Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Power Series 2 2019

Konkurrencer

A-rækken - Junior - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.JespersenMikkel VisholmBøvling IG20033991099512323.103.426.553.8
398988312323.73.627.3
2.HancockJamieVestjysk GF20023711101212715921.405.526.651.8
481011109915521.93.625.2
3.MortensenFrederik EmilOutrup GUB2003398889614822.703.426.150.5
389101010613922.22.524.4
4.WormAlexanderOutrup GUB20053710891066423.701.825.550.3
38911108511922.62.524.8
5.ØrstedAlexanderOutrup GUB200336998861562303.426.449.7
38889103022.11.223.3
6.KarboSebastianVejstrup E200339101111116020.901.222.147.4
41012111210713721.43.925.3
7.JensenOliver OvermarkFlemming EG200339111211116020.701.221.945.1
3910131413711921.12.123.2
8.WetcheNicolai LefevreFlemming EG200231013141313715720.501.822.341.5
3810131212018.2119.2
9.UldallJakobOdense GF200500000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.JespersenMikkel VisholmBøvling IG2003356655510924.603.628.282
2.HancockJamieVestjysk GF200268131099814921.405.727.178.9
3.ØrstedAlexanderOutrup GUB2003468666610424.403.62877.7
4.WormAlexanderOutrup GUB200546787669424.301.826.176.4
5.MortensenFrederik EmilOutrup GUB20035666653123.201.224.474.9
6.KarboSebastianVejstrup E2003499876710923.103.926.774.1
7.JensenOliver OvermarkFlemming EG20035910989732101.222.267.3
8.WetcheNicolai LefevreFlemming EG200269111111121212820.801.319.160.6

A-rækken - Junior - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SøgaardEmmaVestjysk GF200438837339325.301.626.953.1
38869438824.31.926.2
2.KallesøeAgnesVestjysk GF200538101091046323.701.825.551.3
38999976323.72.125.8
3.StensgaardAnna ElisabethOdense GF2004310998859423.501.825.350.8
399109869323.42.125.5
4.PlougheldLunaOdense GF2004388109968323.601.825.450.7
389999611423.22.125.3
5.ØrsnesXeniaVejstrup E200338999969623.201.82548.6
3101091011815921.52.123.6
6.MoselerRosaVarnæs-Bovrup IF20053111215151269321.401.823.246.1
3912121313615920.82.122.9
7.RattenborgJohanneOdense GF200431010121212810921.401.822.645.7
399101212915521.62.123.1
8.GrossTrineVesterlund E2003391010111111020.501.221.744.1
39101011105021.21.222.4
9.LethEmilyOdense GF20043912111010611722.101.823.343.2
31010111010615821.71.219.9
10.ChristiansenLea Emilie LittauOdense GF20053710101211018.701.119.842
38101110610021.21.622.2
11.PedersenSimone RaschOdense GF2005391010014.800.715.541.3
38999967323.72.125.8
12.GrossSofieVejstrup E20043101213014.200.714.934
39101011105021.21.222.4
13.GundersenAline NørgaardVestjysk GF200400000
13.MeisnerJohanneOdense GF200500000
13.HolmLiv RustinOdense GF200500000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SøgaardEmmaVestjysk GF200434533337326.601.928.581.6
2.KallesøeAgnesVestjysk GF200535543436925.802.528.379.6
3.StensgaardAnna ElisabethOdense GF200436543337526.101.827.978.7
4.PlougheldLunaOdense GF200436566688724.501.826.377
5.ØrsnesXeniaVejstrup E200336666659524.801.826.675.2
6.MoselerRosaVarnæs-Bovrup IF200537867988723.701.825.571.6
7.RattenborgJohanneOdense GF200436788767923.901.825.771.4
8.GrossTrineVesterlund E200336678669524.401.826.270.3

A-rækken - Mini - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BeckmanAlvinKFUM Gymnasterna2005386999611323.603.627.254.1
36589979623.83.126.9
2.ZebergDanielFlemming EG20056910108861032301.724.749.6
510121010969522.42.524.9
3.KørvelPatrick EngelbrechtVestjysk GF20053911101111714621.803.22549.6
31011109979822.42.524.6
4.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB200731213141211913420.902.523.447.8
4911101211713022.32.124.4
5.MichelsenMikkelOutrup GUB20073111212101079322.301.824.144.1
41211121110712321.81.220
6.LøhNicolaiVestjysk GF200700000
6.SandSimonOdense GF200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BeckmanAlvinKFUM Gymnasterna200533445545326.403.529.984
2.KørvelPatrick EngelbrechtVestjysk GF2005466677611923.803.22776.6
3.ZebergDanielFlemming EG200557988769823.302.525.875.4
4.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB2007688101010910522.402.524.972.7
5.MichelsenMikkelOutrup GUB200739991010710722.601.824.468.5

A-rækken - Mini - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ClausenCaroline AakjærVarnæs-Bovrup IF200939877639524.301.826.152.9
3545553119252.126.8
2.JensenLærke BrobergVestjysk GF200736665539924.801.826.652.5
38787859723.82.125.9
3.KrogsgaardKaria ZahlSilkeborg P-D200937776649624.501.826.352.3
366887311923.92.126
4.FredinSannaHalmstad Frigymnaster20073376553023.801.124.952.2
34776647325.3227.3
5.FriisEmma NeilSilkeborg P-D200637777741172401.825.852
368666412824.12.126.2
6.BrixiusFrederikke FalbeSilkeborg P-D2007367778510923.801.825.649
3778969022.11.923.4
7.LundgreenFrederikkeVejlby IK20073887896022.101.223.349
389876610723.62.125.7
8.RefsgaardFrejaOutrup GUB200638779857923.701.825.548.9
3898776022.21.223.4
9.TherkildsenNaja BjerreOutrup GUB2006399911131214921.101.52242.9
31091010913020.60.920.9
10.SlessingAnnikaOutrup GUB200741013119714020.201.320.941.7
41113108810020.60.820.8
11.JaedekeNataliOutrup GUB20063101011014.600.715.338.9
3111191010912821.71.923.6
12.DamgaardDitte LøvendahlOutrup GUB2006387101010811922.401.824.224.2
13.KristensenKaroline-Amalie L.T.Silkeborg P-D200600000
13.HenrikssonRonjaHalmstad Frigymnaster200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.FriisEmma NeilSilkeborg P-D200635656568325.302.127.479.4
2.JensenLærke BrobergVestjysk GF20073664464892502.126.879.3
3.KrogsgaardKaria ZahlSilkeborg P-D200936766568624.702.126.879.1
4.FredinSannaHalmstad Frigymnaster2007466578813523.80225.878
5.ClausenCaroline AakjærVarnæs-Bovrup IF20093455666023.501.224.777.6
6.BrixiusFrederikke FalbeSilkeborg P-D20073781097710623.301.524.873.8
7.RefsgaardFrejaOutrup GUB200646988889723.301.824.573.4
8.LundgreenFrederikkeVejlby IK200736578997524.101.724.373.3

