Resultater - GymDanmark

Tumbling Resultater: Forbundsmesterskabet 2019

Konkurrencer

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BoesdalSimonVestjysk GF200433333346426.803.630.459.7
33343346326.82.529.3
2.JakobsenMaltheOutrup GUB200245536436825.603.628.957.2
56655467924.73.628.3
3.KatrínarsonÖrn FrostiVejstrup E2001367777710823.805.329.156.2
3657766101523.53.627.1
4.ChristiansenOskar VejeOdense GF200436555449725.202.527.755.9
34453536626.12.128.2
5.WallstrømAskerOdense GF200333455668425.603.228.854.2
354364583023.22.525.4
6.MortensenFrederik EmilOutrup GUB200345565559924.703.227.951.7
4476777222.61.223.8
7.ØrstedAlexanderOutrup GUB200368897879723.103.226.350.6
6766445123.11.224.3
8.LauenborgChristian JuelOdense GF20053354568023.601.224.847.9
45533562021.91.223.1
9.ChristensenDavid TolstrupVejstrup E200234653468925.205.3030
34553558325.94.130
10.PaulsenLaust OutzenOdense GF200300000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BoesdalSimonVestjysk GF200433333334327.203.630.890.5
2.JakobsenMaltheOutrup GUB200265533333526.403.629.786.9
3.KatrínarsonÖrn FrostiVejstrup E200135776568724.605.730.386.5
4.ChristiansenOskar VejeOdense GF200435443466426.102.528.684.5
5.WallstrømAskerOdense GF200333445558625.703.22882.2
6.MortensenFrederik EmilOutrup GUB2003344646693022.802.524.376
7.ØrstedAlexanderOutrup GUB20033666666023.101.224.374.9
8.LauenborgChristian JuelOdense GF20053554566023.601.224.872.7

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HaraldsdóttirHrefna MaríaOdense GF200433334537326.602.529.157.9
34433337326.72.128.8
2.StensgaardAnna ElisabethOdense GF200435755567425.301.827.154.4
45665558425.22.127.3
3.GrossSofieVarnæs-Bovrup IF200433667869724.501.826.353.7
366989911523.41.622
4.TeilmannJulieOutrup GUB200436776758624.501.826.353.5
35354467925.42.127.2
5.JohannsenLeah C.Odense GF200435657568724.801.826.653.5
36666669424.82.126.9
6.HollænderKaroline AndresenVarnæs-Bovrup IF200436788879523.901.825.751.5
4667781010523.72.125.8
7.ØrsnesXenia KingoOure-Gudme IF200334666659924.601.726.351.3
3544367023.81.225
8.DowhanIsabellaVejstrup E200245688789623.901.825.751.3
46688899723.52.125.6
9.RattenborgJohanneOdense GF200456576769724.201.825.449.3
47677710022.21.723.9
10.GundersenAline NørgaardVestjysk GF200435665557425.401.62746
35479018.20.819
11.LethEmilyOdense GF200436456579325.201.82744.7
5678999107231.317.7
12.GrossTrineVejstrup E2003367999019.70120.742.7
366989911523.41.622
13.PetersenAnna Bernhard RamsdalVestjysk GF20043355016.400.61736.2
34656118.50.719.2
14.SøgaardEmmaVestjysk GF200400000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HaraldsdóttirHrefna MaríaOdense GF20043333333632702.529.587.4
2.GrossSofieVarnæs-Bovrup IF200434333336326.901.828.782.4
3.TeilmannJulieOutrup GUB200433333346626.602.128.782.2
4.StensgaardAnna ElisabethOdense GF200434646566325.701.827.581.9
5.JohannsenLeah C.Odense GF200434556667325.502.127.681.1
6.DowhanIsabellaVejstrup E200243466869724.702.126.878.1
7.ØrsnesXenia KingoOure-Gudme IF20033355547023.801.22576.3
8.HollænderKaroline AndresenVarnæs-Bovrup IF2004335569902301.224.275.7

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.DissingAlbert FunderVestjysk GF200733344437426.503.429.959.9
37543337326.23.830
2.FrobeniusBertramGymHelsinge20053566563882503.428.457.1
44554549925.13.628.7
3.WormAlexanderOutrup GUB200534665669624.901.826.754.5
346444410425.72.127.8
4.LøhNicolaiVestjysk GF200746445668325.401.827.253.7
55557789524.42.126.5
5.SandSimonOdense GF200656355669824.702.527.253.4
57665459624.71.526.2
6.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB2007366889910623.502.525.450.7
366889910923.22.125.3
7.AndersenLukas ElkjærOutrup GUB200700000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.DissingAlbert FunderVestjysk GF200754434337626.103.229.389.2
2.FrobeniusBertramGymHelsinge200536433338326.403.429.886.9
3.WormAlexanderOutrup GUB200534533336326.702.128.883.3
4.LøhNicolaiVestjysk GF200765554646625.302.127.481.1
5.SandSimonOdense GF200677665566624.602.527.180.5
6.Søndergaard-NielsenMagnusOutrup GUB200736777669324.602.527.177.8
7.AndersenLukas ElkjærOutrup GUB200700000

