Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Power Series 3 - HCA Cup

Konkurrencer

B rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RytterMadsVesterlund20001211335.90320.741.8
1122325.93.421.1
2.NørregaardMagnusFlemming20011222425.70320.140.4
1121216.21.720.3
3.Johan Måstrup KristensenKarlSvendborg GF19991212325.90320.740.4
11123261.719.7
4.SoelbergSimonSilkeborg P-D20011222315.902.219.940.3
2211216.12.120.4
5.SchrøderMarcusFlemming20001232435.50319.240
1222325.83.420.8
6.jakobsenMaltheOutrup GUB20021223415.703.120.238.5
2233325.51.818.3
7.Bech NielsenMathiasFlemming20031222315.901.519.238.3
1222325.81.719.1
8.Oksbjerg enMadsSvendborg GF20011223325.701.518.637.7
1212335.81.719.1
9.MikkelsenJeppeFlemming20011222335.701.518.637.4
1222335.71.718.8
10.kroghlauritsVBIF20012332315.601.618.437.2
2222325.71.718.8
11.Warming-HansenMadsVBIF20021222315.901.619.337.2
2233425.41.717.9
12.Vinther KümpelJeppeVBIF20021232325.521.618.135.1
2333425.121.717
13.Luis ThomsenAndreasVesterlund199900000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RytterMadsVesterlund20001212415.903.421.162.9
2.Johan Måstrup KristensenKarlSvendborg GF19991212325.903.220.961.3
3.SoelbergSimonSilkeborg P-D2001112222602.120.160.4
4.SchrøderMarcusFlemming20001222435.603.420.260.2
5.jakobsenMaltheOutrup GUB20022222415.703.120.258.7
6.NørregaardMagnusFlemming2001112205.40117.257.6
7.Oksbjerg enMadsSvendborg GF20011122425.801.518.956.6
8.Bech NielsenMathiasFlemming20031223435.321.617.555.8

B rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.AndersenJosefineOdense GF20021233315.701.618.737.8
1222325.81.719.1
2.Louise KoertzSarahOdense GF20021222435.601.618.437.5
1222325.81.719.1
3.Gunder Strøm SørensenEmilieVBIF20011222325.801.61935.3
123305.1116.3
4.clausenmathildeVBIF20011333425.221.517.131.9
1233414.4121.614.8

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.AndersenJosefineOdense GF20022222335.601.718.556.3
2.Louise KoertzSarahOdense GF20022233425.401.617.855.3
3.Gunder Strøm SørensenEmilieVBIF20011232315.801.61954.3
4.clausenmathildeVBIF20011232415.521.51849.9

B rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Holm-TygesenAndersVBIF2003122221601.619.638.7
1232315.81.719.1
2.JørgensenPhilipOdense GF20031233215.801.61937.8
1332315.71.718.8
3.HüttelVictorFlemming20071232335.601.618.436.9
1232425.61.718.5
4.Outzen PaulsenLaustOdense GF20031233315.701.518.636.5
1232335.421.717.9
5.Yde PedersenAndreasOutrup GUB20051233335.501.718.236.2
1333335.41.818
6.Wrang LaursenOliverVejlby IK2007122205.30116.935.3
1333315.61.618.4
7.PlumMagnusOdense GF200300000
7.Bech IsagerMagnusSilkeborg P-D200400000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Holm-TygesenAndersVBIF20031222225.901.619.358
2.JørgensenPhilipOdense GF20032222215.901.619.357.1
3.HüttelVictorFlemming20071222435.601.718.555.4
4.Yde PedersenAndreasOutrup GUB20052222225.801.719.155.3
5.Wrang LaursenOliverVejlby IK20071122216.101.619.955.2
6.Outzen PaulsenLaustOdense GF20032233325.321.517.453.9
7.Bech IsagerMagnusSilkeborg P-D200400000
7.PlumMagnusOdense GF200300000

B rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Sofie Dichmann HansenJulieOdense GF20031111216.301.620.539.9
1112225.921.719.4
2.NørrungEmmaOdense GF20031222335.701.618.737.5
1123335.71.718.8
3.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF20051233315.701.518.635.8
1223425.42117.2
4.Roland Spaabæk AndreassenAlberteVestjysk GF200312304.400.713.927.8
12304.40.713.9

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Sofie Dichmann HansenJulieOdense GF20031111116.401.720.960.8
2.NørrungEmmaOdense GF20031122335.801.719.156.6
3.Matthiesen TothCarolineVestjysk GF20051122215.921.519.255
4.Roland Spaabæk AndreassenAlberteVestjysk GF2003000027.8

B rækken - Senior herre

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DallNikolajVBIF19981222315.90320.740.1
1222315.91.719.4
2.LangergaardRasmusSvendborg GF19971232425.60319.839.3
1222325.82.119.5
3.Flarup RasmussenNiklasSvendborg GF1995133305011634
1333435.32.118

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DallNikolajVBIF19981233435.40319.259.3
2.LangergaardRasmusSvendborg GF19971233435.403.219.458.7
3.Flarup RasmussenNiklasSvendborg GF199523335104.40316.250.2

C rækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Rand KristensenAndreasFlemming20012222335.511.51836.8
1221335.711.718.8
2.Juul ChristiansenMikkelVesterlund19991223325.521.417.934.5
222205.2116.6
3.BerthelsenChristianVesterlund2000222205.200.916.533.1
222205.2116.6
4.Hovgaard SchmidtJakobFlemming200022234104.70216.132.4
223205.1116.3
5.Peter Toftbjerglund LaursenMarcusSilkeborg P-D200222330500.915.931
2232224.710115.1
6.Møller AndersenMarcusVesterlund20011121235.821.418.818.8
0000-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Rand KristensenAndreasFlemming20011333345.301.717.654.4
2.Juul ChristiansenMikkelVesterlund1999112231601.519.554
3.BerthelsenChristianVesterlund20002332435.301.617.550.6
4.Peter Toftbjerglund LaursenMarcusSilkeborg P-D20023332325.401.717.948.9
5.Hovgaard SchmidtJakobFlemming2000233304.90115.748.1
6.Møller AndersenMarcusVesterlund20012223335.501.417.936.7
7.Gottlieb MadsbjergMathiasVesterlund199900000
7.Lyngbye KristensenNicolaiVesterlund200000000

C rækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DyrholmCharlotteVestjysk GF20001222325.801.418.836.6
1233525.41.617.8
2.Lund Mose AndreasenOliviaVestjysk GF20011222325.801.418.834.8
112222510116
3.Bruun HolmJasminVejlby IK20021132225.901.419.134.4
1122215.11015.3
4.LorenzenHeleneVBIF20021232225.621.418.232.7
1233314.512114.5
5.KrarupCecilieVejlby IK200200000
5.Elisabeth Nyvang NielsenLunaVesterlund200100000
5.BundgaardStephanieFlemming200200000
5.de FriesAnnemetteFlemming200000000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.DyrholmCharlotteVestjysk GF20001232315.801.418.855.4
2.Lund Mose AndreasenOliviaVestjysk GF20011232335.601.418.253
3.Bruun HolmJasminVejlby IK2002123205.200.916.550.9
4.LorenzenHeleneVBIF20022223335.321.517.450.1
5.de FriesAnnemetteFlemming200000000
5.BundgaardStephanieFlemming200200000
5.Elisabeth Nyvang NielsenLunaVesterlund200100000
5.KrarupCecilieVejlby IK200200000

C rækken - Mikro drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Funder DissingAlbertVestjysk GF20071212415.901.619.340
1121216.22.120.7

C rækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VesterborgFrederikOdense GF20061111216.301.520.440.8
1111216.31.520.4
2.Bjerre TherkildsenJonasOutrup GUB20042112116.201.520.140.4
1121216.21.720.3
3.Juul MadsenSebastianOdense GF20042122315.901.419.139.6
1121116.31.620.5
4.HansenMikkelVejlby IK20032121216.101.619.938.9
1222415.81.619
5.WallstrømAskerOdense GF20032111425.901.419.138.5
1222315.91.719.4
6.Veje ChristiansenOskarOdense GF20041232215.901.419.138.1
1222216119
7.David Bruun MetcalfeRobinOutrup GUB2005212122601.519.535.8
223205.1116.3
8.SchmidtLasseVBIF20031234425.401.417.633.9
2233435.12116.3
9.Juel LauenborgChristianOdense GF200522330500.915.929.9
12304.40.814
10.SandSimonOdense GF20062222225.801.518.918.9
0000-
11.BuchreitzSørenSilkeborg P-D200300000014
12304.40.814
12.Arrengaard RasmussenLauritzOdense GF200400000
12.Christian HolmBirkVejlby IK200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VesterborgFrederikOdense GF20061112116.301.520.461.2
2.Bjerre TherkildsenJonasOutrup GUB20041122206.201.720.360.7
3.Juul MadsenSebastianOdense GF2004122221601.619.659.2
4.HansenMikkelVejlby IK20031233235.601.618.457.3
5.Veje ChristiansenOskarOdense GF20042343305.501.51856.1
6.WallstrømAskerOdense GF20032323345.301.717.656.1
7.David Bruun MetcalfeRobinOutrup GUB20052233325.501.51853.8
8.SchmidtLasseVBIF20032433325.301.517.451.3

C rækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Juul MadsenOliviaOdense GF20061121116.301.420.340.8
1111126.31.620.5
2.BuchhaveMatildeVestjysk GF20031122216.101.519.839.6
1122216.11.519.8
3.Høgh BentzenTrojaRanders GF2006222211601.519.539.5
1122126.11.720
4.Riber LarsenFrejaOutrup GUB20031122216.101.519.839.5
12222161.719.7
5.Quick HansenAmalieOdense GF2005122221601.519.538.9
1222315.91.719.4
6.PlougheldLunaOdense GF20042232325.601.518.337.5
1222315.91.519.2
7.N. B. ChristiansenLauraOutrup GUB20032232325.601.418.236.6
2222425.61.618.4
8.PetersenKathrineVBIF20041222425.521.51836.1
0000-
9.Ehmsen UnderbjergDitteOutrup GUB2003123342551.216.235
1132335.71.718.8
10.TeilmannJulieOutrup GUB200422330500.915.933.1
112205.4117.2
11.GrossSofieVBIF200422330500.915.929.6
234504.6114.8
12.HoffAlberteVBIF2003233504.700.91528.4
23304.20.813.4
13.GrossTrineVBIF20032350400.712.727.5
234504.6114.8
14.FiskerSigneVBIF200722304.300.713.627
23304.20.813.4
15.C. JohannsenLeahOdense GF20041121226.101.419.719.7
0000-
16.Nørgaard GundersenAlineVestjysk GF20042232435.401.617.817.8
0000-
17.Kjeldahl MadsenNynneVestjysk GF2006222305.100.916.216.2
0000-
18.Beck KjærKarolineVestjysk GF200300000016
133305116
19.PetersenJosefineVBIF200422404.200.713.313.3
0000-
20.Bruun AndresenKlaraVBIF200500000
20.Høgh BentzenTrojaRanders GF200600000
1122126.11.720
20.Brandsborg BaunElenaOutrup GUB200600000
20.AppelFilippaVestjysk GF20050000000
0000-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Høgh BentzenTrojaRanders GF20061211116.301.720.660.1
2.Riber LarsenFrejaOutrup GUB20031111216.301.520.459.9
3.Juul MadsenOliviaOdense GF20061112235.821.518.959.7
4.Quick HansenAmalieOdense GF20051122216.101.519.858.7
5.BuchhaveMatildeVestjysk GF20031222325.801.518.958.5
6.PlougheldLunaOdense GF20041222315.901.519.256.7
7.N. B. ChristiansenLauraOutrup GUB20031222325.801.61955.6
8.PetersenKathrineVBIF20042222215.901.619.355.4

