McKenzieBriannaTeam Olle 2., Ollerup Gymnastikforening19962232335.501.718.236
2332335.41.617.8
2.ThordardottirKatrinTeam Olle 2., Ollerup Gymnastikforening1998000000000100017.9
1332335.411.717.9
3.LundCarolineTeam Olle 2., Ollerup Gymnastikforening19960000007000
0000007-

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T253.9Team Olle 2., Ollerup GymnastikforeningMcKenzieBrianna19962232335.501.718.236
2332335.41.617.8
1. #T253.9Team Olle 2., Ollerup GymnastikforeningThordardottirKatrin1998000000000100017.9
1332335.411.717.9
1. #T253.9Team Olle 2., Ollerup GymnastikforeningLundCaroline19960000007000
0000007-

Final

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.LundCarolineTeam Olle 2., Ollerup Gymnastikforening199600000
1.ThordardottirKatrinTeam Olle 2., Ollerup Gymnastikforening199800000
1.McKenzieBriannaTeam Olle 2., Ollerup Gymnastikforening199600000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age L A E D H Tid Total Score
1. #T253.9Team Olle 2., Ollerup GymnastikforeningLundCaroline199600000
1. #T253.9Team Olle 2., Ollerup GymnastikforeningThordardottirKatrin199800000
1. #T253.9Team Olle 2., Ollerup GymnastikforeningMcKenzieBrianna199600000

Eliterækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup Junior Elite Drenge, Outrup GUB20001111211228.806.232.664.4
1142211218.56.331.8
2.Emil Aalborg NielsenPeterTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20041111022228.802.528.958
1111111328.82.729.1
3.RodeTobiasTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20041201112228.80329.457.5
1211112228.522.628.1
4.Warming-JensenMathiasVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20021112111238.614.330.157
1122222338.112.626.9
5.Lykke HansenMadsTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20031111221428.504.329.856.9
111011108.41.927.1
6.BonnichsenJonathanVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20041133322527.80427.455.4
1222321228.33.128
7.palmgreen SørensenRasmusDet nye guld , Vestjysk GF (VGF89)20051121211328.602.628.454.9
1111111218102.526.5
8.B. FredenslundAndreasTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20021221212428.304.12954.6
1121111528.410.425.6
9.LarsenBenjaminOutrup Junior Elite Drenge, Outrup GUB20021222222527.913.927.654.5
1222222428.12.626.9
10.jakobsenMaltheOutrup Junior Elite Drenge, Outrup GUB2002222222207.60224.852.7
2222111328.42.727.9
11.WangGustavDet nye guld , Vestjysk GF (VGF89)2002112222207.80225.451.6
1222332327.733.126.2
12.Laumann ØrregaardRasmusDet nye guld , Vestjysk GF (VGF89)20021255543436.800.420.851.3
1112111328.74.430.5
13.KjærsgaardMarkusVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening1999222344406.90222.748.7
1322212437.822.626
14.Bjerre TherkildsenJonasOutrup Junior Elite Drenge, Outrup GUB20041222333327.722.425.547.4
1223322336.7121.821.9
15.Østergaard HansenJeppeDet nye guld , Vestjysk GF (VGF89)200200000

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T5172.5Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningEmil Aalborg NielsenPeter20041111022228.802.528.958
1111111328.82.729.1
1. #T5172.5Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningLykke HansenMads20031111221428.504.329.856.9
111011108.41.927.1
1. #T5172.5Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningRodeTobias20041201112228.80329.457.5
1211112228.522.628.1
1. #T5172.5Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningB. FredenslundAndreas20021221212428.304.12954.6
1121111528.410.425.6
2. #T3172.3Outrup Junior Elite Drenge, Outrup GUBSkovgaard BredvigAlexander20001111211228.806.232.664.4
1142211218.56.331.8
2. #T3172.3Outrup Junior Elite Drenge, Outrup GUBLarsenBenjamin20021222222527.913.927.654.5
1222222428.12.626.9
2. #T3172.3Outrup Junior Elite Drenge, Outrup GUBjakobsenMalthe2002222222207.60224.852.7
2222111328.42.727.9
2. #T3172.3Outrup Junior Elite Drenge, Outrup GUBBjerre TherkildsenJonas20041222333327.722.425.547.4
1223322336.7121.821.9
3. #T4161.1VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningWarming-JensenMathias20021112111238.614.330.157
1122222338.112.626.9
3. #T4161.1VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningBonnichsenJonathan20041133322527.80427.455.4
1222321228.33.128
3. #T4161.1VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningKjærsgaardMarkus1999222344406.90222.748.7
1322212437.822.626
4. #T2157.8Det nye guld , Vestjysk GF (VGF89)palmgreen SørensenRasmus20051121211328.602.628.454.9
1111111218102.526.5
4. #T2157.8Det nye guld , Vestjysk GF (VGF89)WangGustav2002112222207.80225.451.6
1222332327.733.126.2
4. #T2157.8Det nye guld , Vestjysk GF (VGF89)Laumann ØrregaardRasmus20021255543436.800.420.851.3
1112111328.74.430.5
4. #T2157.8Det nye guld , Vestjysk GF (VGF89)Østergaard HansenJeppe200200000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup Junior Elite Drenge, Outrup GUB20001112111328.707.133.233.2
2.Lykke HansenMadsTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20031111111318.904.33131
2.Warming-JensenMathiasVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20021211111218.904.33131
4.B. FredenslundAndreasTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20021111111438.604.129.929.9
5.WangGustavDet nye guld , Vestjysk GF (VGF89)20021121111438.50429.529.5
6.Emil Aalborg NielsenPeterTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20041111111228.902.729.429.4
7.RodeTobiasTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20041121111228.80329.429.4
8.KjærsgaardMarkusVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening19992222111318.503.929.429.4
9.palmgreen SørensenRasmusDet nye guld , Vestjysk GF (VGF89)20051111111318.902.529.229.2
10.LarsenBenjaminOutrup Junior Elite Drenge, Outrup GUB20021222212418.303.928.828.8
11.BonnichsenJonathanVBIF 1, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20041222222518.104.428.728.7
12.Bjerre TherkildsenJonasOutrup Junior Elite Drenge, Outrup GUB20041111122328.512.628.128.1
12.jakobsenMaltheOutrup Junior Elite Drenge, Outrup GUB20022221122218.502.628.128.1
14.Laumann ØrregaardRasmusDet nye guld , Vestjysk GF (VGF89)2002121100108.40227.227.2
15.Østergaard HansenJeppeDet nye guld , Vestjysk GF (VGF89)200200000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T5262.8Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningLykke HansenMads20031111111318.904.33131
1. #T5262.8Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningB. FredenslundAndreas20021111111438.604.129.929.9
1. #T5262.8Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningRodeTobias20041121111228.80329.429.4
1. #T5262.8Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningEmil Aalborg NielsenPeter20041111111228.902.729.429.4
2. #T3262.4Outrup Junior Elite Drenge, Outrup GUBSkovgaard BredvigAlexander20001112111328.707.133.233.2
2. #T3262.4Outrup Junior Elite Drenge, Outrup GUBBjerre TherkildsenJonas20041111122328.512.628.128.1
2. #T3262.4Outrup Junior Elite Drenge, Outrup GUBjakobsenMalthe20022221122218.502.628.128.1
2. #T3262.4Outrup Junior Elite Drenge, Outrup GUBLarsenBenjamin20021222212418.303.928.828.8
3. #T4250.2VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningWarming-JensenMathias20021211111218.904.33131
3. #T4250.2VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningKjærsgaardMarkus19992222111318.503.929.429.4
3. #T4250.2VBIF 1, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningBonnichsenJonathan20041222222518.104.428.728.7
4. #T2243.7Det nye guld , Vestjysk GF (VGF89)WangGustav20021121111438.50429.529.5
4. #T2243.7Det nye guld , Vestjysk GF (VGF89)palmgreen SørensenRasmus20051111111318.902.529.229.2
4. #T2243.7Det nye guld , Vestjysk GF (VGF89)Laumann ØrregaardRasmus2002121100108.40227.227.2
4. #T2243.7Det nye guld , Vestjysk GF (VGF89)Østergaard HansenJeppe200200000

Eliterækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Næss-schmidt MølgaardChristineOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB20011111111318.904.130.859.4
1322221428.14.328.6
2.Hermann PoulsenMalouTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20011111111328.802.428.856.9
1111122428.52.628.1
3.Lentz ChristensenSisselTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20031222212428.204.228.855.7
13332222282.926.9
4.Brixen NielsenMieOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB20001332222228.102.626.954.8
1122231228.42.727.9
5.JensenJulieTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20041222322328.102.72752.7
1223332527.72.625.7
6.Lykke SkjøttSabineOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB19991111111228.902.629.352.3
11122207.11.723
7.Alexandersen FlindtMarieOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB19991333435.301.417.338.5
2333333336.2122.621.2
8.Serup ChristensenNikolineTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening200200000

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2166.5Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBNæss-schmidt MølgaardChristine20011111111318.904.130.859.4
1322221428.14.328.6
1. #T2166.5Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBBrixen NielsenMie20001332222228.102.626.954.8
1122231228.42.727.9
1. #T2166.5Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBLykke SkjøttSabine19991111111228.902.629.352.3
11122207.11.723
1. #T2166.5Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBAlexandersen FlindtMarie19991333435.301.417.338.5
2333333336.2122.621.2
2. #T3165.3Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningHermann PoulsenMalou20011111111328.802.428.856.9
1111122428.52.628.1
2. #T3165.3Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningLentz ChristensenSissel20031222212428.204.228.855.7
13332222282.926.9
2. #T3165.3Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningJensenJulie20041222322328.102.72752.7
1223332527.72.625.7
2. #T3165.3Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningSerup ChristensenNikoline200200000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Næss-schmidt MølgaardChristineOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB20011121111328.704.130.230.2
2.Lentz ChristensenSisselTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20031222111338.31428.928.9
3.Hermann PoulsenMalouTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20011111111428.702.428.528.5
4.JensenJulieTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening20041112221228.602.728.528.5
5.Alexandersen FlindtMarieOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB19991122211228.602.628.428.4
5.Lykke SkjøttSabineOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB19991111113328.602.628.428.4
7.Brixen NielsenMieOutrup Junior Elite Piger, Outrup GUB20001222221328.302.727.627.6
8.Serup ChristensenNikolineTeam OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik Forening200200000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2253.5Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBNæss-schmidt MølgaardChristine20011121111328.704.130.230.2
1. #T2253.5Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBAlexandersen FlindtMarie19991122211228.602.628.428.4
1. #T2253.5Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBLykke SkjøttSabine19991111113328.602.628.428.4
1. #T2253.5Outrup Junior Elite Piger, Outrup GUBBrixen NielsenMie20001222221328.302.727.627.6
2. #T3251.2Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningJensenJulie20041112221228.602.728.528.5
2. #T3251.2Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningLentz ChristensenSissel20031222111338.31428.928.9
2. #T3251.2Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningHermann PoulsenMalou20011111111428.702.428.528.5
2. #T3251.2Team OGF Junior Elite 1, Odense Gymnastik ForeningSerup ChristensenNikoline200200000

Eliterækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PilgaardMikkelOutrup Mini Elite Drenge, Outrup GUB20031121112558.103.928.256.8
1111221338.53.128.6
2.SommerLudvigOutrup Mini Elite Drenge, Outrup GUB20051111111338.703.129.255.6
1222232527.92.726.4
3.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup Mini Elite Drenge, Outrup GUB200511111115107.804.127.555.4
1111111538.412.727.9
4.Korsholm PlauborgJeppeOutrup Mini Elite Drenge, Outrup GUB20031222121338.302.527.455.1
1222222328.23.127.7

