Find forening - GymDanmark

Find forening Søgning

Foreninger
Disciplin

Agersted motionscenter

...
9330 Dronninglund

AIK 65 Strøby – Gymnastikafdeling

TeamGym
Lendrumvej 3
4671 Strøby

Akademisk Skytteforening – Gymnastik

2700 Brønshøj

Aktive Seniorer Ballerup

2750 Smørum

Albertslund Idrætsforening, Gymnastik

TeamGym
2620 Glostrup

Alderslyst GF

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik

Allerslev GF

TeamGym

Alslev Sport & Kultur

6800 Varde

Alsted-Fjenneslev Gymnastik- & Idrætsforening

4173 Fjenneslev

Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark

Idrættenshus, Brøndby stadion 20
2605 Brøndby

Ans IF

Fitness

Ansager IF

Arnborg Idrætsforening

7400 Herning

ASG – Aarhus Studenter Gymnastik & Fitness

8000 Aarhus C

ASGI – Gymnastikafdelingen

3400 Hillerød

B1909

Gillestedvej 12
5240 Odense NØ

B1973 Fitness

2730 Herlev

Ballerup GF

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Testvej 1
2755 Bullerup

BC Vejle – Funktionel træning

7100 Vejle

Bellinge Gymnasterne

Benløse Idrætsforening – gymnastikafdeling

4100 Ringsted

Bernstorffsminde Efterskole

TeamGym
Bernstorffsminde 4a
5600 Faaborg

BGI akademiet

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik
Gramvej 3
8783 Hornsyld

Billund IF Gymnastik

Tumbling

Bindslev-Tversted Idrætsforening

Birkerød Gymnastik og Trampolin

3460 Birkerød

Bjergsnæs Efterskole

TeamGym
Gl Århusvej 161 B
8800 Viborg

Blidstrup Efterskole

Blidstrupmark 23
7990 Øster Assels

Bolbro Gymnasterne

TeamGym
5200 Odense V

Borren Motion

4573 Højby

Borup Fitness

Fitness
Hovedgaden 65
4140 Borup

Borup IF – Gymnastikafd.

TeamGym, Tumbling
Hovedgaden 65
4140 Borup

Borup Trampolin Klub

Trampolin

Bouncing Tigers 2019

Trampolin
2200 København N

Bov IF

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig
6330 Padborg

BR66 – Langeskov

5550 Langeskov

Bramming Gymnastik- og Idrætsefterskole

Gabelsvej 12
6740 Bramming

Brejninggaard Efterskole

TeamGym
Brejninggårdsvej 12
6971 Spjald

Brenderup IF

Kirkevej 13, 5464 Brenderup
5464 Brenderup Fyn

Broagerlands U & IF

Broby Idrætsforening

Pontoppidansvej 9
5672 Broby

Brylle GF

Tobovej 43
5690 Tommerup

Bryrup IF- Gymnastikafd.

TeamGym

Brædstrup IF – Gymnastik

Brøndby Strands Gymnastikforening

Skolevang 3
2660 Greve

Brønderslev GF

TeamGym
9700 Brønderslev

BSI fitness

3230 Græsted

Bøvling Idrætsefterskole

TeamGym, Tumbling
Høvsørevej 13
7650 Bøvlingbjerg

Centrum IF – Gymnastik

8600 Silkeborg

Dejbjerglund Efterskole

Uglbjergvej 10
6900 skjern

DHG Gymnastik

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, Sports Acrobatik
5250 Odense SV

Dragør Gymnasterne

Dronninglund Gymnastikforening

Ebberup Fitness

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig
Højtoften 27
5631 Ebbberup

Ebberup IF

Kirkebakken, 22
5631 Ebberup

Egevoldens IC

TeamGym
Egevolden 6 1. tv.
2650 Hvidovre

Eggeslevmagle Skytte Gymnastik & Idrætsforening

Pigeonvænget 27
4230 Skælskør

EjbyGymnastik

TeamGym
Tranemosevej 2
4623 Lille Skensved

Elbæk Efterskole

TeamGym
Elbækvej 53
8700 Horsens

Errindlev Gymnastik & Idrætsforening

Errindlevvej 18
4895 Errindlev

Esbjerg GF

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Jyllandsgade 168
6700 Esbjerg

Eskilstrup G & IF

TeamGym
Irisvej 26
4863 Eskilstrup

Espergærde IF

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Mørdrupvej 123 B
3060 Espergærde

Farum Gymnastikforening

Rope Skipping, Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Lillevangsvej 23
3520 Farum

Farum Trampolin Forening

Trampolin
Rytterhaven 20
3520 Farum

Farum-Familie-Svøm

Fensmark IF

TeamGym
Slibemestervej 3
4684 Holmegaard

FG 90 – Frederikshavn

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Elius Andersensvej 36
9900 Frederikshavn