C rækken - Senior herre

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Steff ChristensenBenjaminØster Hornum19972212325.801.61938.8
2233225.6319.8
2.Schmidt christensenThomasØster Hornum199122204.400.713.934
2112335.71320.1
3.IlsøChristianØster Hornum1996222205.200.916.532.8
222305.1116.3

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Steff ChristensenBenjaminØster Hornum19971222235.80320.459.2
2.Schmidt christensenThomasØster Hornum19912211325.90320.754.7
3.IlsøChristianØster Hornum1996123305.10116.349.1

Dommerbord 1

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BroSebastianSG0000000001003060.8
000000000100.830.8
2.SøndergaardChristianOutrup00000000010013148.7
1222135.917.7

Dommerbord 2

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BredvigPoulOutrup00000000010053579
000000000101444
2.PlauborgHenrikOutrup000000000100134373.1
000000000100.130.1

Dommerbord 3

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.JensenSuneTTU000000000100154589.5
0000000001014.544.5
2.jensenKrisOGF2222222228.201.225.855.9
000000000100.130.1

Dommerbord 4

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.JensenRalphTTU0000000001002.332.363.3
00000000010131
2.KaasFlemmingHaslev0000000001003056.4
1221111128.826.4

Eliterækken - Junior drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB20001100111319.104.331.663.4
1111011328.95.131.8
2.B. FredenslundAndreasOdense GF20021112111318.804.130.560.3
1111111228.93.129.8
3.Henri Oliver ErbsDavidOdense GF199911211113107.726.128.960.3
1132211338.36.831.4
4.Warming-JensenMathiasVBIF20021112111218.904.33159.8
11111114107.95.128.8
5.AbildgaardMartinSilkeborg P-D2002111100108.501.927.458.3
1221111418.65.130.9
6.Sole VallentinJesperFlemming20001111123518.40429.257.7
1111111338.612.728.5
7.LarsenBenjaminOutrup GUB2002122222242813.727.756.5
1111211318.82.428.8
8.Sepstrup GregersenSamuelSvendborg GF20021222222428.104.128.455.9
1221221338.32.627.5
9.WangGustavVestjysk GF20021121111418.70430.155
11222224107.42.724.9
10.Laumann ØrregaardRasmusVestjysk GF20021122122508.40429.252.4
1222222536.9102.523.2
11.KjærsgaardMarkusVBIF1999122222407.503.626.150.9
122222407.52.324.8
12.Bloch TronøeRasmusVesterlund2001122222407.503.726.250.6
222323407.22.824.4
13.Østergaard HansenJeppeVestjysk GF20021233323417.802.62647.2
12333306.51.721.2
14.Emil Brøgger BerdichevskyCarlSvendborg GF20021222206.101.419.744
1222222317.3102.424.3
15.Jonathan JessenCarlVBIF2002122305.20116.643.8
1222222328.22.627.2
16.HancockJamieVestjysk GF2002113305.201.116.739.4
122212071.722.7
17.Stig Boye ChristensenHjalteVestjysk GF200200000
17.Buch-AlbertsenGustavSvendborg GF200100000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Skovgaard BredvigAlexanderOutrup GUB20001101111219.104.331.6127.7
0111001229.25.132.7
2.Henri Oliver ErbsDavidOdense GF19991112222328.407.132123.2
1212232328.26.330.9
3.AbildgaardMartinSilkeborg P-D20021112111328.705.131.2120.2
1111121228.84.330.7
4.B. FredenslundAndreasOdense GF20021111111328.804.130.5116.1
22212214107.43.125.3
5.Warming-JensenMathiasVBIF20021211121228.704.330.4115.5
122212207.81.925.3
6.Sole VallentinJesperFlemming20002111222318.50429.5113.6
11212224107.53.926.4
7.LarsenBenjaminOutrup GUB20021222222308.403.728.9112.4
2222122328.22.427
8.Sepstrup GregersenSamuelSvendborg GF2002122222243804.128.1112.2
1222222328.113.928.2

Eliterækken - Junior piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Næss-schmidt MølgaardChristineSilkeborg P-D20011111111528.603.929.759.7
1221111428.54.530
2.Brixen NielsenMieOutrup GUB20001222222318.302.627.555.1
1222222318.32.727.6
3.sandersarahVBIF20012212221328.302.227.154
1222222328.22.326.9
4.Serup ChristensenNikolineOdense GF20021222222327.932.526.253.7
1112212438.32.627.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Næss-schmidt MølgaardChristineSilkeborg P-D20011221112528.303.928.8118
1111212528.44.329.5
2.Brixen NielsenMieOutrup GUB2000122223207.60224.8106
1222333427.82.726.1
3.Serup ChristensenNikolineOdense GF2002112122207.901.925.6104.6
122221207.81.925.3
4.sandersarahVBIF2001222305.1015.369.3
00000000010-