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.FriisEmma NeilSilkeborg P-D200633336436326.601.828.457.1
33333538326.62.128.7
2.KallesøeAgnesVestjysk GF200533433346326.801.828.657
33344547825.92.528.4
3.KristensenKaroline-Amalie L.T.Silkeborg P-D200634556556425.701.827.554.5
36657569424.92.127
4.Stenderup-JørgensenLærkeVarnæs-Bovrup IF20063644454732601.826.353.7
34456449825.32.127.4
5.StengaardSofieViborg GF200735678979923.701.824.946.1
456789810723.61.221.2
6.Hindø-BaggeKarolineOutrup GUB200936676669724.401.425.825.8
00000000030-
7.LaursenAnne-SofieViborg GF200800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.FriisEmma NeilSilkeborg P-D200633533537326.502.128.685.7
2.KallesøeAgnesVestjysk GF200533334657326.302.128.485.4
3.Stenderup-JørgensenLærkeVarnæs-Bovrup IF200634545649425.602.127.781.4
4.KristensenKaroline-Amalie L.T.Silkeborg P-D200633366657725.401.826.681.1
5.StengaardSofieViborg GF2007355013.700.514.260.3
6.Hindø-BaggeKarolineOutrup GUB200935666769624.601.626.252
7.LaursenAnne-SofieViborg GF200800000

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JespersenMikkel VisholmVestjysk GF200334569817.502.620.141
36559317.9320.9
2.NielsenNikolaj KirkebyBrejninggaard TT2002353612917.202.619.237.6
34649917.51.518.4
3.SøndergaardJacob KlitBrejninggaard TT200269911014.500.615.132.2
6910911915.61.517.1
4.PedersenPeder KjærBrejninggaard TT200300000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JespersenMikkel VisholmVestjysk GF200333358718.10321.162.1
2.NielsenNikolaj KirkebyBrejninggaard TT200236678417.602.620.257.8
3.SøndergaardJacob KlitBrejninggaard TT200261098314.400.61547.2
4.PedersenPeder KjærBrejninggaard TT200300000

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.DremstrupEmilie EngholmVejlby IK200433346518.601.219.840.1
33346318.81.520.3
2.NørbyEmmaVejlby IK200333347418.601.219.840
33346418.71.520.2
3.PlougheldLunaOdense GF200434656318.301.219.539.7
34547018.71.520.2
4.FrydendahlEmilie FinkOdense GF200537811015.100.615.734.6
37779317.41.518.9
5.HenriksenMilla RopassOdense GF200435759917.201.117.434
34869817.216.6
6.FahrendorffSofieVarnæs-Bovrup IF200437789916.701.117.228.8
377893014.60.611.6
7.KnudsborgMathilde MølgaardOutrup GUB200500000000030000
00000000030-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.DremstrupEmilie EngholmVejlby IK200433547318.501.52060.1
2.NørbyEmmaVejlby IK200335458617.901.519.459.4
3.PlougheldLunaOdense GF200446579317.601.519.158.8
4.FrydendahlEmilie FinkOdense GF2005569911616.401.517.952.5
5.HenriksenMilla RopassOdense GF200466679816.801.518.352.3
6.FahrendorffSofieVarnæs-Bovrup IF20046911012.400.512.941.7
7.KnudsborgMathilde MølgaardOutrup GUB200500000000030000

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.ValentinOliverVarnæs-Bovrup IF200636667617.601.218.837.6
36678717.31.518.8
2.HansenRasmus WindVojens GIE2006366611617.201.217.837.5
34567717.81.919.7
3.MøllermadsenChrisFlemming EG200748879516.901.218.137.1
45679417.51.519
4.ClausenMathias HjerrildVarnæs-Bovrup IF200536667317.901.219.135.8
355693015.21.516.7
5.UldallJakobOdense GF200500000
5.RosenkranzOliver NicolaiOure-Gudme IF200700000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HansenRasmus WindVojens GIE200654568617.601.919.557
2.ClausenMathias HjerrildVarnæs-Bovrup IF200536679617.301.919.255
3.MøllermadsenChrisFlemming EG2007699811616.101.517.354.4
4.ValentinOliverVarnæs-Bovrup IF20066710012.700.413.150.7
5.RosenkranzOliver NicolaiOure-Gudme IF200700000
5.UldallJakobOdense GF200500000