B-rækken - Junior - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.KorsholmChristianBøvling IG200446769417.402.62038.8
57657717.31.518.8
2.AgerboGustav SkjoldborgBøvling IG2003578610317.102.819.938.5
4777141515.6318.6
3.WilkensEliasFlemming EG200468761121702.619.638.3
57769417.21.518.7
4.HansenMagnusFlemming EG200436768917.101.91938.2
5987015.10.615.7
5.DamgaardMadsVesterlund E200337778317.501.919.438.1
56678317.51.218.7
6.NørremoseKristofferVesterlund E200357991191601.717.738.1
46667317.82.620.4
7.BunchVictorFlemming EG200337668617.401.518.937
38878716.91.218.1
8.EskelundAlfredFlemming EG200456658717.3032036.5
4656015.90.616.5
9.OlesenJohan RindomVesterlund E200359981271601.517.536.2
588814616.12.618.7
10.SteffensenSimon BrunsgaardBøvling IG200389979416.402.61936.1
81010911615.61.517.1
11.MortensenAsger ØstergårdFlemming EG20035810911416.301.517.835.8
599811616.21.517.7
12.BrøchnerJacob DanielVesterlund E20036977131515.302.818.135.8
77889916.21.517.7
13.ThomsenDaniel FiniVesterlund E2002588813316.502.819.335.4
4876015.50.616.1
14.MortensenMagnus StrandgaardBøvling IG20047910915915.102.617.735.4
599811616.21.517.7
15.OdbergSimonØster Hornum I200588781091602.618.335
98989915.81.516.7
16.TroelsenAnton PoppVejstrup E200337867317.601.218.834.6
5978123013.91.915.8
17.NikolajsenAndersBøvling IG20033898143013.801.515.334.3
591089916319
18.HansenMathias DissingFlemming EG200447777517.301.218.534.2
5987015.10.615.7
19.HolmenDanielFlemming EG20047911912715.501.116.634
7910912415.91.517.4
20.RasmussenTobias KabelBøvling IG200531010710416.601.918.533.9
59108014.80.615.4
21.LindOliver HjorthFlemming EG2003610121110915.201.215.833.7
59779916.41.517.9
22.BystrømViktorKFUM Gymnasterna20026109911915.601.216.833.5
61112912815.21.516.7
23.ØstergaardSimon GreveVesterlund E20026910911915.602.618.233.2
610911014.40.615
24.VestergaardAndersBrejninggaard TT200451198014.700.615.332.7
698712616.21.217.4
25.VingtoftAlbertVesterlund E200361010121391501.216.231.9
710111015914.81.515.7
26.IversenNoah Woo JinFlemming EG2003913131415913.701.515.231.9
911111010415.51.216.7
27.PawlikHjalteVarnæs-Bovrup IF200571010911815.501.216.131.8
79121213914.81.515.7
27.GraversenMathiasVesterlund E2003591010014.600.615.231.8
61010912615.71.516.6
29.HøiriisDanielBøvling IG2004589912815.902.618.531.6
6991113715.50.613.1
30.SchiønningJacobVarnæs-Bovrup IF200571010912915.301.516.231.5
58911014.70.615.3
31.LavalTom DaKFUM Gymnasterna20025991012915.601.216.830.7
677812716.30.613.9
32.SørensenOliverBrejninggaard TT2004610121012915.100.612.729.2
68108108161.116.5
33.TambergMarkusVesterlund E200200000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.KorsholmChristianBøvling IG200437978317.302.619.958.7
2.NørremoseKristofferVesterlund E200348989416.802.619.457.5
3.WilkensEliasFlemming EG20043101199316.502.619.157.4
4.AgerboGustav SkjoldborgBøvling IG20034911911715.902.818.757.2
5.EskelundAlfredFlemming EG200446769916.90319.956.4
6.DamgaardMadsVesterlund E20033121279416.301.517.855.9
7.BunchVictorFlemming EG2003691099915.801.517.354.3
8.HansenMagnusFlemming EG200410000020.90038.2

B-rækken - Junior - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.KlimMaria VadVestjysk GF200536556318.201.219.438.7
35668417.81.519.3
2.RytterAthenaBøvling IG200336679017.901.219.138.5
37756317.91.519.4
3.SønderskovLea LauridsenVestjysk GF200337667517.601.218.836.9
366612816.91.518.1
4.KlingenbergIdaFlemming EG200336767617.501.218.736.7
378610816.81.518
5.LihnAmalieVesterlund E2003368511417.302.619.936.7
366793014.91.916.8
6.TamstoffKlara VigFlemming EG200447778816.901.217.536
366889171.518.5
7.JakobsenJasmin KongsgaardVestjysk GF2005389710916.401.217.635.9
479610616.81.518.3
8.OlsenSigne JuulVestjysk GF2004379813516.501.117.635.8
479811416.71.518.2
9.LarsenKaroline Mathilde WindfredBøvling IG20043666541801.219.234.8
366465180.615.6
10.SchmidtCatinca La Cour PindVesterlund E20033668015.700.616.334.6
35668817.41.518.3
11.SimonsenSophieVesterlund E200236810015.300.615.934.2
36779717.11.518.3
12.FrydendahlEmilie FinkOdense GF200538121215715.301.216.533.9
3910711516.51.517.4
13.MarcussenEmma HolstFlemming EG20034101171081601.517.533.2
39107015.10.615.7
14.MarkussenCamillaFlemming EG20034109610816.301.217.532.9
4997123013.91.515.4
15.BundgaardKarolineVejstrup E2003388711416.901.218.131.5
389910716.40.613.4
16.FahrendorffSofieVarnæs-Bovrup IF20045111313013.800.614.428.4
4991010416.40.614
17.HansenSigneVesterlund E20045910012.600.513.126.6
37100130.513.5
18.ØrnskovEmilieBrejninggaard TT200300000
18.DahlrotMathildeVesterlund E200300000
18.IversenCecilieFlemming EG200300000
18.HoppeJulieBrejninggaard TT200300000
18.KnudsenMiaBrejninggaard TT200300000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RytterAthenaBøvling IG200337556318.101.519.658.1
2.KlimMaria VadVestjysk GF200536766517.701.519.257.9
3.LihnAmalieVesterlund E200338778317.402.62056.7
4.KlingenbergIdaFlemming EG200336656917.501.51955.7
5.SønderskovLea LauridsenVestjysk GF200337678517.401.218.655.5
6.TamstoffKlara VigFlemming EG20044799831701.518.554.5
7.OlsenSigne JuulVestjysk GF200431010911416.301.517.853.6
8.JakobsenJasmin KongsgaardVestjysk GF2005410129014.500.615.151