Fitness – Sjølund multiarena

J A Petersens Park 61
6093 Sjølund

Fitness Ishøj

Vejledalen 62 2.tv
2635 Ishøj

Fitness Nord

c/o Nordlangelandshallen, Snødevej 140B
5953 Tranekær

Fitness Sørby

Sørby Parkvej 48
4200 Slagelse

Fitness Ø

Tannisbugtvej 61A
9881 BINDSLEV

Fitnessforeningen P-dellen

Dybsø Fjordbanke 21
4750 Lundby

Fjordager IF

TeamGym
Strandvejen 39
5240 Odense NØ

FK Fitness

8600 Silkeborg

Fladså Gymnastik

Hammerbakker 4
4700 Næstved

Flemming Efterskole

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, TeamGym
Skolesvinget 1
8762 Flemming

Flemming Efterskole Gymnastikforening

Tumbling
Fruensvej 8
8763 Rask Mølle

Foreningen Sports Center Nord

Harald Nielsens Plads 9
9900 Frederikshavn

Foreningsfitness Stubbekøbing

Havnegade 7
4850 Stubbekøbing

Fredensborg GF

Rope Skipping, TeamGym
Rosenvænget 11B
3480 Fredensborg

Frederikshavns Forenede IK

Allingevej 10
9900 Frederikshavn

Frederikssund Gymnastikforening

Strandgårds Allé 21
3600 Frederikssund

Fuglebjerg IF

Sports Acrobatik
Glentevænget 11
4250 Fuglebjerg

Fårup-Sønderbæk Idrætsforening

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Gammel Randersvej 24
8990 Fårup

G77 Fitness

Langdyssevej 1, Gundsømagle
4000 Roskilde

Gadbjerg Idrætsforening

x
7321 Gadbjerg

Gadstrup Gymnastik Forening

TeamGym
Bøgevej 4
4621 Gadsrup

Galtrup efterskole

Poulsen Dalsvej 17
7950 Erslev

Gandrup-Holtet IF

Aalborgvej 212
9362 Gandrup

Ganløse Gymnastik

Lyngevej 6, Ganløse
3660 Stenløse

Gauerslund Gymnastik

Fitness
7080 Børkop

Gedsted Fitness

Skrænten 5
9631 Gedsted

Gefion

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig
Vesterbrogade 166
1800 Frederiksberg C

Gentofte Trampolinklub

Fuglegårdsvænget 27
2820 Gentofte

Gesten IF, Gymnastikafd.

Gyvelvej 29
6621 Gesten

Gevninge IF

Grydehøj 6
4000 Roskilde

GF Fjelsted-Harndrup

Harndrup Skov 3
5463 Harndrup

GF Køge Bugt

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Egøjevej 78
4600 Køge

GF Præstø Fjord

TeamGym, Tumbling
Lindevej 26
4720 Præstø

GHG -Teamgym Herlev

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, TeamGym
Persillehaven 6, 2.tv
2730 Herlev

Gjellerup Sdr. S.G. og I

TeamGym
Sønder Lindbjerg 57, Gjellerup
7400 Herning

Gjern IF

Lyngbyvej 95
8883 Gjern

Gladsaxe IF

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Dickens Allé 29
2860 Søborg

Gladsaxe MultiFitness

Rødlersvej 32
2990 Nivå

Glamsbjerg Fitness

Mågevej 7
5620 Glamsbjerg

Glostrup Fritidscenter

Christiansvej 2
2600 Glostrup

Glumsø Gymnastikforening

Holmager 33
4171 Glumsø

Grauballe Ungdoms og Gymnastik Forening

Allinggårdsvej 70, Grauballe
8600 Silkeborg

Grenå IF – Gymnastik

jernbanevej 6
8500 Grenaa

Greve Gymnastik og Trampolin

Dobbelt Mini Trampolin, Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, Sports Acrobatik, TeamGym, Trampolin
Enghusene 30
2670 Greve

Grindsted G & IF

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Østerbrogade 31
7200 Grindsted

Græse-Sigerslevvester GF

Bakkekammen 87
3600 Frederikssund

Grønbjerg-Langelund IF

Grønvangen 8, Grønbjerg
7323 Give

GT Bøgestrømmen

Bøgevænget 10,
4780 Stege

Gudenaadalens Efterskole

Hovedgaden 2
8860 Ulstrup

Gug GF

Rope Skipping
Lindholm Søpark 12, 4th
9400 Nørresundby

Gundsølille SG & I

Vestervej 68
3600 Frederikssund

Gunslevholm Idrætsefterskole

TeamGym
Stubbekøbingvej 95-97
4840 Nr. Alslev

GymDanmark

Dobbelt Mini Trampolin, Fitness, Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, Rope Skipping, Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, Sports Acrobatik, TeamGym, Trampolin, Tumbling
Idrættens Hus, Brøndby Stadion
2605 Brøndby

GymHelsinge

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, Sports Acrobatik, TeamGym, Trampolin, Tumbling
Idrætsvej 21
3200 Helsinge

GymKøbenhavn – Gymnastik og Scenekunst

Idrætsgymnastik - Mandlig, Trampolin
Bakken 26 1. sal
3050 Humlebæk

Gymnastik Odder

Vennepunktet 13
8300 Odder

Gymnastik og Ungdomsforening Sydlangeland

Trampolin, Tumbling
Harnbjergvej 8
5932 Humble

Gymnastikefterskolen Stevns

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Boestoftevej 58
4660 Store Heddinge