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.HansenCaroline OvergaardVarnæs-Bovrup IF200534566318.301.219.539.4
33356618.41.519.9
2.JensenAlberte HjortVarnæs-Bovrup IF200734666318.201.219.439.2
34466418.31.519.8
3.HarbergMargrethe JuhlOdense GF200534567617.901.219.138.6
335469181.519.5
4.MeisnerJohanneOdense GF200535767417.801.21937.9
37768517.41.518.9
5.KlimMaria VadVestjysk GF200534446318.601.219.837.6
34559617.81.517.8
6.RefsgaardFrejaOutrup GUB200636799716.901.117.436.5
34666917.61.519.1
7.DamgaardDitte LøvendahlOutrup GUB200635666617.801.21936.2
335483015.71.517.2
8.ChristiansenLea Emilie LittauOdense GF200534456318.501.219.736
33469318.21.116.3
9.MønstedMarie KjettrupVejlby IK200636767817.301.218.535.9
377714716.51.517.4
10.BohnsenAnna LuccaVejlby IK20073566731801.219.235.6
3667015.80.616.4
11.PetersenSofie DammVarnæs-Bovrup IF200635668517.701.218.935.5
34670160.616.6
12.PaulsenSiaVarnæs-Bovrup IF200534558018.501.119.634.6
3666930151.515
13.RyAmalieVejlby IK200533459917.701.118.834.5
36548917.51.215.7
14.GyldenøhrSilja RouVejlby IK200545677317.801.21934.1
45769417.50.615.1
15.BonnicsenNannaVarnæs-Bovrup IF200736669617.401.118.518.5
12000000029.7-

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.HansenCaroline OvergaardVarnæs-Bovrup IF200533557418.301.519.859.2
2.HarbergMargrethe JuhlOdense GF200533349518.301.519.858.4
3.KlimMaria VadVestjysk GF200546466318.101.219.356.9
4.MeisnerJohanneOdense GF200546589317.501.51956.9
5.ChristiansenLea Emilie LittauOdense GF200534447018.801.22056
6.RefsgaardFrejaOutrup GUB200655466917.501.51955.5
7.JensenAlberte HjortVarnæs-Bovrup IF200754711015.300.615.955.1
8.DamgaardDitte LøvendahlOutrup GUB200666578916.901.518.454.6

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.MichelsenMikkelOutrup GUB200745769817.10118.137.5
35666018.4119.4
2.HenriksenKarl MørkSvendborg GF200836668617.50118.537.3
36668617.51.318.8
3.BonnichsenNikolajVarnæs-Bovrup IF200936656717.700.918.636.9
36778617.3118.3
4.SchiønningJacobVarnæs-Bovrup IF200558889916.30117.335.8
36988417.21.318.5
5.WillumsenJeppeBillund IF201036789617.10118.135.7
46889816.70.917.6
6.RasmussenJeppeSvendborg GF200566779916.60117.633
379110150.415.4
7.PawlikHjalteVarnæs-Bovrup IF2005699912815.70115.232.4
699912615.91.317.2
8.ThomsenAndreas IsagerOutrup GUB200738901300.313.326.5
498012.90.313.2
9.LindholtSammiVojens GIE200700000
9.HoltJohannesVarnæs-Bovrup IF200800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MichelsenMikkelOutrup GUB200767789317011855.5
2.HenriksenKarl MørkSvendborg GF200858889516.70117.755
3.BonnichsenNikolajVarnæs-Bovrup IF2009567710816.700.917.654.5
4.SchiønningJacobVarnæs-Bovrup IF2005799910815.80116.852.6
5.WillumsenJeppeBillund IF2010799912815.60116.652.3
6.RasmussenJeppeSvendborg GF2005879812815.801.316.849.8
7.ThomsenAndreas IsagerOutrup GUB200781011012.100.312.438.9
8.PawlikHjalteVarnæs-Bovrup IF20050000000003000.2032.4