Eliterækken - Mini drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.LindholmerMagnusSvendborg GF20031110011319.104.131.462.4
1110111328.94.331
2.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup GUB20051111111428.703.93059.4
1111111318.92.729.4
3.Reinholt MortensenAndersOdense GF20031112111408.803.930.359.3
1111111318.92.629
4.BonnichsenJonathanVBIF20041111222418.50429.558.9
1111111228.92.729.4
5.Lykke HansenMadsOdense GF20031111111438.513.929.456.2
111111108.31.926.8
6.RodeTobiasOdense GF2004111111208.202.727.356
1121111328.72.628.7
7.Emil Aalborg NielsenPeterOdense GF20041111222338.222.527.155.6
1121111338.62.728.5
8.PilgaardMikkelOutrup GUB2003111111108.30226.954.3
1222222338.13.127.4
9.palmgreen SørensenRasmusVestjysk GF20051111111328.802.62953.6
112233407.42.424.6
10.Krejberg JensenOliverSilkeborg P-D2005111111108.30226.953.3
1222223327.922.726.4
11.Møller JensenEmilOdense GF200312212224107.403.125.352.9
1221222338.2327.6
12.SommerLudvigOutrup GUB20051122221328.403.128.350.7
1121222206.7202.322.4
13.Skaaning JørgensenFrederikSilkeborg P-D2005122223407.40224.250.6
2222222337.912.726.4
14.SømodAsbjørnSvendborg GF20032233333437.402.424.650.1
2232232437.52325.5
15.Korsholm PlauborgJeppeOutrup GUB200300000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.LindholmerMagnusSvendborg GF20031111121328.704.130.2120.7
1111221328.512.628.1
2.Bækhøj SkaaningFrederikOutrup GUB20051111111428.703.930117.9
1121212228.62.728.5
3.BonnichsenJonathanVBIF20041222122328.30428.9115.7
1121122338.42.727.9
4.Lykke HansenMadsOdense GF20031111112318.804.130.5112.9
111221108.11.926.2
5.Reinholt MortensenAndersOdense GF2003112222207.801.925.3111.6
11111125107.73.927
6.PilgaardMikkelOutrup GUB20032122222418.203.928.5109.4
122222232822.626.6
7.RodeTobiasOdense GF200411111207.301.423.3107.1
1211222328.42.627.8
8.Emil Aalborg NielsenPeterOdense GF20041121112318.702.528.6106.8
1121122206.8202.222.6

Eliterækken - Mini piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup GUB20031110011319.104.231.560
111110108.41.626.8
2.ScherrebeckJosefineFlemming20031111111338.702.428.558.1
11111112192.629.6
3.Lentz ChristensenSisselOdense GF20031111111338.702.628.758.1
1222221328.34.529.4
4.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB20061111000219.302.230.156.9
111110108.41.626.8
5.NørgaardAlberteSilkeborg P-D2003111111108.30226.956.3
1111111228.92.729.4
6.Bech HansenEmilieVestjysk GF2003111111108.301.926.856.1
1111111228.92.629.3
7.JensenJulieOdense GF200400000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Kathrine ThomsenVictoriaOutrup GUB20031121111438.504.229.7119.9
1221100328.82.328.7
2.Kathrine ThomsenSolaOutrup GUB20061222100218.902.228.9114.5
1221100328.82.328.7
3.Lentz ChristensenSisselOdense GF20031222212428.20428.6113.4
1223222557.63.926.7
4.ScherrebeckJosefineFlemming20031112212438.302.527.4113.3
1121222328.42.627.8
5.Bech HansenEmilieVestjysk GF2003112332332802.526.2110.1
1112222328.42.627.8
6.NørgaardAlberteSilkeborg P-D200312222223107.403.125.3108.9
1222222328.22.727.3
7.JensenJulieOdense GF200400000

Eliterækken - Senior damer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Raunholt ØrskovSaraOutrup GUB19981110000229.304.332.265.2
1110000229.35.133
2.MøllerKatrineSvendborg GF19991111111318.903.930.660
1221111218.8329.4
3.PagårdIdaOutrup GUB19971111111318.904.130.860
1221111318.73.129.2
4.SørensenFrejaSvendborg GF19991110110210834.328.355.3
12111103108327
5.La Cour HansenSaraOdense GF199900000
5.LanngJannekeVestjysk GF199500000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Raunholt ØrskovSaraOutrup GUB19981110000239.204.331.9128.6
1221100328.85.131.5
2.MøllerKatrineSvendborg GF19991111111338.704.130.2120.5
1111111328.83.930.3
3.PagårdIdaOutrup GUB19971221222428.114.128.4113.9
132212207.72.425.5
4.SørensenFrejaSvendborg GF1999000055.3
5.LanngJannekeVestjysk GF199500000
5.La Cour HansenSaraOdense GF199900000