Gymnastikforeningen 94

Hirseager 10
7120 Vejle Øst

Gymnastikforeningen af 1981 GF81

Nørre Alle 21, 4 tv
2200 København N

Gymnastikforeningen Hermes

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig
joakim larsens vej, 15 2tv
2000 Frederiksberg

Gymnastikforeningen Hermod – Esbjerg

Kastanielunden 18
6705 Esbjerg Ø

Gymnastikforeningen ODK

Rope Skipping
Nitivej 2, tv.
2000 Frederiksberg

Gymnastikforeningen ODK Nord

Nitivej 2, tv.
2000 Frederiksberg

Gymnastikforeningen Øbro

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Hellerupgårdvej 14
2900 Hellerup

Gymnastikgården, Århus

Jernaldervej 41
8210 Århus V

Gymnastikhøjskolen i Ollerup

Svendborgvej 3, Ollerup
5762 Vester Skerninge

Gymnastikringen

Esthersvej 5
2900 Hellerup

GymAalborg

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, TeamGym, Trampolin
Rundvejen 1
9000 Aalborg

Gærum Form og Trivsel

Præstegårdsvej 58
9900 Frederikshavn

Gærum Idrætsforening

Præstegårdsvej 3, Gærum
9900 Frederikshavn

Gørlev Idrætsefterskole

TeamGym
Kirkevangen 13
4281 Gørlev

Gørlev IF

Kirkevangen 19
4281 Gørlev

Gårslev Gymnastikforening

Bystedparken 23
7080 Børkop

Hald Ege Fitness

Hammel Gymnastikforening

Sports Acrobatik, TeamGym
Tilemannsvej 7
8450 Hammel

Hareskov Gymnastikforening

Rolighedsvej 8 B
3500 Værløse

Hareskov IF Fodbold

Birkevang 17
3500 Værløse

Harlev Idræts Klub

8462 Harlev J

Haslev Idrætsefterskole

Lokesvej 4
4760 Vordingborg

Haslev TT

TeamGym, Trampolin
Sofiendalsvej 42B
4690 Haslev

Havdrup Gymnastikforening

Bakkelund 6
4622 Havdrup

HBF (Herrup Bjergby Fællesforening) Fitness

Skolegade 4, Herrup
7830 Vinderup

Hedehusene Gymnastik Forening

TeamGym
Tværvej 11 B
2640 Hedehusene

Helle Teamtramp

Trampolin
Højvangvej 4
6800 Varde

Helsingør GF

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig
Rosenvænget 4 B
3000 Helsingør

Herfølge Fitness

Hørvænget 6
4681 Herfølge

Herfølge GF

Bellmansvej 8
4600 Køge

Herlev Gymnastik, HI

TeamGym
Ederlandsvej 23
2730 Herlev

Herlufmagle Gymnastik

Bellisvænget 3
4160 Herlufmagle

Herlufsholm GF

TeamGym, Trampolin
Fodbygaardsvej 101
4700 Næstved

Herlufsholm Gymnastikforening Fitness

Herlufsholm Alle 233,
4700 Næstved

Herrestrup Motionscenter

Skolevænget 23
4571 Grevinge

HGF Gymnastik

Holbækvej 30
7400 Herning

HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød)

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Agertoften 2
3400 Hillerød

HI-Skanderborg – Gym. afd.

Sports Acrobatik, TeamGym
Holtskovgårdsvej 27
8660 Skanderborg

Himmelev Veddelev Gymnastik forening (HVG)

Rope Skipping, TeamGym
Fynsvej 27
4000 Roskilde

Himmerlands Ungdomsskole

Elevvej 10
9600 Aars

Hjerm Fitness

Skarbyvej 10
7560 Hjerm

Hjerting IF – Gymnastik

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Kuffen 3
6710 Esbjerg V.

Hjerting/Spangsbjerg

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
6700 Esbjerg

Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik

Sports Acrobatik
Gammel Kirkevej 20
8530 Hjortshøj

HKG Gymnastikforening

Idrætsgymnastik - Kvindelig
Prins Jørgensgade 14A, 4. th.
2200 København N

HOIF Fitness

Fyrrevænget 19, Hou
8300 Odder

Holbæk GF

anders larsensvej 147
4300 Holbæk

Holstebro GF

Valmuevej 11
7500 Holstebro

Hoptrup Marstrup Idrætsforening

Kærsmindevej 3
6100 Haderslev

Hornbæk Gymnastik Forening

Strindbergsvej 11
8920 Randers NV

Hornbæk If – ForeningsFitness

Drejervej 17
3100 Hornbæk

Houlbjerg-Laurbjerg IF

-
8870 Langå

Hovedgård Fitnessforening

Heilesenvænget 2
8732 Hovedgård

Hoven Idrætsforening

Østergade 5
6880 Tarm

Humble Motion & Fitness

Egevej 9
5932 Humble

Humlebæk Fitness Forening

Langebjergvej 214 B
3050 Humlebæk

Humlebæk Gymnastikforening

Boserupvej 306
3050 Humlebæk

Hundested Gymnastik & Fitness

Lynæsbakken 8
3390 Hundested

Hvalsø Gymnastikforening

Enebærvej 12
4330 Hvalsø

Hvide Sande AK

Sønder Klitvej 91
6960 Hvide Sande

Hvidebæk Idrætsforening

Bygaden 19B
4490 Jerslev

Hvidovre Gymnastik (HVG37)