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.GudichsenLouise HolstSvendborg GF200543336718.401.719.839.9
33436318.81.320.1
2.SørensenJennifer Melissa RefsgaardFlemming EG200435448418.20119.238.1
45667317.9118.9
3.HansenEmma GäthTumbling Team Fyn200636667417.801.319.137.2
699912915.6116.6
4.SlothAnita NielsenFlemming EG200556668617.30118.336.9
56679417.31.318.6
5.LydersenMaja Sofie HustedVestjysk GF200566669617.10118.136.7
666610317.31.318.6
6.MøgelhøjEmilieFlemming EG200656668617.300.918.236.5
66657717.3118.3
7.TroelsenNanna DaugbjergVestjysk GF200465558617.500.918.436.5
66779417.1118.1
8.WinningFilucaOdense GF2006566810816.70117.436.3
55666317.9118.9
9.AaskovFrederikkeFlemming EG2005666610816.800.917.736
56668617.3118.3
10.EbsenFreya WarmingOdense GF200546698816.90117.335.7
56789417.11.318.4
11.ViumFreyaSilkeborg P-D2006678910416.60117.635.5
668810616.61.317.9
12.NielsenMette HedegaardFlemming EG2005568910616.600.917.535.4
56898516.9117.9
13.LawrenzMaja NygaardVarnæs-Bovrup IF2004667710616.800.917.735.2
77999416.5117.5
14.MadsenJulie HorskjærVarnæs-Bovrup IF200566999516.60117.635.1
679911616.21.317.5
15.SchumannCarolineFlemming EG2004687810816.30117.334.9
67679616.91.317.6
16.VistisenAmalie MøllerTumbling Team Fyn2005669910916.10117.134.6
679910716.21.317.5
17.SchackingerAugusta Fjord LippertOdense GF2006679911616.200.917.134.4
68999616.3117.3
18.BjerringAnnaOdense GF2006689910616.200.917.133.8
789911915.7116.7
19.SteensgårdIben HallumFlemming EG2005688910416.500.917.433.6
6991012615.80.416.2
20.HansenSigne MejlsVestjysk GF200456879716.80117.833.4
699912915.6116.6
21.AndersenMaria BorregaardTumbling Team Fyn2005568911616.500.917.433.3
7891012915.5115.9
22.MortensenEline VielandVejlby IK2005689912915.700.916.633.3
799912515.9116
23.SommerlundJulieVarnæs-Bovrup IF200678101113915.200.915.532.9
699109316.4117.4
24.HansenJohanne Vanddam KochSvendborg GF200667891191600.916.332.9
699912915.6116.6
25.LethanKarenVejlby IK2006779911516.200.916.532.5
899910316.20.416
26.PedersenMette SofieVarnæs-Bovrup IF200468111113915.200.915.532.4
69999616.2116.9
27.MortensenSofie HeegårdSilkeborg P-D200668991081600.91632
799912515.9116
28.PetersenSara DammVarnæs-Bovrup IF20046899121515.100.915.431.8
689912616116.4
29.LlamasJohannaTumbling Team Fyn200469111112515.600.915.931.8
69101212615.5115.9
30.HenriksenRonja MørkSvendborg GF200599111214714.800.915.731.8
89101112915.1116.1
31.DatcuStefaniaVestjysk GF2005557812916.40115.931.7
4679015.40.415.8
32.HedegaardFreja NellemannOdense GF20066899014.800.815.631.1
6788015.10.415.5
33.DyrlundNatalieFlemming EG20066991012915.500.915.830.9
6891215715.30.415.1
34.BeckMatildeOure-Gudme IF200667911014.700.414.929.5
691112014.20.414.6
35.DowhanVanessaTumbling Team Fyn2005679109516.400.917.317.3
00000000030-
36.NielsenSofia WittmaackSvendborg GF2006699911715.900.916.816.8
56898516.9117.9
37.DamHeleneFlemming EG2004000000000300016.4
69999816116.4
38.WildnerSelma MannOdense GF200600000
38.JeremiassenSiljaFlemming EG200600000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.GudichsenLouise HolstSvendborg GF200534336918.201.719.959.8
2.SørensenJennifer Melissa RefsgaardFlemming EG200434447418.40119.457.5
3.HansenEmma GäthTumbling Team Fyn200654557318.101.319.456.6
4.LydersenMaja Sofie HustedVestjysk GF200535669517.601.318.955.6
5.SlothAnita NielsenFlemming EG2005554610817.201.318.555.4
6.TroelsenNanna DaugbjergVestjysk GF200456578517.40118.454.9
7.WinningFilucaOdense GF200666668717.10118.154.4
8.MøgelhøjEmilieFlemming EG2006666711916.50117.554

