Velkommen til vores kalender

Dato Aktivitet Arrangør Sted

Februar - 2018
22.02 - 19.04 Hjælpetræneruddannelsen GymTræner Holstebro
24.02 - 25.02 Arbejdsweekend UIG Idrætsgymnastik Brøndby
24.02 Gymnasternes Dag GymDanmark Hammerum Hallen
25.02 KIG Brush-up dommer kursus trin 4-6 Kvindelig Idrætsgymnastik Frederiksberg

Marts - 2018
03.03 ERSO Show Contest Kvalifikation Rope Skipping Skanderborg
03.03 KIG - Regionale mesterskaber VEST trin 1-3 indv. Kvindelig Idrætsgymnastik VGF centret
03.03 - 04.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde - micro/junior TeamGym Gentofte Sportspark, Ved Stadion 10, 2820 Gentofte
03.03 - 04.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Sæby
03.03 2-personers konkurrence Rope Skipping Borgernes Hus
03.03 SM alle rækker Grand Prix-Rytme Gymnastik Farum Arena
04.03 SM individuelt og gruppe - AFLYST grundet NM Rytmisk Sports Gymnastik Farum Arena
04.03 Klubtræf 3 område 3 Trampolin Strib Skole
04.03 KIG Brush-up dommer kursus trin 4-6 Kvindelig Idrætsgymnastik ØST - Nærmere info kommer
04.03 Regionsmøde VEST Idrætsgymnastik Aarhus
04.03 Regionsmøde ØST Idrætsgymnastik Gefion
10.03 KIG - Regionale mesterskaber VEST trin 4-6 indv. Kvindelig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
10.03 - 11.03 KIG - Regionale mesterskaber ØST trin 4-6 indv. Kvindelig Idrætsgymnastik Greve Idræts Center
10.03 MIG - Regionale mesterskaber ØST - Trin individuelt Mandlig Idrætsgymnastik Greve Idræts Center
10.03 - 11.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde - Mini TeamGym Helsinge Hallerne
10.03 - 11.03 Landsholdssamling seniorbruttotruppen TeamGym Oplyses senere
11.03 Gymnasternes Dag Fyn GymDanmark Odense Idrætspark
11.03 Inspiration til KIB og MovinKids Skræddersyede kurser Frederiksværk
16.03 - 18.03 World Cup - Stuttgart Idrætsgymnastik Stuttgart - Tyskland
17.03 KIG - Regionale mesterskaber VEST trin 7-9 indv. Kvindelig Idrætsgymnastik Århus Gymnastik og Trampolincenter
17.03 DM U12, U14 og U17 - Synkron Trampolin Halvorsminde Efterskole
17.03 KIG - Regionale mesterskaber ØST trin 7-9 indv. Kvindelig Idrætsgymnastik Gefion - København
17.03 Jysk Mesterskab Grand Prix-Rytme Gymnastik Odense Idrætspark
17.03 Fyns Mesterskab Grand Prix-Rytme Gymnastik Odense Idrætspark
17.03 - 18.03 DM U12, U14 og U17 - Individuel Trampolin Halvorsminde Efterskole
17.03 SM Alle grupper + rekrut individuel og pre-junior individuel Rytmisk Sports Gymnastik Valbyhallen
18.03 Power Series 4 Tumbling Odense Idrætspark
18.03 DMT 4 (sammen med Powerseries 4) Dobbelt Mini Trampolin Odense Idrætspark
23.03 - 25.03 World Cup - Doha Idrætsgymnastik Doha - Qatar
24.03 - 25.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde TeamGym Grenaa Idrætscenter
24.03 SM mini, junior og senior individuel Rytmisk Sports Gymnastik Greve Idræts Center
24.03 KIG - Regionale mesterskaber ØST trin 1-3 indv. Kvindelig Idrætsgymnastik Nakskov Idrætscenter
26.03 MIG - U14 Cup 1. runde individuelt Mandlig Idrætsgymnastik Århus Gymnastik og Trampolincenter
30.03 - 01.04 Easter Cup 2018 - Aesthetic Group Gymnastics Æstetisk Gymnastik Greve