B-rækken - Mini - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.BrixenRasmusFlemming EG200837535318.401.219.638.9
37638917.41.919.3
2.MikkelsenAnton LumbyeVarnæs-Bovrup IF200738745517.801.21938.4
38638317.91.519.4
3.ValentinOliverVarnæs-Bovrup IF200637757917.201.218.437.5
38957617.21.919.1
4.KristensenMariusSvendborg GF20054101189516.301.217.536.5
389610317.11.919
5.HenriksenKarl MørkSvendborg GF200836768317.701.218.936.4
38106149161.517.5
6.NguyenLucas Thien KhangSvendborg GF20053810710316.901.218.136.3
31011712416.31.918.2
7.MøllermadsenChrisFlemming EG200739977417.101.218.336.2
39108137161.917.9
8.VestergaardMadsSilkeborg P-D2008379510816.801.117.336
388410317.41.918.7
9.RisgaardIsack HornViborg GF2008398613616.501.51833.2
31111366171.215.2
10.RasmussenJeppeSvendborg GF200537991201701.218.232.9
381414014.10.614.7
11.MiehsLukas SimonsenOutrup GUB200900000
11.HansenKristianFlemming EG200600000
11.JakobsenMagnus BorgVestjysk GF200700000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.MikkelsenAnton LumbyeVarnæs-Bovrup IF200746968816.901.518.456.8
2.VestergaardMadsSilkeborg P-D200836659317.801.519.355.3
3.BrixenRasmusFlemming EG20083897103014.301.916.255.1
4.HenriksenKarl MørkSvendborg GF2008479813816.101.517.654
5.KristensenMariusSvendborg GF200541091112515.901.517.453.9
6.NguyenLucas Thien KhangSvendborg GF2005489810916.201.517.453.7
7.MøllermadsenChrisFlemming EG20073119811616.201.217.453.6
8.ValentinOliverVarnæs-Bovrup IF20064888015.200.615.853.3

B-rækken - Mini - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.LarsenJohanneOdense GF2007311869017.301.118.437.3
310959017.41.518.9
2.BohnsenAnna LuccaVejlby IK200739846617.401.218.637.2
38848817.11.518.6
3.ThornbergLeaHalmstad Frigymnaster200738736817.501.518.437.1
3108478171.718.7
4.JohanssonEmmaHalmstad Frigymnaster200536535917.901.518.536.6
312949916.41.718.1
5.HagstenCecilieVestjysk GF2006398412616.801.117.936.6
38648917.21.518.7
6.GyldenøhrSilja RouVejlby IK2005311115461701.218.236.5
3101058616.81.518.3
7.RaunholtAnneVejlby IK20053111254916.601.217.836.3
399586171.518.5
7.NielsenMai HolgaardVejlby IK200539958517.101.218.336.3
3101059816.51.518
9.JensenAlberte HjortVarnæs-Bovrup IF20073121158516.601.217.836.2
31214815415.40.612.4
9.RørstrømPernille LøvendorfVejlby IK2007311136701701.218.236.2
3121269316.51.518
11.PaulsenSiaVarnæs-Bovrup IF20053121159416.601.217.835.8
3108411916.51.518
11.ChristiansenLaurineVarnæs-Bovrup IF20073121168516.501.217.735.8
31112510316.61.518.1
13.JørgensenAnna FromVestjysk GF200736638018.401.119.535.1
36649817.41.215.6
14.AxelssonStellaHalmstad Frigymnaster20053111058616.701.217.934.4
31212711915.61.516.5
15.StengaardSofieViborg GF2007386301600.616.634.3
388512916.51.517.7
16.LarssonHilmaHalmstad Frigymnaster2007310957916.701.217.334.2
311116118161.516.9
17.BenthienSofiaVarnæs-Bovrup IF2009311114015.100.615.733
31111711915.81.517.3
18.ClausenLærke SøholmVarnæs-Bovrup IF20083111069316.801.21832.9
3121267316.71.214.9
19.ViumFreyaSilkeborg P-D20063111046417.201.218.432.8
31211610516.31.114.4
20.JensenFreja SmidtVarnæs-Bovrup IF20083131289316.201.117.329.7
31214815415.40.612.4
21.WormFrejaOutrup GUB2009312107014.800.615.429.6
312116108161.214.2
22.RanckCille DigeOutrup GUB2009386410317.601.218.818.8
23.MortensenSofie HedegårdSilkeborg P-D200600000
23.NielsenSigne Marie FriisSilkeborg P-D200900000
3101059816.51.518
23.BengtssonMejaHalmstad Frigymnaster200700000
23.AndreæSofieSilkeborg P-D200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.BohnsenAnna LuccaVejlby IK200738757317.701.519.256.4
2.LarsenJohanneOdense GF200738876317.501.51956.3
3.ThornbergLeaHalmstad Frigymnaster2007310968516.901.518.455.5
4.NielsenMai HolgaardVejlby IK200536967617.301.518.855.1
4.RaunholtAnneVejlby IK200536967617.301.518.855.1
6.JohanssonEmmaHalmstad Frigymnaster20054896851701.518.555.1
7.HagstenCecilieVestjysk GF200648869916.601.518.154.7
8.GyldenøhrSilja RouVejlby IK2005410869816.501.517.754.2

Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.BrøndPelleVarnæs-Bovrup IF200934565618.1017.535.3
43466318.417.8
2.HvidbergWilliamFlemming EG2008466107017.7017.135
14475418.517.9
3.ThyssenChristian GrevelshøjVarnæs-Bovrup IF200846676917.2017.234.2
17764917.617
4.JensenSøren WalzVarnæs-Bovrup IF201055668617.4017.434.2
65688916.816.8
5.DanielsenOskar Marius JohannsenVarnæs-Bovrup IF201176577916.9016.332.8
86668217.416.5
6.PedersenChristian BundggardOutrup GUB201176987616.7016.132.5
97969616.416.4
7.JohannsenJeppe BoyeVarnæs-Bovrup IF2007289912916.1015.231
398910716.415.8
8.DalmoseRasmus BjørnSvendborg GF200878999516.3016.330
101011815415.213.7
9.ChristiansenElias CordsVarnæs-Bovrup IF2008156788915.701328.6
667911916.215.6
10.SchmidtFrederikVarnæs-Bovrup IF2011111010107815.401325.4
1099913915.112.4
11.RasmussenChristianFlemming EG200900000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.BrøndPelleVarnæs-Bovrup IF200913344119.4019.454.7
2.HvidbergWilliamFlemming EG200844556018.6018.653.6
3.ThyssenChristian GrevelshøjVarnæs-Bovrup IF200836663318.301852.2
4.JensenSøren WalzVarnæs-Bovrup IF201036666318017.751.9
5.DanielsenOskar Marius JohannsenVarnæs-Bovrup IF201175587817016.749.5
6.PedersenChristian BundggardOutrup GUB201166889716.6016.649.1
7.DalmoseRasmus BjørnSvendborg GF2008899913216015.445.4
8.JohannsenJeppe BoyeVarnæs-Bovrup IF20071111111010814.9013.144.1