Sports Acrobatik, TeamGym
Kirkegade 26
2650 Hvidovre

Højby Skytte & GF

Rope Skipping, Trampolin
Ugletoften 283
5260 Odense S

Højderyggens Gymnastikforening

Rope Skipping
Ege alle 54
8766 Nørre Snede

Høng GF

TeamGym
Svalevej 13
4270 Høng

Hørby IF

Nørregade 32, Hørby
9300 Sæby

Hørning PULS

Fitness
Toftevej 53
8362 Hørning

Hørsholm GF

Ved Stampedammen 16
2970 Hørsholm

Haahrs Skole

Grubbemøllevej 30
5881 Skårup

Hårlev Gymnastikforening

Skarøvej 3
4652 Hårlev

Idrætsforeningen Salto City

Landskronagade 54, 1.th.
2100 København Ø

Idrætsklubben Vest af 1971

Korshøjvej 24
9670 Løgstør

IF Føroyar

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Frankrigshusene 8, 2tv
2300 København S

IF Midtdjurs Gymnastik

KL Knudsensvej 42
8550 Ryomgaard

IF32 Glostrup Gymnastikforening

Rope Skipping, TeamGym
Højtoftevej 6
2600 Glostrup

IK Rosendal Gymnastik

Thujavej 20, Hobro
9500 Hobro

IK Rosendal Motion

Kvædeparken 17
9500 Hobro

IK Skovbakken – Trampolin

Trampolin
8250 Egå

Ikast Gymnastikforening

Peter Bonnens vej 99
7430 Ikast

Ishøj GF

Fyrbødervej 12, lejl. 2606
2400 København NV

ISS Fitness Skævinge

3220 Skævinge

Janderup Fitness

Vesterled 7
6851 Janderup

Jegerup Ungdoms- og Idrætsforening (JUIF)

Odinsvej 305
6500 Vojens

Jelling FS

Rope Skipping, Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym, Trampolin
Kollegievej 7
7300 Jelling

Jerne Idrætsforening

TeamGym
Ingemanns allé 193
6700 Esbjerg

Jetsmark Motionsklub

Skolelodden 8, Kaas
9490 Pandrup

Jyllinge Gundsømagle Idrætsforening

Trampolin, Tumbling
Fiskergårdsvej 8, Gundsømagle
4000 Roskilde

K.G.F. Vipperød

Blommehaven 11
4390 Vipperød

Kalundborg Gymnastikforening

TeamGym
Lundemarken 6
4400 Kalundborg

Karise Gym & Fitness

Fasanvej 7
4653 Karise

Karlslunde IF – Gymnastik

TeamGym
Karlslundehallerne, Kongens Enge 42
2690 Karlslunde

Karosseriet – Forening for funktionel træning

Thorsvej 6
4100 Ringsted

Kastrup G & IF

Amalievej 23
4760 Vordingborg

KG66 Kastrup

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig
Majbøl Alle 18
2770 Kastrup

KIF Gymnastik & Spring

Jernbanegade 1E
6000 Kolding

Klemensker Idrætsforening

Klemensvestergade 2
3782 Klemensker

KLG Lind Fitness

Ydertoften 22
7400 Herning

Klokkerholm IF, gymnastikafdelingen

Hellevadvej 6
9320 Brønderslev

Kolding G & AK (GO-ON)

Kringsvej 41
6000 Kolding

Kolind-Perstrup Idrætsforening, gymnastik

Bygmarken 47
8560 Kolind

Korinth I Form

5600 Faaborg

Korsør Storebælt GF

Algade 15A st. tv.
4220 Korsør

Krumspring

Rope Skipping, Sports Acrobatik
Tagensbovej 105 b st. tv.
2200 København N.

KVIK 70

Solvænget 6
6760 Ribe

Københavns Trampolinklub

Trampolin
Hvidkildevej 64
2400 København NV

Langelands Body- og Motionsklub

Strandbakken 17
5900 Rudkøbing

Langhøj KFUM’s Idrætsforening

Lindevænget 51
7560 Hjerm

Lejre Fitness

Kongebrovej 5
4320 Lejre

Lemvig & Omegns Firma Idræt

Levring Efterskole

Bygaden 65
8620 Kjellerup

Lille Næstved IF

TeamGym
Ny Holstedvej 21
4700 Næstved

Lillerød Gymnastik

Rope Skipping
c/o Lillerød Hallerne, Banevang 7
3450 Allerød

LKB Gistrup – Gymnastik

Kvisten 31
9260 Gistrup

LSI – Gymnastik

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Rørkær 26
2765 Smørum

Lundtoft Idrætsforening (LIF)