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.KastrupStella Christine JensenVarnæs-Bovrup IF201055667317.80118.838
34666318.2119.2
2.LillevangMerle ThraneVestjysk GF200756659617.30118.336.9
55567617.6118.6
3.RørstrømPernilleVejlby IK200766668417.40118.436.7
66777317.40.918.3
4.KristensenLuna Marielle RyvængeTumbling Team Fyn200846677917.10118.136.6
55669717.21.318.5
5.StendevadTinkeOdense GF2007566810616.900.917.836.2
66668417.4118.4
6.LarsenAnna DüringVestjysk GF200769989716.20117.236
46676317.8118.8
7.LisbergMaria TeglgaardFlemming EG2007667710317.100.91835.9
45478417.8117.9
8.WoodViolaOdense GF200854769317.600.918.535.8
46999716.6117.3
9.RanckCille DigeOutrup GUB2009666610916.700.917.635.8
566615017.2118.2
10.AndersenSilkeFlemming EG200766669916.800.917.735.8
56568917.1118.1
11.JensenFreja SmidtVarnæs-Bovrup IF2008668911616.400.917.335.3
46789617118
12.HoltNicole HøbergOutrup GUB2008689910316.500.917.435.3
56879616.9117.9
13.WormFrejaOutrup GUB2009688810316.700.917.635.1
678810616.5117.5
14.LisbergRosa TeglgaardFlemming EG200866669317.40117.534.9
45478417.8117.9
15.PaulFilippa RavnOdense GF2009689911616.100.91734.8
56898616.8117.8
16.JohansenMerleFlemming EG2008578710616.700.917.634.8
589911616.2117.2
17.OlesenKarla ToftVejlby IK2007569910416.700.917.634.6
689810916117
18.JessenIda GammelgaardOutrup GUB2007678910916.100.91734.4
66999716.4117.4
19.HansenLaura KruseSvendborg GF2007666812916.30117.334.3
668911916.10.917
20.EskesenCamilleOdense GF20076991011915.60116.634
56999816.4117.4
21.BlomLuna EliseVarnæs-Bovrup IF2010799911715.800.916.733.9
678811816.2117.2
22.RytterTea ElizabethOdense GF200755688317.50118.533.8
6799014.90.415.3
23.JohansenEmilie LiebmannOdense GF200978991161600.916.933.7
589911616.2117.2
24.ClausenLærke SøholmVarnæs-Bovrup IF200867891191600.916.933.3
689911716116.4
25.SlessingAnnikaOutrup GUB200769101113915.200.915.532.7
689810716.2117.2
26.LarsenMartha Obionu OverbyVestjysk GF20076899014.800.415.232.4
46676317.8118.8
27.DyrlundJasmineFlemming EG20107991012615.700.916.631.9
6991012915.50.415.3
28.WolfNova KamilleFlemming EG2008566610916.800.917.731.2
567013.20.313.5
29.GarzaMaja Sofia RoedViborg GF2007678810416.700.917.617.6
00000000030-
30.PorsgaardEmilie HedelundOdense GF2008578711916.300.917.217.2
00000000030-
31.SteinrudBodil RabølleSvendborg GF2007710101215814.800.915.115.1
00000000030-
32.MichelsenLykkeOutrup GUB201000000021000
00000000030-
33.GøllnitzIsabellaSilkeborg P-D200800000
33.DøssingSilje LaumandOutrup GUB201000000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.KastrupStella Christine JensenVarnæs-Bovrup IF201033357418.50119.557.5
2.RørstrømPernilleVejlby IK200744668118.10119.155.8
3.KristensenLuna Marielle RyvængeTumbling Team Fyn200845558617.701.31955.6
3.LillevangMerle ThraneVestjysk GF200744457917.70118.755.6
5.WoodViolaOdense GF200854459318011954.8
6.StendevadTinkeOdense GF200764678617.30118.354.5
7.LarsenAnna DüringVestjysk GF200766678517.20118.254.2
8.LisbergMaria TeglgaardFlemming EG200765669717.10118.154

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.KørvelPatrick EngelbrechtVestjysk GF200534369318.201.119.338.9
33667318.21.419.6
2.KristensenMariusSvendborg GF2005477710616.901.418.336.4
377797171.118.1
3.GraversenChristopher HannibalVestjysk GF200546667417.701.118.235.8
46789816.81.417.6
4.MiehsLukas SimonsenOutrup GUB200936910015.200.515.733.8
488893171.118.1
5.SkovgaardToreSvendborg GF2005588912616.2011733.4
6991012316.10.516.4

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.KørvelPatrick EngelbrechtVestjysk GF20054466731801.419.458.3
2.KristensenMariusSvendborg GF200556778417.301.418.755.1
3.GraversenChristopher HannibalVestjysk GF200549889716.501.417.353.1
4.MiehsLukas SimonsenOutrup GUB20094910810316.601.117.751.5
5.SkovgaardToreSvendborg GF2005479910716.401.117.350.7