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2169.1Outrup Mini Elite Drenge, Outrup GUBPilgaardMikkel20031121112558.103.928.256.8
1111221338.53.128.6
1. #T2169.1Outrup Mini Elite Drenge, Outrup GUBBækhøj SkaaningFrederik200511111115107.804.127.555.4
1111111538.412.727.9
1. #T2169.1Outrup Mini Elite Drenge, Outrup GUBKorsholm PlauborgJeppe20031222121338.302.527.455.1
1222222328.23.127.7
1. #T2169.1Outrup Mini Elite Drenge, Outrup GUBSommerLudvig20051111111338.703.129.255.6
1222232527.92.726.4

Final

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.Korsholm PlauborgJeppeOutrup Mini Elite Drenge, Outrup GUB200300000
1.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup Mini Elite Drenge, Outrup GUB200500000
1.SommerLudvigOutrup Mini Elite Drenge, Outrup GUB200500000
1.PilgaardMikkelOutrup Mini Elite Drenge, Outrup GUB200300000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age L A E D H Tid Total Score
1. #T2169.1Outrup Mini Elite Drenge, Outrup GUBKorsholm PlauborgJeppe200300000
1. #T2169.1Outrup Mini Elite Drenge, Outrup GUBBækhøj SkaaningFrederik200500000
1. #T2169.1Outrup Mini Elite Drenge, Outrup GUBSommerLudvig200500000
1. #T2169.1Outrup Mini Elite Drenge, Outrup GUBPilgaardMikkel200300000

Eliterækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Kathrine ThomsenSola, Outrup GUB20061111211228.802.528.957.9
1111111238.82.629
2.Riber LarsenFreja, Outrup GUB20031222222228.302.527.454.9
1222122328.32.627.5
3.ScherrebeckJosefine, Outrup GUB200311232223107.402.424.652.4
1222122228.42.627.8
4.Ehmsen UnderbjergDitte, Outrup GUB20030000023.6
223322307.31.723.6

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2165.2, Outrup GUBKathrine ThomsenSola20061111211228.802.528.957.9
1111111238.82.629
1. #T2165.2, Outrup GUBRiber LarsenFreja20031222222228.302.527.454.9
1222122328.32.627.5
1. #T2165.2, Outrup GUBScherrebeckJosefine200311232223107.402.424.652.4
1222122228.42.627.8
1. #T2165.2, Outrup GUBEhmsen UnderbjergDitte20030000023.6
223322307.31.723.6

Final

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.Ehmsen UnderbjergDitte, Outrup GUB200300000
1.ScherrebeckJosefine, Outrup GUB200300000
1.Riber LarsenFreja, Outrup GUB200300000
1.Kathrine ThomsenSola, Outrup GUB200600000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age L A E D H Tid Total Score
1. #T2165.2, Outrup GUBEhmsen UnderbjergDitte200300000
1. #T2165.2, Outrup GUBScherrebeckJosefine200300000
1. #T2165.2, Outrup GUBRiber LarsenFreja200300000
1. #T2165.2, Outrup GUBKathrine ThomsenSola200600000

Eliterækken - Senior damer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Raunholt ØrskovSaraOutrup Senior Elite Piger, Outrup GUB1998111111208.203.928.558.2
1322211428.25.129.7
2.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup Senior Elite Piger, Outrup GUB20031111211338.604.23052.2
11321114106.6102.422.2
3.PagårdIdaOutrup Senior Elite Piger, Outrup GUB1997111111108.301.926.851.4
1222211327.4102.424.6
4.NørgaardAlberteOutrup Senior Elite Piger, Outrup GUB200300000

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T2161.8Outrup Senior Elite Piger, Outrup GUBRaunholt ØrskovSara1998111111208.203.928.558.2
1322211428.25.129.7
1. #T2161.8Outrup Senior Elite Piger, Outrup GUBPagårdIda1997111111108.301.926.851.4
1222211327.4102.424.6
1. #T2161.8Outrup Senior Elite Piger, Outrup GUBKathrine ThomsenVictoria20031111211338.604.23052.2
11321114106.6102.422.2
1. #T2161.8Outrup Senior Elite Piger, Outrup GUBNørgaardAlberte200300000

Final

Rank Surname Name Club Age L A E D H Tid Total Score
1.NørgaardAlberteOutrup Senior Elite Piger, Outrup GUB200300000
1.PagårdIdaOutrup Senior Elite Piger, Outrup GUB199700000
1.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup Senior Elite Piger, Outrup GUB200300000
1.Raunholt ØrskovSaraOutrup Senior Elite Piger, Outrup GUB199800000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age L A E D H Tid Total Score
1. #T2161.8Outrup Senior Elite Piger, Outrup GUBNørgaardAlberte200300000
1. #T2161.8Outrup Senior Elite Piger, Outrup GUBPagårdIda199700000
1. #T2161.8Outrup Senior Elite Piger, Outrup GUBKathrine ThomsenVictoria200300000
1. #T2161.8Outrup Senior Elite Piger, Outrup GUBRaunholt ØrskovSara199800000