Eliterækken - Senior herre

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PihlLasseOdense GF19901211121218.808.534.968.9
1122211218.77.934
2.EskesenMagnusOdense GF19951021111318.818.434.868.9
1132100238.618.334.1
3.WeschAndersOdense GF1993111211111906.133.168.7
1112221218.79.535.6
4.HändigJoelOdense GF19941122211328.506.131.661.2
1123322318.2529.6
5.JørgensenMikkelOdense GF19931133223427.90629.761.2
11233323287.531.5
6.Beck HansenRasmusOdense GF19981122131408.508.133.660.2
1113322417.1115.326.6
7.Scharf MatthiesenAdamOdense GF199611111207.305.827.759.5
1222223218.36.931.8
8.Juul SømodJohannesSvendborg GF198911221113107.806.129.559.1
1112332328.2529.6
9.SteffensenRasmusSilkeborg P-D1999121111108.20630.658.6
1111111337.6115.228
10.Rask KærArneVestjysk GF19961122122428.30630.950.5
113405.14.319.6
11.HvidemoseJohanOdense GF199500000
11.GreenEliasVestjysk GF199800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.PihlLasseOdense GF19901211221218.709.635.7139.8
1121111238.79.135.2
2.EskesenMagnusOdense GF19951111111338.618.434.2135.1
12222223381832
3.Beck HansenRasmusOdense GF19981122111218.808.635128.6
1112222328.318.533.4
4.WeschAndersOdense GF19931121112218.809.636128.2
1122505.95.823.5
5.Scharf MatthiesenAdamOdense GF19961211121238.518.333.8127.4
1221112328.58.634.1
6.JørgensenMikkelOdense GF1993122221207.80427.4121.7
1122322328.28.533.1
7.Juul SømodJohannesSvendborg GF19891122222428.204.729.3119.9
2112322328.26.931.5
8.HändigJoelOdense GF19942221222328.116.230.5118.3
1122455427.22526.6

Niveau 1 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.FiskerTobiasVBIF20042222315.8017.435.1
1222225.917.7
2.DahlqvistLucasØster Hornum20031222215.8217.434.2
1133315.6216.8
3.Færmann LassenJohanVejlby IK20073333335.2015.633.3
1222225.917.7
4.Simonsen MiehsLukasOutrup GUB20092222335.4216.233
1233325.616.8
5.Isager ThomsenAndreasOutrup GUB20072222215.6316.833
2222335.4216.2
6.Molich Hoff PallesenCasperRanders GF20092222215.7217.132.4
5233425.115.3
7.Riddersholm JessenSimonOutrup GUB20071333325.5016.532.1
2333435.215.6
8.MortensenAndreasVejlby IK2005344342501530.3
2333315.1415.3
9.DahlqvistNoahØster Hornum20052334334.7514.128.8
1133315.6216.8
10.W. ValentinOliverVBIF20062444434.2712.626.4
3334414.6613.8
11.Ries GrünfeldWilladsVBIF200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.FiskerTobiasVBIF2004222220601853.1
2.Isager ThomsenAndreasOutrup GUB2007221221601851
3.DahlqvistLucasØster Hornum20031222235.6216.851
4.Simonsen MiehsLukasOutrup GUB20091232225.8017.450.4
5.Færmann LassenJohanVejlby IK20071222315.7217.150.4
6.Molich Hoff PallesenCasperRanders GF20092222315.7117.149.5
7.Riddersholm JessenSimonOutrup GUB2007233333531547.1
8.MortensenAndreasVejlby IK20052333325.4016.246.5