Kandrupvej 4, Felsted
6200 Aabenraa

Lundtofte Trampolinklub

Trampolin
Grantofteparken 282
2750 Ballerup

Lyngby og Gentofte Gymnastik

Vallerød Park 2b
2960 Rungsted Kyst

Lyngby-Taarbæk GF

Geelsdalen 22
2830 Virum

Lynge Fitness

Lynge stationsvej 23
3540 Lynge

Lyngs Idrætsefterskole

Jestrupvej 8
7790 Thyholm

Lystrup Idrætsforening – Gymnastik

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Elmehaven 9
8520 Lystrup

Løgstør Gym og Fit

Lanternevej 1
9670 Løgstør

Løjt Idrætsforening

Løjtskolegade 17
6200 Aabenraa

M.K. 85

Kamstrupvej 103 A
2610 Rødovre

Maribo Gymnastik Forening

Lindehusvej 4
4930 Maribo

Marievang IF

Mosevej 8
4200 Slagelse

MGU

Elkjærvej 101
7500 Holstebro

Modne Motionister

Sophus Bauditzvej 12, 1.
2920 Charlottenlund

Morud IF, Gymnastik

Æblehaven 23
5462 Morud

Motionsklubben på Campus Emdrup,Aarhus Universitet

Campus Emdrup, Aarhus Universitet, Tuborgvej 164
2400 København NV

Munkebjerg Gymnastikforening

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Carit Etlars Vej 49
5230 Odense M

Møllevangskolen

Møllevangs Alle 20
8210 Aarhus V

Mørkhøj GF

Oktobervej 65
2860 Søborg

Måløv Idræts Forening

Rope Skipping
Dyssemarken 14
2760 Måløv

Nakskov GF

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig
Heesvej 37
4900 Nakskov

Nakskov Idrætsmærkeforening

Rosenvænget 8E 1 tv
4900 Nakskov

Naturlig Form Starup-Tofterup

7200 Grindsted

NFS Gymnastikafdeling

Valløesgade 25, 3
7100 Vejle

NGIF gymnastik & atletik forening

TeamGym
Idavej 10
5800 Nyborg

Nivå GF

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, TeamGym
Valdemarsvej 7
2990

Nr. Søby IF

Viborgvej 110A
7800 Skive

Nr. Ørslev Gymnastikforening (N.Ø.G.)

Poppelvej 6
4871 Horbelev

Nyker Idrætsforening

Nyker Hovedgade 7b
3700 Rønne

Næstved IF

Bistrupgade 19, Bistrup
4700 Næstved

NØF Motionsforening

Grønsundvej 325
4871 Horbelev

Nørre Nissum Efterskole

Kirkebyen 16
7620 Lemvig

Odense Gymnastik Forening

Dobbelt Mini Trampolin, Sports Acrobatik, TeamGym, Trampolin, Tumbling
Hvidkløvervej 23
5210 Odense NV

Odense Kvindelige Gymnastikforening

Odensevej 112 G
5260 Odense S

Ollerup Gymnastikforening

TeamGym, Tumbling
Svendborgvej 130
5762 Vester Skerninge

Opstrammeren

Bygnaf 2b
6100 Haderslev

Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)

Tumbling
Gl. Lundeborgvej 46
5874 Hesselager

Outrup GUB

Tumbling
Kobbermøllen 11
6800 Varde

Pedersborg Gymnastik- & Idrætsforening

Rope Skipping
Rustkammervej 67
4180 Sorø

Pensionist Idræt

Brumleby 29, Blok B
2100 København

PGU-Pandrup

Kvorupvej 69
9490 Pandrup

Poulsker Idrætsforening, Gymnastikafdeling

Rønnevej 34
3730 Neksø

Raklev Gymnastik- og Idrætsforening

Nyrupvej 139
4400 Kalundborg

Randers gymnastiske Forening

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym, Tumbling
Udbyhøjvej 189
8930 Randers NØ

Ravnsborg Motions- og Sundhedscenter

Kragenæsvej 43
4943 Torrig

RG Friends Denmark

Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik
Grøndalsvej 38 1. th
2000 Frederiksberg

Ribe Gymnastik Forening

TeamGym
Koldingvej 16
6760 Ribe

Ringe Fri- og Efterskole

TeamGym
Rolighedsvej 25
5750 Ringe

Ringe Gymnastikforening

Erantisvej 20
5750 Ringe

Ringsted IF – Gymnastik

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Kildemarken 122
4100 Ringsted

Rishøj IF

Trampolin
Skolevej 7
4600 Køge

Roskilde Gymnastikforening

Rope Skipping, Sports Acrobatik, Trampolin
Søndervang 8
4000 Roskilde

Roskilde TeamGym

TeamGym
Frederiksborgvej 131A
4000 Roskilde

Rougsøhallen/Rougsø Motion og Fitness

Rougsøvej 166 A
8950 Ørsted

Rudbjerg Gymnastikforening

Østervej 19
4983 Dannemare

Rudersdal BevægelsesAkademi

2850 Nærum

Ry Gymnastikforening

TeamGym, Trampolin
Skæphøj 52
8680 Ry

Rødby & Omegns Gymnastikforening

Birkevej 26
4970 Rødby

Rødby Motionscenter

Byskolevej 4
4970 Rødby

Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Kongensvej 19, 1.sal
2000 Frederiksberg