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.JensenLærke BrobergVestjysk GF200755346618.101.119.237.6
686695171.418.4
2.ClausenCaroline AakjærVarnæs-Bovrup IF2009466711217.40118.437.3
55548517.81.118.9
3.NielsenLærkeOutrup GUB200766669317.401.118.536.4
667710916.51.417.9
4.JakobsenJasmin KongsgaardVestjysk GF2005686610616.80117.836.1
68669616.91.418.3
5.LukasiewiczThilde KingoOdense GF2006669810616.50117.535.6
665896171.118.1
6.JaedekeNataliOutrup GUB20066676871701.118.134.8
66899916.3116.7
7.ChristophersenRasmine KaasOure-Gudme IF20066712012.500.412.924.8
61215011.70.411.9
8.BenthienSofiaVarnæs-Bovrup IF200966129014.700.515.215.2
00000000030-
9.DeykovaLetisiaOure-Gudme IF200800000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.JensenLærke BrobergVestjysk GF200733435019.201.120.357.9
2.ClausenCaroline AakjærVarnæs-Bovrup IF200933436318.801.119.957.2
3.LukasiewiczThilde KingoOdense GF200635656418.101.119.254.8
4.NielsenLærkeOutrup GUB200735668417.801.118.354.7
5.JakobsenJasmin KongsgaardVestjysk GF200534869717.30118.354.4
6.ChristophersenRasmine KaasOure-Gudme IF20064911012.600.41337.8
7.JaedekeNataliOutrup GUB200634457318.40034.8
8.BenthienSofiaVarnæs-Bovrup IF2009358610717.10117.532.7

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.AbildgaardMartinVesterlund E2002338645310325.507.833.367.3
33766417026.37.734
2.FredenslundAndreasVejstrup E200233742006327.206.934.166.3
33896429425.2732.2
3.LindholmerMagnusOdense GF2003336310012926.306.932.964.4
337854411924.66.931.5
4.HansenMads LykkeOdense GF200333475339925.406.932.363.7
377989713423.34.427.7
5.SømodAsbjørn JuulSvendborg GF2003346368412325.105.730.861.4
35333339726.14.830.6
6.JessenJonathanVejstrup E200236766549524.90428.957.4
377766411824.14.428.5
7.MadsenSebastian JuulOdense GF2004356666412424.803.328.155.7
36565558325.42.227.6
8.GregersenSamuelVejstrup E20023478991315322.903.826.755.6
366666612824.14.828.9
9.PostOskar Veilgaard VeilgaardVarnæs-Bovrup IF20043564333113023.203.426.654.8
367776512524.2428.2
10.RodeTobiasOdense GF200435410991115622.80527.853.3
3765553023.61.925.5
11.HansenMikkelSilkeborg P-D2003368776615823.401.825.252.9
377989713423.34.427.7
12.PilgaardMikkelOutrup GUB2003344129138021.703.425.152.4
3997765159234.327.3
13.JørgensenPhilipOdense GF200336776559025.203.228.451.9
4787776122.31.223.5
14.MikkelsenDavid KrogstrupBrejninggaard TT2002468888715922.701.824.551.5
367787615423.73.627
15.LauritsenMagnus HarryVejstrup E2002337799912723.405.729.148.9
3910121110893019.83.319.8
16.KarboSebastianSvendborg GF20033568886123021.402.123.248.6
368999612922.92.525.4
17.LaursenMarcus Peter ToftbjerglundSilkeborg P-D200258910119814921.703.224.948.2
399101212915921.22.123.3
18.KümpelJeppe VintherVejstrup E20024655556023.401.224.647.2
366645414824.41.222.6
19.NielsenPeter Emil AalborgOdense GF2004000000000300029.8
366636511924.55.329.8
20.MikkelsenJoakim UhreVarnæs-Bovrup IF200400000
367787615423.73.627
20.BonnichsenJonathanVarnæs-Bovrup IF200400000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.FredenslundAndreasVejstrup E20023364201832707.834.8134.6
336643113725.48.133.5
2.AbildgaardMartinVesterlund E200233675339325.80934.8134.6
3366332104266.532.5
3.HansenMads LykkeOdense GF200333663337326.308.134.4131.3
33763329525.97.333.2
4.LindholmerMagnusOdense GF200333663019526.407.733.8126.2
3366221024.73.328
5.SømodAsbjørn JuulSvendborg GF20033591298615922.405.928120.3
35463339326.14.830.9
6.JessenJonathanVejstrup E2002355896612923.705.729.1112.7
3688664022.93.326.2
7.GregersenSamuelVejstrup E2002346913141414921.403.825.2109.4
356665414924.24.428.6
8.MadsenSebastian JuulOdense GF20043564455023.801.225104.7
3667866022.81.224

