Konkurrencer
A rækken - Junior - Drenge 14-18 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lauenborg | Christian Juel | Odense GF | 2005 | 3 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 6 | 11 | 0 | 25.9 | 0 | 3.2 | 29.4 | 57.7 | ||
4 | 5 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 12 | 3 | 25.9 | 2.1 | 28.3 | |||||||||
2. | Wallstrøm | Asker | Odense GF | 2003 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 12 | 9 | 24.6 | 0 | 3.2 | 28.1 | 56.1 | ||
5 | 6 | 5 | 6 | 5 | 5 | 4 | 9 | 3 | 25.2 | 2.5 | 28 | |||||||||
3. | Christiansen | Oskar Veje | Odense GF | 2004 | 3 | 6 | 6 | 4 | 4 | 6 | 4 | 9 | 30 | 22.8 | 0 | 2.5 | 25.6 | 54.2 | ||
4 | 6 | 5 | 5 | 3 | 3 | 3 | 6 | 3 | 26.2 | 2.1 | 28.6 | |||||||||
4. | Ørsted | Alexander | Outrup GUB | 2003 | 3 | 6 | 6 | 7 | 7 | 6 | 6 | 14 | 6 | 23.9 | 0 | 3.2 | 27.1 | 53 | ||
4 | 5 | 5 | 7 | 9 | 8 | 7 | 11 | 6 | 23.8 | 2.1 | 25.9 | |||||||||
5. | Jakobsen | Malthe | Outrup GUB | 2002 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 12 | 3 | 24.5 | 0 | 3.3 | 27.8 | 45.5 | ||
7 | 7 | 10 | 13 | 13 | 12 | 10 | 15 | 30 | 18.3 | 3 | 17.7 | |||||||||
6. | Korsgaard | Anders | Flemming EG | 2002 | 6 | 9 | 9 | 10 | 12 | 11 | 8 | 15 | 30 | 19 | 0 | 19 | 43.8 | |||
7 | 9 | 9 | 10 | 9 | 9 | 6 | 10 | 4 | 22.7 | 2.1 | 24.8 | |||||||||
7. | Klemmensen | Tobias | Vesterlund E | 2002 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lauenborg | Christian Juel | Odense GF | 2005 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 5 | 10 | 3 | 26.2 | 0 | 3.2 | 29.1 | 86.8 | ||
2. | Wallstrøm | Asker | Odense GF | 2003 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 10 | 5 | 26.3 | 0 | 3.2 | 29.5 | 85.6 | ||
3. | Christiansen | Oskar Veje | Odense GF | 2004 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 8 | 5 | 26.4 | 0 | 2.5 | 28.9 | 83.1 | ||
4. | Ørsted | Alexander | Outrup GUB | 2003 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 9 | 3 | 26 | 0 | 3.2 | 29.2 | 82.2 | ||
5. | Jakobsen | Malthe | Outrup GUB | 2002 | 5 | 7 | 7 | 6 | 7 | 7 | 6 | 12 | 8 | 23.5 | 0 | 5.1 | 28 | 73.5 | ||
6. | Korsgaard | Anders | Flemming EG | 2002 | 4 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 6 | 13 | 8 | 23.7 | 0 | 3.2 | 26.9 | 70.7 |
A rækken - Junior - Piger 14-18 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Larsen | Freja Riber | Brejninggaard TT | 2003 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 6 | 3 | 27.2 | 0 | 1.8 | 29 | 57.9 | ||
3 | 4 | 4 | 2 | 3 | 2 | 2 | 8 | 4 | 26.8 | 2.1 | 28.9 | |||||||||
2. | Haraldsdóttir | Hrefna María | Odense GF | 2004 | 3 | 5 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 7 | 0 | 26.8 | 0 | 1.8 | 28.9 | 57.7 | ||
3 | 6 | 6 | 3 | 3 | 3 | 3 | 9 | 0 | 26.4 | 2.1 | 28.8 | |||||||||
3. | Teilmann | Julie | Outrup GUB | 2004 | 3 | 2 | 2 | 4 | 3 | 4 | 6 | 12 | 9 | 25.5 | 0 | 1.7 | 27.2 | 55.6 | ||
3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 9 | 7 | 26.6 | 2.1 | 28.4 | |||||||||
4. | Stensgaard | Anna Elisabeth | Odense GF | 2004 | 3 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 7 | 3 | 25.2 | 0 | 1.8 | 27.3 | 54 | ||
3 | 6 | 7 | 6 | 6 | 6 | 3 | 10 | 7 | 24.6 | 2.1 | 26.7 | |||||||||
5. | Hansen | Julie Nygaard | Odense GF | 2003 | 3 | 6 | 6 | 6 | 8 | 6 | 6 | 12 | 15 | 23.2 | 0 | 1.8 | 24.4 | 52 | ||
4 | 6 | 5 | 3 | 3 | 3 | 2 | 12 | 9 | 25.3 | 2.3 | 27.6 | |||||||||
6. | Hollænder | Karoline Andresen | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 4 | 6 | 7 | 8 | 9 | 8 | 6 | 7 | 9 | 23.6 | 0 | 1.8 | 25.1 | 50.7 | ||
5 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 5 | 10 | 8 | 23.8 | 2.1 | 25.6 | |||||||||
7. | Gross | Sofie | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 3 | 6 | 6 | 9 | 9 | 0 | 17.7 | 0 | 0.9 | 18.3 | 34.4 | |||||
3 | 6 | 8 | 9 | 0 | 15.4 | 0.7 | 16.1 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Haraldsdóttir | Hrefna María | Odense GF | 2004 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 7 | 3 | 27.1 | 0 | 2.5 | 29.6 | 87.3 | ||
2. | Larsen | Freja Riber | Brejninggaard TT | 2003 | 3 | 4 | 3 | 2 | 2 | 3 | 6 | 0 | 24.7 | 0 | 1.6 | 26.3 | 84.2 | |||
3. | Teilmann | Julie | Outrup GUB | 2004 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 15 | 30 | 23.5 | 0 | 1.7 | 24.6 | 80.2 | ||
4. | Stensgaard | Anna Elisabeth | Odense GF | 2004 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 7 | 12 | 9 | 24.4 | 0 | 1.8 | 25.6 | 79.6 | ||
5. | Hollænder | Karoline Andresen | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 3 | 5 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 9 | 9 | 24.2 | 0 | 1.8 | 26 | 76.7 | ||
6. | Hansen | Julie Nygaard | Odense GF | 2003 | 4 | 4 | 5 | 6 | 8 | 8 | 9 | 0 | 22.6 | 0 | 1.2 | 23.8 | 75.8 | |||
7. | Gross | Sofie | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 3 | 6 | 8 | 8 | 0 | 15.5 | 0 | 0.7 | 16.2 | 50.6 |
A rækken - Mini - Drenge 10-14 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Frobenius | Bertram | GymHelsinge | 2005 | 4 | 4 | 5 | 3 | 4 | 3 | 5 | 9 | 6 | 25.7 | 0 | 3.4 | 29.4 | 58.9 | ||
4 | 5 | 5 | 3 | 3 | 3 | 3 | 12 | 3 | 25.9 | 3.6 | 29.5 | |||||||||
2. | Tørving | Lucas Lund | Odense GF | 2006 | 3 | 4 | 6 | 3 | 5 | 6 | 5 | 11 | 4 | 25.3 | 0 | 3.2 | 28.8 | 56.7 | ||
4 | 5 | 6 | 4 | 3 | 4 | 4 | 7 | 9 | 25.4 | 2.5 | 27.9 | |||||||||
3. | Worm | Alexander | Outrup GUB | 2005 | 5 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 9 | 9 | 25.6 | 0 | 1.8 | 27.7 | 56.2 | ||
5 | 4 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 9 | 3 | 26.4 | 2.1 | 28.5 | |||||||||
4. | Løh | Nicolai | Vestjysk GF | 2007 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 3 | 3 | 0 | 23.8 | 0 | 1.2 | 22 | 45 | |||
5 | 6 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 9 | 3 | 24.8 | 1.2 | 23 | |||||||||
5. | Andersen | Lukas Elkjær | Outrup GUB | 2007 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Frobenius | Bertram | GymHelsinge | 2005 | 5 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 10 | 3 | 26.5 | 0 | 3.4 | 29.9 | 88.8 | ||
2. | Tørving | Lucas Lund | Odense GF | 2006 | 4 | 4 | 2 | 2 | 3 | 6 | 5 | 10 | 9 | 25.5 | 0 | 3.2 | 28.4 | 85.1 | ||
3. | Worm | Alexander | Outrup GUB | 2005 | 4 | 5 | 3 | 3 | 3 | 4 | 6 | 9 | 6 | 25.7 | 0 | 2.1 | 27.8 | 84 | ||
4. | Løh | Nicolai | Vestjysk GF | 2007 | 5 | 4 | 3 | 4 | 5 | 6 | 6 | 0 | 23.7 | 0 | 1.3 | 25 | 70 |
A rækken - Mini - Piger 10-14 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kristensen | Karoline-Amalie L.T. | Silkeborg P-D | 2006 | 4 | 5 | 5 | 6 | 5 | 6 | 6 | 9 | 7 | 24.7 | 0 | 1.8 | 26.2 | 54 | ||
4 | 4 | 5 | 6 | 4 | 4 | 4 | 9 | 6 | 25.4 | 2.1 | 27.8 | |||||||||
2. | Laursen | Anne-Sofie | Viborg GF | 2008 | 3 | 3 | 5 | 5 | 6 | 5 | 4 | 7 | 8 | 25.4 | 0 | 1.8 | 23.6 | 44.1 | ||
4 | 4 | 5 | 6 | 9 | 9 | 9 | 15 | 9 | 23 | 1.1 | 20.5 | |||||||||
3. | Friis | Emma Neil | Silkeborg P-D | 2006 | 4 | 6 | 9 | 9 | 9 | 0 | 17.3 | 0 | 0.9 | 18.2 | 40.2 | |||||
4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 6 | 10 | 8 | 24.1 | 1.2 | 22 | |||||||||
4. | Stenderup-Jørgensen | Lærke | Varnæs-Bovrup IF | 2006 | 5 | 6 | 7 | 8 | 8 | 0 | 17.6 | 0 | 0.9 | 18.5 | 34.6 | |||||
4 | 6 | 8 | 8 | 0 | 15.4 | 0.7 | 16.1 | |||||||||||||
5. | Knudsborg | Mathilde Mølgaard | Outrup GUB | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kristensen | Karoline-Amalie L.T. | Silkeborg P-D | 2006 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 5 | 7 | 11 | 4 | 25.6 | 0 | 1.7 | 27.3 | 81.3 | ||
2. | Laursen | Anne-Sofie | Viborg GF | 2008 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 6 | 7 | 9 | 8 | 25.3 | 0 | 1.8 | 26.5 | 70.6 | ||
3. | Friis | Emma Neil | Silkeborg P-D | 2006 | 3 | 4 | 4 | 5 | 6 | 7 | 7 | 11 | 9 | 24.4 | 0 | 1.7 | 25.5 | 65.7 | ||
4. | Stenderup-Jørgensen | Lærke | Varnæs-Bovrup IF | 2006 | 3 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 9 | 7 | 24.5 | 0 | 1.8 | 26.3 | 60.9 |
B rækken - Junior - Drenge 14-18 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pedersen | Peder Kjær | Brejninggaard TT | 2003 | 4 | 5 | 7 | 7 | 11 | 3 | 17.3 | 0 | 2.8 | 20.1 | 39.6 | ||
4 | 4 | 5 | 5 | 9 | 3 | 18 | 1.5 | 19.5 | |||||||||
2. | Boesdal | Simon | Vestjysk GF | 2004 | 4 | 3 | 3 | 4 | 10 | 6 | 18 | 0 | 2.8 | 20.8 | 39 | ||
4 | 4 | 3 | 4 | 9 | 8 | 17.8 | 1.9 | 18.2 | |||||||||
3. | Schrøder | Albert | Flemming EG | 2002 | 6 | 7 | 9 | 8 | 15 | 5 | 16 | 0 | 2.6 | 18.6 | 36.9 | ||
5 | 6 | 7 | 6 | 10 | 9 | 16.7 | 1.9 | 18.3 | |||||||||
4. | Skandov | Klaes | GymHelsinge | 2003 | 4 | 6 | 8 | 5 | 12 | 5 | 17 | 0 | 2.6 | 19 | 36.8 | ||
5 | 6 | 7 | 7 | 11 | 9 | 16.5 | 1.9 | 17.8 | |||||||||
5. | Eriksen | Mathias | Flemming EG | 2001 | 6 | 6 | 7 | 7 | 8 | 6 | 17 | 0 | 3 | 19.4 | 36 | ||
6 | 7 | 9 | 7 | 12 | 3 | 16.6 | 1.5 | 16.6 | |||||||||
6. | Vedelgart | Noél | Flemming EG | 2002 | 4 | 6 | 8 | 6 | 12 | 9 | 16.5 | 0 | 2.6 | 18.5 | 35.7 | ||
6 | 8 | 9 | 8 | 13 | 9 | 15.7 | 1.5 | 17.2 | |||||||||
7. | Søndergaard | Jacob Klit | Brejninggaard TT | 2002 | 6 | 9 | 10 | 8 | 10 | 5 | 16.2 | 0 | 1.2 | 17.4 | 34.8 | ||
6 | 9 | 9 | 8 | 12 | 7 | 15.9 | 1.5 | 17.4 | |||||||||
8. | Nielsen | Nikolaj Kirkeby | Brejninggaard TT | 2002 | 4 | 6 | 7 | 6 | 9 | 7 | 17.1 | 0 | 1.2 | 18.3 | 34.3 | ||
4 | 6 | 7 | 9 | 0 | 15.4 | 0.6 | 16 | ||||||||||
9. | Knapmann | Gustav | Flemming EG | 2002 | 6 | 6 | 8 | 8 | 11 | 30 | 14.1 | 0 | 1.9 | 14.5 | 32.7 | ||
4 | 5 | 8 | 7 | 11 | 8 | 16.7 | 1.5 | 18.2 | |||||||||
10. | Aarrestad | Ole Frederik Ib | Vesterlund E | 2003 | 4 | 7 | 7 | 7 | 13 | 30 | 14.2 | 0 | 2.6 | 16.2 | 32.4 | ||
4 | 6 | 7 | 7 | 0 | 15.6 | 0.6 | 16.2 | ||||||||||
11. | Kristensen | Mads Søltoft | Flemming EG | 2002 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||||
11. | Agergaard | Asger Krogh | Flemming EG | 2002 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Boesdal | Simon | Vestjysk GF | 2004 | 3 | 3 | 4 | 6 | 12 | 7 | 17.5 | 0 | 2.8 | 20.3 | 59.3 | ||
2. | Pedersen | Peder Kjær | Brejninggaard TT | 2003 | 5 | 6 | 7 | 8 | 11 | 6 | 16.7 | 0 | 2.8 | 19.5 | 59.1 | ||
3. | Skandov | Klaes | GymHelsinge | 2003 | 2 | 3 | 6 | 6 | 9 | 9 | 17.5 | 0 | 2.6 | 20.1 | 56.9 | ||
4. | Eriksen | Mathias | Flemming EG | 2001 | 7 | 9 | 9 | 9 | 12 | 6 | 15.8 | 0 | 3 | 18.8 | 54.8 | ||
5. | Vedelgart | Noél | Flemming EG | 2002 | 5 | 8 | 10 | 9 | 10 | 9 | 15.9 | 0 | 2.6 | 18.5 | 54.2 | ||
6. | Nielsen | Nikolaj Kirkeby | Brejninggaard TT | 2002 | 5 | 6 | 6 | 6 | 10 | 9 | 16.8 | 0 | 1.2 | 18 | 52.3 | ||
7. | Schrøder | Albert | Flemming EG | 2002 | 6 | 9 | 12 | 14 | 0 | 13.9 | 0 | 0.6 | 14.5 | 51.4 | |||
8. | Søndergaard | Jacob Klit | Brejninggaard TT | 2002 | 6 | 9 | 10 | 11 | 13 | 9 | 15.2 | 0 | 1.2 | 16.1 | 50.9 |
B rækken - Junior - Piger 14-18 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Underbjerg | Ditte Ehmsen | Brejninggaard TT | 2003 | 3 | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | 19.3 | 0 | 1.2 | 20.5 | 41.2 | |||||
1 | 2 | 2 | 2 | 8 | 3 | 19.2 | 1.5 | 20.7 | ||||||||||||
2. | Nørby | Emma | Vejlby IK | 2003 | 2 | 3 | 3 | 1 | 4 | 3 | 19.4 | 0 | 1.2 | 20.6 | 40.6 | |||||
3 | 5 | 3 | 3 | 8 | 3 | 18.5 | 1.5 | 20 | ||||||||||||