Rødovre Trampolinklub

Dobbelt Mini Trampolin, Trampolin
Bystrædet 21B, 2. 0002
2610 Rødovre

Rørby/Værslev IF

Græsmarken 7
4400 Kalundborg

Sahl Minihal Foreningsfitness

Kløservejen 10
8850 Bjerringbro

Salling Efterskole

Nørrealle 1a
7870 Roslev

Sandved Tornemark Idrætsforening

Hovedgaden 18, Tornemark
4262 Sandved

SDU-Idræt Odense

Soluret 84
5020 Odense SØ

Sengeløse Idræt

TeamGym
Spangåvej 9
2630 Tåstrup

SGI Gymnastik

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, Rope Skipping, TeamGym
Solbakken 55
6710 Esbjerg V

SGIF Gymnastik

Øster Allé 10
7752 Snedsted

Silkeborg GF

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, Sports Acrobatik
Rudbølvej 72
8600 Silkeborg

Silkeborg P / D

TeamGym, Tumbling
Sejs Søvej 23
8600 Silkeborg

SimFit 24/7

Simmersted Byvej 26
6500 Vojens

Sindal Idrætsforening – Gymnastikafdelingen

Vestergade 5
9870 Sindal

Skads Andrup Gymnastik og Ungdomsforening (SAGU)

Nøregårdsparken 118
6705 Esbjerg Ø

Skalbjerg Fitness

Smedestræde 4, Skalbjerg
5492 Vissenbjerg

Skallebølle Sportsklub

5492 Vissenbjerg

Skamstrup Gymnastikforening

Solvej 11
4440 Mørkøv

Skanderborg Gymnastikforening

Rope Skipping, TeamGym
Tømmervænget 13
8660 Skanderborg

Skensved Fitness

Krogårdsvej 5
4623 Lille Skensved

Skensved IF, Gymnastik

Rope Skipping
Ringmarken 20
4623 Lille Skensved

Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole

Kongeåvej 34
6600 Vejen

Skibsby Højene Idrætsforening

Anemonevej 20
9800 Hjørring

Skive GF

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, Tumbling
Ydunsvej 103
7800 Skive

Skjold Gymnastik Birkerød

TeamGym
Skovvang 14
3460 Birkerød

Skovlunde IF

Lundebjerggårdsvej 2, 1.th.
2740 Skovlunde

Skyum Idrætsefterskole

Tøttrupvej 15, Skyum
7752 7752 Snedsted

Slagelse GF

Sports Acrobatik, TeamGym, Trampolin
Ribisvej 2
4200 Slagelse

SMIFF – Gymnastik Harridslev

Højvangsvej 13
8930 Randers Ø

Snejbjerg Gymnastik

Stenbjergkvarteret 45
7400 Herning

SNIK Gymnastik

Malmbergsvej 34, 3. th.
2850 Nærum

Solbjerg Gymnastikforening

Møddebro Parkvej 6
8355 Solbjerg

Solrød Gymnastikforening

Blommehaven 3
2680 Solrød Strand

SOR IF

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Odinsvej 21
4180 Sorø

Sortebakkens Gymnastik Forening

Nyvej 2
9610 Nørager

Sorø Gymnastik Forening

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Heglingevej 27
4180 Sorø

Sorø Gymnastikefterskole

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, TeamGym
Topshøjvej 50
4180 Sorø

Spangsbjerg IF

Rope Skipping, Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
6715 Esbjerg N

Spjald Fritid Gymnastik

Hasselvej 14
6971 Spjald

Sports Acrobatik Udvalget

Idrættenshus, Brøndby stadion 20
2605 Brøndby

Springteam Nordjylland

Dobbelt Mini Trampolin, Trampolin
Toplærkevej 12
9800 Hjørring

Springteam Sæby

TeamGym

SSB – Studenter Settlementets Boldklub

Valdemarsgade 12, over gården
1665 København V

St. Lyngby IF

TeamGym
Travegårdsvej 10, Meløse
3320 Skævinge

St. Merløse Gymnastikforening

Stenhallervej 12
4370 St. Merløse

Starup U & IF

TeamGym, Trampolin, Tumbling
Starup Kirkevej 21B
6100 Haderslev

Stauning/Dejbjerg U&I

Dobbelt Mini Trampolin, Trampolin
Strandbyvej 1, Stauning
6900 Skjern

Stenlille IF

Drosselvej 2
4295 Stenlille

Stenløse Gymnastik

Birkevej 8
3660 Stenløse

Stensved Gymnastik Forening

Solvænget 43
4771 Kalvehave

Stidsholt IF

Hvorupgårdsvej 40
9400 Nørresundby

STIF

Mygindvej 8
5610 Assens

Stige Gymnastik Forening

Bjergfyrvangen 21C
5270 Odense N

Stillinge IF

Trampolin
Bildsøvej 11
4200 Slagelse

Strib Udspring & Trampolin

Trampolin
Gl. Slotsvej 9, Strib
5500 Middelfart

Struer gymnastikforening

Kjelding Høj 17
7600 Struer

Støvring Multimotion

c/o Støvring Svømmehal
9530 Støvring

Sundeved Efterskole

Bovrup Storegade 5
6200 Aabenraa

Sunds Forenings Fitness

Åvej 32
7451 Sunds

Svendborg GF

Idrætsgymnastik - Kvindelig, TeamGym, Tumbling
Sognevej 51
5882 Vejstrup

Svinninge Gymnastik Forening

Sports Acrobatik
Rs Hansensvej 3
4520 Svinninge

Sydøstsjællands Idrætsefterskole

Tingvej 30
4690 Haslev

Søllested Gymnastik Forening

Græshavevej 37
4920 Søllested

Sønderlundskvarterets Idrætsforening

Helligkorsvej 104
4000 Roskilde

Såby Gymnastikforening

TeamGym
THorsvej 22
4060 Kirke Såby

Tarup – Paarup IF

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Lundsgårds Vænge 7
5210 Odense NV