April - 2018
06.04 - 08.04 KIG COP Dommerkursus Kvindelig Idrætsgymnastik København
07.04 SM og SM Open i Sports Acrobatik - Gruppe Sports Acrobatik Svinning Hallen
07.04 MIG - Regionale mesterskaber VEST - Trin individuelt Mandlig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
07.04 SM og SM Open i Sports Acrobatik - Par Sports Acrobatik Svinning Hallen
07.04 JM og FM Individuelle Rytmisk Sports Gymnastik Aura skole
07.04 JM og FM Gruppe Rytmisk Sports Gymnastik Aura skole
07.04 - 08.04 Forbundsmesterskaberne junior 1. runde TeamGym Arena Nord
08.04 JM og JM Open i Sports Acrobatik - Par Sports Acrobatik Oplyses senere
08.04 Gymnasternes Dag på Sjælland GymDanmark Gladsaxe
08.04 Klubtræf 3 område 2 Trampolin Stilling Hallen
08.04 Klubtræf 3 område 1 (Synkron) Trampolin Sundby Idrætspark hal 1
08.04 JM og JM Open i Sports Acrobatik - Gruppe Sports Acrobatik Oplyses senere
12.04 - 15.04 26th EM Trampolin, Tumbling & DMT Trampolin / Tumbling Baku, Azerbaijan
12.04 Efterskole DM Tumbling Bøvling Idrætsefterskole
13.04 - 15.04 Junior NM TeamGym TeamGym Joensuu - Finland
14.04 - 15.04 Forbundsmesterskaberne mini 1. runde TeamGym Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena
14.04 Klubtræf 3 område 4 Trampolin Ry Hallerne
14.04 DM Begynderrækkehold Rope Skipping Fredericia Idrætscenter
14.04 MIG - U14 Cup Finale individuelt Mandlig Idrætsgymnastik Gefion - København
20.04 - 21.04 Landsholdssamling juniorbruttotruppen TeamGym Oplyses senere
21.04 DM for hold Tumbling Odense Idrætspark
21.04 - 22.04 MIG - SM Individuelt - U16, U18, Senior Mandlig Idrætsgymnastik Oplyses senere
21.04 MIG - JM Individuelt - U16, U18, Senior Mandlig Idrætsgymnastik Århus Gymnastik og Trampolincenter
21.04 DM 2. runde Micro, Mono, Mini 8-10, mini 10-12 Grand Prix-Rytme Gymnastik Arena Randers
21.04 - 22.04 Region Øst Talentrækken 2. runde - Micro/junior TeamGym Virumhallerne
21.04 - 22.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym Vejen
27.04 - 28.04 Region Øst Talentrækken 2. runde - Mini TeamGym Helsinge Hallerne
28.04 DM 2. runde: Pige, Tween, junior, senior Grand Prix-Rytme Gymnastik Sorø Hallerne
28.04 KIG - Regionalt Mesterskab VEST aldersgruppe 1 og 2 Kvindelig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
28.04 KIG - Regionalt Mesterskab ØST aldersgruppe 1 og 2 Kvindelig Idrætsgymnastik Nakskov Idrætscenter
28.04 DanCup 1 Trampolin Sundby Idrætspark hal 1
28.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde TeamGym Helsinge Hallerne