Begynderrækken - Niveau 1 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Høyby-ClausenKarolineOdense GF200933346318.8018.837.5
43460618.718.7
2.SchøslerAlma BaunOdense GF2010233451517.8017.836.4
43366218.618.6
2.ThomsenLeah RebekkaOdense GF201063366218.4018.436.4
5336761818
2.PetersenVictoria BrændbygeOdense GF200953566617.9017.936.4
53368018.518.5
5.KnudsenKaroline Marie FriisOdense GF201035566018.5018.535.7
43577917.517.2
5.SvendsenLykke TougaardViborg GF200904346718.6018.335.7
155615417.417.4
7.JespersenTheaOdense GF2010446601601635.4
14533019.419.4
8.EhmsenNynneBillund IF200934557418.2017.935.3
234612917.417.4
9.NielsenSif SideniusOdense GF200945667617.6017.635
559611916.516.2
10.JonesAveryBillund IF20108655791701734.9
246610317.917.9
11.JensenDagny Leda GludFlemming EG200936786917.1017.134.6
36656917.517.5
12.HerbstSimonaVarnæs-Bovrup IF200963459218.1017.534.3
434712917.116.8
13.BechRegitzeOdense GF200966677417.4017.434.1
84778916.716.7
14.SimonsenTessa Emmy NørbyOutrup GUB200946666917.3017.333.6
656715816.316.3
15.PagaardSaraViborg GF201054686417.7017.133.5
54671171716.4
16.HansenEmilieBillund IF200755566118.2017.333.4
45661091716.1
17.KjelsmarkSofie BøjenSvendborg GF200876667916.9016.933.2
666713916.316.3
18.MadsenAlberteBillund IF200966666117.9016.732.8
344611917.316.1
19.NielsenVenessa MartiniFlemming EG200836666917.4016.532.7
559611916.516.2
20.DaugaardMaria MalouFlemming EG200966797916.6016.632.7
668911916.116.1
21.DamborgStineSvendborg GF200766676617.3016.732.6
567711916.515.9
22.ZarianskaAminaViborg GF201284448817.4017.132.6
856813916.115.5
23.PaysenKaya LotusVarnæs-Bovrup IF201076678417.2017.232.5
669915915.615.3
24.ChristensenMilleFlemming EG2011115666617015.232.3
85667417.417.1
25.BundesenClara BruunFlemming EG201166689916.6016.332.3
66787716.916
26.JensenAnna MøllerBillund IF200996886416.9015.132.2
36656917.517.5
27.FjordbyMeluaOutrup GUB201086877516.901632
68878416.916
28.DresslerLeaVarnæs-Bovrup IF200934448718017.131.1
956911616.414
29.NordentoftSisselVarnæs-Bovrup IF2008145779316.5015.930.9
11791012515.615
30.KongerslevGaia-SophiaVarnæs-Bovrup IF201076689417015.229.3
1069710915.914.1
31.AndersenThea ElkjærOutrup GUB2012127999915.5014.328.4
119898915.614.1
32.LundSmilla ElkjærOutrup GUB201200000021000
00000021-
33.KnudsborgMaria M.Outrup GUB201131113219.9000
43000020.3-
34.GlaserMerle SofieVarnæs-Bovrup IF200800000
34.HøyerFrida HaugaardViborg GF201200000
34.ThiemerJosefineVarnæs-Bovrup IF201000000
34.ØstergaardEmiline RoseVarnæs-Bovrup IF200900000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.Høyby-ClausenKarolineOdense GF200913333219.5019.557
2.SchøslerAlma BaunOdense GF201003346319.1019.155.5
2.ThomsenLeah RebekkaOdense GF201033336119.1019.155.5
4.PetersenVictoria BrændbygeOdense GF200943446018.9018.955.3
5.SvendsenLykke TougaardViborg GF200905665218.6018.654.3
6.EhmsenNynneBillund IF200904666118.7018.754
7.KnudsenKaroline Marie FriisOdense GF201044576218.2018.253.9
8.JespersenTheaOdense GF201065656018.2016.752.1

Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ThraneAske SeverinOutrup GUB201056888217.3017.334.1
66899416.816.8
2.ChristensenMikkelFlemming EG200878788516.7016.132.6
86679916.516.5
3.BundesenViktor BruunFlemming EG2009769109216.7016.132.3
98997616.216.2
4.HounsgaardVictor JuulOutrup GUB2012000000210016
86991081616

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ThraneAske SeverinOutrup GUB201078996816.3016.350.4
2.ChristensenMikkelFlemming EG200876897017.3017.349.9
3.BundesenViktor BruunFlemming EG200987899416.5016.548.8
4.HounsgaardVictor JuulOutrup GUB20127810116116.7016.432.4

Begynderrækken - Niveau 2 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.NaurAlma BangOdense GF201024555118.8018.837.2
14768018.418.4
2.MjeldeAlberteOdense GF201034666218.3018.336.7
15776018.418.4
3.LarsenFreyaBillund IF200813546218.9018.336.6
46674018.318.3
4.AaskovJosefineFlemming EG200844586617.7017.435.8
15781418.418.4
5.KnudsenMalouFlemming EG200744685318017.435.2
36679117.817.8
5.PoulsenFreja ØsterkjærhusFlemming EG200793683517.6017.335.2
75654118.217.9
7.PosthEmmaOdense GF2010856612516.8016.834.7
54768117.917.9
8.SvendsenLærkeViborg GF200614563318.8018.834.2
156677016.915.4
9.LillethorupMynteViborg GF20102366761801833.8
3691110716.415.8
10.NielsenJosefineOutrup GUB201045689717.1017.133
6812126715.915.9
11.HansenSigne VognSvendborg GF200854797916.9016.932.8
669118816.215.9
12.FrederiksenElla Lindahl HolmFlemming EG200967699516.8016.232.5
769912416.316.3
13.MadsenMetteOutrup GUB2009268108317.3016.732.3
49121310615.615.6
14.NielsenMaja SønderlundBillund IF20075671011416.7016.132.2
6812126715.915.9
15.SookhooChalineFlemming EG2009756611916.6014.829.8
87101112615.615
16.MogensenAmalieSvendborg GF2007638810916.601629.3
368013.313.3
17.JullKarolineOutrup GUB20093581510516.4016.429
5712012.612.6
18.BrødsgaardAnnaViborg GF200936689817016.427.8
669012.911.4
19.MadsenAnneline MoselundViborg GF200500000
49121310615.615.6
19.LilienvaldCamilleBillund IF200900000
19.MølbjergFridaSvendborg GF200800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.LarsenFreyaBillund IF200826664018.6018.655.2
2.NaurAlma BangOdense GF201035669917.2017.254.4
3.AaskovJosefineFlemming EG200825673917.8017.853.6
4.MjeldeAlberteOdense GF201095867217.3016.753.4
5.KnudsenMalouFlemming EG200756656317.9017.953.1
6.PosthEmmaOdense GF201045666018.3018.353
7.SvendsenLærkeViborg GF200626667118.2018.252.4
8.PoulsenFreja ØsterkjærhusFlemming EG2007146685216.9016.952.1

C-rækken - Niveau 1 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VestergaardChristianOutrup GUB200834669018.200.919.137.5
444510917.4118.4
2.BonnichsenNikolajVarnæs-Bovrup IF200953347718.10118.536.4
43469917.5117.9
3.SølbeckDanielOutrup GUB2010446712916.800.917.735.3
453413917.20.417.6
4.ThomsenAndreas IsagerOutrup GUB200766888916.500.916.835.2
546690180.418.4
5.RasmussenLukasVarnæs-Bovrup IF2009356811317.400.918.335.2
4579141515.61.316.9
6.LindegaardJohanVarnæs-Bovrup IF2007667910716.500.916.833.6
4589113170.416.8
7.WillumsenJeppeBillund IF2010689911116.60117.632.8
66911014.80.415.2
8.FeltmannTristanSvendborg GF20106881012915.70116.731.8
57912014.70.415.1
9.NielsenKarl Johan FløeSvendborg GF20087791013915.500.916.431.3
781010014.50.414.9
10.MarskotLinus Bo WildeSvendborg GF20100000002102121
11.JensenAksel KrogSvendborg GF200700000
11.KirkHjalte Alexander TheodorOutrup GUB200800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VestergaardChristianOutrup GUB200833648018.600.919.557
2.BonnichsenNikolajVarnæs-Bovrup IF200935556318.30119.355.7
3.SølbeckDanielOutrup GUB201046669517.400.918.353.6
4.RasmussenLukasVarnæs-Bovrup IF2009367913816.40117.152.3
5.LindegaardJohanVarnæs-Bovrup IF2007469910316.900.917.851.4
6.ThomsenAndreas IsagerOutrup GUB20074689015.300.415.750.9
7.WillumsenJeppeBillund IF201046689916.80117.650.4
8.FeltmannTristanSvendborg GF2010467911616.700.91748.8