Eliterækken - Senior herre

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SteffensenRasmusSenior 1, Silkeborg P / D199900121004108.208.533.172.4
0021000319.311.439.3
2.Scharf MatthiesenAdamTeam OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik Forening19960110000219.508.53772.2
0032000229.17.935.2
3.NissenMikaelDet grå guld , Vestjysk GF (VGF89)19920121001319.106.133.468.9
0021000329.27.935.5
4.Henri Oliver ErbsDavidTeam OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik Forening1999112200121906.433.468.9
0022000319.27.935.5
5.T. F. OlesenJeppeTeam OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik Forening19971021010229.106.433.768.7
0131100328.98.335
6.Beck HansenRasmusTeam OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik Forening19981012110219.106.433.767.7
0132100418.87.634
7.HvidemoseJohanTeam OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik Forening1995021011131906.133.167.5
0122100338.718.334.4
8.GreenEliasDet grå guld , Vestjysk GF (VGF89)19980012210328.906.433.166.4
0131100438.617.533.3
9.Gaarde SørensenRasmusSenior 1, Silkeborg P / D19960022113538.30630.965.3
0032110328.8834.4
10.AbildgaardMartinSenior 1, Silkeborg P / D20021101101219.204.331.962.3
1211111438.54.930.4
11.JørgensenMikkelTeam OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik Forening19931132111428.40631.260.3
113221133835.129.1
12.WithenMariusSenior 1, Silkeborg P / D19991121100418.906.132.556.4
1222211527.2102.323.9
13.EngholmSuneDet grå guld , Vestjysk GF (VGF89)19931222211438.203.928.553.8
1115555536.725.525.3
14.Krejberg JensenOliverSenior 2, Silkeborg P / D20051111111318.902.629.353.6
1112212437.2112.724.3
15.DremstrupThorSenior 2, Silkeborg P / D1999113111108.103.928.252
111111107.3101.923.8
16.Skaaning JørgensenFrederikSenior 2, Silkeborg P / D20051222222328.20327.651.9
1222222327.2102.724.3
17.Rask KærArneDet grå guld , Vestjysk GF (VGF89)19961123221538063048.9
0055053.918.9
18.WeschAndersTeam OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik Forening199300000

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T3208.8Team OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik ForeningScharf MatthiesenAdam19960110000219.508.53772.2
0032000229.17.935.2
1. #T3208.8Team OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik ForeningHenri Oliver ErbsDavid1999112200121906.433.468.9
0022000319.27.935.5
1. #T3208.8Team OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik ForeningBeck HansenRasmus19981012110219.106.433.767.7
0132100418.87.634
1. #T3208.8Team OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik ForeningWeschAnders199300000
2. #T6201.6Senior 1, Silkeborg P / DSteffensenRasmus199900121004108.208.533.172.4
0021000319.311.439.3
2. #T6201.6Senior 1, Silkeborg P / DGaarde SørensenRasmus19960022113538.30630.965.3
0032110328.8834.4
2. #T6201.6Senior 1, Silkeborg P / DAbildgaardMartin20021101101219.204.331.962.3
1211111438.54.930.4
2. #T6201.6Senior 1, Silkeborg P / DWithenMarius19991121100418.906.132.556.4
1222211527.2102.323.9
3. #T4196.5Team OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik ForeningT. F. OlesenJeppe19971021010229.106.433.768.7
0131100328.98.335
3. #T4196.5Team OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik ForeningHvidemoseJohan1995021011131906.133.167.5
0122100338.718.334.4
3. #T4196.5Team OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik ForeningJørgensenMikkel19931132111428.40631.260.3
113221133835.129.1
4. #T2190.6Det grå guld , Vestjysk GF (VGF89)NissenMikael19920121001319.106.133.468.9
0021000329.27.935.5
4. #T2190.6Det grå guld , Vestjysk GF (VGF89)GreenElias19980012210328.906.433.166.4
0131100438.617.533.3
4. #T2190.6Det grå guld , Vestjysk GF (VGF89)EngholmSune19931222211438.203.928.553.8
1115555536.725.525.3
4. #T2190.6Det grå guld , Vestjysk GF (VGF89)Rask KærArne19961123221538063048.9
0055053.918.9
5. #T7157.5Senior 2, Silkeborg P / DKrejberg JensenOliver20051111111318.902.629.353.6
1112212437.2112.724.3
5. #T7157.5Senior 2, Silkeborg P / DDremstrupThor1999113111108.103.928.252
111111107.3101.923.8
5. #T7157.5Senior 2, Silkeborg P / DSkaaning JørgensenFrederik20051222222328.20327.651.9
1222222327.2102.724.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.GreenEliasDet grå guld , Vestjysk GF (VGF89)19980011000419.308.536.436.4
2.NissenMikaelDet grå guld , Vestjysk GF (VGF89)19920021000219.407.535.735.7
3.Scharf MatthiesenAdamTeam OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik Forening19960210411328.609.335.135.1
4.T. F. OlesenJeppeTeam OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik Forening19971132100318.80834.434.4
5.Henri Oliver ErbsDavidTeam OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik Forening19990022111318.907.534.234.2
6.Rask KærArneDet grå guld , Vestjysk GF (VGF89)19961122011338.607.23333
7.HvidemoseJohanTeam OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik Forening19950032211418.607.132.932.9
8.AbildgaardMartinSenior 1, Silkeborg P / D20021123211318.506.331.831.8
9.Beck HansenRasmusTeam OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik Forening1998100210108.50429.529.5
10.Gaarde SørensenRasmusSenior 1, Silkeborg P / D1996112211108.104.72929
11.SteffensenRasmusSenior 1, Silkeborg P / D19990024555327.406.328.528.5
12.WithenMariusSenior 1, Silkeborg P / D19991123333427.624.527.327.3
13.JørgensenMikkelTeam OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik Forening1993113322207.604.427.227.2
14.EngholmSuneDet grå guld , Vestjysk GF (VGF89)19931144444527.105.927.227.2
15.Krejberg JensenOliverSenior 2, Silkeborg P / D200500000
15.DremstrupThorSenior 2, Silkeborg P / D199900000
15.Skaaning JørgensenFrederikSenior 2, Silkeborg P / D200500000