Maj - 2018
02.05 - 09.05 Gymnasiade Idrætsgymnastik Rabat, Marokko
05.05 - 06.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde TeamGym Helsinge Hallerne
05.05 DM Internationale rækker Rope Skipping Fredericia Idrætscenter
05.05 - 06.05 DM - 1. Runde i Sports Acrobatik - Par Sports Acrobatik Fuglebjerg-hallen
05.05 DM Individuelt (Individuel tilmelding her) Rytmisk Sports Gymnastik Taastrup Idræts Center
05.05 Forbundsmesterskab, junior Tumbling Outrup Kultur og Idrætscenter
05.05 - 06.05 DM - 1. Runde i Sports Acrobatik - Gruppe Sports Acrobatik Fuglebjerg-hallen
06.05 DM Gruppe (gruppe tilmelding her) Rytmisk Sports Gymnastik Taastrup Idræts Center
12.05 - 13.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde TeamGym Farum Arena
13.05 DM - INGEN TILMELDING - Se rækker og info inde i modulet Rytmisk Sports Gymnastik Oplyses senere
17.05 Efterskole DM - Rytme Grand Prix-Rytme Gymnastik Vejstrup Efterskole
18.05 Efterskole DM - TeamGym TeamGym Odense Idrætspark
19.05 - 20.05 Forbundsmesterskaberne junior 2. runde TeamGym Odense Idrætspark
19.05 - 20.05 DM Æstetisk Gymnastik - Alle rækker Æstetisk Gymnastik Ravnsborghallen
19.05 MIG - Nationalt mesterskab i Trin Mandlig Idrætsgymnastik Nakskov Idrætscenter
20.05 KIG - Nationale mesterskaber i aldergruppe 1 og 2 Kvindelig Idrætsgymnastik Gefion - København
26.05 - 27.05 KIG - DM Individuelt - Senior, Junior, youth Kvindelig Idrætsgymnastik Kastrup Gymnastikhal
26.05 - 27.05 MIG - DM Individuelt - Senior, U18, U16 Mandlig Idrætsgymnastik Kastrup Gymnastikhal
26.05 Forbundsmesterskaberne senior 2. runde TeamGym Arena Randers
26.05 - 27.05 DM - 2. Runde i Sports Acrobatik Sports Acrobatik Hammel Idrætscenter
26.05 DM Senior - Tumbling Tumbling Odense Idrætspark
26.05 DM Senior og Junior - DMT Dobbelt Mini Trampolin
26.05 DM Senior - individuelt og synkron Trampolin Odense Idrætspark

Juni - 2018
01.06 - 03.06 EM RSG - Valladolid, Spanien Rytmisk Sports Gymnastik Valladolid - Castilla y Leon - Spain
01.06 - 03.06 Nordisk Mesterskab MIG U14 Idrætsgymnastik Greve, Danmark
02.06 MIG - Masters Hold / 3. division Mandlig Idrætsgymnastik VGF centret
02.06 - 03.06 KIG - Regionale mesterskaber Øst Trin 4-6 hold Kvindelig Idrætsgymnastik Nakskov Idrætscenter
02.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym Brøndby Hallen
03.06 KIG - Regionale mesterskaber Vest Trin 4-6 hold Kvindelig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
08.06 - 09.06 Landsholdssamling seniorbruttotruppen TeamGym Oplyses senere
09.06 - 10.06 Landsholdssamling juniorbruttotruppen TeamGym Oplyses senere
16.06 - 17.06 GymTræner 1 – Basis; Jylland - SYD GymDanmark Jylland
16.06 - 17.06 GymTræner 1 – Basis; Frederiksberg GymDanmark Frederiksberg
16.06 DanCamp 1 Trampolin Odense Idrætspark
19.06 - 24.06 Kvalifikation til Youth Olympics Idrætsgymnastik Baku, Aserbajdsjan
22.06 - 24.06 KIG/MIG Klub sommerlejr Idrætsgymnastik Greve
28.06 - 01.07 Nordisk Mesterskab Idrætsgymnastik Idrætsgymnastik Farum Arena / Danmark
29.06 - 01.07 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere

Juli - 2018
02.07 - 08.07 KIG/MIG Sommerlejr - Senior, Junior/U18 Idrætsgymnastik Barcelona
14.07 - 20.07 EUROGYM GymDanmark Liège, Belgien
24.07 - 31.07 VM Rope Skipping Rope Skipping Shanghai
28.07 - 03.08 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
30.07 - 12.08 European Championships Idrætsgymnastik Glasgow - Scotland