3. | Dremstrup | Emilie Engholm | Vejlby IK | 2004 | 3 | 3 | 3 | 2 | 5 | 3 | 19.1 | 0 | 1.2 | 20.3 | 40.5 | |||||
2 | 3 | 4 | 2 | 7 | 5 | 18.7 | 1.5 | 20.2 | ||||||||||||
4. | Abildgaard | Emma | Flemming EG | 2002 | 1 | 4 | 3 | 3 | 9 | 9 | 18.1 | 0 | 1.2 | 19.3 | 39.1 | |||||
1 | 2 | 3 | 3 | 9 | 9 | 18.3 | 1.5 | 19.8 | ||||||||||||
5. | Plougheld | Luna | Odense GF | 2004 | 3 | 5 | 5 | 3 | 8 | 3 | 18.3 | 0 | 1.2 | 19.5 | 38.3 | |||||
3 | 5 | 8 | 4 | 9 | 8 | 17.3 | 1.5 | 18.8 | ||||||||||||
6. | Leth | Emily | Odense GF | 2004 | 3 | 6 | 8 | 3 | 10 | 3 | 17.7 | 0 | 1.1 | 18.8 | 38 | |||||
3 | 6 | 6 | 5 | 8 | 5 | 17.7 | 1.5 | 19.2 | ||||||||||||
7. | Rattenborg | Johanne | Odense GF | 2004 | 3 | 6 | 6 | 3 | 10 | 4 | 17.8 | 0 | 1.1 | 18.9 | 36.7 | |||||
3 | 5 | 8 | 7 | 15 | 9 | 16.3 | 1.5 | 17.8 | ||||||||||||
8. | Johannsen | Leah C. | Odense GF | 2004 | 3 | 4 | 5 | 6 | 11 | 30 | 15.1 | 0 | 1.9 | 15.5 | 34.6 | |||||
3 | 5 | 5 | 6 | 11 | 4 | 17.6 | 1.5 | 19.1 | ||||||||||||
9. | Holm | Jasmin Bruun | Flemming EG | 2002 | 3 | 5 | 7 | 5 | 8 | 9 | 17.3 | 0 | 1.2 | 18.5 | 33.6 | |||||
3 | 5 | 6 | 4 | 8 | 9 | 17.5 | 1.2 | 15.1 | ||||||||||||
10. | Juhl | Line | Flemming EG | 2002 | 3 | 6 | 5 | 6 | 6 | 9 | 17.5 | 0 | 1.2 | 18.1 | 32.8 | |||||
3 | 6 | 7 | 7 | 12 | 9 | 16.6 | 1.1 | 14.7 | ||||||||||||
11. | Henriksen | Simone | Flemming EG | 2003 | 2 | 3 | 3 | 3 | 7 | 7 | 18.5 | 0 | 1.2 | 19.1 | 19.1 | |||||
12. | Pedersen | Mette Sofie | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 3 | 8 | 9 | 8 | 0 | 15.2 | 0 | 0.6 | 15.8 | 15.8 | ||||||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | - | ||||||||||
13. | Lawrenz | Maja Nygaard | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | 0 | 0 | 0 | |||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | - | ||||||||||
14. | Henriksen | Milla Ropass | Odense GF | 2004 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
14. | Fahrendorff | Sofie | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Underbjerg | Ditte Ehmsen | Brejninggaard TT | 2003 | 2 | 4 | 4 | 3 | 7 | 3 | 18.7 | 0 | 1.2 | 19.9 | 61.1 | ||
2. | Dremstrup | Emilie Engholm | Vejlby IK | 2004 | 3 | 11 | 10 | 6 | 8 | 4 | 16.8 | 0 | 1.2 | 18 | 58.5 | ||
3. | Nørby | Emma | Vejlby IK | 2003 | 3 | 9 | 9 | 7 | 8 | 8 | 16.6 | 0 | 1.2 | 17.8 | 58.4 | ||
4. | Leth | Emily | Odense GF | 2004 | 4 | 5 | 5 | 10 | 13 | 1 | 17.2 | 0 | 1.5 | 18.7 | 56.7 | ||
5. | Plougheld | Luna | Odense GF | 2004 | 3 | 9 | 9 | 7 | 12 | 4 | 16.6 | 0 | 1.2 | 17.8 | 56.1 | ||
6. | Abildgaard | Emma | Flemming EG | 2002 | 3 | 12 | 11 | 7 | 12 | 6 | 15.9 | 0 | 1.5 | 16.8 | 55.9 | ||
7. | Rattenborg | Johanne | Odense GF | 2004 | 3 | 6 | 6 | 7 | 12 | 4 | 17.2 | 0 | 1.2 | 18.4 | 55.1 | ||
8. | Johannsen | Leah C. | Odense GF | 2004 | 6 | 7 | 8 | 9 | 13 | 6 | 16.1 | 0 | 1.5 | 17.3 | 51.9 |
B rækken - Mini - Drenge 10-14 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Beckman | Alvin | KFUM Gymnasterna | 2005 | 4 | 3 | 5 | 6 | 10 | 3 | 17.9 | 0 | 2.6 | 20.5 | 40.4 | ||
4 | 3 | 4 | 4 | 7 | 8 | 18 | 1.9 | 19.9 | |||||||||
2. | Clausen | Mathias Hjerrild | Varnæs-Bovrup IF | 2005 | 4 | 5 | 5 | 4 | 6 | 3 | 18.3 | 0 | 1.2 | 19.5 | 38.8 | ||
4 | 6 | 6 | 6 | 7 | 3 | 17.8 | 1.5 | 19.3 | |||||||||
3. | Møllermadsen | Chris | Flemming EG | 2007 | 5 | 6 | 7 | 6 | 8 | 3 | 17.5 | 0 | 1.2 | 18.7 | 35.8 | ||
4 | 6 | 8 | 9 | 15 | 6 | 16.2 | 1.5 | 17.1 | |||||||||
4. | Hansen | Kristian | Flemming EG | 2006 | 4 | 6 | 9 | 9 | 10 | 5 | 16.7 | 0 | 1.1 | 17.8 | 34 | ||
4 | 6 | 8 | 7 | 14 | 9 | 16.2 | 1.5 | 16.2 | |||||||||
5. | Valentin | Oliver | Varnæs-Bovrup IF | 2006 | 4 | 6 | 7 | 0 | 13.3 | 0 | 0.5 | 13.8 | 28.4 | ||||
4 | 6 | 8 | 9 | 12 | 6 | 16.5 | 1.1 | 14.6 | |||||||||
6. | Sand | Simon | Odense GF | 2006 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||||
6. | Uldall | Jakob | Odense GF | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Beckman | Alvin | KFUM Gymnasterna | 2005 | 2 | 2 | 6 | 6 | 12 | 9 | 17.3 | 0 | 2.6 | 19.6 | 60 | ||
2. | Clausen | Mathias Hjerrild | Varnæs-Bovrup IF | 2005 | 2 | 5 | 5 | 5 | 9 | 5 | 17.9 | 0 | 1.5 | 19.1 | 57.9 | ||
3. | Møllermadsen | Chris | Flemming EG | 2007 | 5 | 9 | 9 | 9 | 13 | 7 | 15.8 | 0 | 1.5 | 17 | 52.8 | ||
4. | Hansen | Kristian | Flemming EG | 2006 | 6 | 9 | 9 | 9 | 12 | 9 | 15.6 | 0 | 1.5 | 17.1 | 51.1 | ||
5. | Valentin | Oliver | Varnæs-Bovrup IF | 2006 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28.4 | ||||||||
6. | Sand | Simon | Odense GF | 2006 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
B rækken - Mini - Piger 10-14 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Holm | Liv Rustin | Odense GF | 2005 | 3 | 4 | 3 | 4 | 8 | 3 | 18.5 | 0 | 1.2 | 19.7 | 39.8 | ||
2 | 4 | 4 | 3 | 9 | 3 | 18.5 | 1.9 | 20.1 | |||||||||
2. | Pedersen | Simone Rasch | Tumbling Team Fyn | 2005 | 3 | 5 | 5 | 3 | 7 | 3 | 18.4 | 0 | 1.5 | 19.9 | 39.5 | ||
3 | 4 | 5 | 3 | 9 | 9 | 17.7 | 1.9 | 19.6 | |||||||||
3. | Jensen | Alberte Hjort | Varnæs-Bovrup IF | 2007 | 3 | 5 | 6 | 6 | 9 | 8 | 17.3 | 0 | 1.2 | 18.5 | 37.8 | ||
3 | 6 | 6 | 5 | 8 | 4 | 17.8 | 1.5 | 19.3 | |||||||||
4. | Damgaard | Ditte Løvendahl | Outrup GUB | 2006 | 3 | 5 | 6 | 3 | 9 | 5 | 17.9 | 0 | 1.2 | 19.1 | 37.7 | ||
3 | 6 | 6 | 6 | 11 | 7 | 17.1 | 1.5 | 18.6 | |||||||||
5. | Meisner | Johanne | Odense GF | 2005 | 4 | 6 | 9 | 6 | 8 | 6 | 17.1 | 0 | 1.2 | 18.3 | 37.3 | ||
3 | 6 | 7 | 6 | 10 | 3 | 17.5 | 1.5 | 19 | |||||||||
6. | Refsgaard | Freja | Outrup GUB | 2006 | 3 | 3 | 5 | 6 | 0 | 16.3 | 0 | 0.6 | 16.9 | 34.9 | |||
3 | 5 | 6 | 6 | 10 | 9 | 17.1 | 1.5 | 18 | |||||||||
7. | Hansen | Caroline Overgaard | Varnæs-Bovrup IF | 2005 | 3 | 5 | 6 | 5 | 8 | 4 | 17.9 | 0 | 1.2 | 19.1 | 34.6 | ||
3 | 5 | 8 | 9 | 15 | 30 | 14 | 1.5 | 15.5 | |||||||||
8. | Paulsen | Sia | Varnæs-Bovrup IF | 2005 | 3 | 6 | 6 | 4 | 9 | 3 | 17.9 | 0 | 1.1 | 19 | 33.8 | ||
3 | 6 | 9 | 7 | 10 | 9 | 16.6 | 1.2 | 14.8 | |||||||||
9. | Petersen | Sofie Damm | Varnæs-Bovrup IF | 2006 | 2 | 5 | 8 | 4 | 8 | 30 | 15.3 | 0 | 1.2 | 16.5 | 32.6 | ||
3 | 3 | 4 | 4 | 13 | 5 | 17.8 | 1.3 | 16.1 | |||||||||
10. | Christiansen | Lea Emilie Littau | Odense GF | 2005 | 3 | 6 | 4 | 4 | 8 | 3 | 18.2 | 0 | 1.2 | 19.4 | 32.3 | ||
3 | 4 | 6 | 6 | 15 | 30 | 14.6 | 1.3 | 12.9 | |||||||||
11. | Stengaard | Sofie | Viborg GF | 2007 | 3 | 4 | 7 | 6 | 11 | 30 | 14.9 | 0 | 1.5 | 16.4 | 30.5 | ||
3 | 4 | 7 | 0 | 13.6 | 0.5 | 14.1 | |||||||||||
12. | Jensen | Freja Smidt | Varnæs-Bovrup IF | 2008 | 3 | 9 | 11 | 10 | 1 | 14.6 | 0 | 1.1 | 15.7 | 30.3 | |||
3 | 6 | 6 | 5 | 8 | 4 | 17.8 | 1.5 | 19.3 | |||||||||
13. | Sommerlund | Julie | Varnæs-Bovrup IF | 2006 | 3 | 8 | 11 | 0 | 12.8 | 0 | 0.5 | 13.3 | 26.9 | ||||
3 | 8 | 8 | 0 | 13.1 | 0.5 | 13.6 | |||||||||||
14. | Ry | Amalie | Vejlby IK | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Holm | Liv Rustin | Odense GF | 2005 | 3 | 3 | 4 | 5 | 6 | 3 | 18.6 | 0 | 1.9 | 20.5 | 60.3 | ||
2. | Jensen | Alberte Hjort | Varnæs-Bovrup IF | 2007 | 2 | 5 | 6 | 7 | 9 | 5 | 17.6 | 0 | 1.5 | 19.1 | 56.9 | ||
3. | Meisner | Johanne | Odense GF | 2005 | 3 | 6 | 6 | 9 | 13 | 7 | 16.6 | 0 | 1.5 | 18.1 | 55.4 | ||
4. | Damgaard | Ditte Løvendahl | Outrup GUB | 2006 | 2 | 3 | 5 | 6 | 12 | 30 | 15.2 | 0 | 1.5 | 16.4 | 54.1 | ||
5. | Pedersen | Simone Rasch | Tumbling Team Fyn | 2005 | 2 | 4 | 7 | 0 | 13.7 | 0 | 0.5 | 14.2 | 53.7 | ||||
6. | Hansen | Caroline Overgaard | Varnæs-Bovrup IF | 2005 | 3 | 4 | 6 | 6 | 13 | 3 | 17.5 | 0 | 1.2 | 18.7 | 53.3 | ||
7. | Refsgaard | Freja | Outrup GUB | 2006 | 3 | 3 | 5 | 6 | 0 | 16.3 | 0 | 0.6 | 16.9 | 51.8 | |||
8. | Paulsen | Sia | Varnæs-Bovrup IF | 2005 | 4 | 6 | 7 | 10 | 15 | 5 | 16.3 | 0 | 1.5 | 17.8 | 51.6 |
B rækken - Senior - Damer 15+ år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jessen | Rikke Schjeldrup | Ollerup GF | 1998 | 3 | 5 | 9 | 8 | 0 | 15.5 | 0 | 0.6 | 16.1 | 35.4 | |||
3 | 5 | 6 | 6 | 9 | 3 | 17.8 | 1.5 | 19.3 | |||||||||
2. | Marsh | Jaimee Allison | Ollerup GF | 1999 | 3 | 5 | 6 | 0 | 13.6 | 0 | 0.5 | 14.1 | 30.2 | ||||
3 | 6 | 7 | 5 | 10 | 0 | 17.9 | 1.2 | 16.1 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jessen | Rikke Schjeldrup | Ollerup GF | 1998 | 3 | 5 | 6 | 5 | 8 | 0 | 18.3 | 0 | 1.5 | 19.8 | 55.2 | ||
2. | Marsh | Jaimee Allison | Ollerup GF | 1999 | 5 | 7 | 8 | 8 | 14 | 6 | 16.2 | 0 | 1.2 | 17.4 | 47.6 |
B rækken - Senior - Herre 15+ år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Therkildsen | Mads | Ollerup GF | 1998 | 5 | 8 | 8 | 6 | 10 | 2 | 17.1 | 0 | 3 | 20.1 | 40.2 | ||
4 | 5 | 7 | 5 | 12 | 3 | 17.4 | 3 | 20.1 | |||||||||
2. | Høiriis | Benjamin | Ollerup GF | 1997 | 5 | 8 | 9 | 7 | 0 | 15.1 | 0 | 0.6 | 15.7 | 34.3 | |||
5 | 8 | 7 | 6 | 8 | 9 | 16.7 | 1.9 | 18.6 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Therkildsen | Mads | Ollerup GF | 1998 | 6 | 7 | 9 | 10 | 12 | 5 | 16.1 | 0 | 2.8 | 18.6 | 58.8 | ||
2. | Høiriis | Benjamin | Ollerup GF | 1997 | 6 | 10 | 12 | 12 | 13 | 7 | 15 | 0 | 1.1 | 16.1 | 50.4 |
Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge 6-14 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rasmussen | Lukas | Varnæs-Bovrup IF | 2009 | 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 6 | 18.5 | 0 | 18.2 | 37.2 | ||||||
1 | 4 | 4 | 5 | 6 | 0 | 19 | 19 | |||||||||||||
2. | Vestergaard | Christian | Outrup GUB | 2008 | 4 | 7 | 6 | 6 | 7 | 2 | 17.8 | 0 | 17.8 | 35.3 | ||||||
6 | 6 | 5 | 6 | 9 | 3 | 17.5 | 17.5 | |||||||||||||
3. | Brønd | Pelle | Varnæs-Bovrup IF | 2009 | 5 | 7 | 8 | 8 | 6 | 1 | 17.5 | 0 | 16.9 | 34.7 | ||||||
5 | 7 | 8 | 6 | 6 | 0 | 17.8 | 17.8 | |||||||||||||
4. | Huber | Mathias | Outrup GUB | 2008 | 3 | 8 | 9 | 9 | 7 | 1 | 17.3 | 0 | 17.3 | 34.4 | ||||||
4 | 8 | 10 | 7 | 9 | 1 | 17.1 | 17.1 | |||||||||||||
5. | Hounsgaard | Victor Juul | Outrup GUB | 2012 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 4 | 17.4 | 0 | 17.4 | 34.3 | ||||||
6 | 6 | 7 | 7 | 8 | 7 | 16.9 | 16.9 | |||||||||||||
6. | Thrane | Aske Severin | Outrup GUB | 2010 | 8 | 8 | 8 | 6 | 9 | 9 | 16.2 | 0 | 16.2 | 33 | ||||||
7 | 7 | 8 | 9 | 9 | 2 | 16.8 | 16.8 | |||||||||||||
7. | Kirk | Hjalte Alexander Theodor | Outrup GUB | 2008 | 6 | 9 | 11 | 11 | 9 | 3 | 16.1 | 0 | 16.1 | 32.3 | ||||||
6 | 9 | 10 | 8 | 10 | 5 | 16.2 | 16.2 | |||||||||||||
8. | Nielsen | Christoffer Brask | Varnæs-Bovrup IF | 2007 | 10 | 9 | 11 | 10 | 8 | 0 | 16.2 | 0 | 15.6 | 31.3 | ||||||
8 | 8 | 10 | 8 | 11 | 5 | 16 | 15.7 | |||||||||||||
9. | Sølbeck | Daniel | Outrup GUB | 2010 | 2 | 3 | 5 | 2 | 3 | 1 | 19.4 | 0 | 0 | 0 | ||||||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | - | ||||||||||
10. | Pedersen | Christian | Outrup GUB | 2011 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | 0 | 0 | 0 | |||
9 | 8 | 7 | 5 | 0 | 0 | 18.1 | - | |||||||||||||
11. | Mortensen | Andreas Vieland | Vejlby IK | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rasmussen | Lukas | Varnæs-Bovrup IF | 2009 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 0 | 19.3 | 0 | 19.3 | 56.5 | |||
2. | Vestergaard | Christian | Outrup GUB | 2008 | 3 | 6 | 6 | 7 | 6 | 1 | 18.1 | 0 | 18.1 | 53.4 | |||