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenVictoria KathrineOutrup GUB2003338522112525.904.13058.4
386322212825.43.928.4
2.ChristensenNikoline SerupOdense GF2002386333210825.404.129.558.1
34875659624.73.928.6
3.AndersenJosefineOdense GF2002396664511424.602.527.152.1
3686556023.11.925
4.JensenJulieOdense GF2004454365302401.225.251.5
389878611523.52.826.3
5.DremstrupEmmaSilkeborg P-D200336668749924.201.82651
3665453023.81.225
6.UhrskovJulieFlemming EG2003344479910924.101.422.449.2
3798667104242.826.8
7.PetersenJosefineVarnæs-Bovrup IF200436910121214020.401.221.641.5
379101112018.81.119.9
8.HansenJulie NygaardOdense GF200300000
8.PoulsenMalou HermannOdense GF200100000

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.ThomsenVictoria KathrineOutrup GUB2003338533311325.804.129.9117.3
376643212625.13.929
2.ChristensenNikoline SerupOdense GF2002386665412624.404.128.5114.7
357666512824.23.928.1
3.UhrskovJulieFlemming EG2003356555415924.303.227.5104
39866659324.52.827.3
4.JensenJulieOdense GF20044556645151523.503.225.8104
36675669624.62.126.7
5.DremstrupEmmaSilkeborg P-D2003365678020.501.121.699.6
356765410924.52.527
6.AndersenJosefineOdense GF20023913012.501.113.692.9
367776513424.23.927.2
7.PetersenJosefineVarnæs-Bovrup IF200437810131413020.201.121.383.9
38912121213020.1121.1
8.HansenJulie NygaardOdense GF200300000

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SkaaningFrederik BækhøjOutrup GUB200534310017327.803.631.461.2
453332213925.64.529.8
2.LaursenOliver WrangSilkeborg P-D20073333123932703.530.560.1
376633211325.6429.6
3.JensenOliver KrejbergSilkeborg P-D200536443329426.203.629.858
399776412623.74.528.2
4.VesterborgFrederikOdense GF2006355434311425.803.22956.5
366655595252.527.5
5.MikkelsenJeppe LumbyeVarnæs-Bovrup IF200536975639324.903.928.856.1
39109109812422.64.727.3
6.HüttelVictorSilkeborg P-D2007367666615923.603.326.954.3
399765510524.13.327.4
7.TørvingLucas LundOdense GF2006356676514923.903.227.153.6
366433410625.52.526.5
8.JørgensenFrederik SkaaningSilkeborg P-D200536665649025.503.629.153.4
5666655023.11.224.3
9.SimonsenOliver Linde GrønbergOutrup GUB2007379976512623.603.226.852.1
467876615923.22.125.3
10.AndersenVictor VanVejlby IK20053581111121115621.801.823.650.6
355554312924.92.127
11.MetcalfeRobin David BruunOutrup GUB2005466667412324.601.726.350.3
49101110101115921.12.924
12.PedersenAndreas YdeOutrup GUB200537998761562303.626.649.9
6811111010914921.22.123.3
13.PalmgreenRasmusSilkeborg P-D20053614129810020.802.923.749.8
36111199712422.83.326.1
14.SommerLudvigOutrup GUB20053676766022.901.324.248.6
48111411121315820.4424.4
15.LarsenBjørn RytterSilkeborg P-D2005689910879622.801.824.647.5
5799897021.61.322.9

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.SkaaningFrederik BækhøjOutrup GUB200533344439526.203.629.8121.1
44443339925.74.430.1
2.LaursenOliver WrangSilkeborg P-D200733543431232603.329.3119.1
386433311425.54.229.7
3.MikkelsenJeppe LumbyeVarnæs-Bovrup IF2005357653310924.904.129114
389765512324.24.728.9
4.VesterborgFrederikOdense GF2006333344312925.603.228.8112.6
36646649824.82.527.3
5.JørgensenFrederik SkaaningSilkeborg P-D2005356665410425.103.628.7110.4
357766612923.94.428.3
6.JensenOliver KrejbergSilkeborg P-D200536533431032603.629.6110
361010988021.63.822.4
7.TørvingLucas LundOdense GF2006366644513524.803.228108.2
365545313924.72.226.6
8.HüttelVictorSilkeborg P-D2007355556512624.803.328.1106.4
51211897615722224