August - 2018
01.08 RSG DOMMERGEBYR Internationale Konk. 2018 Rytmisk Sports Gymnastik Oplyses senere
11.08 - 12.08 GymTræner 1 – Basis; Jylland - MIDT GymDanmark Jylland
17.08 - 19.08 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
18.08 - 19.08 GymTræner 1 – Basis; Fyn GymDanmark Fyn
25.08 - 26.08 GymTræner 1 – Basis; Pedersborg/Sorø GymDanmark Pedersborg / Sorø
25.08 - 26.08 GymTræner 1 – Basis; Jylland - NORD GymDanmark Jylland
26.08 Hjælpetræneruddannelsen – Idrætsgymnastik Idrætsgymnastik Viborg
31.08 - 02.09 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere

September - 2018
02.09 Hjælpetræneruddannelsen - Stege GymDanmark Stege
08.09 - 09.09 GymTræner 1 – Basis, Horsens - GYMTRÆNER CAMP GymTræner Hornsyld
14.09 - 16.09 Northern European Championships Idrætsgymnastik Island
14.09 - 16.09 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
15.09 - 16.09 KIG - Nationale mesterskaber trin 4-6 Kvindelig Idrætsgymnastik Helsingør Gymnasium
16.09 - 21.09 Golden Age GymDanmark Pesaro Italien
22.09 KIG - JM, Youth, Junior, Senior Kvindelig Idrætsgymnastik Århus Gymnastik og Trampolincenter
22.09 KIG - SM, Youth, Junior, Senior Kvindelig Idrætsgymnastik Kastrup Gymnastikhal
28.09 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
29.09 Regionsmøde VEST Idrætsgymnastik Aalborg
29.09 Teamgym Landsholdenes testkonkurrence forud for EM TeamGym Helsinge
30.09 Regionsmøde ØST Idrætsgymnastik Hermes

Oktober - 2018
05.10 - 07.10 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
06.10 KIG - Regionale mesterskaber Vest Trin 1-3 Hold Kvindelig Idrætsgymnastik VGF centret
06.10 - 18.10 Youth Olympic Games 2018 Idrætsgymnastik Buenos Aires - Argentina
06.10 Power Series 1 Tumbling Arena Midt
06.10 - 07.10 KIG - Regionale mesterskaber ØST Trin 1-3 Hold Kvindelig Idrætsgymnastik Helsingør Gymnasium
06.10 MIG - DM Hold 1. runde - Senior Mandlig Idrætsgymnastik Gefion - København
06.10 DanCup 2 Trampolin Haslev-Hallerne
12.10 - 15.10 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
13.10 - 14.10 MIG - SM Individuelt U8, U10; U12, U14 Mandlig Idrætsgymnastik Hermes
13.10 MIG - JM Hold U8, U10; U12, U14 Mandlig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
13.10 KIG - National mesterskaber Trin 7-9 indv. Kvindelig Idrætsgymnastik VGF centret
13.10 - 14.10 GymTræner 1 – Basis; Sjælland GymTræner Sjælland
13.10 - 14.10 MIG - SM Hold U8, U10; U12, U14 Mandlig Idrætsgymnastik Hermes
13.10 MIG - JM Individuelt U8, U10; U12, U14 Mandlig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
15.10 - 21.10 EM TeamGym TeamGym Odivelas
19.10 - 21.10 Nordisk Mesterskab, Sverige Trampolin Sverige
25.10 - 03.11 World Championships Idrætsgymnastik Doha - Quatar
26.10 - 28.10 Repræsentantskabsweekend GymDanmark