Niveau 1 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.Lucca BohnsenAnnaVejlby IK20031010116.6019.838.7
1112116.318.9
2.KristensenCecilieOdense GF20051001106.7020.138.7
1112216.218.6
3.VestermarkAlmaOdense GF20071111106.5019.538.4
2112106.318.9
4.MackeprangFrederikkeOdense GF20081111106.5019.538.1
1111316.218.6
5.DrejerAnnaRanders GF20070111116.5019.537.8
1112316.118.3
6.VindLauraFlemming20041112216.2018.637.5
1122335.7117.1
7.BonnicsenNannaVBIF20071111126.3018.937.5
1112116.2118.6
7.KnudsborgMathildeOutrup GUB20051111216.3018.937.5
1112116.2118.6
9.Kappel PetersenSimoneOutrup GUB20061222215.9117.736.9
1111116.419.2
10.LethanKarenVejlby IK20061111136.2018.636.9
0111216.1318.3
10.Kjærsgaard PetersenIsabellaRanders GF20071111226.2018.636.9
1112216.1118.3
12.EskesenCamilleOdense GF20071111126.3018.936.9
1112226118
12.MidtgaardMarieFlemming20062111116.3018.936.9
1112226118
14.MortensenMariaOutrup GUB20061112206.3018.936.6
1122225.7317.1
14.Heide HansenAmalieOdense GF20081111216.3018.936.6
2112215.9217.7
16.RørstrømPernilleVejlby IK2007012223601836.3
1112116.1218.3
17.Løvendahl DamgaardDitteOutrup GUB2006112123601836
112222618
18.KjettrupMarieVejlby IK20061222225.9017.735.7
211123618
19.L. PuricVanessaOutrup GUB20061111226.1118.335.7
1222225.8117.4
20.LarsenJohanneOdense GF20072222225.8017.435.4
221221618
20.Emmi Wilde MarskotSiaSvendborg GF20041111135.8417.435.4
1111316218
22.TherkildsenNajaOutrup GUB20091222225.9017.735.4
1122215.9217.7
23.VindIdaFlemming20041122216.1018.335.4
1122335.7117.1
24.StjerneEmilieVejlby IK20051112225.8317.435.1
1122325.917.7
25.Høberg HoltNicoleOutrup GUB2008211123601835.1
2222325.717.1
25.GyldenøhrSiljaVejlby IK2005112222601835.1
1222235.7117.1
27.UggerhøjJulieØster Hornum20031112235.8217.434.8
1111235.8317.4
27.Gramvad JensenSimoneOdense GF20072221325.8017.434.8
1112225.8317.4
29.MortensenElineVejlby IK20051222225.9017.734.8
1122225.7317.1
30.DamgaardAgneteVejlby IK20041123235.8017.434.5
1222335.717.1
31.Ihle VilladsenMarieVBIF20051112125.9317.734.5
1222225.6316.8
31.Marie Kuntz EtzerodtClareOutrup GUB20081222225.9017.734.5
2223235.616.8
33.PedersenLauraVejlby IK20043223315.6016.834.2
2222225.817.4
34.AndersenNilleOutrup GUB20061233315.7017.134.2
1222335.717.1
35.Rosenqvist JensenLauraOdense GF20052232335.5016.533.9
2222225.817.4
36.Lykke AndersenLivaOdense GF20062222215.7217.133.6
2222225.5316.5
36.Roar PovlsenLivaSvendborg GF20042222235.7017.133.6
2222225.5316.5
38.JaedekeNataliOutrup GUB2006211222601833.6
2112235.2715.6
39.OdgaardLeonoraOdense GF20052222335.3315.933.3
1232315.817.4
40.WintherAndreaVejlby IK20042221225.6316.833.3
2123235.5216.5
40.Rattenborg QvortrupLærkeOdense GF20082212215.6416.833.3
3222325.5116.5
42.RasmussenAlberteFlemming20051233425.4116.233
1233325.616.8
43.Anine Østergaard FrederiksenJulieRanders GF20071222335.7017.132.7
2223335.2315.6
44.Skov AndersenNannaSvendborg GF20021223335.6016.831.5
3333334.9314.7
45.VadEstaVejlby IK20061122215.9217.731.5
1223534.6813.8
46.Kjeldgaard NørholmSilkeØster Hornum20063332334.9414.729.1
2233434.8514.4
47.PihlJulieØster Hornum20022233334.8614.428.8
2234234.8614.4
48.T. HeintzAlberteRanders GF2004533443481225.8
1334534.7413.8
49.WintherJohanneVejlby IK200700000000010000
2123235.5216.5
50.LiendgaardMilleVejlby IK200600000000010000
51.TvedIdaVejlby IK200500000
51.LundquistCarolineØster Hornum200400000
51.VestergaardKlaraVejlby IK200500000
51.LiendgaardMarieVejlby IK200500000
51.odgaard-paulsenFieVBIF200400000
51.KroghaveMajseOdense GF200800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.MackeprangFrederikkeOdense GF20081111106.5019.557.6
2.KristensenCecilieOdense GF20051111126.3018.957.6
2.Lucca BohnsenAnnaVejlby IK20031111216.3018.957.6
4.BonnicsenNannaVBIF20071001216.5019.557
4.KnudsborgMathildeOutrup GUB20051011116.5019.557
6.DrejerAnnaRanders GF20071111116.4019.257
7.VestermarkAlmaOdense GF20072121216.1018.356.7
8.VindLauraFlemming20041112216.2018.656.1

Niveau 2 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Thien Khang NguyenLucasSvendborg GF20051222315.6316.834.5
1222225.917.7
2.Bruun BundesenJensFlemming2006333332531532.7
2322205.917.7
3.Lund tørvingLucasOdense GF2006243332531531.8
2233225.616.8
4.AndersenBusterOutrup GUB20093433334.8314.430.6
3322325.4116.2
5.Kristensen RøberMariusFlemming20051222315.7217.130
13304.312.9
6.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB20071333424.8614.429.4
1233335515
7.JensenMariusSvendborg GF20023333434.6513.826.7
13304.312.9

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Thien Khang NguyenLucasSvendborg GF20052233325.5016.551
2.Bruun BundesenJensFlemming20062233305.7017.149.8
3.Lund tørvingLucasOdense GF20062323225.6016.848.6
4.Kristensen RøberMariusFlemming20051122335.8017.447.4
5.AndersenBusterOutrup GUB20092222225.6216.847.4
6.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB20072233325.2315.645
7.JensenMariusSvendborg GF20022233405.2415.642.3