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T3307.6Team OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik ForeningScharf MatthiesenAdam19960210411328.609.335.135.1
1. #T3307.6Team OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik ForeningHenri Oliver ErbsDavid19990022111318.907.534.234.2
1. #T3307.6Team OGF Spydspidserne 1, Odense Gymnastik ForeningBeck HansenRasmus1998100210108.50429.529.5
2. #T2295.7Det grå guld , Vestjysk GF (VGF89)GreenElias19980011000419.308.536.436.4
2. #T2295.7Det grå guld , Vestjysk GF (VGF89)NissenMikael19920021000219.407.535.735.7
2. #T2295.7Det grå guld , Vestjysk GF (VGF89)Rask KærArne19961122011338.607.23333
2. #T2295.7Det grå guld , Vestjysk GF (VGF89)EngholmSune19931144444527.105.927.227.2
3. #T4291Team OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik ForeningT. F. OlesenJeppe19971132100318.80834.434.4
3. #T4291Team OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik ForeningHvidemoseJohan19950032211418.607.132.932.9
3. #T4291Team OGF Spydspidserne 2, Odense Gymnastik ForeningJørgensenMikkel1993113322207.604.427.227.2
4. #T6290.9Senior 1, Silkeborg P / DAbildgaardMartin20021123211318.506.331.831.8
4. #T6290.9Senior 1, Silkeborg P / DGaarde SørensenRasmus1996112211108.104.72929
4. #T6290.9Senior 1, Silkeborg P / DSteffensenRasmus19990024555327.406.328.528.5
4. #T6290.9Senior 1, Silkeborg P / DWithenMarius19991123333427.624.527.327.3
5. #T7157.5Senior 2, Silkeborg P / DDremstrupThor199900000
5. #T7157.5Senior 2, Silkeborg P / DKrejberg JensenOliver200500000
5. #T7157.5Senior 2, Silkeborg P / DSkaaning JørgensenFrederik200500000

Niveau 3 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ClausenMadsVBIF 7, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20042222315.801.318.737.5
2222315.81.418.8
2.ØrstedAlexanderOutrup Drenge 1, Outrup GUB20032222315.801.318.737.2
2222325.71.418.5
3.WormAlexanderOutrup Drenge 1, Outrup GUB20052222425.601.318.136.9
2222315.81.418.8
4.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup Drenge 1, Outrup GUB20072232315.701.318.436.9
2222325.71.418.5
5.David Bruun MetcalfeRobinOutrup Drenge 2 , Outrup GUB20053222325.601.418.236.5
3222325.61.518.3
6.Højberg OskarsonMikkelOutrup Drenge 2 , Outrup GUB20072222315.801.318.735.7
2323335.221.417
7.SchmidtLasseVBIF 7, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20032233425.401.417.635.6
2332325.51.518
8.ØhlenschlægerHenryOutrup Drenge 1, Outrup GUB20052333325.401.417.635.3
2223435.41.517.7
9.HansenKristianLasses knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20062323335.401.317.234.5
2233435.31.417.3
10.Warming-jensenNoaVBIF 7, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2004233343521.416.434.3
3232325.51.417.9
11.Elkjær AndersenLukasOutrup Drenge 2 , Outrup GUB20072333425.301.317.234.2
2333435.21.417
12.ZebergDanielLasses knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20053334415.201.316.933.9
2334515.21.417
13.Bæk MølgaardTokeOutrup Drenge 2 , Outrup GUB20032234325.401.317.533.6
2234534.921.416.1
14.Møller MadsenChrisLasses knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20072344425.101.316.332.4
2334434.921.416.1
15.Bruun NielsenKasperLasses knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening200622330500.815.531.8
23345351.316.3

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T5111Outrup Drenge 1, Outrup GUBØrstedAlexander20032222315.801.318.737.2
2222325.71.418.5
1. #T5111Outrup Drenge 1, Outrup GUBWormAlexander20052222425.601.318.136.9
2222315.81.418.8
1. #T5111Outrup Drenge 1, Outrup GUBLinde Grønberg SimonsenOliver20072232315.701.318.436.9
2222325.71.418.5
1. #T5111Outrup Drenge 1, Outrup GUBØhlenschlægerHenry20052333325.401.417.635.3
2223435.41.517.7
2. #T4107.4VBIF 7, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningClausenMads20042222315.801.318.737.5
2222315.81.418.8
2. #T4107.4VBIF 7, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningSchmidtLasse20032233425.401.417.635.6
2332325.51.518
2. #T4107.4VBIF 7, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningWarming-jensenNoa2004233343521.416.434.3
3232325.51.417.9
3. #T6106.7Outrup Drenge 2 , Outrup GUBHøjberg OskarsonMikkel20072222315.801.318.735.7
2323335.221.417
3. #T6106.7Outrup Drenge 2 , Outrup GUBDavid Bruun MetcalfeRobin20053222325.601.418.236.5
3222325.61.518.3
3. #T6106.7Outrup Drenge 2 , Outrup GUBElkjær AndersenLukas20072333425.301.317.234.2
2333435.21.417
3. #T6106.7Outrup Drenge 2 , Outrup GUBBæk MølgaardToke20032234325.401.317.533.6
2234534.921.416.1
4. #T2101Lasses knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningZebergDaniel20053334415.201.316.933.9
2334515.21.417
4. #T2101Lasses knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningHansenKristian20062323335.401.317.234.5
2233435.31.417.3
4. #T2101Lasses knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningMøller MadsenChris20072344425.101.316.332.4
2334434.921.416.1
4. #T2101Lasses knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningBruun NielsenKasper200622330500.815.531.8
23345351.316.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SchmidtLasseVBIF 7, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20032222215.901.419.119.1
2.David Bruun MetcalfeRobinOutrup Drenge 2 , Outrup GUB20052221325.801.518.918.9
3.ØrstedAlexanderOutrup Drenge 1, Outrup GUB20032222315.801.318.718.7
4.ClausenMadsVBIF 7, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20042222415.701.418.518.5
5.Elkjær AndersenLukasOutrup Drenge 2 , Outrup GUB20072222425.601.418.218.2
5.WormAlexanderOutrup Drenge 1, Outrup GUB20053222415.601.418.218.2
7.Højberg OskarsonMikkelOutrup Drenge 2 , Outrup GUB20072222335.601.318.118.1
8.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup Drenge 1, Outrup GUB20072223425.501.317.817.8
9.ØhlenschlægerHenryOutrup Drenge 1, Outrup GUB20052233425.401.517.717.7
10.Warming-jensenNoaVBIF 7, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20043323335.301.417.317.3
11.Bæk MølgaardTokeOutrup Drenge 2 , Outrup GUB20032234435.201.41717
12.Møller MadsenChrisLasses knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20072334335.201.316.916.9
12.ZebergDanielLasses knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20053333335.201.316.916.9
14.HansenKristianLasses knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening2006233304.900.815.515.5
15.Bruun NielsenKasperLasses knæjter, Flemming Efterskole Gymnastikforening20062333304.6101.315.115.1