3. | Brønd | Pelle | Varnæs-Bovrup IF | 2009 | 2 | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 18 | 0 | 17.7 | 52.4 | |||
4. | Hounsgaard | Victor Juul | Outrup GUB | 2012 | 6 | 5 | 3 | 6 | 6 | 3 | 18.1 | 0 | 17.8 | 52.1 | |||
5. | Huber | Mathias | Outrup GUB | 2008 | 6 | 8 | 9 | 9 | 6 | 1 | 17.1 | 0 | 17.1 | 51.5 | |||
6. | Thrane | Aske Severin | Outrup GUB | 2010 | 6 | 6 | 6 | 7 | 9 | 0 | 17.6 | 0 | 17.6 | 50.6 | |||
7. | Kirk | Hjalte Alexander Theodor | Outrup GUB | 2008 | 9 | 6 | 9 | 8 | 11 | 9 | 15.8 | 0 | 15.2 | 47.5 | |||
8. | Sølbeck | Daniel | Outrup GUB | 2010 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Begynderrækken - Niveau 1 - Piger 6-14 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jensen | Simone Gramvad | Odense GF | 2007 | 1 | 3 | 3 | 4 | 4 | 0 | 19.5 | 0 | 19.5 | 38.8 | |||
3 | 3 | 3 | 5 | 2 | 1 | 19.3 | 19.3 | ||||||||||
2. | Dowhan | Vanessa | Tumbling Team Fyn | 2005 | 3 | 3 | 5 | 5 | 6 | 0 | 18.8 | 0 | 18.8 | 36.5 | |||
5 | 3 | 6 | 7 | 6 | 6 | 17.7 | 17.7 | ||||||||||
3. | Jull | Karoline | Outrup GUB | 2009 | 5 | 5 | 4 | 7 | 5 | 0 | 18.4 | 0 | 18.1 | 35.8 | |||
4 | 4 | 6 | 7 | 8 | 1 | 18 | 17.7 | ||||||||||
4. | Høyby-Clausen | Karoline | Odense GF | 2009 | 2 | 4 | 5 | 5 | 6 | 4 | 18.4 | 0 | 18.4 | 35.7 | |||
3 | 5 | 6 | 6 | 8 | 9 | 17.3 | 17.3 | ||||||||||
5. | Thor-Larsen | Emma Clara Gottorp | Billund IF | 2007 | 3 | 6 | 6 | 8 | 6 | 4 | 17.7 | 0 | 17.1 | 35 | |||
0 | 5 | 8 | 7 | 8 | 3 | 17.9 | 17.9 | ||||||||||
6. | Bech | Regitze | Odense GF | 2009 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 17.4 | 0 | 17.1 | 34.9 | |||
5 | 6 | 6 | 7 | 8 | 0 | 17.8 | 17.8 | ||||||||||
7. | Hede | Eline | Outrup GUB | 2009 | 7 | 6 | 6 | 9 | 6 | 2 | 17.4 | 0 | 17.4 | 34.9 | |||
6 | 7 | 7 | 6 | 8 | 1 | 17.5 | 17.5 | ||||||||||
8. | Kristiansen | Frederikke Thimis | Outrup GUB | 2010 | 8 | 6 | 6 | 6 | 6 | 0 | 17.8 | 0 | 17.5 | 34.5 | |||
7 | 5 | 6 | 7 | 10 | 2 | 17.3 | 17 | ||||||||||
9. | Hansen | Laura Boiskov | Outrup GUB | 2009 | 5 | 7 | 6 | 7 | 5 | 1 | 17.9 | 0 | 17.9 | 34.5 | |||
7 | 8 | 7 | 7 | 9 | 6 | 16.6 | 16.6 | ||||||||||
10. | Bjørkholm | Dicte Signe Wandrup | Odense GF | 2007 | 5 | 6 | 6 | 8 | 7 | 8 | 17 | 0 | 17 | 34.1 | |||
6 | 6 | 6 | 8 | 6 | 7 | 17.1 | 17.1 | ||||||||||
11. | Ørnskov | Mia Faaborg | Outrup GUB | 2008 | 4 | 6 | 8 | 8 | 7 | 3 | 17.4 | 0 | 17.4 | 34 | |||
5 | 6 | 9 | 8 | 10 | 6 | 16.6 | 16.6 | ||||||||||
12. | Nielsen | Amalie Damgård Rindal | Outrup GUB | 2009 | 7 | 8 | 9 | 10 | 8 | 3 | 16.5 | 0 | 16.5 | 33.4 | |||
7 | 7 | 8 | 9 | 7 | 3 | 16.9 | 16.9 | ||||||||||
13. | Riggelsen | Clara-Mathilde | Varnæs-Bovrup IF | 2008 | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 2 | 18 | 0 | 17.4 | 33.2 | |||
2 | 6 | 7 | 7 | 15 | 9 | 16.4 | 15.8 | ||||||||||
14. | Madsen | Mette | Outrup GUB | 2009 | 7 | 7 | 7 | 8 | 10 | 4 | 16.7 | 0 | 16.7 | 33.1 | |||
3 | 9 | 9 | 7 | 9 | 9 | 16.4 | 16.4 | ||||||||||
15. | Skaaning | Sofie Bækhøj | Outrup GUB | 2009 | 6 | 3 | 6 | 7 | 6 | 4 | 17.8 | 0 | 17.5 | 32.6 | |||
6 | 5 | 6 | 6 | 0 | 15.7 | 15.1 | |||||||||||
16. | Rosendal | Laura Søbye | Outrup GUB | 2009 | 6 | 7 | 8 | 9 | 8 | 9 | 16.3 | 0 | 16.3 | 32.4 | |||
6 | 8 | 9 | 9 | 9 | 5 | 16.4 | 16.1 | ||||||||||
17. | Sølbeck | Ane | Outrup GUB | 2010 | 9 | 7 | 7 | 7 | 6 | 5 | 16.9 | 0 | 16.6 | 32.2 | |||
9 | 7 | 9 | 9 | 12 | 5 | 15.9 | 15.6 | ||||||||||
18. | Kjelsmark | Sofie Bøjen | Svendborg GF | 2008 | 5 | 6 | 8 | 9 | 8 | 9 | 16.5 | 0 | 15.9 | 32.1 | |||
3 | 6 | 6 | 9 | 15 | 9 | 16.2 | 16.2 | ||||||||||
19. | Pertl | Victoria Elise | Svendborg GF | 2006 | 9 | 6 | 7 | 9 | 7 | 4 | 16.8 | 0 | 16.5 | 31.7 | |||
11 | 8 | 7 | 8 | 15 | 9 | 15.2 | 15.2 | ||||||||||
20. | Valentin | Isabella W. | Varnæs-Bovrup IF | 2010 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 0 | 17.9 | 0 | 17.6 | 30.9 | |||
4 | 3 | 4 | 6 | 13.3 | 13.3 | ||||||||||||
21. | Nielsen | Venessa Martini | Flemming EG | 2008 | 6 | 8 | 7 | 9 | 9 | 9 | 16.2 | 0 | 15.6 | 30.2 | |||
7 | 7 | 8 | 9 | 7 | 3 | 16.9 | 16.9 | ||||||||||
22. | Damborg | Stine | Svendborg GF | 2007 | 7 | 8 | 8 | 9 | 9 | 9 | 16 | 0 | 15.1 | 30 | |||
5 | 9 | 9 | 8 | 15 | 9 | 15.5 | 14.9 | ||||||||||
23. | Hansen | Alberte Prydgaard | Svendborg GF | 2006 | 8 | 6 | 7 | 8 | 7 | 9 | 16.5 | 0 | 15.6 | 29.7 | |||
7 | 8 | 7 | 7 | 9 | 6 | 16.6 | 16.6 | ||||||||||
24. | Nielsen | Eva Brask | Varnæs-Bovrup IF | 2005 | 11 | 10 | 10 | 10 | 10 | 4 | 15.5 | 0 | 13.1 | 25.2 | |||
7 | 7 | 8 | 9 | 7 | 3 | 16.9 | 16.9 | ||||||||||
25. | Kastrup | Stella Christine Jensen | Varnæs-Bovrup IF | 2010 | 0 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 | 19.8 | 0 | 19.8 | 19.8 | |||
2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 0 | 20.1 | - | ||||||||||
26. | Møller | Eva | Svendborg GF | 2009 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 3 | 17.8 | 0 | 0 | 14.1 | |||
10 | 9 | 9 | 8 | 15 | 9 | 15 | 14.1 | ||||||||||
27. | Høi | Nikoline Sandvig | Varnæs-Bovrup IF | 2006 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||||
27. | Ritz | Jasmin Vinston | Svendborg GF | 2007 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jensen | Simone Gramvad | Odense GF | 2007 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 19.5 | 0 | 19.5 | 58.3 | |||
2. | Høyby-Clausen | Karoline | Odense GF | 2009 | 1 | 3 | 4 | 4 | 5 | 0 | 19.3 | 0 | 19.3 | 55 | |||
3. | Dowhan | Vanessa | Tumbling Team Fyn | 2005 | 1 | 3 | 3 | 5 | 6 | 9 | 18.3 | 0 | 18.3 | 54.8 | |||
4. | Jull | Karoline | Outrup GUB | 2009 | 2 | 5 | 3 | 4 | 6 | 2 | 18.8 | 0 | 18.5 | 54.3 | |||
5. | Bech | Regitze | Odense GF | 2009 | 3 | 4 | 6 | 6 | 7 | 1 | 18.3 | 0 | 18.3 | 53.2 | |||
6. | Kristiansen | Frederikke Thimis | Outrup GUB | 2010 | 4 | 3 | 4 | 6 | 6 | 5 | 18.2 | 0 | 18.2 | 52.7 | |||
7. | Thor-Larsen | Emma Clara Gottorp | Billund IF | 2007 | 4 | 6 | 8 | 5 | 6 | 6 | 17.5 | 0 | 17.5 | 52.5 | |||
8. | Hede | Eline | Outrup GUB | 2009 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 17.1 | 0 | 17.1 | 52 |
Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge 6-16 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Willumsen | Jeppe | Billund IF | 2010 | 3 | 4 | 6 | 6 | 6 | 1 | 18.4 | 0 | 16.6 | 35.3 | |||
1 | 3 | 6 | 6 | 6 | 1 | 18.7 | 18.7 | ||||||||||
2. | Thomsen | Andreas Isager | Outrup GUB | 2007 | 5 | 7 | 6 | 5 | 9 | 1 | 17.7 | 0 | 17.4 | 35 | |||
3 | 6 | 6 | 7 | 9 | 0 | 17.9 | 17.6 | ||||||||||
3. | Alzhouri | Mohamad | Svendborg GF | 2008 | 10 | 6 | 6 | 7 | 11 | 1 | 16.9 | 0 | 15.7 | 32.2 | |||
5 | 6 | 7 | 10 | 8 | 0 | 17.4 | 16.5 | ||||||||||
4. | Petersen | Hjalde Alexander | Oure-Gudme IF | 2007 | 8 | 8 | 9 | 9 | 11 | 3 | 16.2 | 0 | 14.7 | 30.1 | |||
7 | 6 | 9 | 9 | 9 | 1 | 16.9 | 15.4 | ||||||||||
5. | Andersen | Noah | Flemming EG | 2009 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Willumsen | Jeppe | Billund IF | 2010 | 0 | 5 | 5 | 6 | 7 | 1 | 18.6 | 0 | 18.6 | 53.9 | |||
2. | Thomsen | Andreas Isager | Outrup GUB | 2007 | 4 | 6 | 6 | 9 | 12 | 3 | 17 | 0 | 17 | 52 | |||
3. | Alzhouri | Mohamad | Svendborg GF | 2008 | 4 | 9 | 9 | 9 | 10 | 1 | 16.8 | 0 | 15.9 | 48.1 | |||
4. | Petersen | Hjalde Alexander | Oure-Gudme IF | 2007 | 4 | 9 | 9 | 10 | 9 | 3 | 16.6 | 0 | 15.4 | 45.5 |
Begynderrækken - Niveau 2 - Piger 6-16 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Andersen | Karoline Frølund | Odense GF | 2006 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 0 | 19.8 | 0 | 19.8 | 39.3 | ||||||
2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 0 | 19.5 | 19.5 | |||||||||||||
2. | Nguyen | Emma Nha Ngoc | Svendborg GF | 2008 | 1 | 1 | 3 | 3 | 5 | 3 | 19.4 | 0 | 19.4 | 37.8 | ||||||
0 | 2 | 3 | 3 | 5 | 4 | 19.3 | 18.4 | |||||||||||||
3. | Porsgaard | Emilie Hedelund | Odense GF | 2008 | 0 | 2 | 4 | 3 | 8 | 4 | 18.9 | 0 | 18.9 | 37.6 | ||||||
2 | 4 | 4 | 6 | 6 | 1 | 18.7 | 18.7 | |||||||||||||
4. | Paul | Filippa Ravn | Odense GF | 2009 | 0 | 4 | 3 | 4 | 6 | 3 | 19 | 0 | 19 | 37.3 | ||||||
0 | 3 | 6 | 6 | 9 | 3 | 18.3 | 18.3 | |||||||||||||
5. | Ekvall | Adelina | GymHelsinge | 2005 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 0 | 19.4 | 0 | 19.4 | 37.1 | ||||||
5 | 4 | 6 | 6 | 6 | 0 | 18.3 | 17.7 | |||||||||||||
6. | Fialla | Ida Dam | Tumbling Team Fyn | 2008 | 2 | 3 | 4 | 3 | 8 | 5 | 18.5 | 0 | 18.5 | 36.6 | ||||||
2 | 4 | 5 | 5 | 6 | 4 | 18.4 | 18.1 | |||||||||||||
7. | Carstensen | Mathilde | Odense GF | 2010 | 1 | 3 | 4 | 5 | 11 | 3 | 18.3 | 0 | 18.3 | 36.6 | ||||||
3 | 3 | 5 | 5 | 10 | 1 | 18.3 | 18.3 | |||||||||||||
8. | Naur | Alma Bang | Odense GF | 2010 | 3 | 5 | 6 | 7 | 7 | 0 | 18.2 | 0 | 18.2 | 36.2 | ||||||
3 | 6 | 7 | 6 | 8 | 0 | 18 | 18 | |||||||||||||
9. | Stendevad | Tinke | Odense GF | 2007 | 5 | 5 | 4 | 4 | 8 | 3 | 18.1 | 0 | 18.1 | 36.1 | ||||||
7 | 5 | 6 | 6 | 6 | 0 | 18 | 18 | |||||||||||||
10. | Posth | Emma | Odense GF | 2010 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 0 | 18.9 | 0 | 18.3 | 35.8 | ||||||
3 | 5 | 6 | 6 | 6 | 9 | 17.5 | 17.5 | |||||||||||||
11. | Fruerlund | Line | Flemming EG | 2006 | 1 | 3 | 6 | 7 | 5 | 0 | 18.8 | 0 | 18.5 | 35.6 | ||||||
2 | 8 | 10 | 11 | 8 | 0 | 17.1 | 17.1 | |||||||||||||
12. | Henriksen | Ronja Mørk | Svendborg GF | 2005 | 1 | 9 | 6 | 6 | 7 | 6 | 17.5 | 0 | 17.5 | 35.6 | ||||||
4 | 7 | 6 | 6 | 6 | 0 | 18.1 | 18.1 | |||||||||||||
13. | Rasmussen | Esther Bech | Billund IF | 2008 | 2 | 3 | 4 | 6 | 9 | 9 | 17.7 | 0 | 17.7 | 35.3 | ||||||
6 | 6 | 8 | 9 | 9 | 6 | 16.6 | 16.6 | |||||||||||||
14. | Rasmussen | Sara | Odense GF | 2007 | 4 | 3 | 6 | 6 | 8 | 2 | 18.1 | 0 | 18.1 | 34.7 | ||||||
6 | 6 | 8 | 9 | 9 | 6 | 16.6 | 16.6 | |||||||||||||
15. | Dyrlund | Natalie | Flemming EG | 2006 | 2 | 4 | 6 | 6 | 10 | 9 | 17.3 | 0 | 17.3 | 34.4 | ||||||
6 | 8 | 10 | 8 | 12 | 9 | 15.7 | 15.7 | |||||||||||||
16. | Faber | Anna-Clara | Varnæs-Bovrup IF | 2010 | 3 | 4 | 6 | 7 | 12 | 1 | 17.7 | 0 | 17.7 | 34.2 | ||||||
3 | 4 | 8 | 11 | 14 | 2 | 16.8 | 16.5 | |||||||||||||
17. | Poulsen | Freja Østerkjærhus | Flemming EG | 2007 | 5 | 4 | 6 | 8 | 9 | 5 | 17.3 | 0 | 16.1 | 33.2 | ||||||
3 | 6 | 9 | 9 | 6 | 3 | 17.4 | 17.1 | |||||||||||||
18. | Knudsen | Malou | Flemming EG | 2007 | 5 | 6 | 8 | 7 | 12 | 5 | 16.7 | 0 | 16.1 | 33.2 | ||||||
3 | 6 | 9 | 9 | 9 | 3 | 17.1 | 17.1 | |||||||||||||
19. | Steensgård | Iben Hallum | Flemming EG | 2005 | 3 | 6 | 7 | 9 | 0 | 15.5 | 0 | 15.2 | 32.8 | |||||||
3 | 9 | 7 | 8 | 6 | 1 | 17.6 | 17.6 | |||||||||||||
20. | Eriksen | Frida Bollerup | Flemming EG | 2008 | 7 | 7 | 7 | 9 | 11 | 6 | 16.3 | 0 | 15.4 | 32 | ||||||
4 | 6 | 8 | 9 | 13 | 4 | 16.6 | 16.6 | |||||||||||||
21. | Hansen | Johanne Vanddam Koch | Svendborg GF | 2006 | 9 | 6 | 5 | 5 | 12 | 8 | 16.5 | 0 | 15.9 | 31.7 | ||||||
6 | 6 | 6 | 6 | 12 | 4 | 17 | 15.8 | |||||||||||||
22. | Dyrlund | Jasmine | Flemming EG | 2010 | 9 | 8 | 9 | 9 | 8 | 5 | 16.2 | 0 | 15.9 | 31.6 | ||||||
6 | 8 | 10 | 8 | 12 | 9 | 15.7 | 15.7 | |||||||||||||
23. | Enggaard | Anna-Sofie Due | Svendborg GF | 2006 | 12 | 6 | 7 | 9 | 11 | 5 | 16 | 0 | 16 | 31.6 | ||||||
11 | 6 | 8 | 9 | 12 | 8 | 15.6 | 15.6 | |||||||||||||