C-rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.TroelsenNanna DaugbjergVestjysk GF200422127519.100.92040.3
23117319.3120.3
2.FrederiksenMarie JuelBrejninggaard TT200333354618.60119.639.8
33345318.91.320.2
3.NielsenNaja CarøeSilkeborg P-D200434565318.40119.438.7
33557518.21.319.3
4.ShirzadMiriamBrejninggaard TT200433356318.70119.738.6
33467518.21.318.9
5.AndersenKaroline FrølundOdense GF200633648318.300.919.238.5
4669015.50.415.9
6.WrzesinskaAstridOdense GF200553676417.90118.938
33548518.20.919.1
6.VistisenAmalie MøllerOdense GF200534669317.900.918.838
36457318.2119.2
8.EbsenFreya WarmingOdense GF200533469318.200.919.137.8
344478181.318.7
9.LydersenMaja Sofie HustedVestjysk GF200534449917.70118.737.8
323312917.81.319.1
10.HansenSigne MejlsVestjysk GF200466669317.400.918.337.1
335510617.8118.8
10.HansenCamilla ClareVarnæs-Bovrup IF200636669417.600.918.537.1
335510617.8118.8
10.JensbySofie EmilieOdense GF200633689317.800.918.737.1
456710417.4118.4
13.AaskovFrederikkeFlemming EG20053535016.400.416.836.9
32233619.1120.1
14.HedegaardFreja NellemannOdense GF2006336710617.50118.536.9
354612717.31.118.4
15.ChristensenIda BaunFlemming EG200666679816.800.917.736.5
44468617.8118.8
16.BjerringAnnaOdense GF200666549317.700.918.636.3
465510717.3117.7
17.PetersenSara DammVarnæs-Bovrup IF2004368910317.100.917.436.1
45678317.7118.7
18.LlamasJohannaOdense GF2004468910516.80117.836
46699317.30.918.2
18.Hybschmann-KirschAlberteVarnæs-Bovrup IF2006565710916.800.917.736
356613417.3118.3
20.SørensenSofiaVarnæs-Bovrup IF2005469910916.30117.335.3
458910317.10.918
21.HolmAlberteFlemming EG2006568911816.300.917.235
56789716.8117.8
22.JensenFieBrejninggaard TT200366891291600.916.334.3
34669917.3118
23.HansenEmma GäthOdense GF20066657015.600.41634.1
335510617.8118.8
24.AndersenMaiBrejninggaard TT2003466810417.200.918.134
4669015.50.415.9
25.SteinrudBodil RabølleSvendborg GF20073678015.600.41633.6
366911816.70.917.6
26.KruseMalouFlemming EG20066588015.300.415.733.2
566712916.5117.5
27.RumphSiff KondrupFlemming EG2006365013.6013.632.9
33346818.3119.3
28.SkovgaardSigneOdense GF20055699015.100.415.531
5699015.10.415.5
29.HansenJohanne Vanddam KochSvendborg GF20063334891800.918.919.1
335510617.8118.8
30.AndersenMaria BorregaardOdense GF20054681111316.700.917.617.6
4669015.50.415.9
31.JørgensenKaisa WintherSilkeborg P-D2006680000.20.217.4
669912616.2117.2
32.EnggaardAnna-Sofie DueSvendborg GF20066891012815.700.916.616.8
46000.20.2
33.LawrenzMaja NygaardVarnæs-Bovrup IF2004560000.20.213.6
469013.10.313.4
34.DamHeleneFlemming EG2004660000.20.20.3
5000.10.1
35.MadsenJulie BruusgaardSvendborg GF200600000
35.ValeurStineSilkeborg P-D200600000
35.LethanKarenVejlby IK200600000
35.SørensenJennifer Melissa RefsgaardFlemming EG200400000
458910317.10.918
35.RyanFridaBrejninggaard TT200500000
35.RybergEmiliaBrejninggaard TT200300000
35.MadsenSigne OksbjergSvendborg GF200500000
35.KnudsborgMathilde MølgaardBrejninggaard TT200500000
35.JespersenSofie HøjfeldtOdense GF200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.TroelsenNanna DaugbjergVestjysk GF200431126319.40120.460.7
2.NielsenNaja CarøeSilkeborg P-D200434557917.701.31957.7
3.AndersenKaroline FrølundOdense GF200634567418.10119.157.6
4.ShirzadMiriamBrejninggaard TT200433557817.90118.356.9
5.WrzesinskaAstridOdense GF200534669317.900.918.856.8
6.VistisenAmalie MøllerOdense GF200535668417.80118.856.8
7.FrederiksenMarie JuelBrejninggaard TT20033236016.600.41756.8
8.EbsenFreya WarmingOdense GF2005366691516.501.317.855.6