Teamgym Albertslund/Vallensbæk

TeamGym
2625 Vallensbæk

TeamGym Bellinge

TeamGym
Sædekildegårdvej 4
5250 Odense SV

TeamGym Djurs

TeamGym
Slotsparken 38
8410 Rønde

TeamGym Helsingør

TeamGym
Krbg. Havebyvej 19
3000 Helsingør

TeamGym Nordsjælland

TeamGym
Valdemarsvej 7
2990 Nivå

TeamGym NærHeden

TeamGym
2630 Taastrup

TeamGym Syd

TeamGym
Mårvænget 2
4760 Vordingborg

TeamGym Aarhus

TeamGym
Springcenter Aarhus, Hvidkildevej 11
8240 Risskov

Testforening – må ikke benyttes

Dobbelt Mini Trampolin, Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, Rope Skipping, Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, Sports Acrobatik, TeamGym, Trampolin, Tumbling
Ribisvej 2
4200 Slagelse

TGA20

Trampolin
Byvejen 63
5620 Glamsbjerg

Them GF – Gymnastikafd.

Præstemarken 9
8653 Them

Thisted Gymnastik & Idrætskultur

TeamGym
Nyvej 2
9460 Brovst

Thorsager-Rønde Idrætsforening (Gymnastik)

Fitness
8410 Rønde

Thorsø-Tungelund Idrætsforening

Heregårdsalle 1, Nysted
8881 Thorsø

Thurø Foreningsfitness

Svalevænget 2, Thurø
5700 Svendborg

Thyborøn Fritid

Furvej 4
7680 Thyborøn

TIK Gymnastik

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Røjlehaven 41
2630 Taastrup

Tingsted GF

Tirsted IK85

Bryggervej 16
4930 Maribo

Tirstrup-Balle IF

c/o Nøruplundvej 8
8400 Ebeltoft

Toreby Sundby Gymnastikforening

Sports Acrobatik
Niels Clausensvej 5
4891 Toreby L

Torslunde – Ishøj Idrætsforening – Gymnastikafd.

Ishøj bygade 116
2635 Ishøj

Torsted IF Gymnastik

Toften 24
8700 Horsens

Trampolinklubben Viben

Trampolin
c/o Ishøj Idræts og Fritidscenter, Vejledalen 17
2635 Ishøj

TSI Fitness

Rødkælkevej 7
9700 Brønderslev

TST Gymnastik

Søren Møllers gade 22 a, 2. th.
8900 Randers C

Tvis KFUM Idrætsforening (Tvis Fitness)

Engparken 99
7500 Holstebro

Tølløse Gymnastikforening

Kvarmløsevej 101
4340 Tølløse

Tømmerup G & UF

TeamGym
Tømmerupvej 20
4400 Kalundborg

Taastrup Gymnastik Forening

TeamGym
Valby Søndergade 23
2630 Taastrup

Ubby Fri- og Efterskole

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik
Hovedgaden 8
4490 Jerslev Sj.

Udvalget for Idrætsgymnastik

Kløvervej 37
9400 Nørresundby

Udvalget for Rytmisk Gymnastik

Ole Larsens Vej 5
2670 Greve

Udvalget for TeamGym

2605 Brøndby

Udvalget for Trampolin

Slettebjerget 126
3400 Hillerød

Udvalget for Tumbling

Idrættenshus, Brøndby stadion 20
2605 Brøndby

Ulbjerg Motionscenter

Løgstørvej 88
8832 Skals

Ullerslev Gymnastik & Motionscenter

Fitness
Skolevej 6
5540 Ullerslev

Undløse IF

4340 Tølløse

Valby Idræts-Forening (VIF)

Vigerslev Alle 38, 3.th.
2500 Valby

Vallekilde-Hørve Gymnastikforening

Parkvej 5
4534 Hørve

Vallensbæk Gymnastik

TeamGym
Egernbo 10
2665 Vallensbæk Strand

Varde Gymnastikforening

Chr. Richardtsvej 5
6800 Varde

Varnæs/Bovrup Idrætsforening

Tumbling
Eskedalvej 7
6200 Aabenrå

Vedbæk Gymnastikforening

TeamGym
Skyttebjerg 38 A
2850 Nærum

Vedersø Idrætsefterskole

TeamGym
Vidarhøj 2
6990 Ulfborg

Vejen GF

TeamGym, Trampolin
Grønningen 4
6600 Vejen

Vejgaard Gymnastikforening

TeamGym
Algade 13
9320 Hjallerup

Vejlby IK (VIK)