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T5165.7Outrup Drenge 1, Outrup GUBØrstedAlexander20032222315.801.318.718.7
1. #T5165.7Outrup Drenge 1, Outrup GUBLinde Grønberg SimonsenOliver20072223425.501.317.817.8
1. #T5165.7Outrup Drenge 1, Outrup GUBØhlenschlægerHenry20052233425.401.517.717.7
1. #T5165.7Outrup Drenge 1, Outrup GUBWormAlexander20053222415.601.418.218.2
2. #T4162.3VBIF 7, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningClausenMads20042222415.701.418.518.5
2. #T4162.3VBIF 7, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningSchmidtLasse20032222215.901.419.119.1
2. #T4162.3VBIF 7, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningWarming-jensenNoa20043323335.301.417.317.3
3. #T6161.9Outrup Drenge 2 , Outrup GUBHøjberg OskarsonMikkel20072222335.601.318.118.1
3. #T6161.9Outrup Drenge 2 , Outrup GUBElkjær AndersenLukas20072222425.601.418.218.2
3. #T6161.9Outrup Drenge 2 , Outrup GUBDavid Bruun MetcalfeRobin20052221325.801.518.918.9
3. #T6161.9Outrup Drenge 2 , Outrup GUBBæk MølgaardToke20032234435.201.41717
4. #T2150.3Lasses knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningMøller MadsenChris20072334335.201.316.916.9
4. #T2150.3Lasses knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningZebergDaniel20053333335.201.316.916.9
4. #T2150.3Lasses knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningBruun NielsenKasper20062333304.6101.315.115.1
4. #T2150.3Lasses knæjter, Flemming Efterskole GymnastikforeningHansenKristian2006233304.900.815.515.5

Niveau 3 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.RiberAnnaTeam OGF 1, Odense Gymnastik Forening20061111116.401.320.540.8
1211116.31.420.3
2.Emilie Littau ChristiansenLeaTeam OGF 1, Odense Gymnastik Forening20051111216.301.320.240.5
1111216.31.420.3
3.TeilmannJulieOutrup pige 1 , Outrup GUB2004111133601.419.439.8
1111216.31.520.4
4.María Haraldsdóttir HaraldsdóttirHrefnaTeam OGF 1, Odense Gymnastik Forening20041211216.201.319.939.6
1221216.11.419.7
5.Ternholm JensenFrejaOutrup pige 1 , Outrup GUB2003221122601.319.339
1211226.11.419.7
6.Engholm DremstrupEmilieVIKings, Vejlby IK (VIK)20041222225.901.31938.7
1212306.11.419.7
7.Brandsborg BaunElenaOutrup pige 1 , Outrup GUB20061111435.901.419.138.6
12113261.519.5
8.Mølgaard KnudsborgMathildeOutrup pige 2, Outrup GUB20051222325.801.318.738.4
1121316.11.419.7
9.Obling JessenAnneVBIF 3, Varnæs/Bovrup Idrætsforening2004122221601.319.338.4
1223215.91.419.1
10.Yu Wu KjeldsenKamillaOutrup pige 1 , Outrup GUB2005211222601.419.438.3
2111435.81.518.9
11.Bechmann KortegaardIdaVIKings, Vejlby IK (VIK)20051222325.801.318.738.1
12122261.419.4
12.VidmarIdaPåskekyllingerne, Randers gymnastiske Forening2005112222601.319.338.1
1222325.81.418.8
13.Ropass HenriksenMillaTeam OGF 3, Odense Gymnastik Forening20041223335.601.318.137.5
12132161.419.4
14.Maria Jønch NielsenSaraTeam OGF 1, Odense Gymnastik Forening20031114335.701.318.437.5
1111335.911.419.1
15.Søholm ClausenLærkeVBIF 2, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20082222225.801.318.737.5
2222225.81.418.8
16.louise kimper-karlDictelTeam OGF 2, Odense Gymnastik Forening20043211225.901.31937.2
2212325.80.818.2
17.Juhl HarbergMargretheTeam OGF 4, Odense Gymnastik Forening20051122335.801.318.737.2
1222335.71.418.5
18.LethEmilyTeam OGF 4, Odense Gymnastik Forening20042323215.701.318.436.6
2222425.61.418.2
19.Høj SonneJulieOutrup pige 2, Outrup GUB20031122325.901.31936.6
1223335.421.417.6
20.SimonsenAnikaOutrup pige 2, Outrup GUB20042222335.421.317.536.3
2222225.81.418.8
21.Elisabeth StensgaardAnnaTeam OGF 2, Odense Gymnastik Forening20042223335.501.317.836.3
1223325.71.418.5
21.SøndergaardMathildeTeam OGF 3, Odense Gymnastik Forening20042233325.501.317.836.3
1223325.71.418.5
23.RattenborgJohanneTeam OGF 3, Odense Gymnastik Forening20042222325.521.317.836
1223425.61.418.2
24.NørbyEmmaVIKings, Vejlby IK (VIK)20032223235.601.318.136
2232335.51.417.9
25.MatthiesenIdaVBIF 2, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20032223325.601.318.135.4
2333425.31.417.3
26.MeisnerJohanneTeam OGF 2, Odense Gymnastik Forening20052323315.601.318.135.1
2322435.40.817
27.Fjord MadsenMadeleineTeam OGF 3, Odense Gymnastik Forening20042233325.501.317.835.1
1233335.321.417.3
28.Risbjerg SimonsenSiljePåskekyllingerne, Randers gymnastiske Forening20052233425.221.316.634.5
2222335.61.417.9
29.Ellen Foged RokkjærLauraPåskekyllingerne, Randers gymnastiske Forening20052234425.121.316.634.2
2233425.41.417.6
30.Faarvang LauritsenEmmaPiger 1, Silkeborg P / D20061223335.601.317.833.9
223443521.416.1
31.Neil FriisEmmaPiger 1, Silkeborg P / D20062222335.601.317.833.9
1221504.9101.416.1
32.Andresen HollænderKarolineVBIF 3, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20042233325.321.317.233.9
1333435.121.416.7
33.Marie WirnfeldtAstridTeam OGF 4, Odense Gymnastik Forening20032233435.301.317.233.3
2333534.921.416.1
34.Smidt JensenFrejaVBIF 3, Varnæs/Bovrup Idrætsforening20082334434.921.31632.4
2234435.20.816.4
35.Bruun AndresenKlaraVBIF 2, Varnæs/Bovrup Idrætsforening200523230500.815.832.1
3333525.11.316.3
36.Johanne BuntenMariePiger 1, Silkeborg P / D20072223535.301.316.932.1
224404.80.815.2
37.VoldsgaardCecilieTeam OGF 4, Odense Gymnastik Forening200323003.5100.410.927.2
333342521.316.3
38.Aaholm MadsenLauraTeam OGF 2, Odense Gymnastik Forening20041223335.601.318.118.1
00000000010-
39.MainsKajsaPåskekyllingerne, Randers gymnastiske Forening200500000000010000
00000000010-