C-rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.AndersenSilkeFlemming EG200732336918.40119.439.2
32337318.90.919.8
2.FrydendahlMathildeVejlby IK200833346518.60119.638.1
333512817.60.918.5
3.KristensenLuna Marielle RyvængeOdense GF200834569617.70118.737.9
53659317.91.319.2
4.FiallaIda DamOdense GF2008466710117.600.918.537.2
367611017.7118.7
5.DøssingSilje LaumandOutrup GUB201044459917.50118.537.2
55459817.41.318.7
6.StendevadTinkeOdense GF200766687317.400.918.336.6
66688317.3118.3
7.BjørkholmDicte Signe WandrupOdense GF200766781031700.917.936.3
66669317.4118.4
8.HoltNicole HøbergOutrup GUB200856779517.100.91835.8
578910316.8117.8
9.CarstensenMathildeOdense GF201033539618.100.91935.6
3456016.20.416.6
10.FaberAnna-ClaraVarnæs-Bovrup IF201046887317.40118.435.4
568913316.60.417
11.SølbeckAneOutrup GUB2010466810517.100.91835.4
467912816.4117.4
12.PorsgaardEmilie HedelundOdense GF2008669912516.300.917.235.2
66799317118
13.BangLaura RuizSvendborg GF2007567810916.500.917.435
567712716.6117.6
14.FuglkjærSigneViborg GF2007544611717.300.918.234.9
3356016.30.416.7
15.WesterlundMilleFlemming EG200766679916.70117.134.8
5366128171.317.7
16.SlottSofie KarolineOdense GF2008368811916.500.917.434.8
568810916.4117.4
17.AlstrupLaura Secher HollesenVejlby IK2008689911116.600.916.734.3
468710317.2117.6
18.HansenMikkeline MeinertzSilkeborg P-D200756671061700.91734.2
566810417.1117.2
19.SørensenDicte JuhlVejlby IK200735589717.300.917.634.2
3465016.20.416.6
20.MatthiesenFrida NyhøjOdense GF200944710015.500.415.934
436610917.20.918.1
20.SyverudSaga JohanneOdense GF20096678015.300.415.734
466610417.40.918.3
22.RiisAnna Lorena KoldbyViborg GF2009566611716.900.916.933.7
547810916.7116.8
23.ThomsenFridaOdense GF2007469911716.400.917.333.3
4668015.60.416
24.NørmarkSofie BülowBillund IF20085669015.400.415.833.2
568911716.4117.4
25.RosborgSofie MørkViborg GF20093456016.200.416.632.6
4569015.60.416
26.RosendalLaura SøbyeOutrup GUB20095578015.500.415.932.3
469912916.10.916.4
27.HenriksenFrida SlothSvendborg GF20076691013915.700.91632.1
67101114515.70.416.1
28.JensenNadiaOutrup GUB200869911121514.800.915.731.4
691010131514.7115.7
29.HansenLaura BoiskovOutrup GUB20096799014.900.415.330.5
566810417.1117.2
30.NielsenAmalie Damgård RindalOutrup GUB20095466015.900.416.329.5
669012.90.313.2
31.LohmannDanielleFlemming EG200851013012.200.312.528.1
4879015.20.415.6
32.KristiansenFrederikke ThimisOutrup GUB2010369013.200.313.526.9
379013.10.313.4
33.ØrnskovMia FaaborgOutrup GUB2008679012.800.313.126
6810012.60.312.9
34.NielsenSilkeOutrup GUB2009680000.20.215.5
669012.90.313.2
35.JohansenEmilie LiebmannOdense GF2009680000.20.215.3
8799014.70.415.1
36.KristjansenKatrineOutrup GUB200768912014.500.414.915.1
69000.20.2
37.RasmussenEsther BechBillund IF200800000
37.ThraneGry HøjbergOutrup GUB200800000
37.LundRosa PVarnæs-Bovrup IF200800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.AndersenSilkeFlemming EG200733334319.100.92059.2
2.FrydendahlMathildeVejlby IK200833437518.50119.557.6
3.KristensenLuna Marielle RyvængeOdense GF200836769417.501.318.856.7
4.DøssingSilje LaumandOutrup GUB2010353310717.901.319.256.4
5.StendevadTinkeOdense GF20073666631800.918.955.5
6.BjørkholmDicte Signe WandrupOdense GF2007488810416.80117.854.1
7.HoltNicole HøbergOutrup GUB20083799931700.917.953.7
8.FiallaIda DamOdense GF200813000020.60037.2

C-rækken - Niveau 2 - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SkovgaardToreSvendborg GF200579101014615.401.116.532.1
6109913915.40.515.6
2.HedeholmAdamVestjysk GF2005710131113315.301.116.431.5
613121212415.115.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.SkovgaardToreSvendborg GF2005568910316.901.11850.1
2.HedeholmAdamVestjysk GF200568121012315.901.417.348.8

C-rækken - Niveau 2 - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HyllVeraHalmstad Frigymnaster200646867617.301.819.137.6
37648517.71.418.5
2.BjörklundEmmaHalmstad Frigymnaster200622545818.401.419.237.5
27455917.81.118.3
3.ZieglerAliceHalmstad Frigymnaster2006371088317.101.418.537
36888317.41.118.5
4.StiernaIdaHalmstad Frigymnaster20074677971701.618.636.9
48779616.91.418.3
5.RytterTea ElizabethOdense GF200733738318.301.119.436.8
49869516.90.517.4
6.WinningFilucaOdense GF200646869417.301.118.436.6
38879317.2118.2
7.WildnerSelma MannOdense GF200636778717.201.118.336.5
38689816.81.418.2
8.FridbrandtTyraHalmstad Frigymnaster200736967517.401.118.536.4
48779417.11.417.9
9.RaundalKathrineVestjysk GF2005377511317.401.118.536.3
37659617.4117.8
10.SchackingerAugusta Fjord LippertOdense GF2006568710317.10118.135.9
578811416.71.117.8
11.EkerothEbbaHalmstad Frigymnaster2006368612916.60117.635.8
39669617.11.118.2
12.BlomLuna EliseVarnæs-Bovrup IF2010459812316.90117.934.7
41191013615.71.116.8
13.BirkholmKlaraVestjysk GF2007369912416.70117.734.4
311101013715.61.416.7
14.WedeSveaHalmstad Frigymnaster20075711912715.901.11734.3
610989516.3117.3
14.LarsenAnna DüringVestjysk GF20075612913715.80116.834.3
31010711516.41.117.5
16.LillevangMerle ThraneVestjysk GF20075710811416.501.417.932.7
3976123014.31.114.8
17.FrederiksenAndreaVejlby IK2008000018.5
36779317.5118.5
18.KastrupStella Christine JensenVarnæs-Bovrup IF2010000015.6
3998015.10.515.6
19.BeckTilleSvendborg GF2007361111014.900.515.415.4
20.HolmHannaHalmstad Frigymnaster200700000
20.BäckströmClaraHalmstad Frigymnaster200600000
20.OlesenKarla ToftVejlby IK200700000
20.HerrlinJenniferHalmstad Frigymnaster200700000
20.KissowDicte BrønningSilkeborg P-D200600000
20.JessenIda GammelgaardOutrup GUB200700000
20.HansenLaura KruseSvendborg GF200700000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HyllVeraHalmstad Frigymnaster200636667317.901.419.356.9
2.BjörklundEmmaHalmstad Frigymnaster200633846717.901.419.356.8
3.StiernaIdaHalmstad Frigymnaster200735857317.901.619.556.4
4.ZieglerAliceHalmstad Frigymnaster2006310656317.701.419.156.1
5.RytterTea ElizabethOdense GF200735957317.801.118.955.7
6.WildnerSelma MannOdense GF20064484731801.119.155.6
7.WinningFilucaOdense GF200635857417.801.118.955.5
8.FridbrandtTyraHalmstad Frigymnaster2007310769317.201.418.655