Niveau 2 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Groth EriksenCamilleRanders GF20051111226.2018.636.9
1122216.118.3
2.Ulla PaaskesenIdaOdense GF20051122116.2018.636.6
1122216118
3.HansenSigneFlemming2004112221611836
122221618
4.ChristensenMiaOdense GF20060123215.9217.735.7
1122216118
5.MadsenFrejaFlemming20061122325.9017.435.4
122221618
6.EkmannMarikaSvendborg GF20041122225.6416.835.4
1211216.218.6
7.Hedegaard NielsenMetteFlemming20050123106.3018.935.4
1233325.5116.5
8.AndersenMarieØster Hornum20020122225.9217.735.1
1223225.817.4
9.MøgelhøjEmilieFlemming20062123225.6216.834.8
122221618
10.HaahrCarlaVejlby IK20041223215.7217.134.8
1132225.917.7
11.FrostSimoneRanders GF2007122320601834.5
3233115.5216.5
12.Fink AndersenSidselRanders GF20052222315.7117.134.2
2222225.7117.1
12.ArnadottirIsabellaVejlby IK20041123235.7117.134.2
1222235.7117.1
14.Kingo LukasiewiczThildeOdense GF20061223225.8017.434.2
2223235.616.8
15.malmkvist JakobsenLauraOdense GF20050122235.8217.433.9
1232215.5416.5
16.Brehm midskovSofieOdense GF20050123225.9117.733.9
1233225.4316.2
17.Damm PetersenSofieVBIF20061112215.8417.433.6
1223325.4316.2
18.RefsgaardFrejaOutrup GUB20062223215.6216.833.3
1233225.5216.5
19.Warming EbsenFreyaOdense GF20051213225.7217.133.3
1233235.4216.2
20.Hindø-BaggeKarolineOutrup GUB20092223325.4216.233
2233225.616.8
20.LomborgFreyaSvendborg GF20041223335.4216.233
1233325.616.8
22.Nha Ngoc NguyenEmmaSvendborg GF20082123335.6016.832.4
2234235.2215.6
22.CramonSiljeOutrup GUB20082223215.6216.832.4
2233335.2215.6
24.Oksjerg MadsenSigneSvendborg GF200411204.6013.832.1
1221216.118.3
25.lundeSigneOdense GF20061234325.3215.931.8
1233235.3315.9
26.Andresen HollænderKarolineVBIF20044123215.3415.931.2
2234325.1315.3
27.PindCarolineOutrup GUB20051123325.7117.130.3
12304.413.2
28.RadikAlberteFlemming20041133325.4315.927
12003.71011.1
29.DamHeleneFlemming200422304.3012.924
12003.71011.1
30.Palmelund KristensenClaraFlemming200300000
30.Damm PetersenSaraVBIF200400000
1223325.4316.2
30.BuhlNikolineSvendborg GF200200000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Groth EriksenCamilleRanders GF20051111126.3018.955.8
2.Ulla PaaskesenIdaOdense GF20051112216.2018.655.2
3.ChristensenMiaOdense GF20061111116.4019.254.9
4.HansenSigneFlemming2004121221611854
5.Hedegaard NielsenMetteFlemming20051222215.9117.753.1
5.MadsenFrejaFlemming20061222315.9017.753.1
7.AndersenMarieØster Hornum20021221325.7217.152.2
8.EkmannMarikaSvendborg GF20041122235.5416.551.9

Niveau 3 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ClausenMadsVBIF20041112216.201.319.939.9
1111316.21.420
2.WormAlexanderOutrup GUB20051121226.101.319.638.7
1221235.91.419.1
3.Højberg OskarsonMikkelOutrup GUB2007122221601.319.338.4
1212325.91.419.1
4.Foged RokkjærNoahRanders GF20022132135.801.418.537.7
00000000010-
5.ØrstedAlexanderOutrup GUB20032212325.801.318.737.5
2122415.81.418.8
6.LøhNicolaiVestjysk GF20072222215.901.31936.3
2333425.31.417.3
7.Bomholdt HenriksenKristianSvendborg GF20022322325.601.418.236.2
2323325.51.518
8.JakobsenMikkelFlemming2002122221601.319.336
122205.30.816.7
9.Frølund PedersenNicolaiVestjysk GF20062333325.401.317.535.7
2233315.61.418.2
10.BuhlLasseSvendborg GF20023322325.501.317.835.7
2323235.51.417.9
11.ØhlenschlægerHenryOutrup GUB20051232535.401.417.635.5
2222345.51.417.9
12.WintherBenjaminVestjysk GF20042333315.501.317.834.5
2333335.30.816.7
13.johnsenVictorVestjysk GF20072233505.501.317.834.5
2234535.11.416.7
14.Møller MadsenChrisFlemming20072233435.301.317.234.2
2234435.21.417
14.KristensenMariusSvendborg GF20032333335.301.317.234.2
2333435.21.417
16.Trasbjerg ChristoffersenMaltheVejlby IK20061223335.421.317.533.3
2233554.821.415.8
17.Linde Grønberg SimonsenOliverOutrup GUB20071232325.701.318.433.3
2332504.5101.414.9
18.Borg JakobsenMagnusVestjysk GF2007123305.100.816.132.8
122205.30.816.7
19.GodskesenJonasRanders GF2005223205.100.815.832.4
2332435.121.316.6
20.Kjær KruseSimonFlemming2004233304.900.815.531
233304.90.815.5
21.VandborgMaltheVestjysk GF20061122305.1101.316.631
11204.60.614.4
22.HansenKristianFlemming20062233345.121.316.627.8
13003.6100.411.2
23.GodskesenJonasRanders GF200500000000010000
2332435.121.316.6
23.Foged RokkjærNoahRanders GF200200000000010000
00000000010-
23.Elkjær AndersenLukasOutrup GUB200700000000010000
00000000010-
26.Due HüttelFrederikFlemming2002000000
000-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ClausenMadsVBIF20041222315.901.419.159
2.WormAlexanderOutrup GUB2005111133601.319.358
3.Højberg OskarsonMikkelOutrup GUB20071222325.801.318.757.1
4.Foged RokkjærNoahRanders GF20021232325.701.518.656.3
5.ØrstedAlexanderOutrup GUB20032222425.601.418.255.7
6.JakobsenMikkelFlemming20021232215.901.419.155.1
7.LøhNicolaiVestjysk GF20072233415.501.417.954.2
8.Bomholdt HenriksenKristianSvendborg GF20022233355.201.517.153.3