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MadsenOlivia JuulOdense GF200633300036927.301.829.157.4
33210239926.82.128.3
2.ThomsenSola KathrineOutrup GUB200633321239726.701.828.556.8
366512311425.92.428.3
3.KortegaardIda BechmannSilkeborg P-D200536644446625.701.827.553.5
366678610923.92.126
4.BentzenTroja HøghSilkeborg P-D200636654457625.401.827.253.4
356677611824.12.126.2
5.PedersenEmilie KrogSvendborg GF20073354444024.301.225.553
344444311925.42.127.5
6.KrogsgaardKaria ZahlSilkeborg P-D200937964331142501.526.552.8
37865559724.51.826.3
7.BergstrømSofiaSilkeborg P-D200636898867324.201.82652.3
367877610424.22.126.3
8.FaberDicte-MarieVarnæs-Bovrup IF2007467797612923.302.125.450.9
3687886159232.525.5
9.FiskerSigneVarnæs-Bovrup IF2007368676614923.502.52650.8
489999712622.72.124.8
10.BrixiusFrederikke FalbeSilkeborg P-D2007367899713523.301.72549.2
3699911815922.12.124.2
11.NielsenSigne Marie FriisSilkeborg P-D200936654669824.701.426.147.8
369645515923.81.521.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MadsenOlivia JuulOdense GF200633332233327.501.829.3115.3
28533336925.82.828.6
2.ThomsenSola KathrineOutrup GUB2006354422310925.801.826.7109.3
3864433023.91.925.8
3.PedersenEmilie KrogSvendborg GF2007356443412825.103.227.4107.4
35666659924.52.527
4.BentzenTroja HøghSilkeborg P-D20063344543024.401.225.6106.8
35544339725.72.127.8
5.KrogsgaardKaria ZahlSilkeborg P-D200936899779423.801.525.3105.1
368543310625.21.827
6.FaberDicte-MarieVarnæs-Bovrup IF200736665437725.302.127.4105
36667656624.91.826.7
7.KortegaardIda BechmannSilkeborg P-D2005346687814923.501.824.4103.8
35654849924.72.125.9
8.BergstrømSofiaSilkeborg P-D20063666976022.701.223.9102.1
36779779723.82.125.9

Eliterækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MølgaardChristine Næss-SchmidtSilkeborg P-D2001333122210826.603.43058.1
377532111825.32.828.1
2.SørensenFrejaOdense GF199933321107327.703.631.358
376443313924.82.826.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.MølgaardChristine Næss-SchmidtSilkeborg P-D2001333123215326.503.630.1118.3
3664221106264.130.1
2.SørensenFrejaOdense GF199923311218527.403.631113.5
3664322153022.92.824.5

Eliterækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BredvigAlexander SkovgaardOutrup GUB2000367569512524.207.631.863.3
3391085112424.5731.5
2.EskesenMagnusOdense GF1995337107431032505.530.563
33986539325.17.432.5
3.SømodJohannes JuulOllerup GF1998345976411824.305.529.860.5
3351086510924.16.930.7
4.HermannNiclasBrejninggaard TT2002335987613224.405.329.759
386745412924.25.129.3
5.RembrandtMadsØster Hornum I1998378766611324.303.627.952.6
69101112121112321.43.324.7
6.ScherrebeckChristoffer KrogSilkeborg P-D199937968111015422.707.430.149.3
339150154.219.2
7.EgendalWilliamVejlby IK1994377867613723.603.226.848.9
3666766153021.53.622.1
8.LangergaardRasmusSvendborg GF19973787911915522.603.225.847.7
479898810922.82.121.9
9.KristensenKarl Johan MåstrupSvendborg GF1999354453021.60122.647
3564545151523.83.624.4
10.EriksenSimon Woo TraneSvendborg GF199400000
10.SømodGustav JuulSvendborg GF200000000
3351086510924.16.930.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 L A E D H Tid Total Score
1.BredvigAlexander SkovgaardOutrup GUB20003663633732607.833.8129.3
33986339425.2732.2
2.EskesenMagnusOdense GF199533686851012505.430.4124
339976511624.16.530.6
3.SømodJohannes JuulOllerup GF1998335776412924.405.629.7117.9
336996714923.44.327.7
4.ScherrebeckChristoffer KrogSilkeborg P-D1999366678612923.707.631.3113.6
33665318026.56.533
5.HermannNiclasBrejninggaard TT200235499712521.603.425107.7
3578788022.41.323.7
6.KristensenKarl Johan MåstrupSvendborg GF19993443333024.701.225.9100.8
366554315724.63.627.9
7.EgendalWilliamVejlby IK199446789661132403.227.2100.2
3667766022.91.224.1
8.LangergaardRasmusSvendborg GF1997366767614723.801.925.799
466667815923.32.325.6
9.RembrandtMadsØster Hornum I1998000052.6

S rækken - Senior - Damer 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VestergaardEmilieØster Hornum I199835769517.501.218.737.2
3667126171.518.5

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.VestergaardEmilieØster Hornum I199836636318.301.219.556.7

S rækken - Senior - Herre 15+ år

Qualification

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.PetersenAndré DennisVarnæs-Bovrup IF1997566610916.80319.841.5
366512317.54.221.7

Final

Rank Surname Name Club Age S1 S2 S3 S4 S5 L A E D H Tid Total Score
1.PetersenAndré DennisVarnæs-Bovrup IF199735546618.104.222.363.8