Eliterækken - Junior - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.JensenOliver KrejbergSilkeborg P-D2005331100110527.604.832.464.3
331111210327.54.431.9
2.SkaaningFrederik BækhøjOutrup GUB200532225639326.505.431.964
33100019627.74.432.1
3.LindholmerMagnusFlemming EG200331330116427.808.335.863.3
3347755023.63.927.5
4.RodeTobias PhilipFlemming EG20043351089313024.605.329.961.4
33203339327.14.431.5
5.PilgaardMikkelBrejninggaard TT2003333010210327.503.631.160.7
343210312926.33.629.6
6.BoesdalSimonVestjysk GF200435564436326.103.629.760.4
35533339326.34.430.7
7.JørgensenFrederik SkaaningSilkeborg P-D2005354977412524.405.429.860
355566410924.71.926.3
8.TherkildsenJonas BjerreOutrup GUB2004336434312625.603.42958.4
334324312825.83.629.4
9.IsagerMagnus BechFlemming EG2004334544314525.503.228.758.3
3335343115263.629.6
10.HansenMikkelFlemming EG200336912911713422.60527.658
355322312925.64.830.4
11.SømodAsbjørnVejstrup E20033664663123022.405.727.857.9
334676513924.45.730.1
12.JessenCarl JonathanVarnæs-Bovrup IF2002363445411325.705.33157
3398151079922.73.926
13.KümpelJeppe VintherVarnæs-Bovrup IF2002343334310925.803.428.956.6
34532438925.92.127.7
14.HermannNiclasVarnæs-Bovrup IF200233565639825.205.530.756.4
3310887411923.7225.7
15.BybergJohan LaiVejstrup E2003389998511723.103.626.756.3
36675638425.24.429.6
16.WallstrømAskerVejstrup E2003335443311925.503.228.756.2
335333315825.42.127.5
17.SommerLudvigOutrup GUB2005366865312324.803.328.155.5
367777510724.13.327.4
18.PedersenAndreas YdeOutrup GUB200535647749924.603.628.255.5
3666665139243.627.3
19.PalmgreenRasmusSilkeborg P-D20053491097613323.60528.654.7
3443233024.81.326.1
20.JakobsenMaltheBrejninggaard TT200236665539425.303.228.554.6
347886314923.82.326.1
21.JørgensenPhilipOdense GF2003336686311325.10328.154.4
355566410924.71.926.3
22.MikkelsenDavid KrogstrupOdense GF200239677731262403.227.254.2
388877512523.73.627
23.MikkelsenJoakim UhreVarnæs-Bovrup IF200436653339625.603.228.854
388877512523.73.627
24.TingskovPeterVejstrup E2003368676413823.903.42753.6
356677411624.52.126.6
25.HansenMads LykkeVejstrup E20033365633024.103.327.453.4
355322312925.64.830.4
26.LaursenMarcus Peter ToftbjerglundVesterlund E2002357878415623.703.427.152.7
469988510623.52.125.6
27.MadsenSebastian JuulOdense GF2004354455310325.801.927.452.5
34333436326.81.325.1
28.LarsenBjørn RytterSilkeborg P-D20053666565023.301.224.550.7
368967512324.12.126.2
29.MetcalfeRobin David BruunOutrup GUB2005365877413524.202.126.350.7
3558765023.11.324.4
30.PostOskar VeilgaardVarnæs-Bovrup IF20043698554113021.904.125.750.6
35866660231.924.9
31.JensenSteffenFlemming EG200336551112911323.501.825.350.1
331111210327.54.431.9
32.KjærAndreasFlemming EG2004334688512324.801.826.649.8
3577111070221.223.2
33.PlumMagnusVejstrup E200300000
33.Warming-HansenMadsVarnæs-Bovrup IF200200000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.LindholmerMagnusFlemming EG20033351197410424.405.930.3128
32322219327.37.134.4
2.JensenOliver KrejbergSilkeborg P-D2005333110213726.704.831.5124.2
333200310427.21.228.4
3.RodeTobias PhilipFlemming EG2004333898813623.905.329.2122.1
33223028627.14.431.5
4.BoesdalSimonVestjysk GF200434544435326.503.630.1121.6
33342339326.74.431.1
5.PilgaardMikkelBrejninggaard TT2003333322310926.204.430.3121.3
333432212526.3430.3
6.JørgensenFrederik SkaaningSilkeborg P-D20053349976022.90325.9116
335433310925.74.430.1
7.TherkildsenJonas BjerreOutrup GUB2004345333312326.103.429.5115.4
334655813025.32.227.5
8.SkaaningFrederik BækhøjOutrup GUB20053321679023.903.427.391.3

Eliterækken - Junior - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenVictoria KathrineBrejninggaard TT200332312128727.103.630.758.4
3320212153024.23.827.7
2.ScherrebeckJosefine KrogFlemming EG200333444535326.601.828.457.1
33533338326.62.128.7
3.JensenJulieOdense GF200435433436726.201.827.155.3
36653436326.12.128.2
4.ChristensenNicoline SerupVejstrup E200236686649324.901.826.754.3
378896412623.73.927.6
5.DremstrupEmmaVesterlund E200337788548824.201.82652.4
366997613323.82.125.9
6.LarsenFreja RiberBrejninggaard TT200333345449925.601.826.852
346799715923.12.125.2
7.NørbyEmmaBrejninggaard TT200336989846324.401.826.251.8
369688613623.52.125.6
8.JohannsenLeah ChristinaOdense GF2004366897512923.502.525.751.4
367987412823.62.125.7
9.HollænderKaroline AndresenVarnæs-Bovrup IF20043981211769722.801.624.449.2
38810108912522.72.124.8
10.DremstrupEmilie EngholmBrejninggaard TT2004366810119123020.501.821.747.6
366997613323.82.125.9
11.AndersenJosefineOdense GF200200000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenVictoria KathrineBrejninggaard TT2003333122611726.203.629.8115.7
3222333153023.73.827.5
2.ScherrebeckJosefine KrogFlemming EG200334542536326.502.128.6114.2
32345534426.71.828.5
3.JensenJulieOdense GF200436566638325.401.827.2110.2
35555538525.62.127.7
4.LarsenFreja RiberBrejninggaard TT2003366776413724.103.227.3105.6
36797649724.22.126.3
5.DremstrupEmmaVesterlund E20033677664023.101.224.3103.5
36777638624.72.126.8
6.JohannsenLeah ChristinaOdense GF200436666649624.801.826.6102.7
376888514923.22.124.7
7.NørbyEmmaBrejninggaard TT20033898675862401.825.2102.4
37810127512323.32.125.4
8.ChristensenNicoline SerupVejstrup E2002000054.3

Eliterækken - Mini - Drenge

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.DissingAlbert FunderVestjysk GF2007366434311325.703.228.957.1
346566310025.72.528.2
2.HüttelVictorSilkeborg P-D2007343443414325.803.329.156.7
3455654117252.627.6
3.VesterborgFrederikOdense GF200634633339526.103.229.356.1
37886669524.22.626.8
4.TørvingLucas LundOdense GF2006353354413425.603.228.854.4
3534333123023.42.525.6
5.MikkelsenJeppe LumbyeVarnæs-Bovrup IF20053310141212912921.605.426.754.4
3691098612323.44.327.7
6.HolmEmilSvendborg GF200535456869824.601.826.253.8
353343310925.72.127.6
7.LaursenOliver WrangSilkeborg P-D20073343233024.901.226.151.5
333333315725.73.625.4
8.SimonsenOliver Linde GrønbergOutrup GUB20073665666023.201.324.548.7
35687541230222.524.2
9.ClausenMathias HjerrildVarnæs-Bovrup IF2005391012121079322.501.824.347.9
3811131214714321.52.123.6
10.AndersenVictor VanVejlby IK200539911101011020.701.622.343.4
39101214149019.91.221.1
11.GraversenChristopher HannibalVestjysk GF200500000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.DissingAlbert FunderVestjysk GF2007345666313025.403.228.6115
33533339026.82.529.3
2.HüttelVictorSilkeborg P-D2007346335312925.203.328.2113.4
35546337525.92.628.5
3.TørvingLucas LundOdense GF200633445441032601.927.9110.2
336664410025.82.127.9
4.LaursenOliver WrangSilkeborg P-D200733412337327.101.828.9108.6
333343399262.228.2
5.HolmEmilSvendborg GF2005344334310026.601.728.1107.1
3564442024.21.225.2
6.MikkelsenJeppe LumbyeVarnæs-Bovrup IF2005339121211811822.304.125.8105.5
3676663023.3225.3
7.SimonsenOliver Linde GrønbergOutrup GUB2007366654313724.703.227.9103.6
335576410824.92.127
8.ClausenMathias HjerrildVarnæs-Bovrup IF2005000047.9