November - 2018
02.11 - 03.11 Landsholdenes Evalueringssamling TeamGym Oplyses senere
03.11 KIG - DM Hold 1. runde (kvalifikation) Kvindelig Idrætsgymnastik Oplyses senere
07.11 - 10.11 33th FIG TRAMPOLINE GYMNASTICS WORLD CHAMPIONSHIPS Trampolin / Tumbling St Petersburg, Russia
09.11 - 11.11 Springsikker Trampet 2 Springsikker Sjælland
10.11 - 11.11 KIG - National mesterskaber Trin 4-6 Hold Kvindelig Idrætsgymnastik VGF centret
10.11 - 11.11 MIG - DM Hold - U8 - U14 Mandlig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
15.11 - 18.11 26th FIG TRAMPOLINE GYMNASTICS WORLD AGE GROUP COM Trampolin / Tumbling St Petersburg, Russia
17.11 KIG - DM Hold Finale - Senior Kvindelig Idrætsgymnastik Århus Gymnastik og Trampolincenter
17.11 MIG - DM Hold Finale - Senior Mandlig Idrætsgymnastik Århus Gymnastik og Trampolincenter
17.11 - 18.11 AGG udtagelsekonkurrence - Alle rækker Æstetisk Gymnastik Sorø Hallerne
23.11 - 25.11 World Cup - Cottbus Idrætsgymnastik Cottbus - Tyskland
24.11 - 25.11 KIG - National mesterskaber Trin 7-9 Hold Kvindelig Idrætsgymnastik Gefion - København
24.11 - 25.11 On-Boarding Seminar
24.11 - 25.11 MIG - DM Individuelt - U8 - U14 Mandlig Idrætsgymnastik Århus Gymnastik og Trampolincenter
24.11 Power Series 2 Tumbling Vejstrup Efterskole

December - 2018
01.12 - 02.12 DanCamp 2 Trampolin Haslev-Hallerne

Januar - 2019
12.01 - 13.01 Region Vestdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
12.01 AGG national stævne Æstetisk Gymnastik Fyn eller Jylland
19.01 - 20.01 Region Østdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
26.01 - 27.01 Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
26.01 Power Series 3 Tumbling Odense V

Februar - 2019
02.02 DM 1. runde: mikro, mono, mini 8-10, mini 10-12 Grand Prix-Rytme Gymnastik Sjælland
02.02 - 03.02 Region Vestdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
03.02 DM 1. runde: Pige, Tween, junior, senior Grand Prix-Rytme Gymnastik Sjælland

Marts - 2019
02.03 - 03.03 SM alle rækker Grand Prix-Rytme Gymnastik Sjælland
02.03 - 03.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
02.03 - 03.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
09.03 - 10.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
09.03 SM Individuelt - mini, rekrut, pre-junior Rytmisk Sports Gymnastik Sjælland
10.03 SM - Grupper alle rækker Rytmisk Sports Gymnastik Sjælland
16.03 Power Series 4 Tumbling Oplyses senere
16.03 - 17.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde Teamgym
16.03 Fyns Mesterskab Grand Prix-Rytme Gymnastik Jylland
16.03 Jysk Mesterskab Grand Prix-Rytme Gymnastik Jylland
17.03 SM Individuelt Senior og Junior Rytmisk Sports Gymnastik Sjælland
23.03 - 24.03 Forbundsmesterskaberne mini 1. runde Teamgym
30.03 - 31.03 Forbundsmesterskaberne junior 1. runde Teamgym

April - 2019
06.04 DM for hold Tumbling Oplyses senere
06.04 JM og FM Individuelle Rytmisk Sports Gymnastik Jylland
06.04 JM og FM Gruppe Rytmisk Sports Gymnastik Jylland
06.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde Teamgym
10.04 - 14.04 European Championships Idrætsgymnastik Szczecin - Polen
13.04 - 14.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
13.04 - 14.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
18.04 Efterskole DM - Tumbling Tumbling Oplyses senere
27.04 - 28.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym

Maj - 2019
04.05 - 05.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde Teamgym
04.05 Forbundsmesterskab, junior Tumbling Outrup Kultur og Idrætscenter
04.05 DM 2. runde Micro, Mono, Mini 8-10, mini 10-12 Grand Prix-Rytme Gymnastik Oplyses senere
05.05 DM 2. runde Pige, Tween, Junior, Seniorfri, Senior Grand Prix-Rytme Gymnastik Jylland
11.05 DM Indiv. + Gruppe - Alle ræker - INDV. TILMELDING Rytmisk Sports Gymnastik Oplyses senere
11.05 - 12.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde Teamgym
12.05 DM Indiv. + Gruppe - Alle ræker - GRP. TILMELDING Rytmisk Sports Gymnastik Oplyses senere
18.05 - 19.05 Forbundsmesterskaberne junior 2. runde Teamgym
19.05 DM Indiv. + Gruppe - Alle ræker - INGEN TILMELDING Rytmisk Sports Gymnastik Oplyses senere
23.05 Efterskole DM - Rytme Grand Prix-Rytme Gymnastik Oplyses senere
25.05 DM Senior og Junior - DMT Dobbelt Mini Trampolin Oplyses senere
25.05 DM Senior - Trampolin Trampolin Oplyses senere
25.05 DM Senior - Tumbling Tumbling Odense Idrætspark
25.05 Forbundsmesterskaberne senior 2. runde Teamgym
25.05 - 26.05 DM Æstetisk Gymnastik - Alle rækker Æstetisk Gymnastik Oplyses senere

Juni - 2019
01.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym Brøndby Hallen

Juli - 2019
07.07 - 13.07 World Gymnaestrada Gymnastik For Alle Dornbirn, Østrig

Oktober - 2019
05.10 Power Series 1 Tumbling Silkeborg

November - 2019
23.11 Power series 2 Tumbling Svendborg
29.11 - 01.12 34th FIG TRAMPOLINE GYMNASTICS WORLD CHAMPIONSHIPS Trampolin / Tumbling Tokyo, Japan

December - 2019
05.12 - 08.12 27th FIG TRAMPOLINE GYMNASTICS WORLD AGE GROUP COM Trampolin / Tumbling Tokyo, Japan

Januar - 2020
11.01 - 12.01 Region Østdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
18.01 - 19.01 Region Vestdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
25.01 - 26.01 Region Vestdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere

Februar - 2020
01.02 - 02.02 Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
29.02 - 01.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
29.02 - 01.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym

Marts - 2020
07.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
14.03 - 15.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde Teamgym
21.03 - 22.03 Forbundsmesterskaber mini 1. runde Teamgym
28.03 - 29.03 Forbundsmesterskaber junior 1. runde Teamgym

April - 2020
04.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde Teamgym
18.04 - 19.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
18.04 - 19.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
25.04 - 26.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
30.04 - 04.05 European Championships - Women Idrætsgymnastik Paris - Frankrig

Maj - 2020
02.05 - 03.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde Teamgym
09.05 - 10.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde Teamgym
16.05 - 17.05 Forbundsmesterskaber junior 2. runde Teamgym
23.05 Forbundsmesterskaber senior 2. runde Teamgym
27.05 - 30.05 European Championships - Men Idrætsgymnastik Baku - Azebaijan

Juni - 2020
06.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym
Hvad leder du efter?
Brug søgefeltet ovenfor eller kontakt os på forbundskontoret.
Nyheder
Se seneste nyhedsbreve her
Kurser og uddannelse
Kurser og uddannelse
Find inspiration til at blive en endnu bedre træner her
Læs mere her
Gymnastikevents
Uanset om du er bredde- eller konkurrencegymnast, har GymDanmark et tilbud til dig.
Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT -
Vi holder dig opdateret ugentligt
Facebook
Følg med på Facebook
Følg os på Facebook og kom tæt på gymnastikken
Youtube
Følg med på Youtube
Følg os på Youtube og se gymnastik når du vil
Instagram
Følg med på Instagram
Følg os på Instagram - Gymnastik i billeder og video
LinkedIn
Følg med på LinkedIn
Følg GymDanmark på Linkedin