Niveau 3 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HenriksenSimoneFlemming20031111226.201.319.940.6
1101126.41.520.7
2.Yu Wu KjeldsenKamillaOutrup GUB20051111216.301.320.240.2
1101326.21.420
3.María Haraldsdóttir HaraldsdóttirHrefnaOdense GF2004122122601.319.339.6
1111216.31.420.3
4.RiberAnnaOdense GF20061211226.101.319.639.6
1211216.21.420
4.Ternholm JensenFrejaOutrup GUB20031122216.101.319.639.6
1211216.21.420
4.Ravn MortensenSarahFlemming20011212216.101.319.639.6
1211216.21.420
7.Emilie Littau ChristiansenLeaOdense GF20051122216.101.319.639.3
1212216.11.419.7
8.Maria Jønch NielsenSaraOdense GF20031212216.101.319.638.7
1122325.91.419.1
9.Sønderskov MadsenSofieVestjysk GF2003122221601.419.438.6
1222225.91.519.2
10.Ellen Foged RokkjærLauraRanders GF2005122221601.31938.1
1222225.91.419.1
11.Kongstad PedersenSandraSvendborg GF20021222225.901.31938.1
1122325.91.419.1
12.Overby ThusholtCatinkaVestjysk GF20061222315.901.31937.5
1222425.71.418.5
12.SimonsenAnikaOutrup GUB20042222215.901.31937.5
2122225.721.418.5
14.StøvringSara-LouiseRanders GF2004122221601.31937.2
2232325.61.418.2
15.Bechmann KortegaardIdaVejlby IK20051222235.801.318.737.2
1132335.71.418.5
16.JakobsenLouiseFlemming20041222225.901.31937.2
1222435.61.418.2
17.Fjord MadsenMadeleineOdense GF20041223225.801.318.736.9
2233315.61.418.2
18.Ropass HenriksenMillaOdense GF20041222225.901.31936.9
1232325.521.417.9
19.NørbyEmmaVejlby IK20031233325.601.318.136.6
1123425.71.418.5
20.Engholm DremstrupEmilieVejlby IK2004122221601.319.336.3
112205.40.817
21.Elisabeth StensgaardAnnaOdense GF20041233335.321.317.236.3
1222315.91.419.1
22.MeisnerJohanneOdense GF20052223315.701.318.436.3
2233325.51.417.9
22.HilsbergLouiseSvendborg GF20032223315.701.318.436.3
2322335.51.417.9
24.JørgensenLauraVejlby IK20051222225.901.31936.3
1233425.321.417.3
25.BakMieVestjysk GF20022322225.521.317.836
1122425.621.418.2
26.VidmarIdaRanders GF20052222435.501.317.535.4
2322425.51.417.9
27.Krog PedersenEmilieSvendborg GF20072222235.701.318.435.1
2223535.30.816.7
28.LethEmilyOdense GF20042333335.301.317.234.5
2333425.31.417.3
29.Obling JessenAnneVBIF20042233425.401.317.533.9
233343521.416.4
30.VoldsgaardCecilieOdense GF20032233345.301.317.233.6
2333435.20.816.4
31.KaiserZarinaSilkeborg P-D20041223445.131.416.733.3
1233345.131.316.6
32.Maarbjerg KingoMerleOdense GF2003122205.300.816.733.1
122305.20.816.4
33.Neil FriisEmmaSilkeborg P-D20062211325.631.318.133
223304.730.814.9
34.Holgaard NielsenMaiVejlby IK20052343325.301.317.232.7
2333534.920.815.5
35.Risbjerg SimonsenSiljeRanders GF2005122305.200.816.132.5
222205.20.816.4
36.Søholm ClausenLærkeVBIF2008333342521.316.331.7
333404.71.315.4
37.Broberg JensenLærkeVestjysk GF2007123305.100.816.131.4
123305.115.3
38.aaholm MadsenLauraOdense GF2004233304.900.815.531.3
2233050.815.8
39.RattenborgJohanneOdense GF20041233404.7101.315.431.2
22335550.815.8
40.FahrendorffSofieVBIF2004233404.800.815.230.4
233404.80.815.2
41.Smidt JensenFrejaVBIF2008223304.730.814.929.5
133404.630.814.6
42.AndreæSofieSilkeborg P-D200613403.930.612.324
23503.730.611.7
43.M BernkildeFrejaOdense GF200400000000010000
00000000010-
43.ThuesenJohanneOdense GF200300000000010000
00000000010-
43.SøndergaardMathildeOdense GF200400000000010000
00000000010-
43.MatthiesenIdaVBIF200300000000010000
00000000010-
43.thimes nielsencarolineOutrup GUB200300000000010000
00000000010-
43.StøvringSara-LouiseRanders GF200400000000010000
2232325.61.418.2
43.MainsKajsaRanders GF200500000000010000
00000000010-
43.Josefine RasmussenMollyOdense GF200300000000010000
00000000010-
43.Pehrson RasmussenLaraFlemming200400000000010000
00000000010-
43.VidmarIdaRanders GF200500000000010000
2322425.51.417.9
43.Risbjerg SimonsenSiljeRanders GF200500000000010000
222205.20.816.4
43.Ellen Foged RokkjærLauraRanders GF200500000000010000
1222225.91.419.1
43.Juhl HarbergMargretheOdense GF200500000000010000
00000000010-
43.Sofie SandLærkeOdense GF200300000000010000
00000000010-
43.Hein MattsenCarolineVBIF200400000000010000
00000000010-
43.MainsKajsaRanders GF200500000000010000
00000000010-
43.have KorsgaardIdaOdense GF200300000000010000
00000000010-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HenriksenSimoneFlemming20031111126.301.520.461
2.RiberAnnaOdense GF20061111216.301.420.359.9
2.María Haraldsdóttir HaraldsdóttirHrefnaOdense GF20041111216.301.420.359.9
4.Yu Wu KjeldsenKamillaOutrup GUB20051111326.101.319.659.8
5.Ternholm JensenFrejaOutrup GUB20031111226.201.42059.6
6.Ravn MortensenSarahFlemming2001112123601.519.559.1
7.Emilie Littau ChristiansenLeaOdense GF2005122221601.419.458.7
8.Maria Jønch NielsenSaraOdense GF20031112216.201.319.958.6