Qualification Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1. #T4120.9Team OGF 1, Odense Gymnastik ForeningEmilie Littau ChristiansenLea20051111216.301.320.240.5
1111216.31.420.3
1. #T4120.9Team OGF 1, Odense Gymnastik ForeningRiberAnna20061111116.401.320.540.8
1211116.31.420.3
1. #T4120.9Team OGF 1, Odense Gymnastik ForeningMaría Haraldsdóttir HaraldsdóttirHrefna20041211216.201.319.939.6
1221216.11.419.7
1. #T4120.9Team OGF 1, Odense Gymnastik ForeningMaria Jønch NielsenSara20031114335.701.318.437.5
1111335.911.419.1
10. #T9104.7VBIF 3, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningObling JessenAnne2004122221601.319.338.4
1223215.91.419.1
10. #T9104.7VBIF 3, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningAndresen HollænderKaroline20042233325.321.317.233.9
1333435.121.416.7
10. #T9104.7VBIF 3, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningSmidt JensenFreja20082334434.921.31632.4
2234435.20.816.4
11. #T1099.9Piger 1, Silkeborg P / DFaarvang LauritsenEmma20061223335.601.317.833.9
223443521.416.1
11. #T1099.9Piger 1, Silkeborg P / DNeil FriisEmma20062222335.601.317.833.9
1221504.9101.416.1
11. #T1099.9Piger 1, Silkeborg P / DJohanne BuntenMarie20072223535.301.316.932.1
224404.80.815.2
2. #T11117.7Outrup pige 1 , Outrup GUBTernholm JensenFreja2003221122601.319.339
1211226.11.419.7
2. #T11117.7Outrup pige 1 , Outrup GUBTeilmannJulie2004111133601.419.439.8
1111216.31.520.4
2. #T11117.7Outrup pige 1 , Outrup GUBBrandsborg BaunElena20061111435.901.419.138.6
12113261.519.5
2. #T11117.7Outrup pige 1 , Outrup GUBYu Wu KjeldsenKamilla2005211222601.419.438.3
2111435.81.518.9
3. #T3112.8VIKings, Vejlby IK (VIK)Bechmann KortegaardIda20051222325.801.318.738.1
12122261.419.4
3. #T3112.8VIKings, Vejlby IK (VIK)Engholm DremstrupEmilie20041222225.901.31938.7
1212306.11.419.7
3. #T3112.8VIKings, Vejlby IK (VIK)NørbyEmma20032223235.601.318.136
2232335.51.417.9
4. #T12111.3Outrup pige 2, Outrup GUBMølgaard KnudsborgMathilde20051222325.801.318.738.4
1121316.11.419.7
4. #T12111.3Outrup pige 2, Outrup GUBSimonsenAnika20042222335.421.317.536.3
2222225.81.418.8
4. #T12111.3Outrup pige 2, Outrup GUBHøj SonneJulie20031122325.901.31936.6
1223335.421.417.6
5. #T6109.8Team OGF 3, Odense Gymnastik ForeningRopass HenriksenMilla20041223335.601.318.137.5
12132161.419.4
5. #T6109.8Team OGF 3, Odense Gymnastik ForeningSøndergaardMathilde20042233325.501.317.836.3
1223325.71.418.5
5. #T6109.8Team OGF 3, Odense Gymnastik ForeningFjord MadsenMadeleine20042233325.501.317.835.1
1233335.321.417.3
5. #T6109.8Team OGF 3, Odense Gymnastik ForeningRattenborgJohanne20042222325.521.317.836
1223425.61.418.2
6. #T5108.9Team OGF 2, Odense Gymnastik Foreninglouise kimper-karlDictel20043211225.901.31937.2
2212325.80.818.2
6. #T5108.9Team OGF 2, Odense Gymnastik ForeningElisabeth StensgaardAnna20042223335.501.317.836.3
1223325.71.418.5
6. #T5108.9Team OGF 2, Odense Gymnastik ForeningMeisnerJohanne20052323315.601.318.135.1
2322435.40.817
6. #T5108.9Team OGF 2, Odense Gymnastik ForeningAaholm MadsenLaura20041223335.601.318.118.1
00000000010-
7. #T7107.3Team OGF 4, Odense Gymnastik ForeningJuhl HarbergMargrethe20051122335.801.318.737.2
1222335.71.418.5
7. #T7107.3Team OGF 4, Odense Gymnastik ForeningLethEmily20042323215.701.318.436.6
2222425.61.418.2
7. #T7107.3Team OGF 4, Odense Gymnastik ForeningMarie WirnfeldtAstrid20032233435.301.317.233.3
2333534.921.416.1
7. #T7107.3Team OGF 4, Odense Gymnastik ForeningVoldsgaardCecilie200323003.5100.410.927.2
333342521.316.3
8. #T2106.8Påskekyllingerne, Randers gymnastiske ForeningVidmarIda2005112222601.319.338.1
1222325.81.418.8
8. #T2106.8Påskekyllingerne, Randers gymnastiske ForeningEllen Foged RokkjærLaura20052234425.121.316.634.2
2233425.41.417.6
8. #T2106.8Påskekyllingerne, Randers gymnastiske ForeningRisbjerg SimonsenSilje20052233425.221.316.634.5
2222335.61.417.9
8. #T2106.8Påskekyllingerne, Randers gymnastiske ForeningMainsKajsa200500000000010000
00000000010-
9. #T8105VBIF 2, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningSøholm ClausenLærke20082222225.801.318.737.5
2222225.81.418.8
9. #T8105VBIF 2, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningMatthiesenIda20032223325.601.318.135.4
2333425.31.417.3
9. #T8105VBIF 2, Varnæs/Bovrup IdrætsforeningBruun AndresenKlara200523230500.815.832.1
3333525.11.316.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RiberAnnaTeam OGF 1, Odense Gymnastik Forening20061111206.401.320.520.5
2.Emilie Littau ChristiansenLeaTeam OGF 1, Odense Gymnastik Forening20051111226.201.42020
3.Ternholm JensenFrejaOutrup pige 1 , Outrup GUB20032211216.101.419.719.7
3.Yu Wu KjeldsenKamillaOutrup pige 1 , Outrup GUB20051111326.101.419.719.7
5.María Haraldsdóttir HaraldsdóttirHrefnaTeam OGF 1, Odense Gymnastik Forening20042112216.101.319.619.6
6.TeilmannJulieOutrup pige 1 , Outrup GUB2004211132601.519.519.5
7.Bechmann KortegaardIdaVIKings, Vejlby IK (VIK)2005221122601.419.419.4
8.Brandsborg BaunElenaOutrup pige 1 , Outrup GUB20061111435.901.519.219.2
9.Engholm DremstrupEmilieVIKings, Vejlby IK (VIK)20042221315.901.31919
10.SimonsenAnikaOutrup pige 2, Outrup GUB20042222315.801.418.818.8
11.NørbyEmmaVIKings, Vejlby IK (VIK)20032232315.701.318.418.4
12.RattenborgJohanneTeam OGF 3, Odense Gymnastik Forening20042233235.501.317.817.8
12.Høj SonneJulieOutrup pige 2, Outrup GUB20032233235.501.317.817.8
14.Mølgaard KnudsborgMathildeOutrup pige 2, Outrup GUB20052222425.421.417.617.6
14.Ropass HenriksenMillaTeam OGF 3, Odense Gymnastik Forening20042333325.401.417.617.6
16.Maria Jønch NielsenSaraTeam OGF 1, Odense Gymnastik Forening20032233335.401.317.517.5
17.Fjord MadsenMadeleineTeam OGF 3, Odense Gymnastik Forening20042233435.301.417.317.3
18.SøndergaardMathildeTeam OGF 3, Odense Gymnastik Forening20042234435.201.41717