24. | Hansen | Signe Vogn | Svendborg GF | 2008 | 3 | 6 | 6 | 9 | 9 | 9 | 16.8 | 0 | 15.9 | 31.5 | ||||||
6 | 6 | 6 | 6 | 12 | 4 | 17 | 15.8 | |||||||||||||
25. | Steinrud | Bodil Rabølle | Svendborg GF | 2007 | 10 | 9 | 8 | 7 | 13 | 6 | 15.7 | 0 | 15.7 | 30.7 | ||||||
8 | 8 | 10 | 11 | 14 | 9 | 15 | 15 | |||||||||||||
26. | Larsen | Freya | Billund IF | 2008 | 8 | 9 | 8 | 9 | 12 | 5 | 15.9 | 0 | 15.6 | 29.4 | ||||||
10 | 6 | 9 | 9 | 12 | 8 | 15.6 | 13.8 | |||||||||||||
27. | Hammershøj | Silke | Billund IF | 2007 | 5 | 6 | 8 | 9 | 15 | 4 | 16.3 | 0 | 14.5 | 28.9 | ||||||
5 | 7 | 10 | 11 | 15 | 9 | 15.3 | 14.4 | |||||||||||||
28. | Holm | Augusta | Vejlby IK | 2009 | 9 | 6 | 6 | 7 | 15 | 30 | 13.7 | 0 | 13.1 | 28.9 | ||||||
7 | 8 | 8 | 9 | 14 | 6 | 15.8 | 15.8 | |||||||||||||
29. | Døssing | Silje Laumand | Outrup GUB | 2010 | 8 | 6 | 8 | 9 | 11 | 6 | 16.2 | 0 | 16.2 | 28.3 | ||||||
8 | 6 | 9 | 0 | 12.7 | 12.1 | |||||||||||||||
30. | Hansen | Camille Hjælm Bomann | GymHelsinge | 2007 | 5 | 8 | 8 | 11 | 15 | 9 | 15.4 | 0 | 14.2 | 26.9 | ||||||
6 | 6 | 6 | 6 | 12 | 4 | 17 | 15.8 | |||||||||||||
31. | Kristjansen | Katrine | Outrup GUB | 2007 | 9 | 8 | 9 | 9 | 14 | 9 | 15.2 | 0 | 14.9 | 26.4 | ||||||
10 | 9 | 10 | 0 | 12.1 | 11.5 | |||||||||||||||
32. | Johansen | Emilie Liebmann | Odense GF | 2009 | 2 | 3 | 6 | 0 | 13.9 | 0 | 13.9 | 13.9 | ||||||||
0 | 0 | 0 | 0 | 15 | - | |||||||||||||||
33. | Aaskov | Josefine | Flemming EG | 2008 | 4 | 4 | 7 | 0 | 13.5 | 0 | 13.5 | 13.5 | ||||||||
1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 29.7 | - | ||||||||||
34. | Frederiksen | Luna Sofia | GymHelsinge | 2007 | 3 | 10 | 9 | 0 | 12.8 | 0 | 0 | 0 | ||||||||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | - | ||||||||||
35. | Øster | Luna | Flemming EG | 2006 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
35. | Eskesen | Camille | Odense GF | 2007 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
35. | Michelsen | Lykke | Outrup GUB | 2010 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
35. | Larsen | Ulrikka Blaabjerg | Flemming EG | 2006 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
10 | 6 | 9 | 9 | 12 | 8 | 15.6 | 13.8 | |||||||||||||
35. | Wibroe | Linnea | Silkeborg P-D | 2008 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
35. | Christensen | Mille Line Boerskov | Tumbling Team Fyn | 2004 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Andersen | Karoline Frølund | Odense GF | 2006 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 | 19.6 | 0 | 19.6 | 58.9 | |||
2. | Porsgaard | Emilie Hedelund | Odense GF | 2008 | 1 | 5 | 5 | 4 | 5 | 0 | 19 | 0 | 18.7 | 56.3 | |||
3. | Nguyen | Emma Nha Ngoc | Svendborg GF | 2008 | 3 | 3 | 4 | 6 | 5 | 6 | 18.3 | 0 | 18.3 | 56.1 | |||
4. | Ekvall | Adelina | GymHelsinge | 2005 | 3 | 3 | 4 | 6 | 5 | 0 | 18.9 | 0 | 18.9 | 56 | |||
5. | Paul | Filippa Ravn | Odense GF | 2009 | 0 | 5 | 6 | 5 | 6 | 2 | 18.6 | 0 | 17.1 | 54.4 | |||
6. | Carstensen | Mathilde | Odense GF | 2010 | 1 | 4 | 5 | 7 | 12 | 5 | 17.6 | 0 | 17.6 | 54.2 | |||
7. | Naur | Alma Bang | Odense GF | 2010 | 3 | 5 | 6 | 8 | 8 | 1 | 17.9 | 0 | 17.9 | 54.1 | |||
8. | Fialla | Ida Dam | Tumbling Team Fyn | 2008 | 11 | 5 | 6 | 6 | 10 | 6 | 16.6 | 0 | 15.1 | 51.7 |
C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jespersen | Mikkel Visholm | Vestjysk GF | 2003 | 3 | 3 | 3 | 6 | 7 | 5 | 18.3 | 0 | 1.7 | 20 | 39.5 | ||
2 | 3 | 5 | 5 | 9 | 9 | 17.7 | 2.4 | 19.5 | |||||||||
2. | Hoffmann | Bastian | GymHelsinge | 2008 | 3 | 6 | 6 | 6 | 9 | 3 | 17.7 | 0 | 1 | 18.7 | 37.8 | ||
3 | 5 | 6 | 6 | 9 | 3 | 17.8 | 1.3 | 19.1 | |||||||||
3. | Vestergaard | Mads | Silkeborg P-D | 2008 | 3 | 3 | 6 | 6 | 10 | 9 | 17.3 | 0 | 0.9 | 18.2 | 36.6 | ||
3 | 5 | 5 | 5 | 12 | 6 | 17.4 | 1 | 18.4 | |||||||||
4. | Michelsen | Mikkel | Outrup GUB | 2007 | 3 | 6 | 6 | 7 | 14 | 3 | 17.1 | 0 | 1 | 18.1 | 35.6 | ||
4 | 6 | 8 | 9 | 12 | 5 | 16.6 | 0.9 | 17.5 | |||||||||
5. | Ekvall | Theodor | GymHelsinge | 2008 | 4 | 4 | 5 | 4 | 15 | 9 | 16.9 | 0 | 1 | 17.3 | 35.3 | ||
3 | 4 | 6 | 6 | 15 | 9 | 16.7 | 1.3 | 18 | |||||||||
6. | Rasmussen | Jeppe | Svendborg GF | 2005 | 6 | 5 | 7 | 9 | 9 | 9 | 16.5 | 0 | 0.9 | 17.4 | 34.8 | ||
6 | 6 | 6 | 7 | 12 | 9 | 16.4 | 1 | 17.4 | |||||||||
7. | Brixen | Rasmus | Flemming EG | 2008 | 4 | 5 | 8 | 9 | 11 | 9 | 16.4 | 0 | 0.9 | 17.3 | 34.8 | ||
5 | 6 | 6 | 9 | 13 | 9 | 16.2 | 1.3 | 17.5 | |||||||||
8. | Bonnichsen | Nikolaj | Varnæs-Bovrup IF | 2009 | 3 | 6 | 7 | 8 | 12 | 3 | 17.1 | 0 | 0.9 | 18 | 33.3 | ||
3 | 6 | 6 | 8 | 14 | 30 | 14.3 | 1 | 15.3 | |||||||||
9. | Skovgaard | Tore | Svendborg GF | 2005 | 6 | 6 | 9 | 9 | 0 | 15 | 0 | 0.4 | 15.4 | 31.9 | |||
6 | 7 | 9 | 9 | 15 | 9 | 15.5 | 1 | 16.5 | |||||||||
10. | Holt | Johannes | Varnæs-Bovrup IF | 2008 | 8 | 9 | 11 | 11 | 13 | 5 | 15.3 | 0 | 0.9 | 16.2 | 30.8 | ||
6 | 9 | 12 | 11 | 15 | 15 | 14.2 | 0.4 | 14.6 | |||||||||
11. | Hansen | Casper Aaskov | Svendborg GF | 2006 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||||
11. | Henriksen | Karl Mørk | Svendborg GF | 2008 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jespersen | Mikkel Visholm | Vestjysk GF | 2003 | 3 | 3 | 3 | 4 | 13 | 15 | 16.9 | 0 | 2.5 | 19.4 | 58.9 | ||
2. | Hoffmann | Bastian | GymHelsinge | 2008 | 3 | 5 | 6 | 7 | 12 | 9 | 16.8 | 0 | 1.4 | 18.2 | 56 | ||
3. | Michelsen | Mikkel | Outrup GUB | 2007 | 3 | 4 | 4 | 5 | 8 | 3 | 18.3 | 0 | 1.1 | 19.4 | 55 | ||
4. | Vestergaard | Mads | Silkeborg P-D | 2008 | 3 | 5 | 5 | 4 | 12 | 9 | 17.2 | 0 | 1.1 | 17.7 | 54.3 | ||
5. | Ekvall | Theodor | GymHelsinge | 2008 | 3 | 5 | 6 | 6 | 10 | 5 | 17.5 | 0 | 1.1 | 18.6 | 53.9 | ||
6. | Rasmussen | Jeppe | Svendborg GF | 2005 | 3 | 4 | 6 | 6 | 14 | 7 | 17 | 0 | 1.4 | 18.4 | 53.2 | ||
7. | Brixen | Rasmus | Flemming EG | 2008 | 4 | 6 | 6 | 6 | 15 | 6 | 16.7 | 0 | 1.4 | 18.1 | 52.9 | ||
8. | Bonnichsen | Nikolaj | Varnæs-Bovrup IF | 2009 | 3 | 6 | 6 | 8 | 13 | 9 | 16.5 | 0 | 1 | 16.9 | 50.2 |
C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kühl | Charlotte | GymHelsinge | 2005 | 3 | 5 | 5 | 4 | 6 | 3 | 18.4 | 0 | 1 | 19.4 | 39.6 | |||||
3 | 3 | 3 | 3 | 6 | 3 | 18.9 | 1.3 | 20.2 | ||||||||||||
2. | Sørensen | Jennifer Melissa Refsgaard | Flemming EG | 2004 | 3 | 3 | 4 | 6 | 8 | 9 | 17.7 | 0 | 1 | 18.7 | 38.4 | |||||
3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 3 | 18.7 | 1 | 19.7 | ||||||||||||
3. | Aaskov | Frederikke | Flemming EG | 2005 | 5 | 5 | 5 | 5 | 9 | 3 | 17.8 | 0 | 0.9 | 18.7 | 38 | |||||
4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 3 | 18.3 | 1 | 19.3 | ||||||||||||
4. | Wildner | Selma Mann | Odense GF | 2006 | 5 | 4 | 5 | 5 | 7 | 6 | 17.8 | 0 | 1.3 | 19.1 | 38 | |||||
4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 9 | 17.9 | 1 | 18.9 | ||||||||||||
5. | Hansen | Emma Gäth | Tumbling Team Fyn | 2006 | 5 | 6 | 7 | 5 | 7 | 9 | 17.1 | 0 | 1.3 | 18.4 | 37.8 | |||||
6 | 6 | 6 | 6 | 9 | 3 | 17.4 | 1 | 18.4 | ||||||||||||
6. | Masanneck | Maiken | Billund IF | 2004 | 5 | 6 | 5 | 6 | 9 | 6 | 17.3 | 0 | 0.9 | 18.2 | 37.7 | |||||
4 | 4 | 3 | 5 | 6 | 3 | 18.5 | 1 | 19.5 | ||||||||||||
7. | Dam | Helene | Flemming EG | 2004 | 5 | 6 | 6 | 6 | 9 | 6 | 17.2 | 0 | 1 | 17.9 | 37.2 | |||||
6 | 3 | 5 | 5 | 5 | 3 | 18.3 | 1 | 19.3 | ||||||||||||
8. | Skandov | Klara | GymHelsinge | 2006 | 5 | 6 | 5 | 6 | 7 | 9 | 17.2 | 0 | 1 | 18.2 | 37 | |||||
5 | 6 | 6 | 7 | 8 | 3 | 17.5 | 1.3 | 18.8 | ||||||||||||
9. | Vistisen | Amalie Møller | Tumbling Team Fyn | 2005 | 6 | 6 | 7 | 6 | 9 | 4 | 17.2 | 0 | 1 | 18.2 | 36.9 | |||||
5 | 6 | 6 | 8 | 8 | 3 | 17.4 | 1.3 | 18.7 | ||||||||||||
10. | Schackinger | Augusta Fjord Lippert | Odense GF | 2006 | 4 | 6 | 7 | 7 | 11 | 4 | 17.1 | 0 | 0.9 | 18 | 36.7 | |||||
5 | 6 | 6 | 6 | 7 | 3 | 17.7 | 1 | 18.7 | ||||||||||||
11. | Vium | Freya | Silkeborg P-D | 2006 | 6 | 6 | 6 | 8 | 8 | 8 | 16.8 | 0 | 1 | 17.8 | 36.4 | |||||
6 | 6 | 7 | 8 | 7 | 3 | 17.3 | 1.3 | 18.6 | ||||||||||||
12. | Fasterholdt | Julie | Billund IF | 2004 | 5 | 6 | 6 | 7 | 9 | 7 | 17 | 0 | 1.3 | 18.3 | 36.4 | |||||
6 | 5 | 6 | 6 | 11 | 5 | 17.1 | 1 | 18.1 | ||||||||||||
13. | Ebsen | Freya Warming | Odense GF | 2005 | 5 | 5 | 7 | 5 | 9 | 3 | 17.6 | 0 | 0.9 | 18.5 | 36.2 | |||||
5 | 5 | 6 | 6 | 9 | 9 | 17 | 1.3 | 17.7 | ||||||||||||
14. | Wang | Alberte Celine | Odense GF | 2004 | 6 | 6 | 7 | 8 | 9 | 3 | 17.1 | 0 | 0.9 | 18 | 35.9 | |||||
5 | 6 | 9 | 8 | 9 | 4 | 16.9 | 1 | 17.9 | ||||||||||||
15. | Hansen | Camilla Clare | Varnæs-Bovrup IF | 2006 | 5 | 7 | 7 | 7 | 9 | 9 | 16.6 | 0 | 0.9 | 17.2 | 35.6 | |||||
6 | 6 | 6 | 6 | 9 | 3 | 17.4 | 1 | 18.4 | ||||||||||||
16. | Bjerring | Anna | Odense GF | 2006 | 6 | 6 | 6 | 7 | 9 | 3 | 17.3 | 0 | 0.9 | 18.2 | 35.3 | |||||
6 | 6 | 7 | 7 | 9 | 8 | 16.7 | 1 | 17.1 | ||||||||||||
17. | Møgelhøj | Emilie | Flemming EG | 2006 | 5 | 5 | 5 | 5 | 11 | 9 | 17 | 0 | 0.9 | 17.9 | 35.3 | |||||
5 | 6 | 7 | 8 | 13 | 7 | 16.4 | 1 | 17.4 | ||||||||||||
18. | Kissow | Dicte Brønning | Silkeborg P-D | 2006 | 5 | 7 | 10 | 9 | 9 | 8 | 16.2 | 0 | 0.9 | 17.1 | 35 | |||||
4 | 5 | 7 | 7 | 9 | 9 | 16.9 | 1 | 17.9 | ||||||||||||
19. | Nielsen | Sofia Wittmaack | Svendborg GF | 2006 | 6 | 7 | 8 | 8 | 10 | 9 | 16.2 | 0 | 0.9 | 16.5 | 34.2 | |||||
5 | 6 | 8 | 8 | 0 | 15.3 | 0.4 | 15.7 | |||||||||||||
20. | Nielsen | Mette Hedegaard | Flemming EG | 2005 | 5 | 6 | 6 | 6 | 7 | 4 | 17.6 | 0 | 0.9 | 18.5 | 34.2 | |||||
5 | 6 | 8 | 8 | 0 | 15.3 | 0.4 | 15.7 | |||||||||||||
21. | Nordam | Theresa | Silkeborg P-D | 2006 | 6 | 8 | 9 | 9 | 12 | 9 | 15.7 | 0 | 0.9 | 16.3 | 34.1 | |||||
5 | 7 | 9 | 8 | 9 | 4 | 16.8 | 1 | 17.8 | ||||||||||||
22. | Llamas | Johanna | Tumbling Team Fyn | 2004 | 6 | 7 | 8 | 9 | 11 | 8 | 16.1 | 0 | 1 | 16.5 | 33.9 | |||||
6 | 7 | 9 | 9 | 9 | 5 | 16.5 | 0.9 | 17.4 | ||||||||||||
23. | Petersen | Sara Damm | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 5 | 7 | 9 | 8 | 0 | 15.1 | 0 | 0.4 | 15.5 | 33.7 | ||||||
5 | 6 | 7 | 7 | 9 | 4 | 17.2 | 1 | 18.2 | ||||||||||||
24. | Madsen | Signe Oksbjerg | Svendborg GF | 2005 | 5 | 7 | 6 | 8 | 12 | 9 | 16.3 | 0 | 0.9 | 16.6 | 33.5 | |||||
4 | 7 | 6 | 9 | 10 | 9 | 16.5 | 1 | 16.9 | ||||||||||||
25. | Hedegaard | Freja Nellemann | Odense GF | 2006 | 6 | 7 | 9 | 9 | 9 | 5 | 16.5 | 0 | 0.9 | 17.4 | 33 | |||||
6 | 7 | 8 | 7 | 0 | 15.2 | 0.4 | 15.6 | |||||||||||||
26. | Mortensen | Eline Vieland | Vejlby IK | 2005 | 5 | 8 | 9 | 8 | 11 | 5 | 16.4 | 0 | 0.9 | 16.7 | 32.9 | |||||
5 | 6 | 9 | 9 | 11 | 6 | 16.4 | 0.4 | 16.2 | ||||||||||||
27. | Kruse | Malou | Flemming EG | 2006 | 6 | 9 | 9 | 10 | 12 | 9 | 15.5 | 0 | 0.9 | 16.4 | 32.6 | |||||
5 | 8 | 9 | 9 | 12 | 9 | 15.8 | 0.4 | 16.2 | ||||||||||||
28. | Marek | Laura | Varnæs-Bovrup IF | 2006 | 5 | 8 | 9 | 10 | 10 | 15 | 15.3 | 0 | 0.9 | 15.6 | 32.5 | |||||
5 | 7 | 9 | 10 | 9 | 5 | 16.5 | 1 | 16.9 | ||||||||||||
28. | Therkildsen | Naja Bjerre | Outrup GUB | 2006 | 5 | 6 | 8 | 8 | 0 | 15.3 | 0 | 0.4 | 15.7 | 32.5 | ||||||
6 | 6 | 6 | 8 | 10 | 9 | 16.5 | 0.9 | 16.8 | ||||||||||||
30. | Kristensen | Milia Brejning | Flemming EG | 2006 | 7 | 8 | 9 | 9 | 11 | 9 | 15.7 | 0 | 0.9 | 16 | 32.1 | |||||
6 | 8 | 8 | 9 | 13 | 9 | 15.7 | 0.4 | 16.1 | ||||||||||||
