Nye betalingsløsninger på gymdanmark.dk - GymDanmark

Nye betalingsløsninger på gymdanmark.dk

Flere og flere banker udsteder ikke længere DanKort, og det har givet udfordringer for flere af vores medlemmer, når de skulle tilmeldes kurser, konkurrencer eller indløse licenser. Derfor er der nu, udover mulighed for DanKort og bank-betaling, mulighed for at betale med MasterCard, EuroCard og Visa-kort.

Det koster penge at udvikle IT-løsningerne til dette og i stedet for generelle prisstigninger indføres der pr. 1. januar 2020 et administrationsgebyr på 15 kr. på alle køb via hjemmesiden. Med gebyret vil GymDanmark få mulighed for at følge med i udviklingen af nye betalingsløsninger og it-systemer, så vi kan give vores medlemmer de bedste og mest fleksible løsninger. Vi regner med, at den næste løsning, der bliver udviklet til gymdanmark.dk er MobilePay.

Quiz og vind

Den 16. juli 2024 fylder GymDanmark 125 år. Vær med til at fejre denne milepæl ved at deltage i jubilæumsquizzen og vind airpods til din sommerferie.

Tag quizzen