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, Sports Acrobatik, TeamGym, Tumbling
Nordtoftevej 12
8240 Risskov

Vejle Gymnastik-Forening

TeamGym
Nørre Alle 20
7100 Vejle

Vejstrup Efterskole

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, TeamGym, Tumbling
Højskolevej 49
5882 Vejstrup

VENDIA Fitness

Fitness
Thomas Morilds Vej 11
9800 Hjørring

Vestamager Gymnastikforening

Gambiavej 32
2770 Kastrup

Vestegnens Idrætsforening

Næssundvej 325
7960 Karby

Vesterlund Efterskole

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, TeamGym, Tumbling
Vesterlundvej 33
7323 Give

Vestjysk GF (VGF89)

Sports Acrobatik, TeamGym, Tumbling
Chr Winthers Vej 37
7500 Holstebro

Vestsjællands Idrætsefterskole

Vinde Helsingevej 41
4281 Gørlev

Veteransport i TIK

Agerlandsvej 33
2300 København S

Vetterslev-Høm Gymnastikforening

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Englerupvej 11
4100 Ringsted

Viborg GF

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig, TeamGym, Tumbling
Erik Menvedsvej 40
8800 Viborg

Viby Idrætsforening (Sjælland)

Emilsgave 30
4130 Viby Sj.

Viby IF Fitness

Kløvervej 16
4130 Viby Sj

VIDAR – Sønderborg

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Parkgade 2
6440 Augustenborg

VIDAR – Aalborg

C. Th. Zahlesvej 7
9210 Aalborg SØ

VIF Gymnastik

Sports Acrobatik
Skanderborgvej 224
8260 Viby J

Vig Gymnastik Forening

Fjordparken 3
4560 Vig

Viking Rønne Gymnastik og Trampolin

TeamGym, Trampolin
Strandvejen 49
3700 Rønne

Vinde-Helsinge G & UF

Rørvej 8
4281 Gørlev

Vindinge IF

Tingvej 27A
4000 Roskilde

Vintersbølle GF

TeamGym
Nyråd Markvej 9
4760 Vordingborg

Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

Ungdomsskolevej 8
6500 Vojens

Vokslev Idrætsforening

Lyngbjergvej 2
9240 Nibe

Vorbasse KFUM IF

6623 Vorbasse

Vordingborg GF

Trampolin, Tumbling
Knud Hjortøsvej 12
4760 Vordingborg

Vores Fitness, MOT G&U

Stilbjergvej 30
6800 Varde

Vorup FB Gymnastik

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik
Kærgade 115 B
8940 Randers SV

VSG&I Fitness

Skolevej 2
4241 Vemmelev

Værløse Gymnastik

Mosegård Park 77
3500 Værløse

Æresmedlemmer

Idrættenshus, Brøndby stadion 20
2605 Brøndby

ØIF 11. kreds Gymnastikafdeling

Idrætsvej 1
3751 Østermarie

ØIF Fitness

Kagstrupvej 32
4100 Ringsted

Ølstykke GF

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, Rytmisk - Rytmisk Sports Gymnastik, Rytmisk - Æstetisk Gymnastik, TeamGym
Gefionsvej 1
3650 Ølstykke

Ørestad Idrætsforening

TeamGym
Robert Jacobsens Vej 12N
2300 København S

Ørslev-Bjerge IF

Sønder bjergevej 138
4261 Dalmose

Ørum/Daugård Motion

Højkildevej 21
8721 Daugård

Øster Hornum Fitness

Bakkedraget 8, Øster Hornum
9530 Støvring

Øster Hornum Idrætsforening

Dobbelt Mini Trampolin, TeamGym, Trampolin, Tumbling
Abildgårdsvej 18
9240 Nibe

Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Nørresø Alle 112, Vester Nebel
6040 Egtved

Østerild Motionsklub

Vesterbyvej 1, Østerild
7700 Thisted

Østofte Gymnastik Idrætsforening

4951 Nørreballe

Aabybro Efterskole

Højskolevej 7
9440 Åbybro

Aabybro Gymnastikforening

Rytmisk - Grand Prix-Rytme Gymnastik, TeamGym
Blåbærvej 30
9440 Aabybro

Ågård Efterskole

TeamGym
Kirkebakken 13, Ågård
6040 Egtved

AaIF Gymnastik & Dans

Bodernvej 28
3720 Aakirkeby

Aalborg Idræts-Gymnastikforening

Idrætsgymnastik - Kvindelig, Idrætsgymnastik - Mandlig
Vestermarksvej 12
9000 Aalborg

Aalborg Sportshøjskole

Annebergvej 55
9000 Aalborg

Aale Ungdoms- og IF

Aale Bygade 2
7160 Tørring

Aarhus 1900 Gymnastik & Dans

Rope Skipping
Skelbækvej 18
8240 Risskov

Aarhus IF af 1900 – Herrer

Granslev Byvej 35, Granslev
8870 Langå

Aars Gymnastikforening

TeamGym, Trampolin
Kong Christians vej 16
9600 Aars