31. | Valeur | Stine | Silkeborg P-D | 2006 | 6 | 9 | 10 | 10 | 0 | 14.5 | 0 | 0.4 | 14.9 | 32 | ||||||
6 | 9 | 9 | 9 | 10 | 6 | 16.1 | 1 | 17.1 | ||||||||||||
32. | Skovgaard | Signe | Odense GF | 2005 | 5 | 7 | 6 | 9 | 0 | 15.3 | 0 | 0.4 | 15.7 | 15.7 | ||||||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | - | ||||||||||
33. | Jull | Katrine | Outrup GUB | 2006 | 7 | 8 | 8 | 0 | 12.7 | 0 | 0.3 | 13 | 13 | |||||||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | - | ||||||||||
34. | Lethan | Karen | Vejlby IK | 2006 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
34. | Lafortune | Arushka | Tumbling Team Fyn | 2003 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
34. | Mortensen | Sofie Heegård | Silkeborg P-D | 2006 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
5 | 6 | 9 | 9 | 11 | 6 | 16.4 | 0.4 | 16.2 | ||||||||||||
34. | Andersen | Maria Borregaard | Tumbling Team Fyn | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
34. | Søgaard | Josefine Emilie | Billund IF | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kühl | Charlotte | GymHelsinge | 2005 | 2 | 3 | 4 | 5 | 12 | 4 | 18 | 0 | 1.3 | 19.3 | 58.9 | ||
2. | Sørensen | Jennifer Melissa Refsgaard | Flemming EG | 2004 | 3 | 3 | 3 | 3 | 7 | 3 | 18.8 | 0 | 1 | 19.8 | 58.2 | ||
3. | Aaskov | Frederikke | Flemming EG | 2005 | 2 | 2 | 3 | 5 | 6 | 4 | 18.8 | 0 | 1 | 19.8 | 57.8 | ||
4. | Hansen | Emma Gäth | Tumbling Team Fyn | 2006 | 2 | 3 | 5 | 6 | 9 | 5 | 18 | 0 | 1.3 | 19.3 | 57.1 | ||
5. | Wildner | Selma Mann | Odense GF | 2006 | 6 | 4 | 5 | 5 | 11 | 5 | 17.4 | 0 | 1.3 | 18.7 | 56.7 | ||
6. | Masanneck | Maiken | Billund IF | 2004 | 3 | 5 | 6 | 7 | 11 | 3 | 17.5 | 0 | 1 | 18.5 | 56.2 | ||
7. | Dam | Helene | Flemming EG | 2004 | 3 | 4 | 5 | 6 | 10 | 5 | 17.7 | 0 | 1 | 18.7 | 55.9 | ||
8. | Skandov | Klara | GymHelsinge | 2006 | 3 | 7 | 8 | 9 | 0 | 15.3 | 0 | 0.4 | 15.7 | 52.7 |
C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rørstrøm | Pernille | Vejlby IK | 2007 | 3 | 2 | 3 | 6 | 10 | 0 | 18.6 | 0 | 0.9 | 19.5 | 39.6 | ||
3 | 3 | 3 | 3 | 7 | 0 | 19.1 | 1 | 20.1 | |||||||||
2. | Rytter | Tea Elizabeth | Odense GF | 2007 | 4 | 5 | 3 | 3 | 11 | 0 | 18.4 | 0 | 1.3 | 19.7 | 39.4 | ||
4 | 3 | 3 | 4 | 6 | 3 | 18.7 | 1 | 19.7 | |||||||||
3. | Nielsen | Lærke | Outrup GUB | 2007 | 4 | 4 | 5 | 5 | 9 | 3 | 18 | 0 | 0.9 | 18.9 | 38.4 | ||
3 | 3 | 5 | 3 | 8 | 3 | 18.5 | 1 | 19.5 | |||||||||
4. | Kristensen | Luna Marielle Ryvænge | Tumbling Team Fyn | 2008 | 4 | 4 | 5 | 4 | 8 | 3 | 18.2 | 0 | 1 | 19.2 | 38.2 | ||
4 | 3 | 5 | 5 | 10 | 6 | 17.7 | 1.3 | 19 | |||||||||
5. | Andersen | Silke | Flemming EG | 2007 | 3 | 3 | 4 | 6 | 9 | 3 | 18.2 | 0 | 0.9 | 19.1 | 38.1 | ||
3 | 3 | 3 | 4 | 8 | 9 | 18 | 1 | 19 | |||||||||
6. | Mastek | Emilie | GymHelsinge | 2008 | 6 | 6 | 5 | 6 | 9 | 5 | 17.3 | 0 | 0.9 | 18.2 | 37.7 | ||
3 | 3 | 3 | 3 | 6 | 7 | 18.5 | 1 | 19.5 | |||||||||
7. | Ranck | Cille Dige | Outrup GUB | 2009 | 4 | 3 | 4 | 5 | 15 | 6 | 17.3 | 0 | 1 | 18.3 | 37.6 | ||
3 | 3 | 3 | 5 | 6 | 7 | 18.3 | 1 | 19.3 | |||||||||
8. | Jessen | Ida Gammelgaard | Outrup GUB | 2007 | 4 | 6 | 6 | 7 | 9 | 3 | 17.5 | 0 | 0.9 | 18.4 | 36.6 | ||
4 | 5 | 5 | 6 | 9 | 9 | 17.2 | 1 | 18.2 | |||||||||
9. | Hansen | Mikkeline Meinertz | Silkeborg P-D | 2007 | 4 | 4 | 6 | 9 | 12 | 5 | 17 | 0 | 0.9 | 17.9 | 36.4 | ||
4 | 6 | 6 | 6 | 10 | 3 | 17.5 | 1 | 18.5 | |||||||||
10. | Hansen | Laura Kruse | Svendborg GF | 2007 | 5 | 6 | 7 | 7 | 11 | 6 | 16.8 | 0 | 0.9 | 17.7 | 36.2 | ||
4 | 6 | 6 | 6 | 10 | 3 | 17.5 | 1 | 18.5 | |||||||||
11. | Wulff | Karoline | GymHelsinge | 2008 | 4 | 6 | 6 | 7 | 10 | 3 | 17.4 | 0 | 0.9 | 18.3 | 36.2 | ||
4 | 5 | 7 | 8 | 11 | 6 | 16.9 | 1 | 17.9 | |||||||||
12. | Wood | Viola | Odense GF | 2008 | 4 | 6 | 7 | 8 | 12 | 8 | 16.5 | 0 | 0.9 | 17.4 | 36 | ||
3 | 5 | 6 | 7 | 9 | 4 | 17.6 | 1 | 18.6 | |||||||||
13. | Olesen | Karla Toft | Vejlby IK | 2007 | 5 | 6 | 7 | 6 | 12 | 9 | 16.5 | 0 | 0.9 | 17.4 | 35.4 | ||
4 | 6 | 9 | 8 | 10 | 3 | 17 | 1 | 18 | |||||||||
14. | Larsen | Johanne | Odense GF | 2007 | 3 | 3 | 6 | 8 | 11 | 6 | 17.3 | 0 | 0.9 | 18.2 | 35 | ||
4 | 7 | 7 | 9 | 14 | 5 | 16.4 | 0.4 | 16.8 | |||||||||
15. | Garza | Maja Sofia Roed | Viborg GF | 2007 | 6 | 6 | 8 | 8 | 8 | 4 | 17 | 0 | 1 | 18 | 34.9 | ||
6 | 5 | 7 | 7 | 11 | 9 | 16.5 | 1 | 16.9 | |||||||||
16. | Holt | Nicole Høberg | Outrup GUB | 2008 | 4 | 5 | 9 | 9 | 12 | 6 | 16.5 | 0 | 0.9 | 17.4 | 34.8 | ||
4 | 6 | 9 | 9 | 13 | 5 | 16.4 | 1 | 17.4 | |||||||||
17. | Nørmark | Sofie Bülow | Billund IF | 2008 | 5 | 6 | 7 | 9 | 11 | 2 | 17 | 0 | 0.9 | 17.3 | 34.6 | ||
4 | 5 | 8 | 8 | 10 | 3 | 17.2 | 1 | 17.3 | |||||||||
18. | Worm | Freja | Outrup GUB | 2009 | 3 | 4 | 6 | 6 | 12 | 3 | 17.6 | 0 | 0.9 | 18.5 | 34.5 | ||
4 | 6 | 6 | 8 | 0 | 15.6 | 0.4 | 16 | ||||||||||
19. | Frederiksen | Andrea | Viborg GF | 2008 | 5 | 6 | 9 | 9 | 12 | 9 | 16 | 0 | 0.9 | 16.3 | 34 | ||
4 | 5 | 7 | 7 | 11 | 3 | 17.3 | 1 | 17.7 | |||||||||
20. | Powers | Zenta | GymHelsinge | 2007 | 5 | 7 | 9 | 9 | 12 | 7 | 16.1 | 0 | 0.9 | 16.4 | 33.6 | ||
4 | 6 | 6 | 9 | 13 | 4 | 16.8 | 1 | 17.2 | |||||||||
21. | Fijalkkowska | Marta | Outrup GUB | 2009 | 4 | 5 | 7 | 8 | 14 | 9 | 16.3 | 0 | 0.9 | 16.6 | 33.6 | ||
4 | 6 | 7 | 9 | 12 | 9 | 16.3 | 1 | 17 | |||||||||
22. | Puric | Vanessa Lamia | Outrup GUB | 2008 | 4 | 6 | 6 | 7 | 12 | 9 | 16.6 | 0 | 0.9 | 16.9 | 32.2 | ||
4 | 6 | 7 | 7 | 13 | 30 | 14.3 | 1 | 15.3 | |||||||||
23. | Blom | Luna Elise | Varnæs-Bovrup IF | 2010 | 4 | 6 | 9 | 9 | 0 | 15.2 | 0 | 0.4 | 15.6 | 30.8 | |||
5 | 9 | 9 | 9 | 0 | 14.8 | 0.4 | 15.2 | ||||||||||
24. | Slessing | Annika | Outrup GUB | 2007 | 4 | 6 | 9 | 0 | 13.1 | 0 | 0.3 | 13.4 | 29 | ||||
4 | 6 | 9 | 9 | 0 | 15.2 | 0.4 | 15.6 | ||||||||||
25. | Gøllnitz | Isabella | Silkeborg P-D | 2008 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||
0 | 0 | 0 | - | ||||||||||||||
25. | Bohøj | Alberte Skov | Silkeborg P-D | 2008 | 4 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||
5 | 9 | 0 | 0 | - | |||||||||||||
25. | Sørensen | Kathrine Ljungberg | Oure-Gudme IF | 2009 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rørstrøm | Pernille | Vejlby IK | 2007 | 3 | 3 | 5 | 6 | 9 | 5 | 17.9 | 0 | 1 | 18.9 | 58.5 | ||
2. | Nielsen | Lærke | Outrup GUB | 2007 | 3 | 3 | 3 | 4 | 6 | 3 | 18.8 | 0 | 1 | 19.8 | 58.2 | ||
3. | Rytter | Tea Elizabeth | Odense GF | 2007 | 4 | 3 | 6 | 6 | 9 | 4 | 17.8 | 0 | 1 | 18.8 | 58.2 | ||
4. | Kristensen | Luna Marielle Ryvænge | Tumbling Team Fyn | 2008 | 3 | 3 | 7 | 8 | 9 | 4 | 17.6 | 0 | 1 | 18.6 | 56.8 | ||
5. | Mastek | Emilie | GymHelsinge | 2008 | 4 | 3 | 5 | 6 | 10 | 9 | 17.3 | 0 | 1 | 18.3 | 56 | ||
6. | Ranck | Cille Dige | Outrup GUB | 2009 | 3 | 6 | 6 | 6 | 15 | 9 | 16.5 | 0 | 1.3 | 17.8 | 55.4 | ||
7. | Andersen | Silke | Flemming EG | 2007 | 3 | 6 | 8 | 9 | 11 | 9 | 16.4 | 0 | 0.9 | 17.3 | 55.4 | ||
8. | Jessen | Ida Gammelgaard | Outrup GUB | 2007 | 3 | 6 | 6 | 8 | 11 | 3 | 17.3 | 0 | 0.9 | 18.2 | 54.8 |
C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kristensen | Marius | Svendborg GF | 2005 | 3 | 4 | 6 | 6 | 13 | 5 | 17.3 | 0 | 1.1 | 18.4 | 36 | ||
4 | 7 | 6 | 6 | 12 | 4 | 17.1 | 0.5 | 17.6 | |||||||||
2. | Miehs | Lukas Simonsen | Outrup GUB | 2009 | 4 | 6 | 9 | 9 | 13 | 9 | 16 | 0 | 1 | 17 | 33.5 | ||
3 | 6 | 9 | 9 | 14 | 9 | 16 | 0.5 | 16.5 | |||||||||
3. | Jakobsen | Magnus Borg | Vestjysk GF | 2007 | 3 | 6 | 9 | 7 | 13 | 8 | 16.4 | 0 | 1 | 17.4 | 17.4 | ||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 | - | |||||||||||
4. | Nguyen | Lucas Thien Khang | Svendborg GF | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kristensen | Marius | Svendborg GF | 2005 | 3 | 4 | 6 | 7 | 8 | 0 | 18.2 | 0 | 1.1 | 19.3 | 55.3 | ||
2. | Miehs | Lukas Simonsen | Outrup GUB | 2009 | 3 | 6 | 8 | 9 | 11 | 4 | 16.9 | 0 | 1.1 | 18 | 51.5 | ||
3. | Jakobsen | Magnus Borg | Vestjysk GF | 2007 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17.4 |
C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Clausen | Caroline Aakjær | Varnæs-Bovrup IF | 2009 | 2 | 1 | 3 | 3 | 9 | 5 | 18.7 | 0 | 1.1 | 19.8 | 38.9 | ||
2 | 2 | 2 | 3 | 9 | 9 | 18.3 | 1.1 | 19.1 | |||||||||
2. | Nielsen | Signe Marie Friis | Silkeborg P-D | 2009 | 3 | 3 | 5 | 4 | 9 | 3 | 18.3 | 0 | 1 | 19.3 | 38.9 | ||
3 | 5 | 3 | 3 | 8 | 3 | 18.5 | 1.1 | 19.6 | |||||||||
3. | Krogsgaard | Karia Zahl | Silkeborg P-D | 2009 | 3 | 6 | 6 | 6 | 5 | 3 | 18.1 | 0 | 1.1 | 19.2 | 38.1 | ||
3 | 6 | 6 | 4 | 10 | 6 | 17.5 | 1.4 | 18.9 | |||||||||
4. | Raunholt | Anne | Vejlby IK | 2005 | 3 | 3 | 10 | 5 | 10 | 3 | 17.6 | 0 | 1.1 | 18.7 | 37.4 | ||
3 | 5 | 6 | 7 | 9 | 3 | 17.7 | 1 | 18.7 | |||||||||
5. | Bohnsen | Anna Lucca | Vejlby IK | 2007 | 3 | 6 | 8 | 6 | 10 | 3 | 17.4 | 0 | 1 | 18.4 | 37.1 | ||
3 | 6 | 6 | 6 | 10 | 3 | 17.6 | 1.1 | 18.7 | |||||||||
6. | Jaedeke | Natali | Outrup GUB | 2006 | 3 | 4 | 5 | 3 | 9 | 8 | 17.8 | 0 | 1 | 18.8 | 37.1 | ||
3 | 6 | 4 | 5 | 11 | 9 | 17.2 | 1.1 | 18.3 | |||||||||
7. | Andreæ | Sofie | Silkeborg P-D | 2006 | 3 | 6 | 9 | 6 | 9 | 4 | 17.3 | 0 | 1.1 | 18.4 | 36.6 | ||
3 | 8 | 6 | 7 | 8 | 7 | 17.1 | 1.1 | 18.2 | |||||||||
8. | Gyldenøhr | Silja Rou | Vejlby IK | 2005 | 3 | 6 | 9 | 5 | 11 | 5 | 17.1 | 0 | 1 | 17.5 | 35.5 | ||
3 | 7 | 5 | 6 | 10 | 4 | 17.5 | 1.1 | 18 | |||||||||
9. | Lukasiewicz | Thilde Kingo | Odense GF | 2006 | 3 | 3 | 8 | 5 | 9 | 7 | 17.5 | 0 | 1 | 17.9 | 35.5 | ||
3 | 5 | 6 | 7 | 10 | 8 | 17.1 | 1.1 | 17.6 | |||||||||
10. | Lunde | Signe | Odense GF | 2006 | 3 | 6 | 8 | 6 | 10 | 6 | 17.1 | 0 | 1 | 17.8 | 35 | ||
3 | 7 | 9 | 9 | 12 | 6 | 16.4 | 1.1 | 17.2 | |||||||||
11. | Frydendahl | Emilie Fink | Odense GF | 2005 | 3 | 6 | 9 | 9 | 11 | 9 | 16.3 | 0 | 1 | 17.3 | 34.4 | ||
3 | 5 | 8 | 9 | 11 | 8 | 16.6 | 1.1 | 17.1 | |||||||||
12. | Benthien | Sofia | Varnæs-Bovrup IF | 2009 | 3 | 3 | 9 | 4 | 12 | 3 | 17.6 | 0 | 1 | 18 | 31.1 | ||
3 | 10 | 10 | 0 | 12.7 | 0.4 | 13.1 | |||||||||||
13. | Mønsted | Marie Kjettrup | Vejlby IK | 2006 | 3 | 6 | 10 | 8 | 14 | 30 | 13.9 | 0 | 1 | 13.4 | 29.4 | ||
4 | 11 | 10 | 10 | 13 | 7 | 15.5 | 1.1 | 16 | |||||||||
14. | Kjær | Alberte Holmegaard | Odense GF | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nielsen | Signe Marie Friis | Silkeborg P-D | 2009 | 3 | 2 | 3 | 3 | 7 | 3 | 18.9 | 0 | 1 | 19.9 | 58.8 | ||
2. | Clausen | Caroline Aakjær | Varnæs-Bovrup IF | 2009 | 3 | 3 | 2 | 2 | 8 | 6 | 18.6 | 0 | 1.1 | 19.1 | 58 | ||
3. | Krogsgaard | Karia Zahl | Silkeborg P-D | 2009 | 3 | 4 | 4 | 6 | 8 | 9 | 17.6 | 0 | 1.4 | 19 | 57.1 | ||
4. | Jaedeke | Natali | Outrup GUB | 2006 | 3 | 3 | 2 | 3 | 7 | 4 | 18.8 | 0 | 1 | 19.8 | 56.9 | ||
5. | Bohnsen | Anna Lucca | Vejlby IK | 2007 | 3 | 4 | 3 | 5 | 8 | 3 | 18.4 | 0 | 1 | 19.4 | 56.5 | ||
6. | Raunholt | Anne | Vejlby IK | 2005 | 3 | 3 | 6 | 6 | 9 | 3 | 18 | 0 | 1.1 | 19.1 | 56.5 | ||
7. | Andreæ | Sofie | Silkeborg P-D | 2006 | 3 | 6 | 6 | 6 | 9 | 4 | 17.6 | 0 | 1.1 | 18.7 | 55.3 | ||
8. | Gyldenøhr | Silja Rou | Vejlby IK | 2005 | 3 | 6 | 8 | 0 | 13.3 | 0 | 0.4 | 12.8 | 48.3 |
Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lindholmer | Magnus | Odense GF | 2003 | 2 | 3 | 5 | 4 | 3 | 1 | 1 | 8 | 5 | 26.8 | 0 | 6.9 | 34 | 65.7 | ||
2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 9 | 9 | 27 | 4.4 | 31.7 | |||||||||
2. | Hansen | Mads Lykke | Odense GF | 2003 | 3 | 3 | 7 | 6 | 3 | 3 | 3 | 12 | 5 | 25.5 | 0 | 6.9 | 32.7 | 64.3 | ||
3 | 3 | 8 | 9 | 7 | 5 | 3 | 12 | 6 | 24.4 | 6.9 | 31.6 | |||||||||
3. | Fredenslund | Andreas | Vejstrup E | 2002 | 3 | 2 | 6 | 7 | 7 | 5 | 3 | 10 | 2 | 25.5 | 0 | 6.6 | 31.5 | 63.5 | ||
3 | 3 | 7 | 7 | 6 | 3 | 3 | 13 | 7 | 24.8 | 6.9 | 32 | |||||||||
4. | Sømod | Asbjørn Juul | Svendborg GF | 2003 | 3 | 5 | 2 | 6 | 8 | 6 | 3 | 15 | 6 | 24.6 | 0 | 5.3 | 29.3 | 61.6 | ||
3 | 4 | 3 | 3 | 1 | 1 | 3 | 7 | 3 | 27.2 | 4.8 | 32.3 | |||||||||
5. | Hermann | Niclas | Varnæs-Bovrup IF | 2002 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 9 | 5 | 26.4 | 0 | 3.6 | 29.1 | 59.7 | ||
3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 4 | 3 | 11 | 3 | 26.2 | 4.4 | 30.6 | |||||||||
6. | Rode | Tobias | Odense GF | 2004 | 3 | 5 | 5 | 2 | 2 | 3 | 3 | 14 | 5 | 25.8 | 0 | 3.6 | 29.7 | 59.7 | ||
3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 12 | 9 | 26.1 | 3.6 | 30 | |||||||||
7. | Hansen | Mikkel | Silkeborg P-D | 2003 | 3 | 6 | 5 | 4 | 6 | 5 | 3 | 12 | 5 | 25.1 | 0 | 3.6 | 29 | 58.8 | ||
3 | 3 | 8 | 9 | 7 | 5 | 3 | 12 | 6 | 24.4 | 6.9 | 31.6 | |||||||||
8. | Skovø | Magne | Vesterlund E | 2002 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 9 | 6 | 26.1 | 0 | 4 | 29.5 | 57.6 | ||
3 | 6 | 5 | 4 | 3 | 3 | 3 | 13 | 30 | 23 | 4.8 | 28.1 | |||||||||
9. | Nielsen | Peter Emil Aalborg | Odense GF | 2004 | 3 | 2 | 8 | 5 | 2 | 3 | 1 | 11 | 6 | 25.9 | 0 | 4.1 | 30.3 | 57.1 | ||
3 | 6 | 7 | 5 | 3 | 1 | 3 | 0 | 24.2 | 2.6 | 26.8 | ||||||||||
10. | Jessen | Jonathan | Vejstrup E | 2002 | 3 | 6 | 10 | 8 | 7 | 6 | 6 | 15 | 9 | 23 | 0 | 5.3 | 28 | 57 | ||
4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 4 | 9 | 6 | 24.7 | 4 | 29 | |||||||||
11. | Mikkelsen | Joakim Uhre | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 3 | 6 | 5 | 4 | 3 | 3 | 3 | 13 | 9 | 25.1 | 0 | 3.2 | 28.6 | 55.9 | ||
3 | 6 | 5 | 6 | 5 | 4 | 4 | 11 | 7 | 24.9 | 2.1 | 27.3 | |||||||||
12. | Møller-Jensen | Emil Skaarup | Vesterlund E | 2003 | 3 | 6 | 5 | 4 | 5 | 5 | 4 | 14 | 9 | 24.5 | 0 | 3.2 | 24.4 | 51.6 | ||
3 | 3 | 4 | 3 | 5 | 5 | 6 | 12 | 8 | 25.1 | 2.1 | 27.2 | |||||||||
13. | Månsson | Elias | Vesterlund E | 2002 | 3 | 5 | 6 | 6 | 7 | 6 | 5 | 15 | 30 | 21.7 | 0 | 3.2 | 24.9 | 51.6 | ||
3 | 5 | 7 | 7 | 6 | 7 | 6 | 11 | 5 | 24.3 | 2.1 | 26.7 | |||||||||
14. | Laursen | Marcus Peter Toftbjerglund | Silkeborg P-D | 2002 | 3 | 8 | 8 | 7 | 7 | 8 | 7 | 14 | 4 | 23.4 | 0 | 3.2 | 26.9 | 51.5 | ||
3 | 8 | 9 | 10 | 10 | 11 | 7 | 12 | 8 | 22.2 | 2.1 | 24.6 | |||||||||
15. | Kümpel | Jeppe Vinther | Vejstrup E | 2002 | 3 | 4 | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 | 14 | 4 | 24.8 | 0 | 3.2 | 26.5 | 50.7 | ||
3 | 6 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 0 | 23 | 1.2 | 24.2 | ||||||||||
16. | Fyrsterling | Mads | Flemming EG | 2001 | 3 | 6 | 7 | 8 | 9 | 9 | 7 | 14 | 6 | 23.1 | 0 | 2.5 | 25.6 | 50.6 | ||
4 | 6 | 10 | 9 | 8 | 9 | 8 | 14 | 6 | 22.6 | 2.1 | 25 | |||||||||
17. | Therkildsen | Jonas Bjerre | Outrup GUB | 2004 | 3 | 5 | 7 | 6 | 8 | 7 | 6 | 12 | 4 | 24.2 | 0 | 1.7 | 26.2 | 50.5 | ||
3 | 6 | 6 | 5 | 4 | 6 | 10 | 0 | 23 | 1.3 | 24.3 | ||||||||||
18. | Jensen | Steffen | Flemming EG | 2003 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 13 | 6 | 24 | 0 | 3.2 | 27.2 | 50.5 | ||
4 | 6 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 5 | 21.8 | 1.2 | 23.3 | ||||||||||
19. | Madsen | Sebastian Juul | Odense GF | 2004 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 8 | 3 | 26 | 0 | 1.9 | 28.2 | 50.3 | ||
3 | 6 | 7 | 8 | 5 | 5 | 5 | 15 | 8 | 23.8 | 1.3 | 22.1 | |||||||||
20. | Mikkelsen | David Krogstrup | Brejninggaard TT | 2002 | 3 | 6 | 6 | 8 | 8 | 8 | 7 | 15 | 9 | 23 | 0 | 3.2 | 26.5 | 49.8 | ||
3 | 6 | 5 | 6 | 5 | 4 | 4 | 11 | 7 | 24.9 | 2.1 | 27.3 | |||||||||
21. | Pilgaard | Mikkel | Outrup GUB | 2003 | 3 | 5 | 11 | 12 | 12 | 10 | 8 | 13 | 9 | 21.7 | 0 | 3.9 | 21.1 | 49.7 | ||
3 | 7 | 7 | 5 | 5 | 4 | 4 | 13 | 9 | 24.3 | 4.3 | 28.6 | |||||||||
22. | Warming-Hansen | Mads | Vesterlund E | 2002 | 4 | 8 | 8 | 10 | 12 | 14 | 15 | 0 | 19.9 | 0 | 1.2 | 20.2 | 45.6 | |||
3 | 6 | 9 | 9 | 9 | 9 | 7 | 14 | 4 | 23 | 2.1 | 25.4 | |||||||||
23. | Pötzsch | Mark | Vesterlund E | 2003 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
23. | Post | Oskar Veilgaard Veilgaard | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
23. | Bonnichsen | Jonathan | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
23. | Plum | Magnus | Vesterlund E | 2003 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
23. | Jørgensen | Philip | Odense GF | 2003 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Lindholmer | Magnus | Odense GF | 2003 | 3 | 3 | 5 | 6 | 3 | 3 | 3 | 9 | 3 | 26.2 | 0 | 6.9 | 33.4 | 133.4 | ||
2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | 4 | 28 | 6 | 34.3 | |||||||||
2. | Fredenslund | Andreas | Vejstrup E | 2002 | 3 | 7 | 9 | 6 | 7 | 5 | 5 | 12 | 9 | 23.7 | 0 | 5.9 | 29 | 125.4 | ||
3 | 3 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 9 | 3 | 25.7 | 6.9 | 32.9 | |||||||||
3. | Sømod | Asbjørn Juul | Svendborg GF | 2003 | 3 | 3 | 3 | 3 | 8 | 6 | 3 | 11 | 3 | 25.7 | 0 | 5.7 | 31.7 | 124.9 | ||
4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 8 | 5 | 26.5 | 4.8 | 31.6 | |||||||||
4. | Hansen | Mads Lykke | Odense GF | 2003 | 3 | 3 | 7 | 6 | 5 | 3 | 3 | 15 | 5 | 25 | 0 | 6.9 | 32.2 | 121.5 | ||
4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 15 | 9 | 23.6 | 1.8 | 25.4 | |||||||||
5. | Rode | Tobias | Odense GF | 2004 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 | 1 | 1 | 9 | 9 | 26.8 | 0 | 3.6 | 30.7 | 121 | ||
3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 9 | 6 | 26.7 | 3.6 | 30.6 | |||||||||
6. | Hermann | Niclas | Varnæs-Bovrup IF | 2002 | 3 | 6 | 10 | 12 | 12 | 12 | 10 | 15 | 5 | 21.5 | 0 | 5.4 | 26.3 | 115.1 | ||
3 | 5 | 5 | 6 | 6 | 5 | 4 | 12 | 4 | 25 | 4.4 | 29.1 | |||||||||
7. | Hansen | Mikkel | Silkeborg P-D | 2003 | 3 | 6 | 5 | 3 | 3 | 3 | 4 | 9 | 3 | 26.1 | 0 | 3.6 | 30 | 114.2 | ||
4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 15 | 9 | 23.6 | 1.8 | 25.4 | |||||||||
8. | Skovø | Magne | Vesterlund E | 2002 | 3 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 6 | 0 | 23.3 | 0 | 1.2 | 24.5 | 110.7 | |||
3 | 5 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 12 | 7 | 24.2 | 4.4 | 28.6 |
Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mølgaard | Christine Næss-Schmidt | Silkeborg P-D | 2001 | 2 | 2 | 3 | 0 | 1 | 3 | 2 | 7 | 9 | 27.1 | 0 | 3.6 | 31 | 62.2 | ||
3 | 7 | 5 | 2 | 2 | 2 | 1 | 9 | 3 | 26.6 | 4.3 | 31.2 | |||||||||
2. | Thomsen | Victoria Kathrine | Outrup GUB | 2003 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 11 | 9 | 26.1 | 0 | 3.6 | 30 | 57.5 | ||
3 | 7 | 7 | 5 | 4 | 3 | 3 | 12 | 9 | 24.7 | 2.5 | 27.5 | |||||||||
3. | Scherrebeck | Josefine Krog | Flemming EG | 2003 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 8 | 2 | 26.9 | 0 | 1.8 | 29 | 54.9 | ||
3 | 3 | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 | 12 | 30 | 23.5 | 2.1 | 25.9 | |||||||||
4. | Uhrskov | Julie | Flemming EG | 2003 | 3 | 5 | 4 | 4 | 6 | 5 | 3 | 13 | 7 | 25 | 0 | 3.2 | 27.3 | 54.7 | ||
3 | 6 | 5 | 5 | 6 | 5 | 4 | 9 | 7 | 25 | 2.1 | 27.4 | |||||||||
5. | Dremstrup | Emma | Silkeborg P-D | 2003 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 4 | 3 | 8 | 7 | 25.9 | 0 | 1.8 | 28 | 54.6 | ||
3 | 6 | 7 | 6 | 7 | 6 | 4 | 10 | 9 | 24.2 | 2.1 | 26.6 | |||||||||
6. | Jensen | Julie | Odense GF | 2004 | 3 | 4 | 4 | 3 | 5 | 3 | 3 | 8 | 5 | 26.2 | 0 | 1.8 | 27.4 | 53.8 | ||
3 | 6 | 6 | 7 | 6 | 6 | 5 | 12 | 6 | 24.3 | 2.1 | 26.4 | |||||||||
7. | Christensen | Nikoline Serup | Odense GF | 2002 | 3 | 6 | 6 | 7 | 7 | 6 | 4 | 8 | 9 | 24.4 | 0 | 1.8 | 26.5 | 53.7 | ||
3 | 10 | 9 | 9 | 8 | 8 | 5 | 14 | 4 | 23 | 3.9 | 27.2 | |||||||||
8. | Petersen | Mathilde | Odense GF | 2004 | 3 | 5 | 6 | 7 | 10 | 9 | 5 | 9 | 9 | 23.7 | 0 | 1.8 | 24.9 | 52.2 | ||
5 | 9 | 9 | 12 | 10 | 8 | 9 | 15 | 7 | 21.6 | 0.9 | 21.3 | |||||||||
9. | Andersen | Josefine | Odense GF | 2002 | 3 | 7 | 9 | 9 | 9 | 7 | 6 | 14 | 4 | 23.2 | 0 | 1.8 | 23.5 | 48 | ||
3 | 7 | 11 | 11 | 9 | 9 | 8 | 10 | 6 | 22.6 | 2.5 | 24.5 | |||||||||
10. | Jessen | Anne Obling | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 3 | 7 | 8 | 9 | 9 | 9 | 6 | 9 | 3 | 23.7 | 0 | 1.8 | 25.8 | 47.8 | ||
5 | 7 | 9 | 10 | 10 | 10 | 8 | 0 | 21.1 | 1.2 | 22 | ||||||||||
11. | Petersen | Josefine | Varnæs-Bovrup IF | 2004 | 6 | 9 | 11 | 11 | 11 | 10 | 10 | 0 | 20.2 | 0 | 20.2 | 41.5 | ||||
5 | 9 | 9 | 12 | 10 | 8 | 9 | 15 | 7 | 21.6 | 0.9 | 21.3 | |||||||||
12. | Poulsen | Malou Hermann | Odense GF | 2001 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
12. | Gross | Trine | Vejstrup E | 2003 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
12. | Jensen | Cecilie Krejberg | Vesterlund E | 2002 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
3 | 6 | 6 | 7 | 6 | 6 | 5 | 12 | 6 | 24.3 | 2.1 | 26.4 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mølgaard | Christine Næss-Schmidt | Silkeborg P-D | 2001 | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 6 | 3 | 27.9 | 0 | 3.6 | 31.8 | 125.2 | ||
3 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 14 | 3 | 26.6 | 4.3 | 31.2 | |||||||||
2. | Scherrebeck | Josefine Krog | Flemming EG | 2003 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 6 | 6 | 27.4 | 0 | 1.8 | 29.5 | 113.2 | ||
3 | 4 | 3 | 2 | 1 | 3 | 3 | 9 | 8 | 26.4 | 2.1 | 28.8 | |||||||||
3. | Thomsen | Victoria Kathrine | Outrup GUB | 2003 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 15 | 9 | 25.4 | 0 | 3.2 | 28.6 | 112.3 | ||
3 | 7 | 6 | 4 | 4 | 3 | 3 | 0 | 24 | 1.9 | 26.2 | ||||||||||
4. | Dremstrup | Emma | Silkeborg P-D | 2003 | 3 | 5 | 5 | 4 | 6 | 4 | 3 | 6 | 4 | 26 | 0 | 1.8 | 28.1 | 110.2 | ||
3 | 5 | 5 | 6 | 3 | 5 | 3 | 10 | 9 | 25.1 | 2.1 | 27.5 | |||||||||
5. | Jensen | Julie | Odense GF | 2004 | 3 | 4 | 5 | 4 | 5 | 6 | 4 | 15 | 9 | 24.5 | 0 | 1.7 | 26.2 | 107.2 | ||
3 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 11 | 7 | 25.1 | 2.1 | 27.2 | |||||||||
6. | Petersen | Mathilde | Odense GF | 2004 | 3 | 3 | 5 | 5 | 6 | 4 | 3 | 0 | 24.1 | 0 | 1.2 | 25.6 | 103.3 | |||
3 | 6 | 5 | 6 | 4 | 5 | 3 | 11 | 30 | 22.7 | 2.5 | 25.5 | |||||||||
7. | Uhrskov | Julie | Flemming EG | 2003 | 3 | 5 | 6 | 5 | 6 | 5 | 4 | 13 | 6 | 24.7 | 0 | 3.2 | 27 | 101.4 | ||
3 | 6 | 8 | 14 | 15 | 15 | 0 | 17.9 | 1.8 | 19.7 | |||||||||||
8. | Andersen | Josefine | Odense GF | 2002 | 3 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 5 | 6 | 4 | 24.9 | 0 | 1.8 | 27 | 101.2 | ||
4 | 7 | 7 | 8 | 9 | 8 | 6 | 11 | 9 | 23.1 | 2.8 | 26.2 |
Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Skaaning | Frederik Bækhøj | Outrup GUB | 2005 | 2 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 2 | 9 | 9 | 26.8 | 0 | 3.6 | 30.7 | 62.8 | ||