Final Team

Rank Club score Club Surname Name Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1. #T4181Team OGF 1, Odense Gymnastik ForeningRiberAnna20061111206.401.320.520.5
1. #T4181Team OGF 1, Odense Gymnastik ForeningEmilie Littau ChristiansenLea20051111226.201.42020
1. #T4181Team OGF 1, Odense Gymnastik ForeningMaría Haraldsdóttir HaraldsdóttirHrefna20042112216.101.319.619.6
1. #T4181Team OGF 1, Odense Gymnastik ForeningMaria Jønch NielsenSara20032233335.401.317.517.5
2. #T11176.6Outrup pige 1 , Outrup GUBYu Wu KjeldsenKamilla20051111326.101.419.719.7
2. #T11176.6Outrup pige 1 , Outrup GUBTeilmannJulie2004211132601.519.519.5
2. #T11176.6Outrup pige 1 , Outrup GUBTernholm JensenFreja20032211216.101.419.719.7
2. #T11176.6Outrup pige 1 , Outrup GUBBrandsborg BaunElena20061111435.901.519.219.2
3. #T3169.6VIKings, Vejlby IK (VIK)Engholm DremstrupEmilie20042221315.901.31919
3. #T3169.6VIKings, Vejlby IK (VIK)Bechmann KortegaardIda2005221122601.419.419.4
3. #T3169.6VIKings, Vejlby IK (VIK)NørbyEmma20032232315.701.318.418.4
4. #T12165.5Outrup pige 2, Outrup GUBSimonsenAnika20042222315.801.418.818.8
4. #T12165.5Outrup pige 2, Outrup GUBMølgaard KnudsborgMathilde20052222425.421.417.617.6
4. #T12165.5Outrup pige 2, Outrup GUBHøj SonneJulie20032233235.501.317.817.8
5. #T6162.5Team OGF 3, Odense Gymnastik ForeningRattenborgJohanne20042233235.501.317.817.8
5. #T6162.5Team OGF 3, Odense Gymnastik ForeningRopass HenriksenMilla20042333325.401.417.617.6
5. #T6162.5Team OGF 3, Odense Gymnastik ForeningSøndergaardMathilde20042234435.201.41717
5. #T6162.5Team OGF 3, Odense Gymnastik ForeningFjord MadsenMadeleine20042233435.301.417.317.3