Eliterækken - Mini - Piger

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MadsenOlivia JuulOdense GF20063663333672602.528.557.2
3364323131524.83.928.7
2.BentzenTroja HøghSilkeborg P-D2006367754312424.903.228.155.4
36664439725.22.127.3
3.ThomsenSola KathrineOutrup GUB20063333333024.901.226.154.6
36631338626.12.428.5
4.FaberDicte-MarieVarnæs-Bovrup IF200737866745624.801.826.653.3
37976549424.62.126.7
5.FiskerSigneVarnæs-Bovrup IF200738988636824.101.825.951.3
369998510823.32.125.4
6.PedersenEmilie KrogSvendborg GF20073666664023.301.224.549.8
389998511623.22.125.3
7.Stenderup-JørgensenLærkeVarnæs-Bovrup IF200637910111168622.901.824.749.7
38810119612422.92.125
8.KortegaardIda BechmannSilkeborg P-D2005356999612823.301.72247.5
3129966514922.72.825.5
9.BergstrømSofiaSilkeborg P-D200633777868624.501.825.746.6
347898514923.31.220.9

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BentzenTroja HøghSilkeborg P-D200636433331232603.229.2113.2
34334336626.52.128.6
2.MadsenOlivia JuulOdense GF20063464463732602.528.5111.9
3663432024.31.926.2
3.ThomsenSola KathrineOutrup GUB2006323333311626.301.728109.2
3543233024.71.926.6
4.FaberDicte-MarieVarnæs-Bovrup IF2007376754310924.602.126.7108
35455336426.21.828
5.FiskerSigneVarnæs-Bovrup IF200736866649524.702.126.8105.2
37656536625.31.827.1
6.Stenderup-JørgensenLærkeVarnæs-Bovrup IF2006367977512324.101.825.9101.8
377666384251.226.2
7.KortegaardIda BechmannSilkeborg P-D20053566554023.601.224.8100
39766539324.92.827.7
8.PedersenEmilie KrogSvendborg GF20073666654023.401.224.699.3
3665553023.71.224.9

Eliterækken - Senior - Damer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ØrskovSara RaunholtOutrup GUB19980333333842703.730.762.2
15433218526.84.731.5
2.PagårdIdaOdense GF1997122122011327.603.43161.3
06411007627.52.830.3
3.MølgaardChristine Næss-SchmidtSilkeborg P-D2001226101210715523.103.426.557.4
253211111826.64.330.9
4.McneilNellOdense GF1999356544413724.903.228.153.8
388988712922.82.925.7
5.NørbyJohanneOdense GF19923271012121113522.503.525.452.8
1642002025.51.927.4
6.JensenCecilie KrejbergSilkeborg P-D2002355545302401.225.252.1
39886668524.12.826.9
7.LarsenNatascha SundekildeOdense GF199936791113019.101.420.544.7
3810981110147222.824.2
8.HenriksenPernilleOdense GF2000368989713922.801.723.943.7
3101199101014921.51.919.8
9.HansenSara La CourOdense GF199900000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ØrskovSara RaunholtOutrup GUB199822001227328.103.731.8125.5
242130110926.84.731.5
2.PagårdIdaOdense GF1997332233311326.703.430.1121.6
35335339326.33.930.2
3.MølgaardChristine Næss-SchmidtSilkeborg P-D20013331065312325.206.131.3116.9
364333312026.31.928.2
4.JensenCecilie KrejbergSilkeborg P-D2002363333312326.103.229.3110.8
3643333123263.429.4
5.NørbyJohanneOdense GF199234331110610624.403.527.6110.3
37433339925.64.329.9
6.McneilNellOdense GF1999335333313625.803.229109.2
387810869623.52.926.4
7.LarsenNatascha SundekildeOdense GF199936666656824.801.82696.9
376766799242.826.2
8.HenriksenPernilleOdense GF2000000043.7

Eliterækken - Senior - Herrer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BredvigAlexander SkovgaardOdense GF2000303300010327.807.835.669.3
336523396267.733.7
2.PihlLasseFlemming EG1990365335311325.807.633.468.5
314531212726.28.935.1
3.AbildgaardMartin MøldrupSilkeborg P-D2002337453312425.607.833.467.1
336632386267.733.7
4.MatthiesenAdam ScharfOdense GF199635324335027.207.935.166.7
34525639825.56.131.6
5.HansenRasmus BeckOdense GF199831633121292607.933.962.6
3376433024.14.628.7
6.FrederiksenEmil VibækOdense GF200033533236326.905.832.761.8
3334633024.54.629.1
7.KristensenBenjaminSilkeborg P-D1996337864312924.505.429.961.4
337557312824.74.329
8.KærArne RaskSilkeborg P-D1996336414313625.705.831.260.7
336148867923.65.929.5
9.PetersenAndré DennisVarnæs-Bovrup IF1997336575312525.105.530.360
33577649325.34.729.7
10.KristensenKarl Johan MåstrupSvendborg GF1999331223310526.803.430.259.2
337557312824.74.329
11.HändigJoelOdense GF1994335689612624.205.529.758.1
3539121169423.84.628.4
12.SømodJohannes JuulOllerup GF199833765651232505.630.654.2
3435674143022.44.523.6
13.DoyleKian HvistendahlSilkeborg P-D20013312744312924.305.529.853.3
375665310924.61.923.5
14.SkyttheFrederik SebergOdense GF2002354665411125.503.328.851.5
3365233024.51.222.7
15.SømodGustav JuulSvendborg GF2000345576510924.603.928.551
3435674143022.44.523.6
16.LukondjiMichelOdense GF20003344581512923.701.925.646.5
243233315925.61.320.9
17.SteffensenRasmusSilkeborg P-D199900000
17.ScherrebeckChristoffer KrogGymHelsinge199900000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BredvigAlexander SkovgaardOdense GF200033872128326.307.734138.6
31342005727.57.835.3
2.MatthiesenAdam ScharfOdense GF199635633439326.1010.136.2135.6
36636749025.67.132.7
3.PihlLasseFlemming EG1990296355312325.20833.2131
3356311024.84.529.3
4.AbildgaardMartin MøldrupSilkeborg P-D2002334753110625.806.632.4128.8
3366301024.84.529.3
5.HansenRasmus BeckOdense GF19983366323024.403.427.8117.6
3379878022.54.727.2
6.KristensenBenjaminSilkeborg P-D1996337999614923.105.728.5117.5
339111198106234.627.6
7.KærArne RaskSilkeborg P-D19963355434149250429116.8
33611967022.54.627.1
8.PetersenAndré DennisVarnæs-Bovrup IF1997333589910824.203.928.1115.3
33381110911623.64.227.2

S-rækken - Senior - Damer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VestergaardEmilieØster Hornum I199838967317.401.218.637.7
367510317.61.519.1

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VestergaardEmilieØster Hornum I1998376415317.202.619.857.5

S-rækken - Senior - Herrer

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RasmussenLasse BlumensaatØster Hornum I199834438318.502.621.141.3
35337618.31.920.2
2.ChristensenSimon TeisØster Hornum I199734549318.202.620.840.5
344410318.21.519.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.RasmussenLasse BlumensaatØster Hornum I1998333310318.502.621.162.4
2.ChristensenSimon TeisØster Hornum I19973763121516.402.61959.5