1 | 3 | 1 | 2 | 2 | 0 | 2 | 11 | 4 | 27.4 | 4.4 | 32.1 | |||||||||
2. | Laursen | Oliver Wrang | Silkeborg P-D | 2007 | 3 | 3 | 3 | 1 | 2 | 3 | 3 | 11 | 4 | 26.7 | 0 | 3.5 | 30.5 | 60 | ||
3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 7 | 7 | 26.6 | 2.6 | 29.5 | |||||||||
3. | Jørgensen | Frederik Skaaning | Silkeborg P-D | 2005 | 3 | 5 | 3 | 4 | 6 | 5 | 3 | 11 | 8 | 25.2 | 0 | 3.6 | 29.1 | 59.9 | ||
3 | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 12 | 3 | 26.1 | 4.4 | 30.8 | |||||||||
4. | Jensen | Oliver Krejberg | Silkeborg P-D | 2005 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 10 | 9 | 26 | 0 | 3.6 | 29.6 | 59.2 | ||
3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 13 | 9 | 26 | 3.6 | 29.6 | |||||||||
5. | Palmgreen | Rasmus | Silkeborg P-D | 2005 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 6 | 4 | 15 | 1 | 25.7 | 0 | 3.3 | 29.3 | 58.7 | ||
3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 3 | 3 | 9 | 3 | 26.5 | 2.6 | 29.4 | |||||||||
6. | Vesterborg | Frederik | Odense GF | 2006 | 3 | 6 | 4 | 6 | 5 | 4 | 3 | 12 | 6 | 25.1 | 0 | 3.2 | 28.6 | 56.2 | ||
3 | 6 | 6 | 5 | 6 | 5 | 4 | 9 | 8 | 24.8 | 2.5 | 27.6 | |||||||||
7. | Mikkelsen | Jeppe Lumbye | Varnæs-Bovrup IF | 2005 | 3 | 6 | 8 | 6 | 5 | 5 | 6 | 13 | 3 | 24.5 | 0 | 3.9 | 28.4 | 55.7 | ||
3 | 9 | 12 | 11 | 9 | 6 | 7 | 14 | 3 | 22.6 | 4.7 | 27.3 | |||||||||
8. | Larsen | Bjørn Rytter | Silkeborg P-D | 2005 | 3 | 6 | 6 | 7 | 6 | 7 | 5 | 11 | 3 | 24.6 | 0 | 1.8 | 26.7 | 52.7 | ||
3 | 6 | 7 | 6 | 7 | 9 | 9 | 12 | 9 | 23.2 | 2.5 | 26 | |||||||||
9. | Andersen | Victor Van | Vejlby IK | 2005 | 3 | 4 | 6 | 6 | 5 | 6 | 4 | 7 | 6 | 25.3 | 0 | 1.8 | 27.4 | 52.6 | ||
3 | 4 | 5 | 6 | 9 | 10 | 9 | 11 | 9 | 23.4 | 2.1 | 25.2 | |||||||||
10. | Simonsen | Oliver Linde Grønberg | Outrup GUB | 2007 | 3 | 6 | 7 | 8 | 8 | 9 | 6 | 12 | 9 | 23.2 | 0 | 1.7 | 24.6 | 50.6 | ||
4 | 7 | 6 | 6 | 6 | 8 | 9 | 12 | 6 | 23.6 | 2.1 | 26 | |||||||||
11. | Sommer | Ludvig | Outrup GUB | 2005 | 4 | 5 | 5 | 5 | 3 | 5 | 15 | 0 | 22.8 | 0 | 3 | 22.8 | 50.5 | |||
3 | 4 | 8 | 10 | 8 | 7 | 6 | 11 | 9 | 23.4 | 4 | 27.7 | |||||||||
12. | Pedersen | Andreas Yde | Outrup GUB | 2005 | 3 | 6 | 6 | 8 | 6 | 6 | 5 | 15 | 9 | 23.6 | 0 | 3.2 | 27.1 | 48.1 | ||
3 | 6 | 8 | 8 | 9 | 7 | 7 | 12 | 9 | 23.1 | 1.2 | 21 | |||||||||
13. | Holm | Emil | Svendborg GF | 2005 | 3 | 5 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 | 22 | 0 | 1 | 21.8 | 45 | ||||
4 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 4 | 10 | 8 | 24.7 | 1.2 | 23.2 | |||||||||
14. | Metcalfe | Robin David Bruun | Outrup GUB | 2005 | 3 | 6 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 0 | 24.1 | 0 | 1.2 | 25.3 | 44.5 | |||
4 | 7 | 7 | 9 | 12 | 12 | 12 | 13 | 9 | 21.5 | 1.3 | 19.2 | |||||||||
15. | Hüttel | Victor | Silkeborg P-D | 2007 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Laursen | Oliver Wrang | Silkeborg P-D | 2007 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 2 | 15 | 9 | 25.9 | 0 | 3.5 | 29.7 | 120.3 | ||
3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 2 | 3 | 11 | 3 | 27 | 3.3 | 30.6 | |||||||||
2. | Jørgensen | Frederik Skaaning | Silkeborg P-D | 2005 | 3 | 5 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 9 | 7 | 26 | 0 | 3.6 | 29.9 | 120.1 | ||
3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 11 | 9 | 25.6 | 4.4 | 30.3 | |||||||||
3. | Jensen | Oliver Krejberg | Silkeborg P-D | 2005 | 3 | 4 | 3 | 2 | 1 | 2 | 3 | 10 | 3 | 26.9 | 0 | 3.6 | 30.8 | 118.1 | ||
4 | 9 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 13 | 9 | 23.8 | 4.3 | 28.1 | |||||||||
4. | Palmgreen | Rasmus | Silkeborg P-D | 2005 | 3 | 4 | 5 | 10 | 10 | 9 | 8 | 0 | 22.1 | 0 | 3 | 25.1 | 112.6 | |||
3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 13 | 8 | 25.6 | 3.2 | 28.8 | |||||||||
5. | Vesterborg | Frederik | Odense GF | 2006 | 3 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 10 | 3 | 25 | 0 | 3.2 | 28.5 | 112.4 | ||
3 | 6 | 6 | 7 | 5 | 4 | 5 | 9 | 6 | 24.9 | 2.5 | 27.7 | |||||||||
6. | Mikkelsen | Jeppe Lumbye | Varnæs-Bovrup IF | 2005 | 3 | 6 | 7 | 7 | 6 | 5 | 6 | 12 | 3 | 24.5 | 0 | 3.9 | 28.4 | 109.1 | ||
3 | 7 | 8 | 9 | 9 | 9 | 7 | 15 | 30 | 20.3 | 4.7 | 25 | |||||||||
7. | Larsen | Bjørn Rytter | Silkeborg P-D | 2005 | 4 | 6 | 6 | 8 | 9 | 12 | 0 | 19.5 | 0 | 1.1 | 20.6 | 100.4 | ||||
3 | 6 | 7 | 7 | 6 | 6 | 7 | 10 | 5 | 24.3 | 2.5 | 27.1 | |||||||||
8. | Skaaning | Frederik Bækhøj | Outrup GUB | 2005 | 4 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 9 | 6 | 23.6 | 0 | 1.2 | 24.8 | 87.6 |
Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Madsen | Olivia Juul | Odense GF | 2006 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 12 | 3 | 26.2 | 0 | 3.4 | 29.9 | 59.9 | ||
3 | 6 | 5 | 3 | 3 | 3 | 3 | 13 | 3 | 25.8 | 3.9 | 30 | |||||||||
2. | Thomsen | Sola Kathrine | Outrup GUB | 2006 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 8 | 9 | 26.1 | 0 | 1.8 | 27.6 | 54.8 | ||
3 | 7 | 6 | 4 | 3 | 3 | 3 | 11 | 9 | 25.1 | 2.4 | 27.2 | |||||||||
3. | Pedersen | Emilie Krog | Svendborg GF | 2007 | 3 | 4 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 10 | 3 | 25.1 | 0 | 2.5 | 27 | 53.7 | ||
3 | 4 | 6 | 4 | 5 | 7 | 6 | 14 | 8 | 24.3 | 2.1 | 26.7 | |||||||||
4. | Bentzen | Troja Høgh | Silkeborg P-D | 2006 | 3 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 3 | 6 | 3 | 26.4 | 0 | 1.8 | 28.5 | 53.1 | ||
3 | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 0 | 23.4 | 1.2 | 24.6 | ||||||||||
5. | Bergstrøm | Sofia | Silkeborg P-D | 2006 | 3 | 6 | 6 | 7 | 7 | 8 | 6 | 9 | 4 | 24.4 | 0 | 1.8 | 26.5 | 52.9 | ||
3 | 5 | 7 | 6 | 6 | 7 | 6 | 11 | 9 | 24 | 2.1 | 26.4 | |||||||||
6. | Kortegaard | Ida Bechmann | Silkeborg P-D | 2005 | 4 | 6 | 3 | 5 | 6 | 6 | 6 | 8 | 4 | 25.2 | 0 | 1.8 | 27.3 | 52.7 | ||
4 | 9 | 10 | 10 | 10 | 9 | 6 | 14 | 5 | 22.3 | 2.8 | 25.4 | |||||||||
7. | Faber | Dicte-Marie | Varnæs-Bovrup IF | 2007 | 3 | 6 | 9 | 9 | 8 | 9 | 6 | 11 | 9 | 23 | 0 | 2.1 | 25.4 | 50.5 | ||
3 | 8 | 8 | 9 | 9 | 9 | 6 | 14 | 9 | 22.5 | 2.3 | 25.1 | |||||||||
8. | Fisker | Signe | Varnæs-Bovrup IF | 2007 | 5 | 8 | 7 | 9 | 9 | 8 | 7 | 15 | 9 | 22.3 | 0 | 2.3 | 24.9 | 47.7 | ||
5 | 9 | 9 | 10 | 11 | 10 | 9 | 15 | 9 | 21.3 | 1.2 | 22.8 | |||||||||
9. | Brixius | Frederikke Falbe | Silkeborg P-D | 2007 | 4 | 6 | 5 | 7 | 9 | 10 | 11 | 14 | 8 | 22.6 | 0 | 1.6 | 24.2 | 47.3 | ||
4 | 6 | 6 | 8 | 9 | 9 | 8 | 0 | 22 | 1.1 | 23.1 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Madsen | Olivia Juul | Odense GF | 2006 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 12 | 3 | 27.5 | 0 | 3.4 | 31.2 | 121.9 | ||
3 | 5 | 3 | 3 | 3 | 1 | 2 | 11 | 3 | 26.6 | 3.9 | 30.8 | |||||||||
2. | Thomsen | Sola Kathrine | Outrup GUB | 2006 | 3 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 6 | 8 | 27.5 | 0 | 1.8 | 29.6 | 110.9 | ||
3 | 6 | 6 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 | 24.3 | 1.9 | 26.5 | ||||||||||
3. | Pedersen | Emilie Krog | Svendborg GF | 2007 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 8 | 7 | 26.1 | 0 | 2.1 | 28.5 | 110.1 | ||
3 | 6 | 5 | 5 | 4 | 4 | 3 | 10 | 9 | 25.1 | 2.5 | 27.9 | |||||||||
4. | Kortegaard | Ida Bechmann | Silkeborg P-D | 2005 | 3 | 2 | 3 | 3 | 6 | 4 | 3 | 6 | 3 | 26.7 | 0 | 1.8 | 28.8 | 109.7 | ||
3 | 7 | 7 | 5 | 5 | 5 | 4 | 10 | 3 | 25.1 | 2.8 | 28.2 | |||||||||
5. | Bentzen | Troja Høgh | Silkeborg P-D | 2006 | 3 | 3 | 3 | 3 | 6 | 5 | 4 | 7 | 3 | 26.3 | 0 | 1.8 | 28.4 | 108.1 | ||
3 | 6 | 9 | 8 | 6 | 6 | 5 | 10 | 5 | 24.2 | 2.1 | 26.6 | |||||||||
6. | Bergstrøm | Sofia | Silkeborg P-D | 2006 | 3 | 5 | 5 | 5 | 6 | 4 | 5 | 10 | 9 | 24.8 | 0 | 2.1 | 27.2 | 107.2 | ||
3 | 5 | 6 | 5 | 6 | 5 | 4 | 7 | 9 | 25 | 1.8 | 27.1 | |||||||||
7. | Faber | Dicte-Marie | Varnæs-Bovrup IF | 2007 | 4 | 7 | 8 | 9 | 7 | 6 | 4 | 12 | 9 | 23.4 | 0 | 2.5 | 26.2 | 103 | ||
3 | 7 | 8 | 7 | 6 | 7 | 6 | 11 | 6 | 23.9 | 2.1 | 26.3 | |||||||||
8. | Fisker | Signe | Varnæs-Bovrup IF | 2007 | 3 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 12 | 3 | 24.6 | 0 | 2.5 | 27.4 | 101.1 | ||
3 | 6 | 7 | 7 | 9 | 9 | 7 | 11 | 5 | 23.6 | 2.1 | 26 |
Eliterækken - Senior - Damer 15+ år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pagård | Ida | Outrup GUB | 1997 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 10 | 7 | 26.5 | 0 | 3.4 | 30 | 60.6 | ||
2 | 7 | 6 | 3 | 3 | 2 | 2 | 12 | 3 | 26 | 4.3 | 30.6 | |||||||||
2. | Sørensen | Freja | Odense GF | 1999 | 3 | 3 | 2 | 3 | 1 | 3 | 2 | 13 | 9 | 26.1 | 0 | 3.2 | 29.3 | 57.3 | ||
3 | 6 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 10 | 6 | 25.8 | 2.8 | 28 | |||||||||
3. | Larsen | Natascha Sundekilde | Odense GF | 1999 | 3 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 7 | 3 | 26.5 | 0 | 1.8 | 28.6 | 56.6 | ||
3 | 6 | 6 | 6 | 6 | 4 | 4 | 10 | 6 | 24.9 | 2.8 | 28 | |||||||||
4. | Nørby | Johanne | Odense GF | 1992 | 3 | 3 | 5 | 11 | 13 | 15 | 13 | 15 | 5 | 21.7 | 0 | 3.8 | 24.9 | 56.4 | ||
3 | 6 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 12 | 3 | 26.4 | 5.1 | 31.5 | |||||||||
5. | Henriksen | Pernille | Odense GF | 2000 | 3 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 5 | 7 | 6 | 25 | 0 | 1.8 | 27.1 | 51.7 | ||
3 | 9 | 9 | 8 | 9 | 11 | 9 | 12 | 9 | 22.1 | 2.8 | 24.6 | |||||||||
6. | Skjøtt | Sabine Lykke | Outrup GUB | 1999 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pagård | Ida | Outrup GUB | 1997 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 3 | 2 | 12 | 8 | 26.3 | 0 | 3.2 | 29.8 | 121.3 | ||
1 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 7 | 3 | 27.3 | 3.6 | 30.9 | |||||||||
2. | Nørby | Johanne | Odense GF | 1992 | 3 | 2 | 2 | 6 | 6 | 6 | 5 | 15 | 15 | 24 | 0 | 6.4 | 30.7 | 118.1 | ||
3 | 3 | 2 | 2 | 0 | 1 | 2 | 12 | 9 | 26.6 | 4.4 | 31 | |||||||||
3. | Sørensen | Freja | Odense GF | 1999 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 6 | 4 | 27.3 | 0 | 3.6 | 31.2 | 117.7 | ||
3 | 6 | 6 | 3 | 3 | 3 | 3 | 12 | 6 | 25.5 | 4.3 | 29.2 | |||||||||
4. | Larsen | Natascha Sundekilde | Odense GF | 1999 | 3 | 3 | 3 | 6 | 5 | 6 | 3 | 6 | 3 | 26.2 | 0 | 1.8 | 28.3 | 113 | ||
3 | 6 | 7 | 5 | 5 | 6 | 5 | 10 | 3 | 25 | 2.8 | 28.1 | |||||||||
5. | Henriksen | Pernille | Odense GF | 2000 | 3 | 6 | 6 | 9 | 9 | 10 | 10 | 10 | 9 | 22.8 | 0 | 1.8 | 24.3 | 100 | ||
3 | 7 | 9 | 11 | 11 | 9 | 9 | 10 | 9 | 22.2 | 2.1 | 24 |
Eliterækken - Senior - Herre 15+ år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Steffensen | Rasmus | Silkeborg P-D | 1999 | 2 | 5 | 4 | 3 | 7 | 5 | 2 | 8 | 6 | 25.8 | 0 | 10.6 | 36.7 | 72.5 | ||
1 | 1 | 6 | 4 | 3 | 1 | 2 | 8 | 9 | 26.5 | 9.3 | 35.8 | |||||||||
2. | Matthiesen | Adam Scharf | Odense GF | 1996 | 2 | 5 | 3 | 4 | 6 | 3 | 2 | 9 | 3 | 26.3 | 0 | 6.2 | 32.5 | 67.5 | ||
1 | 1 | 7 | 6 | 3 | 2 | 3 | 9 | 3 | 26.5 | 8.2 | 35 | |||||||||
3. | Pihl | Lasse | Flemming EG | 1990 | 2 | 9 | 4 | 3 | 14 | 4 | 3 | 12 | 9 | 24 | 0 | 7.4 | 31.4 | 67.4 | ||
1 | 2 | 6 | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 3 | 27.2 | 8.5 | 36 | |||||||||
4. | Abildgaard | Martin | Vesterlund E | 2002 | 3 | 3 | 9 | 6 | 5 | 3 | 3 | 10 | 8 | 25 | 0 | 7.8 | 32.2 | 62.9 | ||
3 | 3 | 3 | 7 | 10 | 7 | 3 | 14 | 9 | 24.1 | 6.9 | 30.7 | |||||||||
5. | Scherrebeck | Christoffer Krog | Silkeborg P-D | 1999 | 3 | 7 | 3 | 3 | 7 | 4 | 3 | 11 | 9 | 25 | 0 | 7.4 | 32.4 | 61.5 | ||
3 | 3 | 13 | 11 | 9 | 6 | 6 | 15 | 9 | 22.5 | 6.9 | 29.1 | |||||||||
6. | Frederiksen | Emil Vibæk | Odense GF | 2000 | 3 | 8 | 6 | 4 | 3 | 3 | 3 | 10 | 7 | 25.3 | 0 | 5.2 | 30.8 | 61.3 | ||
4 | 3 | 2 | 6 | 3 | 4 | 7 | 15 | 7 | 24.9 | 5.9 | 30.5 | |||||||||
7. | Krüger | Kristoffer | Ollerup GF | 1997 | 3 | 3 | 6 | 4 | 3 | 3 | 3 | 15 | 7 | 25.3 | 0 | 5.3 | 30 | 58.7 | ||
3 | 3 | 6 | 6 | 4 | 3 | 3 | 0 | 24.2 | 4.5 | 28.7 | ||||||||||
8. | Kristensen | Karl Johan Måstrup | Svendborg GF | 1999 | 3 | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 5 | 14 | 9 | 24.5 | 0 | 3.2 | 28 | 53.2 | ||
3 | 6 | 4 | 5 | 5 | 4 | 3 | 0 | 24 | 1.2 | 25.2 | ||||||||||
9. | Egendal | William | Vejlby IK | 1994 | 4 | 6 | 7 | 10 | 10 | 9 | 8 | 12 | 3 | 23.1 | 0 | 3.4 | 26.8 | 51.1 | ||
3 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 15 | 9 | 23.4 | 3.6 | 24.3 | |||||||||
10. | Bredvig | Alexander Skovgaard | Outrup GUB | 2000 | 3 | 9 | 5 | 3 | 12 | 4 | 3 | 14 | 30 | 21.7 | 0 | 7.3 | 28.7 | 50.5 | ||
3 | 3 | 3 | 9 | 12 | 0 | 18 | 3.8 | 21.8 | ||||||||||||
11. | Kristensen | Benjamin | Silkeborg P-D | 1996 | 3 | 4 | 9 | 14 | 15 | 14 | 11 | 14 | 9 | 20.7 | 0 | 5.4 | 25.5 | 49.7 | ||
3 | 6 | 4 | 5 | 5 | 4 | 3 | 0 | 24 | 1.2 | 25.2 | ||||||||||
12. | Sømod | Gustav Juul | Svendborg GF | 2000 | 3 | 5 | 5 | 6 | 13 | 11 | 13 | 0 | 21.4 | 0 | 3.7 | 24.2 | 46.5 | |||
3 | 6 | 5 | 5 | 3 | 4 | 3 | 0 | 24.1 | 1.2 | 22.3 | ||||||||||
13. | Nørregaard | Magnus | Flemming EG | 2001 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 0 | 24.2 | 0 | 1.2 | 22.4 | 45.6 | |||
3 | 3 | 5 | 6 | 4 | 4 | 4 | 15 | 30 | 22.6 | 3.6 | 23.2 | |||||||||
14. | Eriksen | Simon Woo Trane | Svendborg GF | 1994 | 6 | 9 | 12 | 12 | 12 | 11 | 12 | 15 | 7 | 20.4 | 0 | 1.9 | 21.4 | 36.2 | ||
6 | 12 | 14 | 14 | 12 | 13 | 12 | 13 | 9 | 19.5 | 1.3 | 14.8 | |||||||||
15. | Sømod | Johannes Juul | Ollerup GF | 1998 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
3 | 6 | 5 | 5 | 3 | 4 | 3 | 0 | 24.1 | 1.2 | 22.3 | ||||||||||
15. | Hansen | Rasmus Beck | Odense GF | 1998 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | S8 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Steffensen | Rasmus | Silkeborg P-D | 1999 | 0 | 6 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 9 | 8 | 26.3 | 0 | 11.8 | 38.4 | 147.8 | ||
0 | 1 | 6 | 4 | 3 | 2 | 3 | 8 | 0 | 27.3 | 9.3 | 36.9 | |||||||||
2. | Matthiesen | Adam Scharf | Odense GF | 1996 | 0 | 3 | 6 | 5 | 3 | 2 | 1 | 7 | 3 | 27 | 0 | 7.7 | 35 | 137 | ||
1 | 2 | 6 | 6 | 3 | 5 | 3 | 7 | 3 | 26.4 | 7.8 | 34.5 | |||||||||
3. | Pihl | Lasse | Flemming EG | 1990 | 1 | 5 | 6 | 3 | 4 | 5 | 3 | 12 | 9 | 25.2 | 0 | 7 | 32.2 | 134 | ||
0 | 1 | 6 | 7 | 4 | 1 | 1 | 9 | 3 | 26.8 | 7.3 | 34.4 | |||||||||
4. | Abildgaard | Martin | Vesterlund E | 2002 | 3 | 3 | 6 | 3 | 3 | 3 | 3 | 9 | 8 | 25.9 | 0 | 7.8 | 34 | 130.4 | ||
3 | 3 | 3 | 6 | 6 | 4 | 3 | 9 | 8 | 25.5 | 7.7 | 33.5 | |||||||||
5. | Scherrebeck | Christoffer Krog | Silkeborg P-D | 1999 | 3 | 5 | 6 | 4 | 5 | 6 | 3 | 12 | 5 | 25.1 | 0 | 7.7 | 32.8 | 124 | ||
3 | 2 | 9 | 6 | 3 | 3 | 3 | 10 | 3 | 25.8 | 4.2 | 29.7 | |||||||||
6. | Frederiksen | Emil Vibæk | Odense GF | 2000 | 4 | 3 | 7 | 6 | 6 | 3 | 3 | 13 | 30 | 22.5 | 0 | 8.3 | 30.8 | 122.4 | ||
3 | 3 | 9 | 6 | 3 | 4 | 3 | 15 | 30 | 22.4 | 7.9 | 30.3 | |||||||||
7. | Krüger | Kristoffer | Ollerup GF | 1997 | 3 | 9 | 7 | 4 | 10 | 15 | 15 | 14 | 8 | 21.5 | 0 | 6.4 | 27.9 | 113.4 | ||
4 | 3 | 7 | 9 | 9 | 11 | 12 | 12 | 8 | 22.5 | 4.6 | 26.8 | |||||||||
8. | Kristensen | Karl Johan Måstrup | Svendborg GF | 1999 | 3 | 4 | 5 | 5 | 6 | 7 | 7 | 14 | 7 | 24.2 | 0 | 1.9 | 25.8 | 107.5 | ||
3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 13 | 7 | 24.9 | 3.6 | 28.5 |
S rækken - Senior - Damer 15+ år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vestergaard | Emilie | Øster Hornum I | 1998 | 4 | 6 | 6 | 7 | 11 | 7 | 16.9 | 0 | 1.1 | 18 | 32.6 | ||
10 | 9 | 10 | 11 | 15 | 30 | 12.5 | 2.1 | 14.6 | |||||||||
2. | Strauss | Lea | Flemming EG | 2002 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vestergaard | Emilie | Øster Hornum I | 1998 | 7 | 6 | 6 | 7 | 11 | 7 | 16.6 | 0 | 1.9 | 18.2 | 50.8 |
S rækken - Senior - Herre 15+ år
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Petersen | André Dennis | Varnæs-Bovrup IF | 1997 | 4 | 6 | 6 | 4 | 9 | 6 | 17.5 | 0 | 3 | 20.5 | 40.7 | ||
5 | 6 | 5 | 4 | 14 | 9 | 16.7 | 3.8 | 20.2 | |||||||||
2. | Troelsen | Jonathan | Flemming EG | 2002 | 6 | 8 | 8 | 10 | 14 | 0 | 16.4 | 0 | 2.7 | 19.1 | 38.3 | ||
4 | 6 | 9 | 7 | 9 | 3 | 17.2 | 2 | 19.2 | |||||||||
3. | Karbo | Sebastian | Svendborg GF | 2003 | 6 | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 | 16.7 | 0 | 1.9 | 18.6 | 32.5 | ||
5 | 7 | 9 | 6 | 12 | 8 | 16.3 | 0.6 | 13.9 | |||||||||
4. | Smed | Marius | Flemming EG | 2002 | 5 | 6 | 9 | 8 | 8 | 8 | 16.6 | 0 | 1.2 | 17.8 | 31.8 | ||
4 | 7 | 9 | 9 | 14 | 3 | 16.4 | 0.6 | 14 | |||||||||
5. | Friis | Tobias | Flemming EG | 2002 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||||||
5. | Brice | Sebastian | Flemming EG | 2002 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Petersen | André Dennis | Varnæs-Bovrup IF | 1997 | 4 | 6 | 8 | 7 | 11 | 9 | 16.5 | 0 | 3.8 | 20.3 | 61 | ||
2. | Troelsen | Jonathan | Flemming EG | 2002 | 5 | 10 | 8 | 7 | 8 | 0 | 17.2 | 0 | 2.5 | 19.7 | 58 | ||
3. | Smed | Marius | Flemming EG | 2002 | 5 | 6 | 9 | 7 | 7 | 6 | 17 | 0 | 1.2 | 18.2 | 50 | ||
4. | Karbo | Sebastian | Svendborg GF | 2003 | 6 | 6 | 9 | 8 | 0 | 15.1 | 0 | 0.6 | 15.7 | 48.2 |
Senior damer
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Marsh | Jaimee Allison | Ollerup GF | 1999 | 5 | 8 | 3 | 28.4 | 0 | 1.3 | 29.7 | 59.2 | ||
10 | 8 | 0 | 28.2 | 1.3 | 29.5 | |||||||||
1. | Marsh | Jaimee Allison | Ollerup GF | 1999 | 3 | 8 | 3 | 28.6 | 0 | 1.3 | 29.3 | 117.8 | ||
10 | 8 | 0 | 28.2 | 1.3 | 29.5 | |||||||||
2. | Nielsen | Louise | Greve GT | 1999 | 13 | 12 | 6 | 26.9 | 0 | 0.7 | 26.7 | 55.1 | ||
6 | 12 | 6 | 27.6 | 0.8 | 28.4 | |||||||||
2. | Nielsen | Louise | Greve GT | 1999 | 8 | 11 | 5 | 27.6 | 0 | 0.7 | 28.8 | 111.3 | ||
6 | 12 | 6 | 27.6 | 0.8 | 28.4 | |||||||||
3. | Vestergaard | Emilie | Øster Hornum I | 1998 | 7 | 13 | 0 | 28 | 0 | 1.6 | 28.7 | 55.3 | ||
9 | 8 | 30 | 25.3 | 1.3 | 26.6 | |||||||||
3. | Vestergaard | Emilie | Øster Hornum I | 1998 | 8 | 9 | 3 | 28 | 0 | 1.6 | 29.2 | 113.6 | ||
9 | 8 | 30 | 25.3 | 1.3 | 26.6 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Marsh | Jaimee Allison | Ollerup GF | 1999 | 7 | 7 | 3 | 28.3 | 0 | 1.2 | 147.3 | 174.4 | ||
10 | 11 | 3 | 27.6 | 0.7 | 27.1 | |||||||||
2. | Nielsen | Louise | Greve GT | 1999 | 6 | 7 | 9 | 27.8 | 0 | 0.7 | 139.5 | 167.9 | ||
9 | 12 | 4 | 27.5 | 0.9 | 28.4 | |||||||||
3. | Vestergaard | Emilie | Øster Hornum I | 1998 | 9 | 7 | 6 | 27.8 | 0 | 1.6 | 142.7 | 172.4 | ||
10 | 11 | 6 | 27.3 | 2.7 | 29.7 |
Senior herrer
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Seidler | Marc | Greve GT | 1998 | 2 | 3 | 3 | 29.2 | 0 | 1.3 | 29.6 | 59.7 | ||
6 | 5 | 3 | 28.6 | 1.8 | 30.1 | |||||||||
1. | Seidler | Marc | Greve GT | 1998 | 0 | 0 | 0 | 1.3 | 0 | 91.9 | ||||
6 | 5 | 3 | 28.6 | 1.8 | 30.1 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Seidler | Marc | Greve GT | 1998 | 3 | 15 | 30 | 25.2 | 0 | 3.7 | 120.8 | 153.7 | ||
1 | 7 | 6 | 28.6 | 4.6 | 32.9 |
U14 drenge
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Glatz | Mads | Greve GT | 2005 | 7 | 4 | 3 | 28.6 | 0 | 1.3 | 29 | 58.7 | ||
7 | 6 | 3 | 28.4 | 1.3 | 29.7 | |||||||||
1. | Ledstrup | Malthe | Greve GT | 2006 | 10 | 5 | 3 | 28.2 | 0 | 1.2 | 28.5 | 114.7 | ||
9 | 10 | 4 | 27.7 | 1.3 | 27.5 | |||||||||
2. | Ledstrup | Malthe | Greve GT | 2006 | 8 | 4 | 3 | 28.5 | 0 | 1.3 | 29.8 | 57.3 | ||
9 | 10 | 4 | 27.7 | 1.3 | 27.5 | |||||||||
2. | Glatz | Mads | Greve GT | 2005 | 7 | 5 | 0 | 28.8 | 0 | 1.2 | 29.1 | 113.1 | ||
7 | 6 | 3 | 28.4 | 1.3 | 29.7 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Glatz | Mads | Greve GT | 2005 | 3 | 9 | 3 | 28.5 | 0 | 1.7 | 143 | 172.7 | ||
8 | 8 | 3 | 28.1 | 1.6 | 29.7 | |||||||||
2. | Ledstrup | Malthe | Greve GT | 2006 | 7 | 9 | 6 | 27.8 | 0 | 1.7 | 144.2 | 165.1 | ||
8 | 0 | 20.2 | 0.7 | 20.9 |
U14 piger
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bondebjerg | Tilde Liltorp | Rødovre TK | 2008 | 6 | 6 | 7 | 28.1 | 0 | 28.1 | 56.4 | |||
8 | 10 | 0 | 28.2 | 0.4 | 28.3 | |||||||||
1. | Bondebjerg | Tilde Liltorp | Rødovre TK | 2008 | 9 | 10 | 0 | 28.1 | 0 | 28.1 | 113.3 | |||
8 | 10 | 0 | 28.2 | 0.4 | 28.3 | |||||||||
2. | Mørch | Kassandra | Rødovre TK | 2007 | 7 | 9 | 9 | 27.5 | 0 | 26.3 | 55.3 | |||
5 | 6 | 0 | 28.9 | 0.4 | 29 | |||||||||
2. | Mørch | Kassandra | Rødovre TK | 2007 | 7 | 6 | 0 | 28.7 | 0 | 28.7 | 84 | |||
5 | 6 | 0 | 28.9 | 0.4 | 29 | |||||||||
3. | Jensen | Marie | Greve GT | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||
3. | Jensen | Marie | Greve GT | 2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bondebjerg | Tilde Liltorp | Rødovre TK | 2008 | 7 | 10 | 3 | 28 | 0 | 0.5 | 141.8 | 169.1 | ||
12 | 12 | 9 | 26.7 | 0.6 | 27.3 | |||||||||
2. | Mørch | Kassandra | Rødovre TK | 2007 | 7 | 11 | 30 | 25.2 | 0 | 0.5 | 109.6 | 135.6 | ||
12 | 10 | 15 | 26.3 | 0.6 | 26 |
U17 drenge
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dolang | Mads | Greve GT | 2004 | 3 | 7 | 0 | 29 | 0 | 1.6 | 29.7 | 59.3 | ||
7 | 6 | 0 | 28.7 | 1.8 | 29.6 | |||||||||
1. | Dolang | Mads | Greve GT | 2004 | 6 | 6 | 3 | 28.5 | 0 | 1.6 | 30 | 118.6 | ||
7 | 6 | 0 | 28.7 | 1.8 | 29.6 | |||||||||
2. | Østergaard | Elias | Greve GT | 2003 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||
2. | Østergaard | Elias | Greve GT | 2003 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dolang | Mads | Greve GT | 2004 | 6 | 12 | 7 | 27.5 | 0 | 2.7 | 148.5 | 168.6 | ||
9 | 0 | 20.1 | 20.1 |
U17 piger
Qualification
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Auchenberg | Victoria | Greve TK | 2003 | 9 | 7 | 3 | 28.1 | 0 | 1.3 | 29.4 | 56.6 | ||
8 | 7 | 30 | 25.5 | 1.7 | 27.2 | |||||||||
1. | Auchenberg | Victoria | Greve TK | 2003 | 3 | 8 | 0 | 28.9 | 0 | 1.3 | 29.6 | 115.5 | ||
8 | 7 | 30 | 25.5 | 1.7 | 27.2 | |||||||||
2. | Palmus | Cecilie Bach | Rødovre TK | 2004 | 11 | 0 | 19.9 | 0 | 0.7 | 20.6 | 47.9 | |||
9 | 14 | 0 | 27.7 | 0.5 | 27.3 | |||||||||
2. | Palmus | Cecilie Bach | Rødovre TK | 2004 | 12 | 12 | 3 | 27.3 | 0 | 0.7 | 27.3 | 100.6 | ||
9 | 14 | 0 | 27.7 | 0.5 | 27.3 |
Final
Rank | Surname | Name | Club | Age | S1 | S2 | L | A | E | D | H | Tid | Total | Score |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Auchenberg | Victoria | Greve TK | 2003 | 5 | 6 | 3 | 28.6 | 0 | 0.7 | 144.8 | 173.2 | ||
8 | 8 | 3 | 28.1 | 1.2 | 28.4 | |||||||||
2. | Palmus | Cecilie Bach | Rødovre TK | 2004 | 9 | 11 | 0 | 28 | 0 | 1.2 | 128.9 | 157.6 | ||
11 | 11 | 3 | 27.5 | 1.2 | 28.7 |